Αποστολέας Θέμα: JAM SESSION 101: The final mix!  (Αναγνώστηκε 14997 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #25 στις: 28/05/09, 02:15 »
hot_sauce satrianiκος είσαι ?
μπράβο σε όλους  :up
αν μου επιτρέπετε η κριτική (γιατί σίγουρα είμαι κατώτερος όλων σας), το metal ήταν λιιιιγο παρωδία  ???

Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #26 στις: 28/05/09, 10:28 »
Snowy, το gear σου στο 1ο funky??

Αποσυνδεδεμένος Snowy

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • snowy
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #27 στις: 28/05/09, 10:31 »
Snowy, το gear σου στο 1ο funky??

Raz με προλαβες, ειχα σκοπο να το ποσταρω σημερα.

Λοιπον, κιθαρα μια american στρατ deluxe modded. Εφφε παραμορφωσεις κλπ μεσα απο το guitar rig 3. Sequencer το cubase 4.
on blackened wings i fly...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #28 στις: 28/05/09, 10:32 »
hot_sauce satrianiκος είσαι ?
από ποια άποψη το λες?


ΤΡΕΛΟ EDIT!!!
δεν ηχογράφησα όπως είπα....έτσι ξεκίνησα αλλά μου έβγαζε πρόβλημα το Audacity από ένα σημείο και μετά...
έτσι κατέληξα σε κιθάρα -> pocket pod -> Laney LX20 και από εκεί ηχογράφηση με το ενσωματομένο μικρόφωνο του λάπτοπ...  :-[

κ εδώ έχω ερώτηση...να πάρω καμιά καρτούλα ήχου της Line6 από thomann για καλύτερες ηχογραφήσεις? αξίζει?
κ μετά να φτιάχνω ήχο από κανα Guitar Rig 3....??
« Τελευταία τροποποίηση: 28/05/09, 10:40 από hot_sauce »

Αποσυνδεδεμένος Snowy

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • snowy
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #29 στις: 28/05/09, 10:55 »
Αν παρεις καρτα της line 6 εχει και ενσωματωμενα εφφε, καμπινες, ενισχυτες. Το πιθανοτερο ειναι πως θα σε καλυψουν φιλε hot_sauce ;)
Γνωμη μου ειναι οτι αξιζει :)
on blackened wings i fly...

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #30 στις: 28/05/09, 11:13 »
Αν παρεις καρτα της line 6 εχει και ενσωματωμενα εφφε, καμπινες, ενισχυτες. Το πιθανοτερο ειναι πως θα σε καλυψουν φιλε hot_sauce ;)
Γνωμη μου ειναι οτι αξιζει :)
Με κάρτα line6 ηχογράφησες?
Είχες μερικά φοβερά licks!

Αποσυνδεδεμένος Snowy

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • snowy
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #31 στις: 28/05/09, 11:28 »
Οχι, η καρτα στο υπολογιστη που εγραψα ειναι της native instruments. Παντως, γενικα εχω μια συμπαθεια για τις καρτουλες της line6. Αν δεν ειχα τη native ειναι πολυ πιθανο οτι θα πηγαινα για καμμια line6 τυπου ux1 ή ux2.
on blackened wings i fly...

Αποσυνδεδεμένος Jim_Gkountonas(Arpeggiator)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • !! GUTHRIEEEE GOVANNNN !!
    • Προφίλ
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #32 στις: 28/05/09, 12:19 »
Gibson SG -> pocket pod -> κάρτα ήχου λαπτοπ


το ξέρω πως είναι λίγο πρωτόγονα τα 2 τελευταία μέρη της αλυσίδας αλλά πρώτη σοβαρή ήχογράφηση ήταν! θα τα πάρω και τα υπόλοιπα! :P

....εμενα να δεις....το εγραψα με το line6 crunchtone καρφι στην καρτα......γιαυτο κ αλλωστε ακουγετε σαν πορδι... ;D ;D ;D
.........17-4-2010......LELE.....

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #33 στις: 28/05/09, 12:31 »
Μεχρι στιγμης εχω ακουσει ολα τα jam εκτος του μεταλ.Πολυ καλη φαση παιδια.Ενα πολυχρωμο και ενδιαφερον concept.Μπραβο σε ολους και ιδιως στον Αντωνη που λογικα θα παιδευτηκε να τα φτιαξει ολα.

Mπραβο..."φανταστικε" Αντωνη... ;D
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #34 στις: 28/05/09, 13:02 »
Κατ' αρχάς ένα μεγάλο μπράβο και ένα ακόμα μεγαλύτερο ευχαριστώ στον Guitarero για την δουλειά που έριξε. Πιστεύω ότι στην μίξη χρωστάμε πολλά. Ειδικά εγώ....αν δεν ήταν η μίξη.... :P :P

Τώρα από πλευράς εξοπλισμού, πρέπει μάλλον να είμαι ο πιο ταπεινός:

Epiphone SG (με DiMarzio μαγνήτες) -> KORG AX 10G -> απλή on-board κάρτα ήχου ενός μισοκαμμένου laptop το οποίο κάθε φορά που το ανοίγω έχει περίπου μία ώρα ζωής...γιατί μετά ανεβάζει θερμοκρασίες και πρέπει να κλείσει......

Και πάλι συγχαρητήρια σε όσους συμμετείχαν γιατί έδειξαν μεράκι, και περισσότερα στον Guitarero για την υπομονή που έδειξε!!!!
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Μάνος Καμπούρης (m.k.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Stranger in us all...
    • Skype - manos.kampouris1
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #35 στις: 28/05/09, 15:27 »
Μπράβο σε όλους, ρε παιδιά!
Πάντα τέτοια!

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #36 στις: 28/05/09, 15:42 »
λοιπον, ηχογράφησα με την blade rh4 classic, και με το TECH21 TRIAC,  το πρώτο μέρος στο φεντερ αμπ, και το δυτερο στο μεζα βοογκι, βεβια τα λενα αλλιώς αυτοί, αλλα στην τελική αυτό ειναι...στο πρωτο μέρος μπήκε λίγο φαζερ, και στο δέύτερο μπήκε λίγο ντελαυ, νομιζω ομως πως το παραέκανα λίγο με το ντελαυ...
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #37 στις: 28/05/09, 16:16 »
δεν ηχογράφησα όπως είπα....έτσι ξεκίνησα αλλά μου έβγαζε πρόβλημα το Audacity από ένα σημείο και μετά...
έτσι κατέληξα σε κιθάρα -> pocket pod -> Laney LX20 και από εκεί ηχογράφηση με το ενσωματομένο μικρόφωνο του λάπτοπ...  :-[

κ εδώ έχω ερώτηση...να πάρω καμιά καρτούλα ήχου της Line6 από thomann για καλύτερες ηχογραφήσεις? αξίζει?
κ μετά να φτιάχνω ήχο από κανα Guitar Rig 3....??


Ναι, καλό θα ήταν να πάρεις ένα soundcard interface (οποιασδήποτε εταιρείας...) κι απο κει και πέρα θα έχεις αρκετά options...

Είτε αυτό που λες,( με plugins δηλαδή) είτε να παίρνεις τον laney με ένα καλό di box όπως αυτό πχ... http://www.thomann.de/gr/palmer_pdi09.htm
...είτε (αν γουστάρεις παραπάνω μανούρα!!.. ;D) με ένα μικρόφωνο (όχι αυτό που έχεις όμως!!!... ;D)...
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #38 στις: 28/05/09, 21:54 »
Mραβο σε ολους παιδια! Πολυ καλη προσπαθεια και ωραιο κολαζ!
Αντε και στο επομενο!!!

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #39 στις: 28/05/09, 22:38 »
Εγω,ηχογραφησα το πρωτο μερος με καθαρη κιθαρα,(λιγο βαθος χρησιμοποιησα απο τα plugs του audacity),και στο β μερος,παραμορφωση και λιγο delay απο την πεταλιερα μου,zoom 3000.αυτα!μπραβο και συγχαρητηρια ;) σε ολους,αν και νομιζω η επιλογη του μεταλ,αλλα και του ροκ κομματιου δεν ηταν και πολυ επιτυχημενη. :P
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος Snowy

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • snowy
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #40 στις: 28/05/09, 22:44 »
Μολις ακουσα ολα τα κομματια (ελειπα ολο το απογευμα)
Ενα μπραβο σε ολα τα παιδια που συμμετειχαν και ενα μπραβο στον guitarero φυσικα για την προσπαθεια και το αποτελεσμα. :up
on blackened wings i fly...

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #41 στις: 29/05/09, 02:24 »
Παράθεση
hot_sauce satrianiκος είσαι ?
από ποια άποψη το λες?

απλά μου θύμισες satriani  :)
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #42 στις: 29/05/09, 02:28 »
εεε......μέγα κοπλιμέντο!!...μέγα όμως... :P




δν έχω ακούσει κ ιδιαίτερα πολύ....έτσι μου βγήκε...λες να χουμε καμία αναπάντεχη εξέλιξη στην κιθαριστική μου πορεία? :P :P

Αποσυνδεδεμένος Jim_Gkountonas(Arpeggiator)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • !! GUTHRIEEEE GOVANNNN !!
    • Προφίλ
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #43 στις: 29/05/09, 04:05 »
δεν ηχογράφησα όπως είπα....έτσι ξεκίνησα αλλά μου έβγαζε πρόβλημα το Audacity από ένα σημείο και μετά...
έτσι κατέληξα σε κιθάρα -> pocket pod -> Laney LX20 και από εκεί ηχογράφηση με το ενσωματομένο μικρόφωνο του λάπτοπ...  :-[

κ εδώ έχω ερώτηση...να πάρω καμιά καρτούλα ήχου της Line6 από thomann για καλύτερες ηχογραφήσεις? αξίζει?
κ μετά να φτιάχνω ήχο από κανα Guitar Rig 3....??


Ναι, καλό θα ήταν να πάρεις ένα soundcard interface (οποιασδήποτε εταιρείας...) κι απο κει και πέρα θα έχεις αρκετά options...

Είτε αυτό που λες,( με plugins δηλαδή) είτε να παίρνεις τον laney με ένα καλό di box όπως αυτό πχ... http://www.thomann.de/gr/palmer_pdi09.htm
...είτε (αν γουστάρεις παραπάνω μανούρα!!.. ;D) με ένα μικρόφωνο (όχι αυτό που έχεις όμως!!!... ;D)...


groovymood να σε ρωτησω λιγο μιας κ εισαι ειδικος.....εχω πολυ καλο ηχο στο σπιτι αλλα δεν 3ερω πως να τον περασω στο pc οταν ηχογραφω...μπορεις να προτεινεις κανα mic η κατι γενικαα??
.........17-4-2010......LELE.....

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #44 στις: 29/05/09, 10:52 »
Μπράβο και από μένα σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν και ευχαριστώ και τον Guitarero για την υπομονή του.
Στο rock μου άρεσαν πολύ οι προσεγγίσεις του Isnogood και του Ιάσονα. Μου φάνηκαν και οι δυο πολύ πρωτότυπες!
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #45 στις: 30/05/09, 00:59 »
groovymood να σε ρωτησω λιγο μιας κ εισαι ειδικος.....εχω πολυ καλο ηχο στο σπιτι αλλα δεν 3ερω πως να τον περασω στο pc οταν ηχογραφω...μπορεις να προτεινεις κανα mic η κατι γενικαα??

Σορρυ για την αργοπορημένη απάντηση , έλειπα όλη μέρα απο το σπίτι σήμερα...

Μακριά απο μένα η λέξη "ειδικός" αλλά τεσπα... ;)

Δεν ξέρω τί έχεις δοκιμάσει εως τώρα, πρέπει να πειραματιστείς αρκετά όμως για να δεις τί σου "κάθεται" καλύτερα.

Η λύση ενος di box σαν το palmer είναι κάτι που αξίζει κατ'αρχήν να το δοκιμάσεις...Αποκλείεται να σου δώσει 100% τον ήχο της καμπίνας σου αλλά θα κάνει μια αξιοπρεπή "μίμιση"...ας πούμε οτι θα σε φτάσει σε ένα ποσοστό 70% σε αυτό που θέλεις...
Στη συνέχεια με δικές σου διορθώσεις (eq, compression κλπ) θα φτάσεις ακόμα κοντύτερα στο επιθυμητό αποτέλεσμα.

Τώρα αν δεν σε ικανοποιεί αυτό τότε η μόνη λύση είναι το μικρόφωνο...
Το πιο κλασσικό είναι να πάρεις ένα δυναμικό (σαν το shure sm57 ή το beyerdynamic m201...) και να το βάλεις "κολλητά" στην καμπίνα σου.
Πρέπει όμως να ανοίξεις αρκετά τον ενισχυτή, να τον φτάσεις σχεδόν σε εντάσεις gig, αλλιώς δεν θα γράψει και τόσο καλά.

Υπάρχουν πολλοί που δεν τους αρέσει ο ήχος που βγάζουν τα δυναμικά και προτιμούν ένα πυκνοτικό μικρόφωνο...
Τα πυκνοτικά θεωρούνται "ανώτερα" μικρόφωνα, πιο πιστής αναπαραγωγής , αλλά λόγω ευαισθησίας πιάνουν πάρα πολλά πράγματα και αν ο χώρος σου είναι λίγο θορυβώδης μπορεί να έχεις προβληματάκια (να περνάει πχ την ώρα που γράφεις ενα αυτοκίνητο απο κάτω και να το ακούσεις μέσα στην ηχογράφηση)...
Επίσης τα πυκνοτικά έχουν μικρότερο sound pressure level που σημαίνει οτι δεν μπορείς να τα βάλεις κοντά σε μια πολύ δυνατή πηγή...
Αν κάποιος έχει λοιπόν έναν ενισχυτή που για να παίξει καλά πρέπει να τον ανοίξει ως το τέρμα (plexi πχ) δεν μπορείς να βάλεις κοντά του ένα πυκνοτικό...

Συνήθως στα studios όταν γράφουν κιθάρες, χρησιμοποιούν και τα δύο ταυτόχρονα.....ένα δυναμικό κολλητά στην καμπίνα και ένα πυκνοτικό 1-2 μέτρα μακρυά για να παίρνει και τον χώρο και μετά μιξάρουν τα 2 σήματα στο balance που τους κάθεται καλύτερα στο αυτί...

Τα τελευταία χρόνια πάντως κερδίζουν όλο και περισσότερους οπαδούς τα ribbbon μικρόφωνα...
Λένε οτι βγάζουν τις καμπίνες υπέροχα (προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει με ribbon ,θέλω να το κάνω στο μέλλον)...
Ένα καλό ribbon είναι βέβαια πανάκριβο (ένα royer πχ κοστίζει περίπου 1.200 ευρώ) αλλά τελευταία έχουν βγεί και κάποια αρκετά φθηνά (της τάξης των 100 ευρώ) που ειλικρινά δεν γνωρίζω αν αξίζουν τον κόπο...

Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος Jim_Gkountonas(Arpeggiator)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • !! GUTHRIEEEE GOVANNNN !!
    • Προφίλ
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #46 στις: 30/05/09, 21:59 »
groovymood να σε ρωτησω λιγο μιας κ εισαι ειδικος.....εχω πολυ καλο ηχο στο σπιτι αλλα δεν 3ερω πως να τον περασω στο pc οταν ηχογραφω...μπορεις να προτεινεις κανα mic η κατι γενικαα??

Σορρυ για την αργοπορημένη απάντηση , έλειπα όλη μέρα απο το σπίτι σήμερα...

Μακριά απο μένα η λέξη "ειδικός" αλλά τεσπα... ;)

Δεν ξέρω τί έχεις δοκιμάσει εως τώρα, πρέπει να πειραματιστείς αρκετά όμως για να δεις τί σου "κάθεται" καλύτερα.

Η λύση ενος di box σαν το palmer είναι κάτι που αξίζει κατ'αρχήν να το δοκιμάσεις...Αποκλείεται να σου δώσει 100% τον ήχο της καμπίνας σου αλλά θα κάνει μια αξιοπρεπή "μίμιση"...ας πούμε οτι θα σε φτάσει σε ένα ποσοστό 70% σε αυτό που θέλεις...
Στη συνέχεια με δικές σου διορθώσεις (eq, compression κλπ) θα φτάσεις ακόμα κοντύτερα στο επιθυμητό αποτέλεσμα.

Τώρα αν δεν σε ικανοποιεί αυτό τότε η μόνη λύση είναι το μικρόφωνο...
Το πιο κλασσικό είναι να πάρεις ένα δυναμικό (σαν το shure sm57 ή το beyerdynamic m201...) και να το βάλεις "κολλητά" στην καμπίνα σου.
Πρέπει όμως να ανοίξεις αρκετά τον ενισχυτή, να τον φτάσεις σχεδόν σε εντάσεις gig, αλλιώς δεν θα γράψει και τόσο καλά.

Υπάρχουν πολλοί που δεν τους αρέσει ο ήχος που βγάζουν τα δυναμικά και προτιμούν ένα πυκνοτικό μικρόφωνο...
Τα πυκνοτικά θεωρούνται "ανώτερα" μικρόφωνα, πιο πιστής αναπαραγωγής , αλλά λόγω ευαισθησίας πιάνουν πάρα πολλά πράγματα και αν ο χώρος σου είναι λίγο θορυβώδης μπορεί να έχεις προβληματάκια (να περνάει πχ την ώρα που γράφεις ενα αυτοκίνητο απο κάτω και να το ακούσεις μέσα στην ηχογράφηση)...
Επίσης τα πυκνοτικά έχουν μικρότερο sound pressure level που σημαίνει οτι δεν μπορείς να τα βάλεις κοντά σε μια πολύ δυνατή πηγή...
Αν κάποιος έχει λοιπόν έναν ενισχυτή που για να παίξει καλά πρέπει να τον ανοίξει ως το τέρμα (plexi πχ) δεν μπορείς να βάλεις κοντά του ένα πυκνοτικό...

Συνήθως στα studios όταν γράφουν κιθάρες, χρησιμοποιούν και τα δύο ταυτόχρονα.....ένα δυναμικό κολλητά στην καμπίνα και ένα πυκνοτικό 1-2 μέτρα μακρυά για να παίρνει και τον χώρο και μετά μιξάρουν τα 2 σήματα στο balance που τους κάθεται καλύτερα στο αυτί...

Τα τελευταία χρόνια πάντως κερδίζουν όλο και περισσότερους οπαδούς τα ribbbon μικρόφωνα...
Λένε οτι βγάζουν τις καμπίνες υπέροχα (προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει με ribbon ,θέλω να το κάνω στο μέλλον)...
Ένα καλό ribbon είναι βέβαια πανάκριβο (ένα royer πχ κοστίζει περίπου 1.200 ευρώ) αλλά τελευταία έχουν βγεί και κάποια αρκετά φθηνά (της τάξης των 100 ευρώ) που ειλικρινά δεν γνωρίζω αν αξίζουν τον κόπο...




ευχαριστω παρα παρα παρα πολυ... :) :) :) :)

....τελικα εισαι ειδικοςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!
.........17-4-2010......LELE.....

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #47 στις: 31/05/09, 21:53 »
Λοιπόν αν και πάλι καθυστερημένα μπράβο σε όλους κι από μένα βγήκε πολύ καλό το αποτέλεσμα! Περισσότερο έχω ακούσει το φανκοτζαμάρισμα και μου άρεσε και εμένα πολύ το τζαμ του groovymood001 σαν σύνολο..
Στο shred μου άρεσαν κάποιοι πειραματισμοί που έχετε κάνει και μου άρεσε ιδιαίτερα το τζαμ του jim gkountona..

2 παρατηρήσεις που έχω να κάνω είναι ότι οι χρόνοι που γράφει ο guitarero240bpm στην αρχή του thread είναι λάθος και ότι και το δικό μου τζαμ δεν πέφτει ρυθμικά ακριβώς όπως το είχα ηχογραφήσει. Δεν με πειράζει και όπως είναι απλά το ανεφερα, thanks πάντως για όλη τη δουλειά.

Το δικό μου τζαμ το ηχογράφησα με το Carl Martin Plexitone μου direct στο pc+impulses+μερικά plug-ins και φυσικά με την ibanez rg370 μου :guitar
« Τελευταία τροποποίηση: 31/05/09, 21:59 από newGuitarMan »

Αποσυνδεδεμένος Stel Andre

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Stel Andre
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #48 στις: 03/06/09, 11:08 »
Μπραβο σε ολους πολυ καλα σολακια! Που μπορω να βρω τα 2 πρωτα backings ? Το ψηνα να ανεβασω κανα σολακι κι εγω..!
S t e l   A n d r e  -  Δείτε με εδώ --->  http://www.youtube.com/c/stelandre

Αποσυνδεδεμένος Transparent_criminal

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
  • ΛΕΤ ΔΕΑΡ ΜΠΙ ΡΟΚ
    • Προφίλ
    • http://www.myspace.com/transparent_criminal
Απ: JAM SESSION 101: The final mix!
« Απάντηση #49 στις: 12/06/09, 01:06 »
Guys, ρίχνετε άλλη μία το λινκ με το συνολικό εποτέλεσμα για μας τους καθυστερημένους.
"I M FOREVER BLOWING BUBBLES!"

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
15 Απαντήσεις
5911 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/03, 12:40
από bluechild
1 Απαντήσεις
2244 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/08, 11:40
από gkou
5 Απαντήσεις
3210 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/09, 19:19
από s.a
0 Απαντήσεις
1489 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/06/09, 20:47
από davemurrayaris
8 Απαντήσεις
3399 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/06/10, 19:09
από AtticanSky
123 Απαντήσεις
32041 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/04/11, 21:25
από Korgy
0 Απαντήσεις
15204 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/05/11, 13:35
από Βραζίλης
7 Απαντήσεις
3583 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/07/13, 21:50
από Korgy
4 Απαντήσεις
3131 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/16, 16:13
από Ioannis Anastassakis
6 Απαντήσεις
4655 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/17, 18:37
από James Basdanis