Αποστολέας Θέμα: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!  (Αναγνώστηκε 52119 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #50 στις: 04/05/08, 23:50 »
Είπα να κρατηθώ αλλά με τέτοια μαργαριτάρια είναι αδύνατον...

καλά τι πάθατε ?  Και ένα χρόνο να πάτε φανταράκια τι θα γίνει ?  Μήπως για να πάς στο στρατό πρέπει ναι 'χεις και απο αυτά? Μήπως τελικά παλιότερα που βγάζανε γιωτάδες τους guy-λουδες ξέραν καλύτερα ?
Τι να πω οι μανάδες 'φταίνε που τα βγάλανε μαμούχαλα...   ουουυυυ μιχαλάκη το αυγουλάκι σου.....

Που 'σαι Άντρα, δεν πας στα Ίμια να δεις αν έρχομαι; Γιατί το κουράζουμε ρε παιδιά, όποιος έχει έναν χρόνο να χάσει από τη ζωή του ας πάει και στα 18 και στα 8 άμα θέλει. Αφήστε εμάς τις αδερφούλες να παίρνουμε Ι5 και να καθόμαστε σπίτι ακούγοντας Άσιμο...



Θα τους πω δε βαστώ, δεν περνάει το παραμύθι
Δεν με μπλέκουν εμένα μ' αδελφούς μου να σφαχτώ...

Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #51 στις: 04/05/08, 23:52 »
Που 'σαι Άντρα, δεν πας στα Ίμια να δεις αν έρχομαι; Γιατί το κουράζουμε ρε παιδιά, όποιος έχει έναν χρόνο να χάσει από τη ζωή του ας πάει και στα 18 και στα 8 άμα θέλει. Αφήστε εμάς τις αδερφούλες να παίρνουμε Ι5 και να καθόμαστε σπίτι ακούγοντας Άσιμο...

Ευτυχώς ή δυστυχώς δεν είναι θέμα σεξουαλικών προτιμήσεων, αλλα το κάτα πόσο η θητεία θεωρείται υποχρέωση στο κράτος...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #52 στις: 04/05/08, 23:55 »
Που 'σαι Άντρα, δεν πας στα Ίμια να δεις αν έρχομαι; Γιατί το κουράζουμε ρε παιδιά, όποιος έχει έναν χρόνο να χάσει από τη ζωή του ας πάει και στα 18 και στα 8 άμα θέλει. Αφήστε εμάς τις αδερφούλες να παίρνουμε Ι5 και να καθόμαστε σπίτι ακούγοντας Άσιμο...

Ευτυχώς ή δυστυχώς δεν είναι θέμα σεξουαλικών προτιμήσεων, αλλα το κάτα πόσο η θητεία θεωρείται υποχρέωση στο κράτος...

Δε διαφωνώ. Και η ψήφος υποχρεωτική είναι. ;D
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #53 στις: 04/05/08, 23:57 »
Απλά, ο στρατός είναι και υποχρέωση, απέναντι σε αυτούς που πάνε, γιατι όταν κάποιος αποφεύγει το στρατό, τότε κα΄ποιος άλλος κάνει τη δουλειά του πρώτου... Οσον αφορά σίγουρα τις σκοπιές
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #54 στις: 05/05/08, 00:40 »
Βραζίλη έχεις δίκιο για το οικονομικό σκέλος της τοποθέτησής σου ,απλά νομίζω ότι και δημογραφικά ισχύει ότι οι "φουρνιές" των 18ρηδων ,μειώνονται χρονιά με τη χρονιά ,οπότε το μέτρο ίσως θέλει απλά να βολέψει τη κατάσταση για μερικά χρόνια...Η λύση για μένα είναι είτε πολιτική κατά του δημογραφικού προβλήματος(αλλά ουσίας...)ή καθολική στροφή στους μόνιμους οπλίτες....
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #55 στις: 05/05/08, 08:09 »
η ύπαρξη στρατού όπως είπα και πιο πάνω δείχνει την ύπαρξει μια υποψίας πολέμου και συμπερσματική της μη διασφαλισμένης ειρήνης!Με άλλα λόγια έχουμε ειρήνη στα χαρτιά αλλά πάντα θα υπάρχει και ένας φόβος εισβολής γιαυτό ας έχουμε και ύπαρξη στρατού!

Πως τα σκέφτεσαι δλδ?
ότι αν καταργήσουμε το στρατό μιας και "έχουμε ειρήνη", δεν θα κάνουν αμέσως ντου οι γείτονες?
άλλο τι λες λόγω πολίτικής και άλλο τι κάνεις λόγω συμφερόντων... (βλ. USA)

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #56 στις: 05/05/08, 08:34 »
Βραζίλη έχεις δίκιο για το οικονομικό σκέλος της τοποθέτησής σου ,απλά νομίζω ότι και δημογραφικά ισχύει ότι οι "φουρνιές" των 18ρηδων ,μειώνονται χρονιά με τη χρονιά ,οπότε το μέτρο ίσως θέλει απλά να βολέψει τη κατάσταση για μερικά χρόνια...Η λύση για μένα είναι είτε πολιτική κατά του δημογραφικού προβλήματος(αλλά ουσίας...)ή καθολική στροφή στους μόνιμους οπλίτες....

Ακριβώς: "για μερικά χρόνια". Δυστυχώς από ημίμετρα και "μπαλώματα" έχουμε χορτάσει. Να δω τι θα σκαρφιστούν αργότερα. Ίσως τότε έχουν ανακαλύψει την τεχνολογία, η οποία μπορεί πχ. να ελέγχει την περίμετρο ενός στρατοπέδου πολύ καλύτερα από μερικούς νυσταγμένους (σίγουρα) και λουφαδόρους (πιθανόν) 18άρηδες.
Συμφωνώ και με τις λύσεις που προτείνεις, όμως την δεύτερη τη βλέπω δύσκολη λόγω του ότι θα πρέπει να δοθούν επιπλέον οικονομικοί πόροι από τον προϋπολογισμό του κράτος, και ως γνωστόν δεν υπάρχει πολύ χρήμα (ή έστω: δεν διανέμεται σωστά)

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #57 στις: 05/05/08, 14:39 »
η ύπαρξη στρατού όπως είπα και πιο πάνω δείχνει την ύπαρξει μια υποψίας πολέμου και συμπερσματική της μη διασφαλισμένης ειρήνης!Με άλλα λόγια έχουμε ειρήνη στα χαρτιά αλλά πάντα θα υπάρχει και ένας φόβος εισβολής γιαυτό ας έχουμε και ύπαρξη στρατού!

Πως τα σκέφτεσαι δλδ?
ότι αν καταργήσουμε το στρατό μιας και "έχουμε ειρήνη", δεν θα κάνουν αμέσως ντου οι γείτονες?
άλλο τι λες λόγω πολίτικής και άλλο τι κάνεις λόγω συμφερόντων... (βλ. USA)

Θα το πω απλά και κατανοητά (και ελπίζω να το καταλάβετε)

ΟΧΙ υποχρεωτική στράτευση!!! Και από τη στιγμή που δεν μπορούμε ακόμα τουλάχιστον να αποφύγουμε το στρατό ας αρκεστούμε στα φυντάνια της ΣΑΣΣ και της Ευελπίδων και ας δημιουργηθεί σώμα μισθοφόρων.Να πηγαίνουν στρατό μόνο οσοι το θέλουν και όχι όλος ο κόσμος. Από τη στιγμή που μέσα στον στρατό μια ιδεολογία και μία νοοτροπία επικρατεί να την φανε στη μαπα τουλάχιστον αυτοί που  τη γουστάρουν και που γουστάρουν επίσης το κύρος που θα τους δώσει (και καλα) η μιλιταριστική τους θέση. Είναι απλό και ευκολονόητο....!

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #58 στις: 05/05/08, 15:23 »
Μίκα επειδή σε συμπαθώ (αν δεν σε συμπαθούσα δεν θα έμπαινα καν στο κόπο να γράψω αυτό το post) επίτρεψε μου να σου πω κάτι, μια οπτική που μάλλον δεν την έχεις σκεφτεί..

Όταν έχεις μια γνώμη, αυτόματα πιστεύεις ότι είναι σωστή (αλλιώς ποιος ο λόγος να την υποστηρίξεις).. Προσωπικά όταν επιμένω σε κάποια άποψη και ο συνομιλητής μου παραθέτει απλά για να παραθέσει πράγματα χωρίς ουσία, δεν μετακινούμαι από την άποψη μου.. Όταν όμως τα επιχειρήματα του είναι πειστικά, θα του πω και ευχαριστώ γιατί με "ξεστράβωσε" (και έχει γίνει πολλές φορές αυτό).. Επίσης αν δεν συμφωνώ με τα επιχειρηματά του, τα διαβάζω, τα κατανοώ και τα αντικρούω με αντεπιχειρήματα.. Αυτή είναι η λογική που χρησιμοποιώ εγώ..

Θα μου πεις για ποιο λόγο σου τα λέω όλα αυτά.. Εμένεις στην άποψη σου ότι θα έπρεπε να μην πηγαίνουν τα αγόρια στο στρατό.. Πολύ σωστά!! Και ποιος θέλει να πάει.. Λες ότι πρέπει ο στρατός να γίνει μισθοφορικός και επίσης υποστηρίζεις ότι οι Έλληνες διακρινόμαστε από άκρατο μιλιταρισμό.. Αν έχεις λίγο χρόνο (που δεν έχεις βέβαια λόγω των διαβασμάτων σου) κάνε ένα κόπο να διαβάσεις όλα τα προηγούμενα posts.. Αν θες κάποιες γρήγορες απόψεις πάνω σε αυτά τα 2 θέματα διάβασε τα δικά μου posts ( #38 για το πρώτο θέμα και #13 για το δεύτερο) όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά γιατί τα έγραψα εγώ και μπορώ να τα επεξηγήσω και περαιτέρω ει χρειαστεί.. Θα μπορούσες κάλλιστα να πεις "faser, λες μαλ***ες γιατί έτσι, έτσι και έτσι".. Το να λες όμως θα σας το ξαναπώ με απλά λόγια για να το καταλάβετε και να μην απαντάς στα επιχειρήματα των άλλων, αλλά στην ουσία να γράφεις τυφλά για δεύτερη φορά την άποψη σου, δεν είναι και η καλύτερη βάση για μια καλή συζήτηση..

Πολλές φορές, η εμπειρία κάποιων πραγμάτων σου δίνει μια καλύτερη εικόνα από το να βλέπεις τη "Λούφα και Παραλλαγή" ή τους "Γενναίους της Σαμοθράκης" γιατί σχηματίζεις δική σου άποψη και μπορείς έπειτα να πεις τα πράγματα από την δική σου σκοπιά..

Αυτά τα ολίγα και ελπίζω να μην παρεξηγήσεις το ύφος μου, απλά όπως σου έγραψα και στην αρχή, η συζήτηση πρέπει να είναι διάλογος και όχι παράλληλοι μονόλογοι ;)..

Και κάτι τελευταίο.. Χρησιμοποιείς τον όρο "φυντάνια" για τα παιδιά που σπουδάζουν στα ΣΑΣΣ.. Δεν ξέρω πως χρησιμοποιείς τον όρο φυντάνια, αλλά αν τον χρησιμοποιείς με τον τρόπο που τον καταλαβαίνω και χρησιμοποιώ και εγώ (δηλαδή τον ειρωνικό) θα πρέπει να σκεφτούμε ότι τα συγκεκριμένα παιδιά, θα βγούν επιστήμονες, γιατροί, κ.λπ. και απλά αντί να μπούν στην αγορά εργασίας μέσω Ε.Σ.Υ. μπαίνουν μέσω Ε.Σ.. Είναι άξια συγχαρητηρίων γιατί ζούνε πολύ άσχημα φοιτητικά χρόνια (καμία σχέση με τα δικά μας), περνούνε στρατιωτική εκπαίδευση και απ'όσο ξέρω είναι και πολλές κοπέλες στα ΣΑΣΣ.. Δεν πρέπει να τους αποδίδουμε χαρακτηρισμούς που σίγουρα δεν τους ταιριάζουν..
« Τελευταία τροποποίηση: 05/05/08, 15:42 από faser »

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #59 στις: 05/05/08, 15:41 »
NAI στην υποχρωτικη στρατευση λεω εγω...οχι ομως στα 18 για ολους, το υπαρχον συστημα ειναι μια χαρα, αρκει να λειτουργησει αξιοκρατικα.

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #60 στις: 05/05/08, 21:04 »
καλά τι πάθατε ?  Και ένα χρόνο να πάτε φανταράκια τι θα γίνει ?  Μήπως για να πάς στο στρατό πρέπει ναι 'χεις και απο αυτά? Μήπως τελικά παλιότερα που βγάζανε γιωτάδες τους guy-λουδες ξέραν καλύτερα ?
Τι να πω οι μανάδες 'φταίνε που τα βγάλανε μαμούχαλα...   ουουυυυ μιχαλάκη το αυγουλάκι σου.....
Οταν ο ανθρωπος ειναι καραγκιοζης....

οποιος έχει τη μύγα......μιχαλάκη τη κρεμούλα

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #61 στις: 05/05/08, 21:08 »
καλά τι πάθατε ?  Και ένα χρόνο να πάτε φανταράκια τι θα γίνει ?  Μήπως για να πάς στο στρατό πρέπει ναι 'χεις και απο αυτά? Μήπως τελικά παλιότερα που βγάζανε γιωτάδες τους guy-λουδες ξέραν καλύτερα ?
Τι να πω οι μανάδες 'φταίνε που τα βγάλανε μαμούχαλα...   ουουυυυ μιχαλάκη το αυγουλάκι σου.....
Οταν ο ανθρωπος ειναι καραγκιοζης....

οποιος έχει τη μύγα......μιχαλάκη τη κρεμούλα
Είσαι έλεος όμως...Πραγματικά τώρα μαζέψου...  >:(

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #62 στις: 05/05/08, 21:16 »
καλά τι πάθατε ?  Και ένα χρόνο να πάτε φανταράκια τι θα γίνει ?  Μήπως για να πάς στο στρατό πρέπει ναι 'χεις και απο αυτά? Μήπως τελικά παλιότερα που βγάζανε γιωτάδες τους guy-λουδες ξέραν καλύτερα ?
Τι να πω οι μανάδες 'φταίνε που τα βγάλανε μαμούχαλα...   ουουυυυ μιχαλάκη το αυγουλάκι σου.....
να σου ριξω καμμια παναγια και κανα χριστο,η θα φαω μπαν?

Πωπω πραγματικά θα ξεσπούσα όλο το νεύρο των 10 ωρών διαβάσματις  και της ένεσης κορτιζόνης πάνω σου αλλά είμαι δεν θα πέσω τόσο χαμηλα!!

Δηλαδή για σενα το πρόβλημα έγκειται στο ότι οι μαμάδες παραχαιδεύουν τους γιους τους???!!ΕΛΕΟΣ!!!Είναι η πιο άκυρη άποψη που ακουσα τελευταία και άκρως συντηρητική!!!
Το θεμα φίλε μου δεν είναι ότι τα νεα παιδιά είναι βουτυρόπεδα και κακομαθημενα, αλλά το ότι η ύπαρξη στρατού όπως είπα και πιο πάνω δείχνει την ύπαρξει μια υποψίας πολέμου και συμπερσματική της μη διασφαλισμένης ειρήνης!Με άλλα λόγια έχουμε ειρήνη στα χαρτιά αλλά πάντα θα υπάρχει και ένας φόβος εισβολής γιαυτό ας έχουμε και ύπαρξη στρατού!
Και όχι μόνο αυτό, αλλά η υποχρεωτική στράτευση σημαίνει ότι ο μιλιταρισμός ακόμα δεν έχει απαγκιστρωθεί από την Ελλάδα και ότι καλά κρατεί και ακόμα προσπαθούν οι εκαστοτε κυβερνώντες να κάνουν τους νέους αποχαυνωμένους και μιλιταριστικες συντηρητικούς..
και βέβαια αυτό είναι, άσε που και 'γω δε θα γούσταρα να πηγαίνει κανένας στο στρατό αλλά τι να κάνουμε στη κοινωνία ο ένας τρώει τον άλλο και χωρίς στρατό...... δυστηχώς δεν είμαστε βέλγιο... αν είμασταν δεν θα φοβόμαστε τους γείτονες μας....εδω όμως βαλκάνισταν ...δαγκώνει
καλά τι πάθατε ?  Και ένα χρόνο να πάτε φανταράκια τι θα γίνει ?  Μήπως για να πάς στο στρατό πρέπει ναι 'χεις και απο αυτά? Μήπως τελικά παλιότερα που βγάζανε γιωτάδες τους guy-λουδες ξέραν καλύτερα ?
Τι να πω οι μανάδες 'φταίνε που τα βγάλανε μαμούχαλα...   ουουυυυ μιχαλάκη το αυγουλάκι σου.....
Οταν ο ανθρωπος ειναι καραγκιοζης....

οποιος έχει τη μύγα......μιχαλάκη τη κρεμούλα
Είσαι έλεος όμως...Πραγματικά τώρα μαζέψου...  >:(

δεν φταις εσυ η πλύση που σου κάναν... αμα σε καμιά δεκαετία θα πήξει...... τα λέμε
καλά τι πάθατε ?  Και ένα χρόνο να πάτε φανταράκια τι θα γίνει ?  Μήπως για να πάς στο στρατό πρέπει ναι 'χεις και απο αυτά? Μήπως τελικά παλιότερα που βγάζανε γιωτάδες τους guy-λουδες ξέραν καλύτερα ?
Τι να πω οι μανάδες 'φταίνε που τα βγάλανε μαμούχαλα...   ουουυυυ μιχαλάκη το αυγουλάκι σου.....
να σου ριξω καμμια παναγια και κανα χριστο,η θα φαω μπαν?

αν σ' αφήνει η μαμά να βγείς μπορούμε και απο κοντά..πως σε είπε ο Πάρης σκατό?

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #63 στις: 05/05/08, 21:18 »
καλά τι πάθατε ?  Και ένα χρόνο να πάτε φανταράκια τι θα γίνει ?  Μήπως για να πάς στο στρατό πρέπει ναι 'χεις και απο αυτά? Μήπως τελικά παλιότερα που βγάζανε γιωτάδες τους guy-λουδες ξέραν καλύτερα ?
Τι να πω οι μανάδες 'φταίνε που τα βγάλανε μαμούχαλα...   ουουυυυ μιχαλάκη το αυγουλάκι σου.....
Οταν ο ανθρωπος ειναι καραγκιοζης....

οποιος έχει τη μύγα......μιχαλάκη τη κρεμούλα
Είσαι έλεος όμως...Πραγματικά τώρα μαζέψου...  >:(

δεν φταις εσυ η πλύση που σου κάναν... αμα σε καμιά δεκαετία θα πήξει...... τα λέμε
Ίσως φταίει η ιδεολογική πλύση που έφαγα στη μάπα τοσα χρόνια, μπορει και να χεις δίκιο...Αλλά και εσύ αδερφάκι μου όμως δεν παίζεσαι..Ολότελα καμμένες λυχνίες όμως.... ::) :P

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #64 στις: 05/05/08, 21:22 »
Παιδια συνεχιστε ετσι...εχετε τρελο γελιο!!! Γιατι σοβαρα να τα παρει κανεις αυτα που λετε δε γινετε...!!!

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #65 στις: 05/05/08, 21:24 »
Παιδια συνεχιστε ετσι...εχετε τρελο γελιο!!! Γιατι σοβαρα να τα παρει κανεις αυτα που λετε δε γινετε...!!!

Ω ναι συμφωνώ...! Ξεκατίνιασμα ξανα επιτέλους...!Και είχε εκλείψει τώρα τελευταια...!!  ::) :P


(Για τους συντονιστες, σαφώς και ειρωνεύομαι...)

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #66 στις: 05/05/08, 21:28 »
Φουλ για καδο... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #67 στις: 05/05/08, 21:28 »
Και ο Sweet strings αυτή τη στιγμή κάθεται στην οθόνη του και πιάνει τη κοιλιά του από τα γέλια...Ρε παιδιά μη τσιμπάτε :P
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #68 στις: 05/05/08, 21:34 »
Ετσι καταλήγουν συζητήσεις μεταξύ απόλυτων και εκ διαμέτρου αντιθέτων απόψεων ανθρώπων...

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #69 στις: 05/05/08, 21:44 »
Ετσι καταλήγουν συζητήσεις μεταξύ απόλυτων και εκ διαμέτρου αντιθέτων απόψεων ανθρώπων...
....που δεν παύουν να είναι απόψεις......
στράτευση ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ στα 18 μόνο για 6 μήνες κανονική θητεία με κανονική εκπαίδευση ΟΧΙ σφουγγάρισμα και καλλιόπη

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #70 στις: 05/05/08, 21:52 »
Ετσι καταλήγουν συζητήσεις μεταξύ απόλυτων και εκ διαμέτρου αντιθέτων απόψεων ανθρώπων...
....που δεν παύουν να είναι απόψεις......
στράτευση ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ στα 18 μόνο για 6 μήνες κανονική θητεία με κανονική εκπαίδευση ΟΧΙ σφουγγάρισμα και καλλιόπη

ΟΚ, ο,τι πεις...καλα κανουν και στα χωνουν...

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #71 στις: 05/05/08, 22:12 »
καλά τι πάθατε ?  Και ένα χρόνο να πάτε φανταράκια τι θα γίνει ?  Μήπως για να πάς στο στρατό πρέπει ναι 'χεις και απο αυτά? Μήπως τελικά παλιότερα που βγάζανε γιωτάδες τους guy-λουδες ξέραν καλύτερα ?
Τι να πω οι μανάδες 'φταίνε που τα βγάλανε μαμούχαλα...   ουουυυυ μιχαλάκη το αυγουλάκι σου.....
Οταν ο ανθρωπος ειναι καραγκιοζης....

οποιος έχει τη μύγα......μιχαλάκη τη κρεμούλα
Είσαι έλεος όμως...Πραγματικά τώρα μαζέψου...  >:(

δεν φταις εσυ η πλύση που σου κάναν... αμα σε καμιά δεκαετία θα πήξει...... τα λέμε
Ίσως φταίει η ιδεολογική πλύση που έφαγα στη μάπα τοσα χρόνια, μπορει και να χεις δίκιο...Αλλά και εσύ αδερφάκι μου όμως δεν παίζεσαι..Ολότελα καμμένες λυχνίες όμως.... ::) :P
καλά παραδέχομαι οτι το σεξουαλικό το 'πα για χαβαλέ και ομολογώ επίσης πως τσίμπησαν κάμποσοι MACMISIAS RESPECT....YOU 've got me man... αλλά ρε παιδιά σοβαρά τώρα τι νομίζεται οτι είναι ο στρατός δηλαδή ?         Προσκοπικό σώμα είναι τίποτα παραπάνω...δε σε πειράζει κανείς και τίποτα, και τις παρέες και την πλάκα που γίνεται δε θα τις ξεχάσετε ποτέ, και το καλύτερο ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΤΗΤΑ συμβίωση με άλλους ανθρώπους τι φαντάζεστε και φοβάστε τόσο πολύ MIKA ? σε κοινωνία αγγέλων....σίγουρα θα ήταν περιττό αλλά εδώ ?
Ετσι καταλήγουν συζητήσεις μεταξύ απόλυτων και εκ διαμέτρου αντιθέτων απόψεων ανθρώπων...
....που δεν παύουν να είναι απόψεις......
στράτευση ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ στα 18 μόνο για 6 μήνες κανονική θητεία με κανονική εκπαίδευση ΟΧΙ σφουγγάρισμα και καλλιόπη

ΟΚ, ο,τι πεις...καλα κανουν και στα χωνουν...
δηλαδή ρε παλικάρι μου εσυ απο τη θητεία την καλλίοπη επιλέγεις ? 6 μήνες αλλά κανονική θητεία οχι ξεσκάτισμα δεν σου κάνει? Ούτως η άλλως το μαγείρεμα το δώσαν στα catering λ σε λίγο και τα υπόλοιπα τι σε χάλασε να καταλάβω?

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #72 στις: 05/05/08, 22:20 »
Φιλτατε Sweet Strings...δεν ειπα ποτε κατι τετοιο...ισα ισα ειπα πως θεωρω οκ το σημερινο συστημα στρατευσης, ετσω κι αν εχει τα αρνητικα του...διαφωνω με το 6μηνο κανονικης θητειας...για μενα ο στρατος ειναι το τελευταιο ανεμελο σταδιο στη ζωη του αντρα...anyway, εμενα το προβλημα μου δεν ειναι αυτο, αλλα ο τροπος με τον οποιο εκφραζεις αυτα που θες να πεις...πρεπει να επιχειρηματολογεις, ειδικα οταν εχεις ενα Α επιθετικο και προσβλητικο υφακι...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #73 στις: 05/05/08, 22:44 »
Ετσι καταλήγουν συζητήσεις μεταξύ απόλυτων και εκ διαμέτρου αντιθέτων απόψεων ανθρώπων...
Τωρα με κοροιδευεις????Αντιθετες αποψεις λεγεται αυτο?Ειδες να τσακωθηκαμε ολοι οι υπολοιποι?...Μπηκε με το σοκαριστικο χιουμορ του(ναι παναγια μου...ουτε οι μοντυ παιθον..) και μας την ειπε μαζικα..Ε και εφαγε αυτο που ηθελε...τωρα το σοβαρεψε...κλασικη κινηση.. ::)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικη στρατευση στα 18;!
« Απάντηση #74 στις: 05/05/08, 22:55 »
Ετσι καταλήγουν συζητήσεις μεταξύ απόλυτων και εκ διαμέτρου αντιθέτων απόψεων ανθρώπων...
Τωρα με κοροιδευεις????Αντιθετες αποψεις λεγεται αυτο?Ειδες να τσακωθηκαμε ολοι οι υπολοιποι?...Μπηκε με το σοκαριστικο χιουμορ του(ναι παναγια μου...ουτε οι μοντυ παιθον..) και μας την ειπε μαζικα..Ε και εφαγε αυτο που ηθελε...τωρα το σοβαρεψε...κλασικη κινηση.. ::)
αν έχει κάτι  μαζί μου πες το στα ίσα αντρίκια οχι σε τρίτο πρόσωπο κατινάκι

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
13 Απαντήσεις
7037 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/03/10, 22:10
από FSL