Αποστολέας Θέμα: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!  (Αναγνώστηκε 26084 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #50 στις: 11/09/08, 12:56 »
Ελεος!!! Ειναι σοβαροι οι ανθρωποι? Εμαθα οτι μια κοπελα στο εξωτερικο μολις εμαθε για το Bing Bang θεωρησε οτι ηρθε "το τελος" και αυτοκτωνησε!(και μαζι της αλλοι ποσοι..)


μια ινδή...

http://www.msnbc.msn.com/id/26641652/

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #51 στις: 11/09/08, 14:34 »
Μην ανησυχείτε. Οι επιστήμονες που είναι εκεί ξέρουν τι κάνουν LARGE HADRON RAP REMIX  :P

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #52 στις: 11/09/08, 15:28 »
Free μας κάλυψες όλους.Ας ελπίσουμε πως οι 10000 επιστήμονες που συμμετέχουν στο πείραμα ν'αποδείξουν κάτι για να φύγουμε από την νοοτροπία του Θεού και τα ασυμάζευτα.Απλά ύστερα θα γελάμε με όσα θα πει η Εκκλησία.Συγχαρητήρια στους Έλληνες επιστήμονες που συμμετέχουν! 8)
Μα νομίζεις ότι όλη αυτή η ιστορία θα δώσει περισσότερες απαντήσεις απο όσες ερωτήσεις θα δημιουργήσει;Η επιστήμη 1 φορά απαντάει και 100 ρωτάει....Η σοβαρή επιστήμη εννοείτε...Οπότε αν περιμένεις από αυτό το πείραμα το τέλος του Θεού,μάλλον θα απογοητευθείς... 8 0:)
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #53 στις: 11/09/08, 15:38 »
Χώρια που η επιστημονική με λεπτομέρειες εξήγηση για τη δημιουργία του σύμπαντος δε θα σημαίνει ότι δεν υπάρχει θεός, καθώς αυτό που συνέβη και δημιουργήθηκε το σύμπαν, μπορεί κάποιος να θεωρεί ότι ήταν θέλημα του θεού να γίνει.
« Τελευταία τροποποίηση: 11/09/08, 18:01 από Joevaicci »
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος FotisKatsanos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #54 στις: 11/09/08, 17:12 »
Εετσι οπως εξελισεται η επιστημη σε καμια 50ρια χρονια θα εχουν εξαλιφθει οι θρησκιες...
When I hear major chords, I think about titties, but when I hear minor or dominant chords, I think about titties, but when I see titties, I don't think about chords. SH

Αποσυνδεδεμένος Blacksheepιος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 367
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #55 στις: 11/09/08, 17:29 »
Εετσι οπως εξελισεται η επιστημη σε καμια 50ρια χρονια θα εχουν εξαλιφθει οι θρησκιες...
Αμην και ποτε παναγια μου.. ::)
Λεσπολιαρης αταλαντος κιθαροπαιχτικος αμνος.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #56 στις: 11/09/08, 18:08 »
Εετσι οπως εξελισεται η επιστημη σε καμια 50ρια χρονια θα εχουν εξαλιφθει οι θρησκιες...

E, εαν ειναι σε "καμια 50αρια" χρονια, εχουμε καιρο ακομα! Με τετοια επιχειρηματα κιολας κι αφου θα εχει εξαλΙφθει.. :D Εαν ειναι σε 52 χρονια, θα εχεις πεσει εξω σαν μεντιουμ παντως :D
« Τελευταία τροποποίηση: 11/09/08, 18:09 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #57 στις: 11/09/08, 18:19 »
ΡΕ ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΟΔΟΣ;;;; ??? ;) ;D :P
Έχεις δίκιο σε αυτό που λες και το έχω σκεφτεί και εγώ αρκετές φορές...

Το προβλημα δεν ειναι η προοδος, το προβλημα ειναι η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ, οταν οι εταιρειες θελουν να εχουν μια ασταματητη προοδο στο απειρο, και καθε χρονο να παρουσιαζουν και καλυτερους αριθμους... αυτο δεν γινεται, εκτος αν μετακομισουμε στον Αρη και γινουμε 85 δις... αυτο ειναι που κανει το κακο, οχι η προοοδος.
Κακα τα ψεμματα, μιλαμε για ενα πειραμα που θα βοηθησει πολλους κλαδους φυσικης ( απο τη σωματιδιακη μεχρι την κοσμολογια ) να βρουν μια ακρη στις ατελειωτες θεωριες που υπαρχουν!


Και να δημιουργησουν πολλα καινουργια, αν και φαινοντε πολυ σιγουροι οτι με τις μετρησεις που εχουν κανει θεωρητικα, ξερουν τι θα βρουν απο το πειραμα.
Εμενα στην ολη υποθεση μονο 1 πραγμα με εντυπωσιαζει και δεν το χωραει το μυαλο μου... τι αισθητηρες ειναι αυτοι και σε τι συνθηκες δουλευουν, που θα μετρησουν τα δεδομενα την καταλληλη στιγμη! Μιλαμε για απειροελαχιστη μαζα που θα μετατραπει σε απειροελαχιστο χρονο κατα τη συγκρουση, αφου θα εχει πρωτα διναυσει χιλιομετρα μεσα στο τουνελ του επιταχυντη...  :o
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #58 στις: 11/09/08, 18:27 »
Εμενα στην ολη υποθεση μονο 1 πραγμα με εντυπωσιαζει και δεν το χωραει το μυαλο μου... τι αισθητηρες ειναι αυτοι και σε τι συνθηκες δουλευουν, που θα μετρησουν τα δεδομενα την καταλληλη στιγμη! Μιλαμε για απειροελαχιστη μαζα που θα μετατραπει σε απειροελαχιστο χρονο κατα τη συγκρουση, αφου θα εχει πρωτα διναυσει χιλιομετρα μεσα στο τουνελ του επιταχυντη...  :o

Για δες εδώ: http://science.howstuffworks.com/large-hadron-collider5.htm

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #59 στις: 11/09/08, 18:32 »
Μιλαμε για εξοπλισμο αρκετων εκατομμυριων ευρω, με υλικα που πλησιαζουν την τελειοτητα ( ιδιαιτερα σε ανιχνευτες σωματιδιων πρεπει να εχουμε οσο το δυνατον λιγοτερο σφαλμα μετρησης )  και ενα πληθος δεδομενων που θα χρειαστει ισχυρα υπολογιστικα συστηματα ( δεν εχουν εγκατασταθει ακομα ). Φαντσου πως ο ενας ανιχνευτης ειναι 5 οροφοι ψηλος σε μεγεθος ;)

Παντως, το οτι γινεται τωρα το πειραμα, εχει να κανει και με την αναπτυξη τεχνολογιων που δεν ειχαμε τα προηγουμενα χρονια ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #60 στις: 11/09/08, 18:45 »
Φαντσου πως ο ενας ανιχνευτης ειναι 5 οροφοι ψηλος σε μεγεθος ;)

Αυτο ακριβως ειναι το εντυπωσιακο, το πως ενας πενταοροφος ανιχνευτης μπορει να ανιχνευσει υποσωματιδια.
π.χ. "The detectors can move in tiny, precise ways to catch quark particles, which are very unstable and rapidly decay"  :o
Δεν ειναι μονο η τεχνολογια τους απιστευτη, αλλα και το πως κατασκευαστηκαν πρεπει να ειναι ακομα πιο ενδιαφερον.
Ελπιζω να δουμε αποτελεσματα του πειραματως συντομα παντως, γιατι εχει μεγαλο ενδιαφερον.
« Τελευταία τροποποίηση: 11/09/08, 19:06 από Jezus »
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος e.t.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
  • First we'll take Manhattan, then we'll take Berlin
    • Προφίλ
    • trafficjam
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #61 στις: 12/09/08, 13:16 »
ο τετραγωνοπαντελονηηης....
γιατι δεν αφηνουμε την φυση να κανει την δουλεια της??
γιατι πρεπει να τα μαθαινουμε ΟΛΑ... >:D
ακορεστη λαχταρα της γνωσης...
ελπιζω να ξερουν τι κανουν...(σιγα μην ξερουν)

"see you in another life brother...."

 0:) 0:) 0:)

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #62 στις: 12/09/08, 17:50 »
ο τετραγωνοπαντελονηηης....
γιατι δεν αφηνουμε την φυση να κανει την δουλεια της??
γιατι πρεπει να τα μαθαινουμε ΟΛΑ... >:D
ακορεστη λαχταρα της γνωσης...
ελπιζω να ξερουν τι κανουν...(σιγα μην ξερουν)

"see you in another life brother...."

 0:) 0:) 0:)
Και γιατι ειανι κακο να μαθαινουμε?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #63 στις: 12/09/08, 17:56 »
Αν αφήναμε τη φύση να κάνει απλά τη δουλειά της τώρα θα μέναμε σε σπηλιές και θα κυνηγούσαμε για να ζήσουμε...

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #64 στις: 12/09/08, 18:34 »
Ρε παιδιά η έρευνα και η γνώση δεν κάνουν κακό... η "κακή" χρήση και εφαρμογή της γνώσης είναι αυτή που δημιουργεί τα προβλήματα...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #65 στις: 13/09/08, 20:07 »
Δεν έχω μείνει με την εντύπωση πως κάποτε ο κόσμος θα πάψει να πιστεύει στον Θεό,απλά θα ήθελα να πιστεύω πως κάποια στιγμή θα πρέπει ακόμα και στις δύσκολες στιγμές μας να πιστεύουμε στις δυνάμεις μας και όχι σε κάποια ανώτερη δύναμη όπως κι ας την ερμηνεύει ο καθένας

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #66 στις: 13/09/08, 20:34 »
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=937462

Αυτο ειναι ενα κακο νεο νομιζω...Ισως και μια σκεψη για επανδρωση του προσωπικου διαδικτυακης προστασιας του επιταχυντη!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #67 στις: 13/09/08, 20:47 »
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=937462

Αυτο ειναι ενα κακο νεο νομιζω...Ισως και μια σκεψη για επανδρωση του προσωπικου διαδικτυακης προστασιας του επιταχυντη!
Κοίτα εγώ όπως το βλέπω δεν έκαναν κάτι κακό. Απλά έδειξαν την τρύπα στην ασφάλεια του δικτύου του  CERN και λογικά θα έχουν πάρει και στη Γενεύη τα απαραίτητα μέτρα για να έκαναν επίσημη ανακοίνωση. Πέρα από το προσωπικό όφελος των χάκερ (επίδειξη των ικανοτήτων τους, ορισμένες φορές χρειάζονται αυτά στον κλειστό κύκλο που δουλεύουν...) δεν νομίζω να έκαναν κάτι άλλο, αν και αυτό δε θα το μάθουμε ποτέ. Εμένα αυτό που με απασχολεί είναι η επιτηδευμένη παραποίηση των στοιχείων μέσα από το CERN για τα συμφέροντα ορισμένων επιστημόνων. Μη ξεχνάμε τι έχει συμβεί στο παρελθόν με επιστήμονες από άλλους κλάδους, όπως της ανθρωπολογίας, που για να πάρει κάποιος το βραβείο νόμπελ (μου διαφεύγει το όνομα του) είχε πει ότι είχε βρει το αρχαιότερο ανθρώπινο κρανίο και παραποιήθηκαν τα στοιχεία της ραδιοχρονολόγησης του κρανίου.

Αποσυνδεδεμένος μαντολιναδα

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Καθε ζωή εχει τη δική της μελωδία!!!!
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #68 στις: 14/09/08, 13:47 »
Εετσι οπως εξελισεται η επιστημη σε καμια 50ρια χρονια θα εχουν εξαλιφθει οι θρησκιες...
Αμην και ποτε παναγια μου.. ::)


Βλακειες λέτε.....(συγγνωμη κιολας)

αλλα δν χρειαζεται κατι να μην υπαρχει για να μν πιστευουμε σε αυτο....
οποιος θελει πιστεθει ,οποιος δεν θελει δν πιστευει.....

Αλλωστε λενε οτι η θρησκεια ειναι το οπιο του λαου......
οποιος θελει κανει χρηση οποιος δν θελει δν κανει.....αμαν!

Μπορει να λεω και γω βλακειες
αλλα δν μποροθμε να τα μαθουμε ολα και αν καποιος περιμενει απο ενα πειραμα να καταργησει πραγματα που θεωρει ανουσια ή που αιχμαλωτιζουν τον ανθρωπο.
Ας κραταει ο καθενας μας οτι θεωρει ουσιωδες καικαλο απο καθετι έιτε λεγεται θρησκεια είτε λεγεται σχέση είτε απο μια συζητηση.....

Ουτως ή αλλως "Τα παντα ρει"
Η επιστημη μπορει να προχωραει...τα μυαλα μας?????????????(προχωρανε?)

Εετσι οπως εξελισεται η επιστημη σε καμια 50ρια χρονια θα εχουν εξαλιφθει οι θρησκιες...

E, εαν ειναι σε "καμια 50αρια" χρονια, εχουμε καιρο ακομα! Με τετοια επιχειρηματα κιολας κι αφου θα εχει εξαλΙφθει.. :D Εαν ειναι σε 52 χρονια, θα εχεις πεσει εξω σαν μεντιουμ παντως :D


μιλαμε για πειραμα........ολα ειναι πιθανα...γιατι ισως βρουν κατι που να μν το περιμεναν....
CANTO.......

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #69 στις: 14/09/08, 14:07 »
Παιδια ενα θεμα που κανεις δεν ασχοληθηκε μεχρι τωρα ειναι η δημοσιοτητα που εχει παρει το ολο πειραμα και που ειμαι σιγουρος πως πολυ απλα θελαν να του δωσουν αυτη τη δημοσιοτητα..κανεις δεν εχει αναρωτηθει γιατι?το βαφτησαν ως το πειραμα των πειραματων μας το περασαν σαν το πειραμα των πειραματων οταν χαλαρα θα μπορουσαν να το κανουν χωρις κανεις μας να το καταλαβει...οπως κανουν με τοοοοσα αλλα πειραματα.δεν λεω πως δεν ειναι ενα σπουδαιο πειραμα αλλα γιατι οταν μπορεις να κανεις κατι μονος σου με την "ασφαλεια της αποτυχιας" σου να το βγαλεις προς τα εξω?
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #70 στις: 14/09/08, 14:25 »
Ειναι ενα ωραιο ερωτημα αυτο. Νομιζω πως η δημοσιοτητα οφειλεται στους χορηγους των πειραματων και στα ονοματα των Φυσικων που εχουν συγκεντρωθει για να παρακολουθησουν το πειραμα!

Επισης, μεγαλο ρολο παιζει και ο τεραστιος προυπολογισμος του πειραματος! Πες μου ενα δημοσιογραφο που να μην ακουει ποσο ανω των 10.000Ε και να μην κανει θεμα :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #71 στις: 15/09/08, 11:08 »
Επισης, μεγαλο ρολο παιζει και ο τεραστιος προυπολογισμος του πειραματος! Πες μου ενα δημοσιογραφο που να μην ακουει ποσο ανω των 10.000Ε και να μην κανει θεμα :D

ΧΑΧΑ εχεις δικιο σε αυτο...αλλα οπως φανταζομαι ξερεις καλυτερα υπαρχουν πολλα πειραματα με αρκετα μεγαλο προυπολογισμο που δεν τα ξερει πχ και η γιαγια στο περιπτερο(εννοω ατομα που δεν ασχολουνται)..τωρα με τα μεγαλα ονοματα των φυσικων και παλι εχεις δικιο αλλα ειλικρινα στην χωρα που ζουμε ποσοι πιστευεις πως νοιαζονται για αυτα τα ονοματα και ποσοι τα ξερουν?..απλα ειχε το θεμα και εναν σασπενς βαλαν και τον ορο σωματιδιο του θεου και ετοιμο τ....και εβλεπες στις καφετεριες να ασχολουνται ολοι για 2 θεματα,για το πειραμα και για το αν η παπου**ακη ειναι καλη αλικη....
αλλα και παλι εγω δεν λεω γιατι πηρε μεγαλη διασταση το θεμα...μηπως ηθελα να ΔΩΣΟΥΝ μεγαλη διασταση....ισως αυτο που λες σπονσορες
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #72 στις: 15/09/08, 11:16 »
Η αληθεια ειναι πως προκειται για ενα απο τα πιο ουσιωδη πειραματα στο μικροκοσμο της Φυσικης. Και δεν υπαρχει αντιστοιχο πειραμα, το οποιο θα επιβεβαιωσει ή θα καταργησει θεωριες που αναπτυχθηκαν μεσα σε 50 χρονια ( γιατι στην ουσια, τοση ειναι η ζωη της Κβαντομηχανικης ). Αρα, για τους επιστημονες, ειναι ακριβως το πειραμα του Αιωνα. ;)

Τωρα για τους σπονσορες, δεν μπορω να αναπτυχθω γιατι μεταξυ μας..δεν ειδα πουθενα να λεει "Ο ανιχνευτης ειναι προσφορα του σουβλατζιδικου ο Γιωργος" :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #73 στις: 15/09/08, 11:31 »
χαχα λες να ειναι προσφορα του σουβλατζιδικου?...φαντασου δλδ τη βγαζει...αρα τι μαθαμε απο το πειραμα...καλυτερα σουβλατζης παρα επιστημονας...αντε τωρα παω να διαβασω λιγο γιατι δενν με βλεπω να τελειωνω
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #74 στις: 15/09/08, 11:53 »
Η δημοσιότητα που δόθηκε στο θέμα ήταν απαραίτητη. Όλος ο κόσμος πρέπει να είναι ενήμερος πλεον , στην "κοινωνία της πληροφορίας" για την αναπτυξη στην επιστήμη και ποιοι είναι οι στόχοι μας. ΠΙστεύω πως επραξαν σωστά!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
7431 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/03/06, 12:00
από Ο Νέος Κιθαρωδός
4 Απαντήσεις
2531 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/05/08, 23:25
από ε?
0 Απαντήσεις
1460 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/05/10, 14:00
από ε?
1 Απαντήσεις
2018 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/13, 15:19
από Καθόδιος (φλουτσ)