Αποστολέας Θέμα: ποιος πιστευετε οτι ειναι ο χειροτερος ΔΙΑΣΗΜΟΣ κι8αριστας????  (Αναγνώστηκε 58633 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος s0uL R3b3L

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
  • Το Κιθαρίζειν Εστί Φιλοσοφείν!!!
    • Προφίλ
  Εγω παλι θα πω Kirk hammet. Ηταν μερος δυνατου συνολου παρα καλος στο ειδος του. Βασικα δεν ηταν ποτε καλος.  :P Αν θυμαμαι καλα ειχα δει σε ενα βιντεακι παλαιοτερα την προσπαθεια του James να προσπαθει να δειξει ενα ριφ στον Kirk με την προυποθεση αυτος να το παιξει, και ο Kirk απλα δε το χε, στο βαθος ο Lars γελαγε και γυναγε πλατη.. ελεινο.  :P


χαχα ...νομίζω ότι βρήκα το video που λες ...
αυτό δεν είναι ???

Συμφωνώ ότι ο Hammett είναι ελεεινός ...  :P :P :P ... Σε ένα live έκανε συνέχεια λάθη στην εισαγωγή του "Nothing Else Matters" ... Αν ο Hetfield δεν καθόταν στο συνηθισμένο σκαμπό (όπως πάντα στο "Nothing Else Matters"), θα τον είχε πάρει στο κυνήγι... ;D ;D ;D
They say that lifes a carousel
Spinning fast, youve got to ride it well
The world is full of kings and queens
Who blind your eyes and steal your dreams
Its heaven and hell, oh well


Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
συμβαινουν αυτα  ;D
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
  Εγω παλι θα πω Kirk hammet. Ηταν μερος δυνατου συνολου παρα καλος στο ειδος του. Βασικα δεν ηταν ποτε καλος.  :P Αν θυμαμαι καλα ειχα δει σε ενα βιντεακι παλαιοτερα την προσπαθεια του James να προσπαθει να δειξει ενα ριφ στον Kirk με την προυποθεση αυτος να το παιξει, και ο Kirk απλα δε το χε, στο βαθος ο Lars γελαγε και γυναγε πλατη.. ελεινο.  :P


χαχα ...νομίζω ότι βρήκα το video που λες ... http://www.youtube.com/watch?v=546KjKMB9kw αυτό δεν είναι ???

Συμφωνώ ότι ο Hammett είναι ελεεινός ...  :P :P :P ... Σε ένα live έκανε συνέχεια λάθη στην εισαγωγή του "Nothing Else Matters" ... Αν ο Hetfield δεν καθόταν στο συνηθισμένο σκαμπό (όπως πάντα στο "Nothing Else Matters"), θα τον είχε πάρει στο κυνήγι... ;D ;D ;D


lol...eleos....απλα να συμπληρώσω....όχι ένα τυχαίο ριφ.....το μοναδικο ριφ που τα σπαγε απο το st.anger.....SOME KIND OF MONSTER....

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
& Daron M@l@kian

χαχα ο τυπος ειναι απιστευτα κουλος!
αλλα παραγωγικος στο να γραφει κομματια

Πολλοι θα με πουν αιρετικο κι απαραδεκτο, αλλα στο δικο μου αυτι ο Slash ακουγεται "ξεκουρδιστος"..ΙΔιαιτερα μερικα bends του ειναι αλλου για αλλου μερικες φορες ( ιδιαιτερα στα live ). Ξερω πως δεν πρεπει να μιλαμε για αναγνωρισμενους κιθαριστες αλλα κρινω σαν ακροατης.

ενας κοινος θνητος δεν θα μπορουσε να πιασει καν τη κιθαρα αν ειχε πιει οσο ο Σλας επινε καθε μερα, ποσο μαλλον να παιξει κι'ολας, εστω και με φαλτσα  ;D

επισης κατι Brit-rock/pop μπαντες παι με δυσκολιο παιζουν 1-2 ακορντα και γινοντε διασημοι ειναι απιστευτα κουλαδια... α! και οι λευκες ριγες (γουαιτ στριπς), ο σνοου-γουαιτ ή πως τον λενε φαλτσαρει απυθμενα  ;D
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
επισης κατι Brit-rock/pop μπαντες παι με δυσκολιο παιζουν 1-2 ακορντα και γινοντε διασημοι ειναι απιστευτα κουλαδια...

what about tokio hotel?  ;D
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
πλακα πλακα δεν ειπε κανεις για τον tom kaulitz...αυτος κ αν ειναι αμπαλος!

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ε καλά.. Είπαμε να το ρίξουμε το επίπεδο αλλά όχι κι έτσι.. :P

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αχαχαχα!!!!!! Δεν έχω ξαναδεί πιο άθλιο θέμα.....Πώς γίνεται κάποιος κιθαρίστας να είναι διάσημος (για το παίξιμό του) και ταυτόχρονα άμπαλος? άλλον έχετε ξεχάσει ότι εδώ είμαστε σε μουσικό forum και οχι σε forum για την formula 1..H το πιο πιθανό είναι οτι κάποιοι έχουν παρεξηγήσει τη μουσική. Καμία σύνθεση δεν υστερεί απέναντι σε μια άλλη επειδή απλά είναι πιο αργή. Και πoιος σας είπε ρε τούβλα ότι μεγαθήρια όπως ο Santana (!!!), o Ηendrix (!!!!!), ο Slash (!!) και Keith Richards (!) και πολλοί άλλοι δεν μπορούν να παίξουν τεχνικά ή και υπερτεχνικά ακόμα άμα θέλουν? Απλά επιλέγουν να παίξουν αργά,γιατί αυτό τους εκφράζει πολλές φορές. Μην νομίζετε οτι παίζουν αργά επειδή δεν μπορούν να παίξουν γρήγορα..Θα μπορούσα καταλάβω κάπως το πνεύμα αυτού του θέματος άμα οι μουσικοί που αναφέρονταν δεν ανταποκρίνονται στα τραγούδια που παίζουν,  ήταν φάλτσοι κτλπ. Αλλά αυτό σε καμία περίπτωση δεν ισχύει. Οπότε δεν είστε σε θέση να τους κρίνετε τεχνικά
« Τελευταία τροποποίηση: 03/04/09, 13:10 από Germ1984 »

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Αχαχαχα!!!!!! Δεν έχω ξαναδεί πιο άθλιο θέμα.....Πώς γίνεται κάποιος κιθαρίστας να είναι διάσημος (για το παίξιμό του) και ταυτόχρονα άμπαλος? άλλον έχετε ξεχάσει ότι εδώ είμαστε σε μουσικό forum και οχι σε forum για την formula 1..H το πιο πιθανό είναι οτι κάποιοι έχουν παρεξηγήσει τη μουσική. Καμία σύνθεση δεν υστερεί απέναντι σε μια άλλη επειδή απλά είναι πιο αργή. Και πoιος σας είπε ρε τούβλα ότι μεγαθήρια όπως ο Santana (!!!), o Ηendrix (!!!!!), ο Slash (!!) και Keith Richards (!) και πολλοί άλλοι δεν μπορούν να παίξουν τεχνικά ή και υπερτεχνικά ακόμα άμα θέλουν? Απλά επιλέγουν να παίξουν αργά,γιατί αυτό τους εκφράζει πολλές φορές. Μην νομίζετε οτι παίζουν αργά επειδή δεν μπορούν να παίξουν γρήγορα..Θα μπορούσα καταλάβω κάπως το πνεύμα αυτού του θέματος άμα οι μουσικοί που αναφέρονταν δεν ανταποκρίνονται στα τραγούδια που παίζουν,  ήταν φάλτσοι κτλπ. Αλλά αυτό σε καμία περίπτωση δεν ισχύει. Οπότε δεν είστε σε θέση να τους κρίνετε τεχνικά

Ένα θα σου πω....πρόσεχε το ύφος σου......υποστηριξε την αποψη σου σαν ανθρωπος και όχι σαν ζωο.......

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αχαχαχα!!!!!! Δεν έχω ξαναδεί πιο άθλιο θέμα.....Πώς γίνεται κάποιος κιθαρίστας να είναι διάσημος (για το παίξιμό του) και ταυτόχρονα άμπαλος? άλλον έχετε ξεχάσει ότι εδώ είμαστε σε μουσικό forum και οχι σε forum για την formula 1..H το πιο πιθανό είναι οτι κάποιοι έχουν παρεξηγήσει τη μουσική. Καμία σύνθεση δεν υστερεί απέναντι σε μια άλλη επειδή απλά είναι πιο αργή. Και πoιος σας είπε ρε τούβλα ότι μεγαθήρια όπως ο Santana (!!!), o Ηendrix (!!!!!), ο Slash (!!) και Keith Richards (!) και πολλοί άλλοι δεν μπορούν να παίξουν τεχνικά ή και υπερτεχνικά ακόμα άμα θέλουν? Απλά επιλέγουν να παίξουν αργά,γιατί αυτό τους εκφράζει πολλές φορές. Μην νομίζετε οτι παίζουν αργά επειδή δεν μπορούν να παίξουν γρήγορα..Θα μπορούσα καταλάβω κάπως το πνεύμα αυτού του θέματος άμα οι μουσικοί που αναφέρονταν δεν ανταποκρίνονται στα τραγούδια που παίζουν,  ήταν φάλτσοι κτλπ. Αλλά αυτό σε καμία περίπτωση δεν ισχύει. Οπότε δεν είστε σε θέση να τους κρίνετε τεχνικά

Καταρχας προσεχε τους τροπους σου.

Κατα δευτερο, κανεις δεν μιλησε για ταχυτητα εδω... κανεις δεν ειπε αμπαλο τον BB King η τον Gilmour. Τον Φρουσιαντε ειπαμε κουλο, γιατι ειναι...

Οταν με το καλο θα εχεις παραμεινει σ αυτο το φορουμ για πανω απο μια βδομαδα και ξεπερασει τα 10(!) ποστς, θα διαπιστωσεις οτι υπαρχουν παρα πολλα ατομα που εχουν μια ιδεα παραπανω απο σενα και μενα για το τι σημαινει μουσικη...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τον Φρουσιαντε ειπαμε κουλο, γιατι ειναι...

EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
τι λες ρε?? ;D

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
εγω συμφωνω εν μερει σε ο,τι λεει ο germ και αφηστε τους τροπους του. Όσοι γινανε διασημοι και ειναι αμπαλοι σαν κιθαριστες,προφανως δεν εγιναν διασημοι για την κιθαρα που επαιζαν αλλά για τη φωνή τους,το στυλ,τα κομματια που εγραφαν κλπ κλπ. οποτε δεν υπαρχει ο χειροτερος διασημος κιθαριστας. υπαρχει η εννοια του υπερεκτιμημενου κιθαριστα αλλα οχι του χειροτερου διασημου.
να σας δωσω ενα παραδειγμα. ο cobain ήταν ενας πολυ μετριος,για να μην πω ασχετος κιθαριστας. δεν εγινε γνωστος σαν κιθαριστας αλλα σαν songwriter.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Αχαχαχα!!!!!! Δεν έχω ξαναδεί πιο άθλιο θέμα.....Πώς γίνεται κάποιος κιθαρίστας να είναι διάσημος (για το παίξιμό του) και ταυτόχρονα άμπαλος? άλλον έχετε ξεχάσει ότι εδώ είμαστε σε μουσικό forum και οχι σε forum για την formula 1..H το πιο πιθανό είναι οτι κάποιοι έχουν παρεξηγήσει τη μουσική. Καμία σύνθεση δεν υστερεί απέναντι σε μια άλλη επειδή απλά είναι πιο αργή. Και πoιος σας είπε ρε τούβλα ότι μεγαθήρια όπως ο Santana (!!!), o Ηendrix (!!!!!), ο Slash (!!) και Keith Richards (!) και πολλοί άλλοι δεν μπορούν να παίξουν τεχνικά ή και υπερτεχνικά ακόμα άμα θέλουν? Απλά επιλέγουν να παίξουν αργά,γιατί αυτό τους εκφράζει πολλές φορές. Μην νομίζετε οτι παίζουν αργά επειδή δεν μπορούν να παίξουν γρήγορα..Θα μπορούσα καταλάβω κάπως το πνεύμα αυτού του θέματος άμα οι μουσικοί που αναφέρονταν δεν ανταποκρίνονται στα τραγούδια που παίζουν,  ήταν φάλτσοι κτλπ. Αλλά αυτό σε καμία περίπτωση δεν ισχύει. Οπότε δεν είστε σε θέση να τους κρίνετε τεχνικά

Ένα θα σου πω....πρόσεχε το ύφος σου......υποστηριξε την αποψη σου σαν ανθρωπος και όχι σαν ζωο.......

κανα επιχειρημα εχεις;

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Αχαχαχα!!!!!! Δεν έχω ξαναδεί πιο άθλιο θέμα.....Πώς γίνεται κάποιος κιθαρίστας να είναι διάσημος (για το παίξιμό του) και ταυτόχρονα άμπαλος? άλλον έχετε ξεχάσει ότι εδώ είμαστε σε μουσικό forum και οχι σε forum για την formula 1..H το πιο πιθανό είναι οτι κάποιοι έχουν παρεξηγήσει τη μουσική. Καμία σύνθεση δεν υστερεί απέναντι σε μια άλλη επειδή απλά είναι πιο αργή. Και πoιος σας είπε ρε τούβλα ότι μεγαθήρια όπως ο Santana (!!!), o Ηendrix (!!!!!), ο Slash (!!) και Keith Richards (!) και πολλοί άλλοι δεν μπορούν να παίξουν τεχνικά ή και υπερτεχνικά ακόμα άμα θέλουν? Απλά επιλέγουν να παίξουν αργά,γιατί αυτό τους εκφράζει πολλές φορές. Μην νομίζετε οτι παίζουν αργά επειδή δεν μπορούν να παίξουν γρήγορα..Θα μπορούσα καταλάβω κάπως το πνεύμα αυτού του θέματος άμα οι μουσικοί που αναφέρονταν δεν ανταποκρίνονται στα τραγούδια που παίζουν,  ήταν φάλτσοι κτλπ. Αλλά αυτό σε καμία περίπτωση δεν ισχύει. Οπότε δεν είστε σε θέση να τους κρίνετε τεχνικά

Καταρχας προσεχε τους τροπους σου.

Κατα δευτερο, κανεις δεν μιλησε για ταχυτητα εδω... κανεις δεν ειπε αμπαλο τον BB King η τον Gilmour. Τον Φρουσιαντε ειπαμε κουλο, γιατι ειναι...

Οταν με το καλο θα εχεις παραμεινει σ αυτο το φορουμ για πανω απο μια βδομαδα και ξεπερασει τα 10(!) ποστς, θα διαπιστωσεις οτι υπαρχουν παρα πολλα ατομα που εχουν μια ιδεα παραπανω απο σενα και μενα για το τι σημαινει μουσικη...

εσυ παντως ξερεις τι σημαινει μουσική απο πολλους αλλους...ο frunciante ειναι κουλος....οκ....

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καταρχας προσεχε τους τροπους σου.

Κατα δευτερο, κανεις δεν μιλησε για ταχυτητα εδω... κανεις δεν ειπε αμπαλο τον BB King η τον Gilmour. Τον Φρουσιαντε ειπαμε κουλο, γιατι ειναι...

Οταν με το καλο θα εχεις παραμεινει σ αυτο το φορουμ για πανω απο μια βδομαδα και ξεπερασει τα 10(!) ποστς, θα διαπιστωσεις οτι υπαρχουν παρα πολλα ατομα που εχουν μια ιδεα παραπανω απο σενα και μενα για το τι σημαινει μουσικη...

εσυ παντως ξερεις τι σημαινει μουσική απο πολλους αλλους...ο frunciante ειναι κουλος....οκ....

1ον:
Προσεξε τα γραμματα που εχω σε bold....Ακυρη λοιπον η εξυπναδα σου...αφησα εκτος τον εαυτο μου.

2ον:
Οι μονοι ανθρωποι που θεωρουν τον Φρουσιαντε αξιολογο κιθαριστα ειναι αυτοι που θεωρουν τον Κομπειν guitar god.

Και για να σταματησει το παραληρημα, εδω δεν συζηταμε ποιοι απο οσους κρατανε κιθαρες ειναι ασχετοι σαν μουσικοι, αλλα συζηταμε πως ειναι σαν κιθαριστες. Κανεις δεν αμφισβητησε την προσφορα του Κομπειν σαν μουσικου,πχ, αλλα υπαρχουν και αντικειμενικα κριτηρια φιλε μου, βασει των οποιων ο Κομπειν ηταν για τα σκουπιδια ως κιθαριστας...
Και ναι, ο Φρουσιαντε ειναι κουλος, τοσο κουλος, που κατανταμε γραφικοι και που το συζηταμε...

Ενα θρεντ για να κανουμε την πλακα μας ειναι στην τελικη... Δεν προλαβαινουμε να πουμε μια σαχλαμαρα και πλακωσανε οι Σταυροφοροι.... ::)

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Αχαχαχα!!!!!! Δεν έχω ξαναδεί πιο άθλιο θέμα.....Πώς γίνεται κάποιος κιθαρίστας να είναι διάσημος (για το παίξιμό του) και ταυτόχρονα άμπαλος? άλλον έχετε ξεχάσει ότι εδώ είμαστε σε μουσικό forum και οχι σε forum για την formula 1..H το πιο πιθανό είναι οτι κάποιοι έχουν παρεξηγήσει τη μουσική. Καμία σύνθεση δεν υστερεί απέναντι σε μια άλλη επειδή απλά είναι πιο αργή. Και πoιος σας είπε ρε τούβλα ότι μεγαθήρια όπως ο Santana (!!!), o Ηendrix (!!!!!), ο Slash (!!) και Keith Richards (!) και πολλοί άλλοι δεν μπορούν να παίξουν τεχνικά ή και υπερτεχνικά ακόμα άμα θέλουν? Απλά επιλέγουν να παίξουν αργά,γιατί αυτό τους εκφράζει πολλές φορές. Μην νομίζετε οτι παίζουν αργά επειδή δεν μπορούν να παίξουν γρήγορα..Θα μπορούσα καταλάβω κάπως το πνεύμα αυτού του θέματος άμα οι μουσικοί που αναφέρονταν δεν ανταποκρίνονται στα τραγούδια που παίζουν,  ήταν φάλτσοι κτλπ. Αλλά αυτό σε καμία περίπτωση δεν ισχύει. Οπότε δεν είστε σε θέση να τους κρίνετε τεχνικά

Ένα θα σου πω....πρόσεχε το ύφος σου......υποστηριξε την αποψη σου σαν ανθρωπος και όχι σαν ζωο.......

κανα επιχειρημα εχεις;

επιχειρημα στο γιατι να προσεχει το ύφος του?

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ο φρουσιάντε έχει γράψει γ**ώ τις συνθέσεις ρε παιδιά...
καλά..μπορεί να μην είναι μάλμστην αλλά βγάζει απίστευτό συναίσθημα!!



(μονίμως οφφτόπικ εγώ αλλά είμαι μετά από ξενύχτι, άυπνος και σε λίγο πάω δουλειά....
δεν τσακώνομαι....ΔΕΝ ΤΣΑΚΏΝΟΜΑΙ!!! ;D)

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
συγγνώμη..όντως παραφέρθηκα λίγο.παιδιά η μουσική που βγάζει κάποιος είναι κάτι το τελείως υποκειμενικό...δεν μιλάμε για φυσική όπου τα πράγματα είναι απόλυτα (κ δεν είμαι και τελείως σίγουρος για αυτό).Θα καταλάβαινα να ακούσω ότι σε κάποιον δεν του αρέσουν οι συνθέσεις του Santana px και να τονίσουν οτι είναι προσωπική τους άποψη. Παραληρήματα όμως του στύλ "ο Frusciante ειναι κουλός " ταιριάζουν περισσότερο σε άτομα που μόλις ξεκίνησαν την κιθάρα, άκουσαν έναν Petrucci και έθαψαν όλους τους υπόλοιπους. Και σας ξανατονίζω, ποτέ δεν μπορείτε να βάλετε το χέρι σας στην φωτιά και να θάψετε κάποιον.Δεν ξέρετε πόσο τεχνικός μπορεί να γίνει...Το τι επιλέγει να παίξει όμως είναι ένα τελείως διαφορετικό ζήτημα , συνυπολογίζοντας μάλιστα ότι οι τύποι αυτοί παίζουν σε mainstream μπάντες...οπότε ηρεμήστε, τι στιγμή μάλιστα που το 80% των ανθρώπων που ποστάρουν εδώ είναι αρχάριοι και ερασιτέχνες

ps1. Ο Κομπείν ποτέ δεν έγινε διάσημος σαν κιθαρίστας οπότε άκυρα τα από πάνω
ps2. Φίλε MechMech το πόρισμα κουλός για τον Frusciante με τι κριτήρια το βγάζεις?
« Τελευταία τροποποίηση: 05/04/09, 18:39 από Germ1984 »

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
συγγνώμη..όντως παραφέρθηκα λίγο.παιδιά η μουσική που βγάζει κάποιος είναι κάτι το τελείως υποκειμενικό...δεν μιλάμε για φυσική όπου τα πράγματα είναι απόλυτα (κ δεν είμαι και τελείως σίγουρος για αυτό).Θα καταλάβαινα να ακούσω ότι σε κάποιον δεν του αρέσουν οι συνθέσεις του Santana px και να τονίσουν οτι είναι προσωπική τους άποψη. Παραληρήματα όμως του στύλ "ο Frusciante ειναι κουλός " ταιριάζουν περισσότερο σε άτομα που μόλις ξεκίνησαν την κιθάρα, άκουσαν έναν Petrucci και έθαψαν όλους τους υπόλοιπους. Και σας ξανατονίζω, ποτέ δεν μπορείτε να βάλετε το χέρι σας στην φωτιά και να θάψετε κάποιον.Δεν ξέρετε πόσο τεχνικός μπορεί να γίνει...Το τι επιλέγει να παίξει όμως είναι ένα τελείως διαφορετικό ζήτημα , συνυπολογίζοντας μάλιστα ότι οι τύποι αυτοί παίζουν σε mainstream μπάντες...οπότε ηρεμήστε, τι στιγμή μάλιστα που το 80% των ανθρώπων που ποστάρουν εδώ είναι αρχάριοι και ερασιτέχνες

ps1. Ο Κομπείν ποτέ δεν έγινε διάσημος σαν κιθαρίστας οπότε άκυρα τα από πάνω
ps2. Φίλε MechMech το πόρισμα κουλός για τον Frusciante με τι κριτήρια το βγάζεις?

τώρα μαλιστα.....συμφωνώ απόλυτα μαζί σου..... ;)

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Για τον Κομπειν ημουν ξεκαθαρος, δεν θελω να επαναλαμβανομαι.

Οσο για τον Φρουσιαντε, ειμαι της αποψης οτι ειναι κουλος γιατι μερικες φορες παιζει λαθος ακομα και under the bridge, californication κλπ. Ξαναλεω, δεν τον κρινω ως συνθετη, αλλα σαν κιθαριστα απο τεχνικης αποψης.

Και σας παρακαλω ας σταματησουμε να μιλαμε για τον Φρουσιαντε...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
το να ειναι καποιος ερασιτεχνης δεν του επιτρεπει να υποστηριζει με τοση πορωση τις αποψεις του,απο τη στιγμη που και ο ιδιος το παραδεχεται οτι ειναι ερασιτεχνης. Θεωρώ πως το θεμα ειναι λιγο ανυπαρκτο και αυτο φαινεται και απο την κατηγορια του...

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγω ειμαι ο πωρωμενος ? ? ?  :o :roll :roll :roll

Ο,τι πεις. ;)

Οσο για το κατα ποσο το θεμα ειναι σοβαρο, ο,τι σου λεω παρα πεντε μου το λες και πεντε....

Θυμιζω: 
Παράθεση
Ενα θρεντ για να κανουμε την πλακα μας ειναι στην τελικη... Δεν προλαβαινουμε να πουμε μια σαχλαμαρα και πλακωσανε οι Σταυροφοροι....  ::)

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Εγω ειμαι ο πωρωμενος ? ? ?  :o :roll :roll :roll

Ο,τι πεις. ;)

Οσο για το κατα ποσο το θεμα ειναι σοβαρο, ο,τι σου λεω παρα πεντε μου το λες και πεντε....

Θυμιζω: 
Παράθεση
Ενα θρεντ για να κανουμε την πλακα μας ειναι στην τελικη... Δεν προλαβαινουμε να πουμε μια σαχλαμαρα και πλακωσανε οι Σταυροφοροι....  ::)

ολα τα θεματα ειναι για να κανουμε την πλακα μας...απλα στη συγκεκριμενη περιπτωση το θεμα ειναι για την πλακα,οποτε δε χρειαζεται να του προσθεσουμε αλλη!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
παιδιά άποψη μπορεί να έχει ο ΚΑΘΈΝΑΣ αρκεί να μπορεί να την τεκμηριώνει και να ΞΈΡΕΙ πως είναι τεκμηριωμένη....
σε κάποια βίντεο στο γιουτιουμπ μπορείς να πεις με τη μία: "αυτός ξέρει να παίζει" ή " αυτός είναι γτπ"...
για άλλα θες και επιχειρήματα...

τώρα επειδή ο Φρουσιάντε είναι από τους αγαπημένους μου..(κ πιο πολύ για πλάκα το συνεχίζω Mεχx2 :P )
το να παίξεις κάτι που έχεις γράψει λάθος σε κανα 2 λάιβ σε χαρακτηρίζει άμπαλο?



Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παιδιά ο Frusciante είναι μαστουρωμένος απ'ότι ξέρω...δικαιολογείται το παιδί