Αποστολέας Θέμα: Πυροβολισμοί, με τραυματίες αστυνομικούς, κατά του ΑΤ Αγ. Παρασκευής  (Αναγνώστηκε 3093 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Ένοπλη επίθεση πραγματοποιήθηκε πριν από λίγη ώρα στο αστυνομικό τμήμα Αγίας Παρασκευής. Σύμφωνα με πληροφορίες, δύο άτομα που επέβαιναν σε μηχανή άρχισαν να πυροβολούν, πιθανότατα με καλάσνικοφ, εναντίον των αστυνομικών, με αποτέλεσμα να τραυματιστούν τουλάχιστον 3 από αυτούς.
Οι τραυματίες έχουν διακομιστεί στο 401 Στρατιωτικό Νοσοκομείο και στον Ερυθρό Σταυρό.

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=73358

http://www.tvxs.gr/v24544
« Τελευταία τροποποίηση: 27/10/09, 22:34 από Crossroad »
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αν η "προστασια του Πολιτη" δεν ηξερε κατι γι αυτο, εγω ειμαι ο Ναπολεοντας....

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Μου φαίνεται ότι δυστυχώς όσο πάμε προς το Δεκέμβρη τα πράγματα θα χειροτερεύουν διαρκώς από άποψη ωμής βίας...τόσο αστυνομικής όσο και "τρομοκρατικής" (εντός ή εκτός εισαγωγικών, δεν έχει σημασία και ας μην πάει εκεί το θέμα τη στιγμή που τραυματίζονται ή δολοφονούνται άνθρωποι).
Κρίμα...
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Νέο σχέδιο αντιτρομοκρατικής και αντιεγκληματικής πολιτικής προανήγγειλε ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη, σημειώνοντας ότι αυτό θα παρουσιαστεί σύντομα. «Όσοι ερμηνεύουν τις πρωτοβουλίες μας ως πολιτική όξυνσης, δεν αντιλαμβάνονται το μέγεθος του προβλήματος» δήλωσε ο κ. Χρυσοχοΐδης.

« H τρομοκρατική επίθεση στο ΑΤ Αγ.Παρασκευής Νέο παράθυρο ήταν ένα τυφλό χτύπημα με στόχο στην ελληνική κοινωνία» δήλωσε ο υπουργός και πρόσθεσε ότι το χτύπημα ήταν προγραμματισμένo καθώς οι μοτοσικλέτες είχαν κλαπεί τις προηγούμενες ημέρες με στόχο να οργανωθεί η επίθεση.

Ο κ. Χρυσοχοΐδης δήλωσε ότι η Δημοκρατία του κράτους δικαίου και η οργανωμένη πολιτεία δεν διαπραγματεύεται με τρομοκράτες και υπογράμμισε ότι οι θρασύδειλοι δολοφόνοι θα συλληφθούν και θα οδηγηθούν στη Δικαιοσύνη. Επανέλαβε ότι η τρομοκρατία έδειξε το πιο απεχθές της πρόσωπο που με ένα τυφλό χτύπημα μετέτρεψε μια ήσυχη γειτονιά σε εμπόλεμη ζώνη και έκανε λόγο για σκληρό, απάνθρωπο και τυφλό χτύπημα που στρέφεται εναντίον όλων και αφορά όλους.

Ο κ. Χρυσοχοΐδης είπε επίσης πως «αποστολή μας είναι να εμπεδώσουμε άμεσα το αίσθημα ασφάλειας που έχει ισοπεδωθεί τα τελευταία χρόνια» επισημαίνοντας ότι «όσοι ερμηνεύουν τις πρωτοβουλίες μας ως όξυνση δεν έχουν καταλάβει το πρόγραμμα μας».
πηγη tvxs.gr

Πηρε κανεις την ευθυνη της επιθεσης αραγε?
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εντελώς καθυστερημένο χτύπημα και σε σχέση με τον χρόνο αλλά κυρίως σε σχέση με τον στόχο.Με τον κόσμο που κυκλοφορεί στα ΑΤ άνετα θα μπορούσαμε να έχουμε νέο Αξαρλιάν.
Στάλθηκε και η προκύρηξη σήμερα στην ελευθεροτυπία http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=73994&cid=4.
Συνεχιστές του έργου της παλαιάς ΟΠΛΑ και έτσι?

Επίσης βρήκα και κάτι ωραίες δηλώσεις του πρόεδρου της ομοσπονδίας αστυνομικών Ελλάδος:
 «δεν χτύπησαν τίποτε ΠΑΙΔΙΑ, αστυνομικούς χτύπησαν. Οι δράστες δεν είναι τρομοκράτες είναι δολοφόνοι. Τα 600.000 ευρώ της επικήρυξης είναι λίγα»http://live2.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=73394&cid=4
Δηλαδή τι να σχολιάσεις απο κει και πέρα.

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Πέραν του γελοίου περιεχομένου της προκυρήξεως, μετά την μελέτη των υπαρχόντων στοχείων, προκύπτει ότι οι τρομοπαραγωγοί* δεν ήθελαν να δολοφονήσουν αλλά να προκαλέσουν ντόρο και να επιδείξουν την ισχύ τους. Όταν μετά από τόσες ριπές αυτομάτων υπήρχαν μόνο μερικοί τραυματίες (οι οποίοι ελπίζω να αναρρώσουν και να μην κινδυνεύσει η ζωή τους από τα παιχνίδια αλλωνών στην πλάτη τους), σημαίνει ότι οι άνθρωποι ήταν επαγγελματίες.

Για την δολοφονία ακάλυπτων στόχων αρκούν λίγες μόνο σφαίρες, για όσους γνωρίζουν από τον χειρισμό σύγχρονων οπλικών συστημάτων.



*Συγχωρήστε μου τον αδόκιμο όρο, αλλά νομίζω ότι ο όρος "τρομοκράτης" στις περιπτώσεις αυτές είναι λανθασμένος. Ως τρομοκράτης νοείτε αυτός που επικρατεί μέσω του τρόμου που προκαλεί, πχ οι νταβατζήδες ή οι "προστάτες" της νύχτας. Στις περιπτώσεις όπως αυτές που συζητούμε απλώς παράγεται τρόμος ο οποίος διασπείρεται.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης (Gear)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψευδοπροφήτης
    • Προφίλ
    • Ψευδοπροφήτες
Καθόμουν και το σκεφτόμουνα το γεγονός και λέω κι εγώ, τι διάλο, τόσο τζιμάνια τρομοκράτες έχουμε πλέον στο ελλάντα; Δηλαδή μιλάμε για ανθρώπους που σύμφωνα με την κατάρτιση που δείξαν στην επίθεση το λιγότερο είναι κολλητοί του Καντάφι και περάσαν από στρατόπεδα εκπαίδευσης στη Λιβύη ή κάπου αντίστοιχα.

Γιατί άντε και ο γηγενής έλληνας τρομοκράτης των πόλεων καταφέρνει και βρίσκει το καλάζνικοφ, που διάλο μαθαίνει να το χρησιμοποιεί; Εδώ μια πρόβα κάνουμε, ανοίγουμε κάνα ενισχυτή λίγο παραπάνω και βρίσκουμε το μπελά μας, που να αρχίσει να βαράει και κανείς για να δοκιμάσει το ΑΚ...

Ειπώθηκε ότι το ένα όπλο έπαθε εμπλοκή και απεμπλοκίστηκε σε 10 δευτερόλεπτα. Δεν είναι και στο skill του μέσου ανθρώπου αυτό, έ;

Για τώρα σκεφτείτε, ποιοι είναι αυτοί που έχουν πρόσβαση σε όπλα, εκπαίδευση σε αυτά, και ποιούς πάνω από όλα ευνοεί μια τέτοια επίθεση;

Μη μιλήσουμε για το γελοίο της προκήρυξης φυσικά γιατί είναι να τραβάμε τα μαλλιά μας...
Ψευδοπροφήτες

το νέο E.P των Ψευδοπροφητών "τρέξε" είναι πλέον διαθέσιμο από το site μας.

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Δεν καταλαβαίνω...... χρειάζεται καμμιά ιδιαίτερη εξυπνάδα ή ιδιαίτερη εκπαίδευση ώστε να τραβήξει κανείς το κλίστρο? ???

Μην ακούτε τις μ...... των δημοσιογράφων βρε παιδιά! Καλά δεν έχουν πιάσει ποτέ στην ζωή τους πυροβόλο όπλο?
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
33 Απαντήσεις
35605 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/06, 12:23
από mtgr
125 Απαντήσεις
51468 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/19, 15:55
από Petros98
9 Απαντήσεις
4067 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/08, 19:04
από TassosK
10 Απαντήσεις
6763 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/08, 15:45
από hipy
117 Απαντήσεις
35246 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/07/08, 18:28
από petros1992
2 Απαντήσεις
3116 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/08, 08:52
από grmako
121 Απαντήσεις
39361 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/13, 19:47
από modfori
2 Απαντήσεις
1835 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/09, 23:33
από ivikos
2 Απαντήσεις
2125 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/10, 16:14
από ivikos
0 Απαντήσεις
3361 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/13, 13:40
από ΚΕΠΕΜ