Αποστολέας Θέμα: Ιδιοτροπίες - κολλήματα  (Αναγνώστηκε 53754 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #200 στις: 12/12/07, 21:10 »



Αι βε αι βε.... ;D
Τι εννοείς;  ??? ??? ???



Ε αν δεν είσαι Σερραίος δύσκολα να καταλάβεις. Έτσι alexandra?  ;D ;D
[/quote]Αυτό με πείραξε τώρα ,γιατί έχω Σερραικό αίμα από τη γιαγιά μου (Άνω Πορόια) και έχω χάσει επεισόδια μου φαίνετε .Πες τε μας και μας ρε παιδιά... ::)
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος GermanRock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πλεον Μεταπτυχιακοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #201 στις: 13/12/07, 13:49 »
Τωρα προσφατα εχω αποκτησει το κολλημα να μην μπορω να κοιμηθω πριν απο τις 3 το πρωι κ μεχρι τοτε να περναω την ωρα μου βλεποντας παλια επεισοδια των X-Files σε dvd!

Αυτο με την κουπα κ τις παντοφλες επισης κατι μου θυμιζει... Η κουπα μου ειναι ιερη κ δν την πειραζει κανενας! Εχω πλακωθει στο ξυλο με τον μικρο μου αδερφο για αυτο το λογο! Αλλα λυστε μου μια απορια: τι βρηκε το 11χρονο αγορακι σε μια κουπα ροζ παλ με μωβ τριανταφυλλα επανω?  ??? Ελεος! :-X
I can't sleep alone anymore Need someone here with me,All I ever wanted and more My dreams are fighting for ...Never Ending Nightmare,Always there instead of you...MSG

Αποσυνδεδεμένος alexandra*

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: Γυναίκα
  • #MEMENTO VIVERE#
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #202 στις: 13/12/07, 19:46 »



Αι βε αι βε.... ;D
Τι εννοείς;  ??? ??? ???



Ε αν δεν είσαι Σερραίος δύσκολα να καταλάβεις. Έτσι alexandra?  ;D ;D
Αυτό με πείραξε τώρα ,γιατί έχω Σερραικό αίμα από τη γιαγιά μου (Άνω Πορόια) και έχω χάσει επεισόδια μου φαίνετε .Πες τε μας και μας ρε παιδιά... ::)
[/quote]


Εγω ΣαΛονικια ειμαι...λογω της φιλης βαλιας που μας εγκατελειψε και πηγε στα ξενα..μπουχου :'( μαθαμε και λιγα σερραικα...αντι δλδ για βρε λενε βε....Χαιρετισματα στους φιλους Σερραιους... :-*
Όπως όλα στο όλο υφαίνονται μαζί το ένα στο άλλο ενεργεί και ζει-Γκαίτε(Φαουστ)-

Αποσυνδεδεμένος Corky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Φύλο: Άντρας
  • I belong to everything I believe...
    • Προφίλ
    • Psychorchestra
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #203 στις: 13/12/07, 20:21 »
Ναι κάπως έτσι όπως τα αναφέρει η alexandra είναι. Υπάρχει και funny tone που λέει το λεξικό των Σερραίων και πού χρησιμοποιούν το βε. Αι βε. Αβε ναι βε. και τέτοια. κυρίως όμως είναι αντί για το βρε. Ρε συ macmisias και η δική μου η γιαγιά είναι από ένα χωριό δίπλα στα Ανω Πορόια. Ε ρε τι μικρός που είναι ο κόσμος.  ;D ;D
Definite an' immortal freedom is all we want. Just free soul and free way of thinking.But can we achieve this?

Αποσυνδεδεμένος alexandra*

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: Γυναίκα
  • #MEMENTO VIVERE#
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #204 στις: 13/12/07, 20:23 »
Ναι κάπως έτσι όπως τα αναφέρει η alexandra είναι. Υπάρχει και funny tone που λέει το λεξικό των Σερραίων και πού χρησιμοποιούν το βε. Αι βε. Αβε ναι βε. και τέτοια. κυρίως όμως είναι αντί για το βρε. Ρε συ macmisias και η δική μου η γιαγιά είναι από ένα χωριό δίπλα στα Ανω Πορόια. Ε ρε τι μικρός που είναι ο κόσμος.  ;D ;D


Ξεχασα να αναφερω πως και γω εχω κατι συγγενεις εκ Σερρων...καθοτι Ποντία..και οπως ειναι γνωστο οι Ποντιοι φυτρωνουν παντου..Χι Χι
Όπως όλα στο όλο υφαίνονται μαζί το ένα στο άλλο ενεργεί και ζει-Γκαίτε(Φαουστ)-

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #205 στις: 14/12/07, 00:40 »
αντι για ρε και βρε, το κανανε βε...

παντως εχει πολυ πλακα να ακους Σερραιους να το λενε αυθορμητα...  ;D

α βε ναι βε= αυτο το ειρωνικο που λεμε "ναι βρε! σιγουρα!"
αιβε αιβεεε= το δικο μας αιντε αιντεεεε
κτλ κτλ...  ;D ;D ;D
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: idiotropies...
« Απάντηση #206 στις: 09/03/08, 13:41 »
χα...καλε απο μια προχειρη ματια ειδα οτι τα περισσοτερα θεματα τα εχουμε απο δυο φορες...οπως αυτο.. ::) ;D :D
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: idiotropies...
« Απάντηση #207 στις: 09/03/08, 23:15 »

Μια δικια μου ιδιοτροποια...ειναι οτι ακουω και μιλαω συνεχεια για τον  αλκινοο ιωαννιδη! ;D ;D :P


αυτό το είχα κ εγώ παλιά... :P

Ας μιλήσω καλύτερα για τις δικές μου ιδιοτροπίες:

-Δεν μπορώ όταν λέω κάτι, να μου λέει ο άλλος να το πω 2η φορά επειδή δεν το άκουσε.
-Δεν μπορώ να φωνάξω σε κάποιον όταν με εκνευρίζει γτ μετά νιώθω τύψεις ακόμα κ αν έχω δίκιο, ενώ ο άλλος το έχει ξεχάσει το πρώτο 5λεπτο.
-Δεν μπορώ να ανακατεύω τα πράγματά μου με τα πράγματα των άλλων. Μπορεί να είναι ακατάστατο το δωμάτιο μου μονίμως, αλλα έχει μόνο δικά μου πράγματα κι αν κάποιος αφήσει κάτι δικό του, εκνευρίζομαι.
-Το ίδιο ισχύει για την τσάντα μου ή την βαλίτσα μου ή για οτιδήποτε κουβαλάω, μέσα στο οποίο επικρατεί πάντα το χάος αλλά δεν μπορώ να φυλάω μέσα πράγματα άλλων.
-Δεν μπορώ να αφήσω κάποιον να τακτοποιήσει το δωμάτιό μου γτ μετά μπορεί να μην βρίσκω κάτι κ ας είναι κάτω από τη μύτη μου, ενώ όταν επικρατεί ακαταστασία βρίσκω τα πάντα. Επίσης τα βρίσκω κ όταν (μια φορά στις 15) τακτοποιώ μόνη μ το δωμάτιο μ.

Αυτά... Δεν μ έρχεται κάτι άλλο...
« Τελευταία τροποποίηση: 09/03/08, 23:23 από ReNu »
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος analogio

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 348
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: idiotropies...
« Απάντηση #208 στις: 11/03/08, 00:55 »
Τι ειπες ;; Ωχ, γιατι φωναζεις ;; Δεν μπορεις να μιλησεις σαν ανθρωπος !!Μπορεις σε παρακαλω να φυλαξεις για λιγο στην τσαντα σου, τα μολυβια μου και κατι φωτογραφιες ;; Αλλα δεν θελω να τα χασω.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: idiotropies...
« Απάντηση #209 στις: 11/03/08, 16:46 »
Βασικά αυτό το θέμα δεν είναι ίδιο με ένα που λεγόταν ''κολλήματα''? :P

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: idiotropies...
« Απάντηση #210 στις: 11/03/08, 16:55 »
Τι ειπες ;; Ωχ, γιατι φωναζεις ;; Δεν μπορεις να μιλησεις σαν ανθρωπος !!Μπορεις σε παρακαλω να φυλαξεις για λιγο στην τσαντα σου, τα μολυβια μου και κατι φωτογραφιες ;; Αλλα δεν θελω να τα χασω.

 :P :P :P

Βασικά αυτό το θέμα δεν είναι ίδιο με ένα που λεγόταν ''κολλήματα''? :P

Ναι τώρα που το λες...  :o :P
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: idiotropies...
« Απάντηση #211 στις: 11/03/08, 19:26 »
Βασικά αυτό το θέμα δεν είναι ίδιο με ένα που λεγόταν ''κολλήματα''? :P
χα...καλε απο μια προχειρη ματια ειδα οτι τα περισσοτερα θεματα τα εχουμε απο δυο φορες...οπως αυτο.. ::) ;D :D
::) ::) ::) :o :P
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος founio

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Γυναίκα
  • with the birds i' ll share this lonely view....
    • Προφίλ
Απ: idiotropies...
« Απάντηση #212 στις: 12/03/08, 18:12 »
Να είναι όλα τακτοποιημένα γύρω μου είναι μία ιδιοτροπία μου αλλιώς νιώθω άβολα.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: idiotropies...
« Απάντηση #213 στις: 12/03/08, 18:28 »
1)καθαριοτητα,να κανω παρεα με καθαρους ανθρωπους
2)με ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ να τρωω και να με κοιταει ο αλλος...
3)οταν μιλαω με καποιον και λεμε ενα "γεια",προτιμω να μην του μιλαω καθολου,γιατι βαριεμαι να λεω απλα ενα 'γεια' χωρις νοημα
4)με ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ να συζηταω και να ακουω πραγματα σε επαναληψη
5)με ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ να μιλαω με καποιο ατομο,που εχει διαφορετικα πιστευω απο μενα,και να μην καταλαβαινει καποια πραγματα λογικα,και να υποστηριζει ηλιθιοτητες διχως να μπορει να μου τις αποδειξει
6)με ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ η απολυτη ανοργανωσια..να μην εχουμε κανονισει να παμε εκει,και μετα εδω,και ολα να γινονται τελευταια στιγμη
και πολλα αλλα
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ιδιοτροπίες - κολλήματα
« Απάντηση #214 στις: 12/03/08, 21:57 »
Συγχώνευσα τα δύο σχετικά θέματα, "ιδιοτροπίες" και "κολλήματα"