Αποστολέας Θέμα: Ήρθε το ΔΝΤ...  (Αναγνώστηκε 451651 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2225 στις: 25/10/11, 15:13 »
Δεν θα σχολιάσω για αυτούς που νοιάζονται για την Ελλάδα, γιατί αν εσύ νοιάζεσαι για την χώρα σου θέλοντας να την εξουσιάσει ξένη δύναμη τότε αυτοαναιρείσαι ιστορικά και ηθικά.

Καλά τώρα... μην παίρνεις και όρκο... καθόσον μετά το τέλος της ιστορίας  ;D το "ξένο" και το "δικό μας" δεν είναι και τόσο διακριτά.

Εξαρτάται πάντα από τον αυτοπροσδιορισμό μας. Ποιοί είμαστε οι "εμείς" ώστε να καθορίσουμε ποιοί είναι και οι "άλλοι"?
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2226 στις: 25/10/11, 15:45 »
Δεν θα σχολιάσω για αυτούς που νοιάζονται για την Ελλάδα, γιατί αν εσύ νοιάζεσαι για την χώρα σου θέλοντας να την εξουσιάσει ξένη δύναμη τότε αυτοαναιρείσαι ιστορικά και ηθικά.
Εγώ πάλι δεν το βλέπω έτσι, ότι δηλαδή θα μας εξουσιάσει μια ξένη δύναμη, γιατί:

1. Δεν είναι μόνο μια χώρα - δύναμη, αλλά ένα γκρουπ χωρών, οι περισσότερες από τις οποίες ανήκουν όπως και εμείς στην Ευρωπαϊκή ένωση, άρα οι αποφάσεις τους δεν εξυπηρετούν μόνο τα συμφέροντα μιας χώρας, αλλά όλης της ΕΕ, της οποίας ξαναλέω είμαστε μέλος.

2. Δεν νομίζω ότι έρχονται να μας εξουσιάσουν, άλλωστε με δηλώσεις τους τον έχουν κατηγορηματικά αποποιηθεί αυτό το ρόλο... έρχονται για να μας "τακτοποιήσουν" και να μας "επαναρυθμίσουν" μπας και ταιριάξουμε κάποια στιγμή έστω και στοιχειωδώς με το μοντέλο ανεπτυγμένης χώρας (με τον μανδύα του οποίου ενδεδυμένοι μπήκαμε λαθραία στην ΕΕ)

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2227 στις: 25/10/11, 16:18 »
Δεν θα σχολιάσω για αυτούς που νοιάζονται για την Ελλάδα, γιατί αν εσύ νοιάζεσαι για την χώρα σου θέλοντας να την εξουσιάσει ξένη δύναμη τότε αυτοαναιρείσαι ιστορικά και ηθικά.
Εγώ πάλι δεν το βλέπω έτσι, ότι δηλαδή θα μας εξουσιάσει μια ξένη δύναμη, γιατί:

1. Δεν είναι μόνο μια χώρα - δύναμη, αλλά ένα γκρουπ χωρών, οι περισσότερες από τις οποίες ανήκουν όπως και εμείς στην Ευρωπαϊκή ένωση, άρα οι αποφάσεις τους δεν εξυπηρετούν μόνο τα συμφέροντα μιας χώρας, αλλά όλης της ΕΕ, της οποίας ξαναλέω είμαστε μέλος.

2. Δεν νομίζω ότι έρχονται να μας εξουσιάσουν, άλλωστε με δηλώσεις τους τον έχουν κατηγορηματικά αποποιηθεί αυτό το ρόλο... έρχονται για να μας "τακτοποιήσουν" και να μας "επαναρυθμίσουν" μπας και ταιριάξουμε κάποια στιγμή έστω και στοιχειωδώς με το μοντέλο ανεπτυγμένης χώρας (με τον μανδύα του οποίου ενδεδυμένοι μπήκαμε λαθραία στην ΕΕ)
+1
Υπαρχουν παντως καταγεγραμμενες και χειροτερες ξεροκεφαλιες απο την αρνηση μας να "σκυψουμε το κεφαλι σε ξενους λογιστες".
Οι Ιαχωβαδες (η μπορει και καποιοι αλλοι, δεν ειμαι καλος σε αυτα) δε βαζουν για τους δικους τους λογους, ξενο αιμα η μοσχευμα μεσα τους, ακομα και αν κινδυνευουν να πεθανουν.
Ο Steve Jobs ενω του διεγνωσαν τον καρκινο και ηταν ακομα σε πολυ πρωιμο σταδιο αρνηθηκε τη θεραπεια, και εκανε για 9 μηνες ειδικη ομοιοπαθητικη διαιτα με μαγικα ματζουνια και φραπελιες. Μετα το περας των 9 μηνων, ο καρκινος ειχε περασει πια σε προχωρημενο σταδιο.

Μη σε εκπλησει λοιπον ποσο κοντοφθαλμα αυτοκαταστροφικα αρνητικος μπορει να κανει ενας ανθρωπος η λαος εξαιτιας προκαταληψεων/εμμονων.

Και εγω πιστευω παντως οτι η ομαδα χρειαζεται "Γερμανο" προπονητη και ας ρεψει στην προπονηση και στη νηστεια για χρονια και ας διαμαρτυρονται οι παικτες και οι φιλαθλοι για την πιεση και ας μην μας δινει καν υποσχεσεις για επιτυχια της μεθοδου του (εδω που τα λεμε χορτασαμε τοσο καιρο απο σιγουρα εγγυημενα επιτυχημενες συνταγες των δικων μας προπονηταραδων)
« Τελευταία τροποποίηση: 25/10/11, 16:20 από monoxeiras »
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2228 στις: 25/10/11, 17:00 »
(εδω που τα λεμε χορτασαμε τοσο καιρο απο σιγουρα εγγυημενα επιτυχημενες συνταγες των δικων μας προπονηταραδων)

Α!!!! Θα σε μαλώσω Μονόχειρ. Τώρα μου τα χαλάς. Ποιοί είναι οι "δικοί μας" και ποιοί είναι οι "ξένοι"? Σε λίγο θα μας πεις να μην παντρευόμαστε "αλλοεθνείς"!

Δηλ εγώ που έχω μητέρα Γερμανικής εθνικότητας και πατέρα Έλληνα ξανθομπάμπουρα και η γιαγιά μου ήταν λίγο ατακτούλα επί Γερμανικής κατοχής, γνωρίζω άπταιστα Γερμανικά και Ελληνικά ως τι προσδιορίζομαι? Και θα είναι δικός μου ή ξένος ο προπονητής?  ;D
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2229 στις: 25/10/11, 17:06 »
(εδω που τα λεμε χορτασαμε τοσο καιρο απο σιγουρα εγγυημενα επιτυχημενες συνταγες των δικων μας προπονηταραδων)

Α!!!! Θα σε μαλώσω Μονόχειρ. Τώρα μου τα χαλάς. Ποιοί είναι οι "δικοί μας" και ποιοί είναι οι "ξένοι"? Σε λίγο θα μας πεις να μην παντρευόμαστε "αλλοεθνείς"!

Δηλ εγώ που έχω μητέρα Γερμανικής εθνικότητας και πατέρα Έλληνα ξανθομπάμπουρα και η γιαγιά μου ήταν λίγο ατακτούλα επί Γερμανικής κατοχής, γνωρίζω άπταιστα Γερμανικά και Ελληνικά ως τι προσδιορίζομαι? Και θα είναι δικός μου ή ξένος ο προπονητής?  ;D


Οπου "δικοι μας προπονητες" διαβαζε τους μεχρι τωρα επι σειρα ετων υπερπατριωτες/γονους τζακιων/αγωνιστες/αδιαφθορους/προικισμενους/πεφωτισμενους και λοιπους σωτηρες πολιτικους μας των μπαλκονιων και μη που προπονουσαν την ομαδα μας εχοντας την συγκαταθεση και στηριξη μας και την εφεραν εδω που την εφεραν. Ας δωσουμε την συγκαταθεση μας και σε καναν "κοινοτικο"
« Τελευταία τροποποίηση: 25/10/11, 17:10 από monoxeiras »
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2230 στις: 25/10/11, 17:11 »
Ενω κατακρίνεις παρακάτων την μαζικότητα και τη ενότητα λες ότι καλά κάνουν και έρχονται οι γερμανοί και μας αξίζουν γιατι... δεν καταφέραμε να συνενοηθούμε. Τέλος πάντων, δεν έχεις ιδέα τι συνέβει και γενικότερα τι συμβαίνει στις πορείες για αυτό λες δυστυχώς την μια μπούρδα μετά την άλλη και ακόμα πιο δυστυχώς δεν δέχεσαι και τίποτα άλλο. Αν νομίζεις ότι ήταν μια παρεξηγησούλα για την θέση τότε πραγματικά είσαι ανίδεος και δεν το λέω με κακή διάθεση

Πουθενά δεν κατακρίνω την ενότητα, διάβασε καλύτερα το μήνυμά μου. Η ενότητα για μένα είναι το ζητούμενο αυτή την κρίσιμη στιγμή και απέδειξα με γεγονότα οτι ενότητα δεν μπορεί να επιτευχθεί σε μαζώξεις τόσο μεγάλης κλίμακας και υπό αυτές τις συνθήκες.

Αν δεν ήταν μια παρεξηγησούλα και ήταν κάτι ακόμα πιο σοβαρό είναι σαν να έρχεσαι στα λόγια μου...Θα μου πείς όλους αυτούς τους ενώνει η επιθυμία να πέσει η κυβέρνηση με εκλογές ή με βίαιο τρόπο και να φύγει με ελικόπτερο ο Παπανδρέου, αλλά τι νομίζεις οτι θα γίνει μετά;

Αν η χώρα πέσει σε ακυβερνησία πάω στοίχημα οτι τα ίδια άτομα θα σφαχτούν μεταξύ τους και εκεί θα έρθει ξανά κάποιος...σωτήρας. Πόσες φορές θες να το δούμε αυτό το έργο στην Ελλάδα; Αρκετά δεν έχει ταλαιπωρηθεί αυτή η χώρα;


Παράθεση
Οι "σκουπιδιαρέοι" που τόσα χρόνια κάνουν την χειρότερη δουλειά που μπορούσε να έχει κάποιος για μισθούς πείνας με κομμένα επιδόματα κτλ. τώρα που αποφάσισαν να απεργήσουν τους θυμήθηκες. Τώρα που σε ενοχλεί, γιατί τόσα χρόνια το είχες δεδομένο ότι κάποιοι σκλάβοι, σαν την αρχαία ελλάδα ένα πράμα, υπάρχουν για να μαζεύουν τα σκουπίδια και δεν νοιάστηκες για το αν πεινάνε ή όχι, αν είναι αναγκασμένοι να το κάνουν αυτό το πράγμα ή όχι. Αντίθετα αυτοί, που είμαι σίγουρος θα τους χαρακτήριζες και αμόρφωτους, μάζα κτλ κτλ, βάζουν ζητήματα για τα ΧΥΤΑ, ζητήματα για την διαχείριση των σκουπιδιών που εσύ τα θεωρείς δεδομένα γιατί παλεύουν άλλοι για σένα. Πριν αρχίσεις να κατηγορείς λοιπόν με ρατσιστικούς χαρακτηρισμούς ψάξε.

Δεν έχω τίποτα με αυτούς τους υπαλλήλους, δικαίωμά τους να απεργήσουν όσο θέλουν, όμως γιατί στον κόρακα εμποδίζουν τα ιδιωτικά απορριματοφόρα να καθαρίσουν τις πόλεις; Γιατί νομίζουν οτι παίζοντας με την δημόσια υγεία έχουν κάτι να κερδίσουν, μόνο να χάσουν έχουν και αυτοί και η υπόλοιπη κοινωνία. Yπάρχουν άλλοι τρόποι να διαμαρτυρηθούν, υπάρχει φυσικά και η κάλπη.

Παράθεση
Επίσης κάθε μαζική κίνηση ανθρώπων δεν συνεπάγεται και όχλο ούτε συνεπάγεται έναν άνθρωπο να την καθοδηγεί.

Κοίτα να δείς τώρα τι γίνεται εδώ. Αν δεν υπάρχει κοινός καθοδηγητής από πίσω, ο όχλος αυτός είναι καταδικασμένος σε αυτοαναίρεση. Ή θα αλληλοσπαραχτεί (κανιβαλισμός) για την επιβίωση του ισχυρότερου, ή θα διαλυθεί πολύ γρήγορα. Η κατάσταση που επικρατεί στο Σύνταγμα είναι κατά κάποιον τρόπο ένα υβρίδιο καθώς παρατηρούνται και φαινόμενα κανιβαλισμού αλλά και μια ψευτοοργάνωση χάρη στην οποία ακόμα συντηρείται. Υπάρχουν ηγέτες λοιπόν και καθοδηγητές των επί μέρους ομάδων, αλλά ο καθένας έχει τους δικούς του στόχους και τις δικές του επιδιώξεις, δεν είναι δυνατόν λοιπόν σε ένα τέτοιο μόρφωμα να αναπτυχθεί ενότητα.

Σκέψου για λίγο πόσα ετερόκλητα στοιχεία κατεβαίνουν με τα δικά τους ξεχωριστά πλαίσια στο Σύνταγμα...ΓΣΕΕ, ΑΔΕΔΥ, ΠΑΜΕ, Αναρχικοί, Κουκουλοφόροι, Ρασοφόροι, Περίεργοι, Εφαψίες, Παλαιοημερολογίτες, Χρυσαυγίτες, Λαικοί Δεξιοί, Βασιλικοί, Απογοητευμένοι Πασοκτζήδες, Οπαδοί Ομάδων, Χούλιγκαν, Μπάχαλοι και πόσοι άλλοι. Εδώ δεν μπορούν να συννενοηθούν 3 άτομα μεταξύ τους θα συνεννοηθεί αυτός ο όχλος  :D ; Mην τρέφεις αυταπάτες.

Εκεί που πραγματικά παραδέχομαι οτι υπάρχει ενότητα είναι στο διεθνές κίνημα των αγανακτισμένων και αυτό επειδή υπάρχει ηγεσία από πίσω. Προσωπικά αδυνατώ να πιστέψω οτι την εποχή της αποξένωσης, του ατομισμού, του φάινεσθαι κατάφεραν να μαζευτούν αυθόρμητα εκατοντάδες χιλιάδες ανθρώπων με κοινά πανώ, ολόιδια λογότυπα και πλαίσια. Εδώ όμως υπάρχει ξεκάθαρα οργάνωση, σχέδιο, πλάνο, εγκέφαλος από πίσω.


Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2231 στις: 25/10/11, 18:21 »
Δεν μπορωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Καποιος να τραβηξει το σκαμνακι

Και γω θα μεινω για παντα εκει..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2232 στις: 25/10/11, 18:30 »
Εκεί που πραγματικά παραδέχομαι οτι υπάρχει ενότητα είναι στο διεθνές κίνημα των αγανακτισμένων και αυτό επειδή υπάρχει ηγεσία από πίσω. Προσωπικά αδυνατώ να πιστέψω οτι την εποχή της αποξένωσης, του ατομισμού, του φάινεσθαι κατάφεραν να μαζευτούν αυθόρμητα εκατοντάδες χιλιάδες ανθρώπων με κοινά πανώ, ολόιδια λογότυπα και πλαίσια. Εδώ όμως υπάρχει ξεκάθαρα οργάνωση, σχέδιο, πλάνο, εγκέφαλος από πίσω.

Τιτάνας.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2233 στις: 25/10/11, 19:20 »
2. Δεν νομίζω ότι έρχονται να μας εξουσιάσουν, άλλωστε με δηλώσεις τους τον έχουν κατηγορηματικά αποποιηθεί αυτό το ρόλο... έρχονται για να μας "τακτοποιήσουν" και να μας "επαναρυθμίσουν" μπας και ταιριάξουμε κάποια στιγμή έστω και στοιχειωδώς με το μοντέλο ανεπτυγμένης χώρας (με τον μανδύα του οποίου ενδεδυμένοι μπήκαμε λαθραία στην ΕΕ)

Αν διαβάσεις την έκθεση της Τρόικας, όχι των "δικών μας" την "δικιά τους", θα δεις στο τέλος ότι στον τομέα της αναδιάρθρωσης: επιχειρηματικό περιβάλλον, συνταγογράφηση φαρμάκων, προμήθειες υγειονομικού υλικού, δημόσια διοίκηση, έλεγχο δημοσίων συμβάσεων κλπ, τα πάμε χάλια.

Παρόλα αυτά λόγω του ότι στα οικονομικά μεγέθη και στην εξέλιξη της ιδιωτικοποίησης τα πάμε πολύ καλά και μάλιστα καλύτερα από κάθε άλλη χώρα της ΕΕ, εγκρίνουν την εκταμίευση της έκτης δόσης.

Εσύ επιμένεις ότι έχουν έρθει για να μας τακτοποιήσουν και να μας επαναρυθμίσουν?
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2234 στις: 25/10/11, 19:28 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Aυτα μου θυμιζουν τους ετοιμοθανατους που αρνιουνται να το δεχτουν μεχρι τελευταια στιγμη πιστευοντας οτι κατι θα τους σωσει...
 
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2235 στις: 25/10/11, 20:38 »
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Aυτα μου θυμιζουν τους ετοιμοθανατους που αρνιουνται να το δεχτουν μεχρι τελευταια στιγμη πιστευοντας οτι κατι θα τους σωσει...

I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2236 στις: 25/10/11, 22:33 »
Δεν θα σχολιάσω για αυτούς που νοιάζονται για την Ελλάδα, γιατί αν εσύ νοιάζεσαι για την χώρα σου θέλοντας να την εξουσιάσει ξένη δύναμη τότε αυτοαναιρείσαι ιστορικά και ηθικά.
Εγώ πάλι δεν το βλέπω έτσι, ότι δηλαδή θα μας εξουσιάσει μια ξένη δύναμη, γιατί:

1. Δεν είναι μόνο μια χώρα - δύναμη, αλλά ένα γκρουπ χωρών, οι περισσότερες από τις οποίες ανήκουν όπως και εμείς στην Ευρωπαϊκή ένωση, άρα οι αποφάσεις τους δεν εξυπηρετούν μόνο τα συμφέροντα μιας χώρας, αλλά όλης της ΕΕ, της οποίας ξαναλέω είμαστε μέλος.

2. Δεν νομίζω ότι έρχονται να μας εξουσιάσουν, άλλωστε με δηλώσεις τους τον έχουν κατηγορηματικά αποποιηθεί αυτό το ρόλο... έρχονται για να μας "τακτοποιήσουν" και να μας "επαναρυθμίσουν" μπας και ταιριάξουμε κάποια στιγμή έστω και στοιχειωδώς με το μοντέλο ανεπτυγμένης χώρας (με τον μανδύα του οποίου ενδεδυμένοι μπήκαμε λαθραία στην ΕΕ)

Aυτο μαλλον συμπληρωνει το "το χρημα δεν κανει την ευτυχια" και το "ρουφα εσυ κι οταν ειναι, θα σου πω"...

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2237 στις: 26/10/11, 00:54 »
90 σελιδες ποστ γεματες με....(αμα πω τις εκφρασεις που νιωθω θα φαω αιωνιο ban)

Αστε το μαγκες οι αγωνιστες Ελληνες εδωσαν πραγματικες μαχες!!!


Αυτα ειναι παραδειγματα προς μιμηση...





Τι να πουν τωρα το ΠΑΜΕ , οι αναρχικοι , οι συνδικαλιστες , οι κουκουλοφοροι τα ΜΑΤ οι αγανακτισμενοι, οι βολεμενοι που χασαν τα επιδοματα τους , οι Χρυσαυγιτες και ολοι οι αλλοι μπροστα σε αυτον!!!


Μας κοιταει ο Μπικακης και τριζουν τα κοκκαλα του οπως και τοσων αλλων!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 26/10/11, 00:59 από woodaki »
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2238 στις: 26/10/11, 08:53 »
Παρακαλώ, συγκεντρωθείτε στο θέμα της συζήτησης και αποφύγετε άσχετα θέματα και προσωπικούς χαρακτηρισμούς προς τους συνομιλητές σας.

Ενώ εμείς φαγωνόμαστε μεταξύ μας, κάποιοι αποφασίζουν για εμάς (όλους μας: αριστερούς, δεξιούς, αναρχικούς, φασίστες, κλπ), και οι εξελίξεις μας προλαβαίνουν. Ας προετοιμαστούμε για τα χειρότερα που έρχονται (που μας φέρνουν, για να είμαι πιο ακριβής).

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2239 στις: 26/10/11, 10:14 »
Ενώ εμείς φαγωνόμαστε μεταξύ μας, κάποιοι αποφασίζουν για εμάς (όλους μας: αριστερούς, δεξιούς, αναρχικούς, φασίστες, κλπ), και οι εξελίξεις μας προλαβαίνουν. Ας προετοιμαστούμε για τα χειρότερα που έρχονται (που μας φέρνουν, για να είμαι πιο ακριβής).

Αυτό δεν είναι κατ' ανάγκην κακό, Βραζίλη. Πάντα τις εξελίξεις και τις αλλαγές τις φέρνει μια μειοψηφία και οι υπόλοιποι ακολουθούν είτε κάτω από την επίδραση μιας ιδεολογίας είτε μιας ψευτοϊδεολογίας.

Το ζητούμενο λοιπόν δεν είναι αν κάποιοι βρίσκονται πίσω από τις εξελίξεις, αυτό είναι δεδομένο, αλλά αν όλοι βρίσκονται πίσω από τις εξελίξεις!
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2240 στις: 26/10/11, 13:21 »
Μας κοιταει ο Μπικακης και τριζουν τα κοκκαλα του οπως και τοσων αλλων!!!


Μια ασφαλεστερη αποψη ειναι να μη θεωρουμε οτι  μπορουμε να ξερουμε τι θα σκεφτοταν, τι θα εκανε η τι θα ελεγε ο καθε μακαριτης σημερα αν ζουσε.
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2241 στις: 26/10/11, 15:07 »
Μας κοιταει ο Μπικακης και τριζουν τα κοκκαλα του οπως και τοσων αλλων!!!


Μια ασφαλεστερη αποψη ειναι να μη θεωρουμε οτι  μπορουμε να ξερουμε τι θα σκεφτοταν, τι θα εκανε η τι θα ελεγε ο καθε μακαριτης σημερα αν ζουσε.
Να και κάτι που συμφωνούμε :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος GusN

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2243 στις: 26/10/11, 19:04 »
Αστε το μαγκες οι αγωνιστες Ελληνες εδωσαν πραγματικες μαχες!!!

Αυτα ειναι παραδειγματα προς μιμηση...

http://www.youtube.com/watch?v=BW4DXUSXcKU&feature=related



Άρα να τι πρέπει να κάνουμε:
  8)

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2244 στις: 26/10/11, 19:12 »
Μας κοιταει ο Μπικακης και τριζουν τα κοκκαλα του οπως και τοσων αλλων!!!


Μια ασφαλεστερη αποψη ειναι να μη θεωρουμε οτι  μπορουμε να ξερουμε τι θα σκεφτοταν, τι θα εκανε η τι θα ελεγε ο καθε μακαριτης σημερα αν ζουσε.
Να και κάτι που συμφωνούμε :P




Κανεις δεν ξερει αγορια το τι και πως... Οι συγκεκριμενοι μακαριτες οταν εδωσαν (χωρις φανταζομαι οι   ιδιοι να το επιδιωκουν) το δικο τους ραντεβου με την ιστορια εκαναν αυτο που εκαναν!!!
Χωρις να θελω να ειμαι μαντης κακων η ιστορια παντα κανει κυκλους οποτε το οτι θα δουμε νεους Μπικακιδες συντομα το θεωρω δεδομενο!!! Δεν ειναι απαραιτητο το οτι θα κρατουν μπαζουκας στα χερια τους οπως ο μακαριτης. Μπορει οι συγκεκριμενοι να κρατουν μολοτοφ και κουκουλες, μπορει αστυνομικα γκλοπ μπορει πετρες μπορει πλακατ του ΠΑΜΕ μπορει πλακατ του ΛΑΟΣ μπορει του ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ μπορει να κρατανε χαρτοφυλακα  να ειναι ιδιοκτητες ταξι ιδιωτικοι η δημοσιοι υπαλληλοι η οτιδηποτε αλλο. Οποιοι και ναναι καθημερινοι απλοι ''ανωνυμοι''ανθρωποι σαν ολους εμας θα ειναι για αλλη μια φορα!!!
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2245 στις: 27/10/11, 00:41 »


ισως δεν μπορει εκ των πραγματων να πραγματοποιηθει καποιο ''κουρεμα''...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2246 στις: 27/10/11, 00:44 »
Μας κοιταει ο Μπικακης και τριζουν τα κοκκαλα του οπως και τοσων αλλων!!!


Μια ασφαλεστερη αποψη ειναι να μη θεωρουμε οτι  μπορουμε να ξερουμε τι θα σκεφτοταν, τι θα εκανε η τι θα ελεγε ο καθε μακαριτης σημερα αν ζουσε.
Να και κάτι που συμφωνούμε :P




Κανεις δεν ξερει αγορια το τι και πως... Οι συγκεκριμενοι μακαριτες οταν εδωσαν (χωρις φανταζομαι οι   ιδιοι να το επιδιωκουν) το δικο τους ραντεβου με την ιστορια εκαναν αυτο που εκαναν!!!
Χωρις να θελω να ειμαι μαντης κακων η ιστορια παντα κανει κυκλους οποτε το οτι θα δουμε νεους Μπικακιδες συντομα το θεωρω δεδομενο!!! Δεν ειναι απαραιτητο το οτι θα κρατουν μπαζουκας στα χερια τους οπως ο μακαριτης. Μπορει οι συγκεκριμενοι να κρατουν μολοτοφ και κουκουλες, μπορει αστυνομικα γκλοπ μπορει πετρες μπορει πλακατ του ΠΑΜΕ μπορει πλακατ του ΛΑΟΣ μπορει του ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ μπορει να κρατανε χαρτοφυλακα  να ειναι ιδιοκτητες ταξι ιδιωτικοι η δημοσιοι υπαλληλοι η οτιδηποτε αλλο. Οποιοι και ναναι καθημερινοι απλοι ''ανωνυμοι''ανθρωποι σαν ολους εμας θα ειναι για αλλη μια φορα!!!
Εκτος του οτι ξεχασες συνταγματαρχες με τανκς..Φανταζομαι εμεις θεση δεν θα παρουμε αλλα θα μαστε μπροστα απο μια τηλεοραση και θα τα βλεπουμε..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2247 στις: 27/10/11, 04:47 »
http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=101323&catID=11

μαγκες κουρευτηκαμε... τωρα εχουμε λεφτα, διαολε!

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2248 στις: 27/10/11, 07:24 »
http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=101323&catID=11

μαγκες κουρευτηκαμε... τωρα εχουμε λεφτα, διαολε!



Τι αγχος ειναι αυτο ρε παιδια με τα κουρεματα; Ποσο κοντα, ποσο μακρια... Και να πεις και να ειχαμε καμια δικια μας χαιτη. Την δανεικη περουκα μας ψαλιδιζουνε.
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2249 στις: 27/10/11, 09:02 »
Τριχες...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
21 Απαντήσεις
7999 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/03, 21:36
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
ΗΡΘΕ Ο ΙΟΡΔΑΝΗΣ!

Ξεκίνησε από bartatilas « 1 2 » Βιβλίο Εντυπώσεων

26 Απαντήσεις
9986 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/03, 13:10
από jagmaster
10 Απαντήσεις
4218 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/05, 13:20
από Stergios Kourou
1 Απαντήσεις
3932 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/09, 13:31
από Tanglewood
28 Απαντήσεις
10275 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/10, 19:12
από adr1anos
Roland GR-55 Ηρθε!

Ξεκίνησε από elrich « 1 2 3 » Εφέ

51 Απαντήσεις
16383 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/07/11, 19:05
από denisgiann
14 Απαντήσεις
5548 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/11, 14:00
από Johnkokk
22 Απαντήσεις
6962 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/12, 13:36
από Xtasy
0 Απαντήσεις
1194 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/20, 22:12
από diji grampsas
0 Απαντήσεις
779 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/07/23, 02:10
από diji grampsas