Αποστολέας Θέμα: Απ: Αϊτή  (Αναγνώστηκε 9615 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Απ: Αϊτή
« Απάντηση #25 στις: 18/01/10, 21:31 »
Όσον αφορά τον Αλκιβιάδη, μπορεί να εξέφρασε προσωπικές απόψεις με τρόπο άκομψο ή αντισυμβατικό...

Συγγνώμη κιόλας που επεμβαίνω αλλά αν το παρατηρήσουμε λίγο όλο αυτό γίνεται με τον Αλκιβιαδη!!!!

Κατ’ αρχήν φίλε Eddie~Maiden, όταν παραθέτεις τα γραφόμενα κάποιου έχε την καλοσύνη και την ευθύτητα να μην τονίζεις επιλεκτικά τα σημεία που θέλεις προκειμένου να δημιουργήσεις εντυπώσεις. Όσο για την ουσία της παρατήρησής σου, δικαιολογεί αυτό κατά τη γνώμη σου τις αντιδράσεις που εμφανίστηκαν σε αυτό το thread; Και για να τελειώνουμε με όλες αυτές τις ανοησίες θα πω τα εξής:

Αν κάποιος ενοχλείται, μπορεί απλά να προσπερνάει τα μηνύματα κάποιου που κατά τη γνώμη του συνεχώς "προκαλεί" με τις απόψεις του.

Αν κάποιος πιστεύει ότι γράφονται ψέματα ή ανακρίβειες, μπορεί να παραθέσει στοιχεία που αποδεικνύουν το αντίθετο.

Αν τέλος κάποιος θεωρεί ότι προσβλήθηκε, μπορεί να το εκφράσει με ψύχραιμο και πολιτισμένο τρόπο ζητώντας το λόγο από τον υπεύθυνο και ζητώντας του να ανακαλέσει ή ακόμα καλύτερα μπορεί να στείλει αναφορά στους συντονιστές.

Περιπαικτικά σχόλια χωρίς καμία πρόκληση, διαμαρτυρίες επί παντός επιστητού χωρίς ίχνος αντικειμενικής αιτιολόγησης ή επιχειρηματολογίας, πομπώδεις μεγαλοστομίες για «προσβολή του ανθρώπινου γένους» και άλλα τέτοια φαιδρά δεν έχουν καμία θέση στο forum. Όσοι επιμένουν σε παρόμοιες τακτικές, θα πρέπει στο εξής να συμβιβαστούν τουλάχιστον με τη συχνή μετακίνηση των μηνυμάτων τους στον κάδο, αν όχι με πιο σοβαρές κυρώσεις.

Δεν σκοπεύω να επανέλθω στο θέμα. Αν θέλετε μπορείτε να συνεχίσετε μόνοι σας...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Απ: Αϊτή
« Απάντηση #26 στις: 18/01/10, 22:11 »
Όσον αφορά τον Αλκιβιάδη, μπορεί να εξέφρασε προσωπικές απόψεις με τρόπο άκομψο ή αντισυμβατικό...

Συγγνώμη κιόλας που επεμβαίνω αλλά αν το παρατηρήσουμε λίγο όλο αυτό γίνεται με τον Αλκιβιαδη!!!!

Κατ’ αρχήν φίλε Eddie~Maiden, όταν παραθέτεις τα γραφόμενα κάποιου έχε την καλοσύνη και την ευθύτητα να μην τονίζεις επιλεκτικά τα σημεία που θέλεις προκειμένου να δημιουργήσεις εντυπώσεις. Όσο για την ουσία της παρατήρησής σου, δικαιολογεί αυτό κατά τη γνώμη σου τις αντιδράσεις που εμφανίστηκαν σε αυτό το thread; Και για να τελειώνουμε με όλες αυτές τις ανοησίες θα πω τα εξής:

Αν κάποιος ενοχλείται, μπορεί απλά να προσπερνάει τα μηνύματα κάποιου που κατά τη γνώμη του συνεχώς "προκαλεί" με τις απόψεις του.

Αν κάποιος πιστεύει ότι γράφονται ψέματα ή ανακρίβειες, μπορεί να παραθέσει στοιχεία που αποδεικνύουν το αντίθετο.

Αν τέλος κάποιος θεωρεί ότι προσβλήθηκε, μπορεί να το εκφράσει με ψύχραιμο και πολιτισμένο τρόπο ζητώντας το λόγο από τον υπεύθυνο και ζητώντας του να ανακαλέσει ή ακόμα καλύτερα μπορεί να στείλει αναφορά στους συντονιστές.

Περιπαικτικά σχόλια χωρίς καμία πρόκληση, διαμαρτυρίες επί παντός επιστητού χωρίς ίχνος αντικειμενικής αιτιολόγησης ή επιχειρηματολογίας, πομπώδεις μεγαλοστομίες για «προσβολή του ανθρώπινου γένους» και άλλα τέτοια φαιδρά δεν έχουν καμία θέση στο forum. Όσοι επιμένουν σε παρόμοιες τακτικές, θα πρέπει στο εξής να συμβιβαστούν τουλάχιστον με τη συχνή μετακίνηση των μηνυμάτων τους στον κάδο, αν όχι με πιο σοβαρές κυρώσεις.

Δεν σκοπεύω να επανέλθω στο θέμα. Αν θέλετε μπορείτε να συνεχίσετε μόνοι σας...

Kατ' αρχην φιλε Απολλωνα παρεθεσα τα σημεια τα οποια εξεφραζαν την δικη μου αποψη (ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΌΜΑΣΤΕ) και ημουν και απολυτα ευθύς!!!!!!!

Κατα δευτερον Δν εχω αναγκη να κανω εντυπωσεις (απλα ειπα τα πραγματα οπως ειναι για μενα) σαν τον Αλκιβιαδη* να μπαινω σε καθε thread και να λεω τα δικα μου!!!!!!!!

Και κατα τριτον η ουσια της παρατηρησης μου ηταν ο Αλκιβιαδης να κτλβει οτι μας εχει κουρασει η κλτρ ΜΕ εχει κουρασει αν και παλι δν ειμαι ο μονος ο οποιος το εστερνιζεται αυτο!!!!!!


*Αναφερα το ονομα γιατι θελω να ειμαι ευθυς!!!!
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Αϊτή
« Απάντηση #27 στις: 18/01/10, 23:12 »
Πρώτα λες, ότι το Θέμα είναι η ΑΙΤΗ, με τεράστια γράμματα. Μετά λες ότι το πεταμένο Θέμα στον Κάδο, παύει να είναι Θέμα. Μετά λες, ότι λες ότι δεν ξέφυγες από κανένα Θέμα. Εφόσον για την Αϊτη δεν έχεις να πεις τίποτα, γιατί μπαίνεις και μας λες ότι δεν σεβόμαστε την Αΐτη? Είσαι της άποψης ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν έφταιγαν οι άνθρωποι που έπεσαν και τους καταπλάκωσαν όλα αυτά τα σπίτια ή έφταιγε ο σεισμός ? Επειδή για εμένα έφταιγαν οι άνθρωποι και όχι ο σεισμός και αν ξαναχτίσουν τέτοια σπίτια εκεί, θα ξαναπλακώσουν άλλους τόσους, καλό θα είναι να ξεκινήσουν να σκέφτονται διαφορετικά, όσοι έχουν απομείνει. Καλό θα είναι επίσης οι Έλληνες, αλλά και οποιαδήποτε χώρα σκέφτεται να αφήσει μετανάστες να μπουν μέσα, να σκέφτεται από πριν τι κάνει και να μην κλαίγεται για την κατάσταση της μετά. Ούτε όμως και να περιμένει να την βοηθήσουν οι υπόλοιποι, επειδή η ίδια ήτανε νοητικά καθυστερημένη. Η δε κατάσταση της Ελλάδας, είναι περισσότερο νοητικά καθυστερημένη, γιατί η μετανάστευση είναι κάτι περισσότερο προβλεπόμενο από έναν σεισμό καθώς και μπορεί να περιοριστεί και στο μηδέν, εφόσον δεν υπάρχει υποδομή για κάτι τέτοιο.

Εμένα στο σχολείο μου είχαν πει, ότι στη ζυγαριά μπαίνουν όλα και μετριέται το βάρος τους. Με κάποιες τηρούμενες σε αναλογίες, έαν σου φέρει ένας κυνηγός μια αρκούδα σκοτωμένη, για το δέρμα της και το κρέας της, θα μπορούσες ζυγίζοντάς την να την ανταλάξεις με πορτοκάλια ανάλογου βάρους.
Μία πολύ πιο προηγμένης τεχνολογίας ζυγαριά που θα μετρούσε το ωφέλιμο έργο που παράγει ένας άνθρωπος, θα μπορούσε όχι μόνο να μετράει αρκούδες με πορτοκάλια αλλά ακόμη και το πόσα λεφτά θα έπρεπε να παίρνει πχ ένας χειρούργος σε σχέση με έναν χτίστη οικοδομών.

Εγώ για την ακρίβεια, λυπάμαι που μετά από τόσα χρόνια εξέλιξης και τεχνολογικής εξέλιξης και γνώσεων και τα λοιπα και τα λοιπά, ο άνθρωπος δεν έχει προνοήσει και δεν μπορεί να αντιμετωπίσει έναν τέτοιο σεισμό. Έαν δε, όλοι αυτοί οι ΚΛΑΨΟΣΕΒΟΥΜΕΝΟΙ, αντί να στέλνουν χρήματα μετά τους θανάτους και τις νεκρώσιμες ακολουθίες και να αναλίσκονται σε θεωρίες του Στυλ, θα έπρεπε να είχαν χτιστεί έτσι, θα έπρεπε να είχαν χτιστεί αλλιώς, φρόντιζαν από πριν να στείλουνε οικονομική βοήθεια σε αυτούς που χτίζουνε, να γίνουνε σωστά σχέδια, σωστές κατασκευές, στο σωστό μέρος της περιοχής (μπλα μπλα μπλα) και οι απαραίτητες γνώσεις για τους κατοίκους, δεν θα υπήρχε τώρα λόγος, ούτε να λυπούνται. Όσο γι αυτούς που σέβονται, θα έπρεπε να βγούνε έξω και να φωνάζουν, για την όλη παραπάνω σαβούρα που περιγράφω. Εγώ εφόσον, δεν αντιδρώ, να τα δώσω όλα, θεωρώ ότι δεν σέβομαι κανέναν. Έαν σεβόμουνα, θα προσπαθούσα με συνεχή αγώνα και φωνάζοντας για όλα αυτά.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Αϊτή
« Απάντηση #28 στις: 18/01/10, 23:36 »
εεεε? ???Απλοποιησε λιγο τα πραγματα στο μυαλο σου...Μου βαζεις στην πρωτη παραγραφο 15000 πραγματα..Εγω στα απλα τωρα αν εσυ εθς να τα κανεις συνθετα στο μυαλο σου εμενα δεν με απασχολει.

Παράθεση
. Εφόσον για την Αϊτη δεν έχεις να πεις τίποτα, γιατί μπαίνεις και μας λες ότι δεν σεβόμαστε την Αΐτη? Είσαι της άποψης ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν έφταιγαν οι άνθρωποι που έπεσαν και τους καταπλάκωσαν όλα αυτά τα σπίτια ή έφταιγε ο σεισμός ? Επειδή για εμένα έφταιγαν οι άνθρωποι και όχι ο σεισμός και αν ξαναχτίσουν τέτοια σπίτια εκεί, θα ξαναπλακώσουν άλλους τόσους, καλό θα είναι να ξεκινήσουν να σκέφτονται διαφορετικά, όσοι έχουν απομείνει.

Ε μετα απο αυτο με αποστομωσες...
Θα μπορουσα να σου απαντησω με ειρωνια δεν βρισκω λογο να το κανω ουτε αυτο...

Εσυ βαζεις δηλαδη χωρις λογο ή απλα επειδη ενας Αλκιβιαδης ο οποιος μιλαει επι παντος επιστητου(Καναδοι Αλβανοι Αιτινοι Ιρακινοι κλπ) σε συγκριση 150 000 νεκρους +  με το μεταναστευτικο προβλημα στην Ελλαδα και μαλιστα σε θεμα που ανοιχτηκε για το πρωτο ενω ακομα(και για ποσο ακομα) θα ξεθαβουν νεκρους κατω απο τη λασπη και τα μπαζα.Μηπως θες να μας πεις και για το ωφελιμο εργο που παραγει ενας Ελληνας,ενας Αιτινος και ενας Αλβανος?ΟΧΙ μην το κανεις.

Για την τριτη παραγραφο δεν εχω να πω κατι..Συμφωνω σε μεγαλο βαθμο παντως.

I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Αϊτή
« Απάντηση #29 στις: 19/01/10, 03:47 »
Να στο πω αλλιώς, για να με καταλάβεις. Έαν είναι φτωχοί αλλά θέλουνε να μένουνε σε ξεχωριστά σπίτια όμως δεν έχουνε φράγκα να χτίσουνε κάτι ΓΕΡΟ, να μένουνε σε καμμιά σκηνή ή σε αχυρένια σπίτια, έτσι ώστε έαν τους ξαναπλακώσουνε, να μην πάθουνε ζημιά. Έαν όμως κατανοούνε την φτώχια τους και αποφασίσουνε να μείνουνε όλοι μαζί, να κάνουνε ένα μεγάλο αντισεισμικό στάδιο με ανάλογες προδιαγραφές, μέχρι να αρχίσει ένας ένας να ξαναφτιάχνει την ζωή του. Τώρα έαν ακόμη τους τρώει η κεφάλα τους, θα ξαναχτιστούνε πάλι αυτά τα μεσοβέζικα, που θα τους προσφέρουνε το μένουμε ο καθένας στο όμορφο σπιτάκι μας, αλλά σε έναν δυνατό σεισμό θα γίνει ο άσχημος τάφος μας. Όταν το δούνε λοιπόν αυτό τα παιδιά σου κιρατζοχάρι αύριο μεθαύριο, θα λένε οοοοοοοοοοοοο!!! τι συμφορααααααα!!! κοίτα τι έκανε ο Σεισμός! κοίτα τι έπαθαν οι κακομοίρηδες! αντί να πούνε κοίτα τι έπαθαν οι ΧΑΖΟΙ και οι Αλαζόνες, για να κοιτάνε πιο ψηλά από όσο μπορούσαν!

Το γνωρίζω και εγώ ότι εκεί τώρα υπάρχει πόνος. Δεν μου αρέσει που πονάνε. Όμως δεν μου αρέσει, που η δική τους βλακεία, δεν προστάτεψε τα παιδιά τους. Δεν μου αρέσει, που καθημερινά τα βάζανε και βγάζανε μέσα στους μη αντισεισμικούς τάφους. Τότε όμως όλα ήτανε όμορφα! Έλα μωρέ....σιγά μην γίνει σεισμός! Σιγά μην καταπλακώσει το σπίτι το δικό μου το παιδί! Τους πονάω γι αυτό που χάσανε και το πονάνε! αλλά τους βρίζω γιατί ευθύνονται και αυτοί γι αυτό!

Τώρα όλοι οι καραγκιοζαρέοι που θα στείλουνε λεφτά! χαίρομαι που θα τα στείλουνε, γιατί θα βοηθήσουνε αυτούς τους ανθρώπους....όμως τους βρίζω, γιατί τους χρειάζεται ένας χοντρός βούρδουλας που δεν βοηθήσανε και κυριότερο επιβλέψανε ώστε τα σπίτια αυτά να χτιζόντουσαν έτσι όπως πρέπει!

Το μόνο που θα μπορούσα να σεβαστώ είναι τα άμοιρα παιδιά, αλλά και όσους αμόρφωτους, δεν είχανε καμμία γνώση, γι αυτό που θα έπρεπε να κάνουν για να προστατευτούν πριν συμβούν όλα αυτά. Αυτό είναι που λέμε οι αθώες ψυχές. Αλλά σου είπα ποιος είναι ο δικός μου τρόπος σεβασμού. Κάποτε είχα και τον δικό σου τρόπο σεβασμού, όμως τώρα πια δεν μπορώ να νιώσω πως αξίζει αυτός ο σεβασμός, αν δεν αγωνιστώ και αν δεν φωνάξω. Όσο δεν τα κάνω αυτά, δεν σέβομαι ούτε εγώ τον εαυτό μου αλλά ούτε και οι άλλοι θέλω να σέβονται εμένα. Αρκιβώς αυτά είναι τα κριτήριά μου για να σεβαστώ ΄και εγώ, οποιονδήποτε άλλο.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: Αϊτή
« Απάντηση #30 στις: 19/01/10, 07:13 »
Ελπιζω να ξερετε οτι ειστε για γελια ε. :)

Η καλύτερη κουβέντα που έχει ειπωθεί. Το έχετε παραχέσει το θέμα. Και όχι μόνο εδώ, στα παραλειπόμενα του θέματος με την Αϊτή. Αλλά γενικώς. Σαν να μην έχετε τι άλλο να κάνετε στις ζωές σας, παρά να τρώγεστε με ανύπαρκτα θέματα (εννοώ το πέρασμα από την Αϊτή στους μετανάστες της Ελλάδας, και όχι τα συγκεκριμένα θέματα) και επιδίδεστε σε διαγωνισμό ειρωνίας που καταλήγει σε διαγωνισμό μαλ***ας. Αν τώρα είστε περήφανοι με τους εαυτούς σας, δεν έχω να σχολιάσω κάτι. Πέραν της απίστευτης κατινιάς που μας διακρίνει εδώ μέσα ώρες ώρες: σε θέμα για τους σεισμόπληκτους εμείς καταφέραμε να συνδέσουμε το μεταναστευτικό πρόβλημα της Ελλάδας, την ανυπαρξία ως λαού των Καναδών, και εν συνεχεία να φαγωθούμε once again μεταξύ μας.
Τι να σας πω τώρα....
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Αλκιβιαδης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 107
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απ: Αϊτή
« Απάντηση #31 στις: 19/01/10, 09:16 »
Όσον αφορά τον Αλκιβιάδη, μπορεί να εξέφρασε προσωπικές απόψεις με τρόπο άκομψο ή αντισυμβατικό...

Συγγνώμη κιόλας που επεμβαίνω αλλά αν το παρατηρήσουμε λίγο όλο αυτό γίνεται με τον Αλκιβιαδη!!!!

Κατ’ αρχήν φίλε Eddie~Maiden, όταν παραθέτεις τα γραφόμενα κάποιου έχε την καλοσύνη και την ευθύτητα να μην τονίζεις επιλεκτικά τα σημεία που θέλεις προκειμένου να δημιουργήσεις εντυπώσεις. Όσο για την ουσία της παρατήρησής σου, δικαιολογεί αυτό κατά τη γνώμη σου τις αντιδράσεις που εμφανίστηκαν σε αυτό το thread; Και για να τελειώνουμε με όλες αυτές τις ανοησίες θα πω τα εξής:

Αν κάποιος ενοχλείται, μπορεί απλά να προσπερνάει τα μηνύματα κάποιου που κατά τη γνώμη του συνεχώς "προκαλεί" με τις απόψεις του.

Αν κάποιος πιστεύει ότι γράφονται ψέματα ή ανακρίβειες, μπορεί να παραθέσει στοιχεία που αποδεικνύουν το αντίθετο.

Αν τέλος κάποιος θεωρεί ότι προσβλήθηκε, μπορεί να το εκφράσει με ψύχραιμο και πολιτισμένο τρόπο ζητώντας το λόγο από τον υπεύθυνο και ζητώντας του να ανακαλέσει ή ακόμα καλύτερα μπορεί να στείλει αναφορά στους συντονιστές.

Περιπαικτικά σχόλια χωρίς καμία πρόκληση, διαμαρτυρίες επί παντός επιστητού χωρίς ίχνος αντικειμενικής αιτιολόγησης ή επιχειρηματολογίας, πομπώδεις μεγαλοστομίες για «προσβολή του ανθρώπινου γένους» και άλλα τέτοια φαιδρά δεν έχουν καμία θέση στο forum. Όσοι επιμένουν σε παρόμοιες τακτικές, θα πρέπει στο εξής να συμβιβαστούν τουλάχιστον με τη συχνή μετακίνηση των μηνυμάτων τους στον κάδο, αν όχι με πιο σοβαρές κυρώσεις.

Δεν σκοπεύω να επανέλθω στο θέμα. Αν θέλετε μπορείτε να συνεχίσετε μόνοι σας...

Περιττο χωρο απο το site πηρα αλλα πιστευω οτι εχω ολο το δικαιωμα της υπερασπισης
οταν μου επιτειθενται διχως λογο κι αιτια .
Καλημερα σε ολες κι ολους .
μια νυχτα μπορει να κλεισει μεσα της
όλες τις νυχτες που περασαν
κι αυτες που θα έρθουν

Αποσυνδεδεμένος Αλκιβιαδης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 107
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αϊτή
« Απάντηση #32 στις: 19/01/10, 09:25 »
Και κατι ακομα . Γιατι αυτο το θεμα πηγε στον καδο ανακυκλωσης ?
Εχουν κατι προσωπικο με το θεμα της Αϊτης οι αντιμς ή εχουν κατι προσωπικο μ' εμενα?
Δεν τους ξερω καν δε με ξερουν καν .
Αν το προβλημα τους ηταν κατι χυδαια ποστ ας διεγραφαν αυτα κι οχι το θεμα που αφορα εκατονταδες , μυριαδες , ανθρωπους .

Γιατι εχω την αισθηση οτι ... "κατι δεν παει καλα στο βασιλειο της <ελληνικης> Δανιας" ?
<αποσπασμα απο τον Αμλετ του Σαιξπηρ , ας τον διαβασουμε και λιγο>
 :(  :(  :(

μια νυχτα μπορει να κλεισει μεσα της
όλες τις νυχτες που περασαν
κι αυτες που θα έρθουν

Αποσυνδεδεμένος Bάγια

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.vagiapapapostolou.gr
    • Προφίλ
Απ: Αϊτή
« Απάντηση #33 στις: 19/01/10, 15:23 »
Και κατι ακομα . Γιατι αυτο το θεμα πηγε στον καδο ανακυκλωσης ?


Δεν πήγε το θέμα στον κάδο.
Μέρη του θέματος πήγαν στον κάδο.
Δες εδώ: http://forum.kithara.gr/index.php?topic=77075.0
Εξακολουθεί να υπάρχει εκεί που το άνοιξες.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Αϊτή
« Απάντηση #34 στις: 19/01/10, 15:24 »
Αφού δεν σε ενδιαφέρει τι γράφεις γενικά όταν ανοίγεις ένα θέμα τουλάχιστον πρόσεχε λίγο και κοίταζε πριν αναφερθείς σε κάτι στο φόρουμ. Το θέμα ΔΕΝ πήγε κάδο, ορισμένες απαντήσεις πήγανε ως (άσχετες) (μην ανησυχείς όχι οι δικές σου, που ήταν σχετικότατες φυσικά). Δες στο άνθρωπος και ζωή, το θέμα σου μια χαρά είναι εκεί. Μπορείς να συνεχίσεις να μιλάς για το θέμα της Αϊτής και όλα αυτά τα σχετικά περί Αλβανών που μας έχουν κατακλύσει, μπάσταρδων Καναδών, του Μέγα ναπολέοντα που απορείς γιατί ονομάστηκε έτσι αφού ήταν ... κοντός και άλλα σχετικά....
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Αϊτή
« Απάντηση #35 στις: 19/01/10, 18:28 »
Εγώ πάλι βαρέθηκα να ασχολούνται οι Έλληνες με το τι συμβαίνει στο Ιρακ, τι συμβαίνει στην Αιτη, τι συμβαίνει στο Καναδα, τι συμβαίνει στου διαόλου το κέρατο, να λένε ότι σέβονται την ανθρώπινη ζωή και ότι λυπούνται τον ανθρώπινο χαμό και να ζούνε σε μία Ελλάδα Κώλος.

Αστείοι λοιπόν είναι όσοι, έχουν το σπίτι τους μέσα στη Βρώμα και νοιάζονται τόσο πολύ να βοηθήσουν τον διπλανό τους να καθαρίσει το δικό του.

Έγινε χαμός εδώ με πυρκαγιές, σεισμούς, Πάρνηθα, Νομούς με ψέμματα της κυβέρνησεις και τα λοιπά και εσείς το Μακρύ σας και το Κοντό σας περί Σεβασμού τους ανθρώπους που σκοτώθηκαν στην άλλη άκρη του κόσμου. Έαν είστε τόσο Σεβάσμιοι τύποι, κάντε πρώτα κάτι για τα δικά σας χάλια και μετά σέβεστε και όλα τα άλλα.

Ότι είμαστε για γέλια P.D.L. είναι γνωστό, δεν χωράει αμφισβήτηση! Έαν θέλεις σου βάζω και την υπογραφή μου! Για πάρα πολλά γέλια μάλιστα και πολύ αστείοι, όταν έχουμε ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΑ @@ μας την ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΙΤΗ, ενώ και η Ελλάδα έχει υποστεί ΦΥΣΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ και ακόμη υπάρχει κόσμος που πονάει για όλα αυτά και όλοι εμείς δεν κάνουμε τίποτα, παρά να στέλνουμε Βοήθεια από την ανύπαρκτη οικονομία μας, ενώ δεν μπορούμε ούτε την Ελλάδα να βοηθήσουμε και να δηλώνουμε Σεβασμούς και ιστορίες για αγρίους, όταν δεν σεβόμαστε ούτε τον ίδιο μας τον εαυτό! Και μέσα σε όλα αυτα να έχουμε επιτρέψει και τόσους μετανάστες! Α και μιας και τα βρίσκετε εσείς όλα αυτά άσχετα........Ας στείλουμε στην ΑΙΤΗ μερικές χιλιάδες μετανάστες, να τους βοηθήσουμε να ορθοποδήσουν.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Αϊτή
« Απάντηση #36 στις: 19/01/10, 19:18 »
Τι έγινε Χολιδόχε? Αρπαχτήκαμε? Σου θίχτηκε η ελληνική σου υπερηφάνεια? Πειράχτηκες που μερικοί άνθρωποι έχουν την ικανότητα να σκεφτούν και κάτι άλλο πέρα απο την "μαμά πατρίδα"? Ή που ενδιαφέρονται για τον συνάνθρωπό τους και σε μια άλλη πλευρά του πλανήτη πέρα απο την ιερή Ελλάδα?

Αν εσύ θεωρείς ότι κάποιον απο εδώ δεν τον έχουν απασχολήσει οι φυσικές καταστροφές στην Ελλάδα μπορείς να ανατρέξεις και σε παλιότερα θέματα να δεις.

Και φυσικά μέσα σε όλα τα μπινελίκια χώνεις και τους μετανάστες, φλέγον πατριωτικό ζήτημα, που έχουμε επιτρέψει τόσες χιλιάδες και μας βρωμίσαν την Ελλαδάρα μας.

Πήγαινε λοιπόν εσύ σε όλα τα θέματα του κιθάρα και συζήτα για τους μετανάστες, για την πατρίδα την Ελλάδα και άλλα τετοια. Γιατί όλα τα άλλα είναι ασήμαντα θέματα και δεν αξίζει να ασχολιόμαστε μιας και τα μόνα σχετικά είναι αυτά. Πατρίς, θρησκεία, οικογένεια. Αβε.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Αϊτή
« Απάντηση #37 στις: 19/01/10, 21:09 »
Κάτσε ρε συ Roufus γιατι εδώ γίνεσαι υπερβολικός.

Αν κάποιος με σπασμένο πόδι θέλει να βοηθήσει κάποιον συνάνθρωπό του, το βρίσκεις πιο λογικό να συρθεί με το σπασμένο πόδι να τον βοηθήσει και να χειροτερέψει το πόδι του? Ή είναι πιο λογικό να κάτσει στα αυγά του, και όταν σηκωθεί, να ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ και να βοηθήσει 10? Αυτό είναι το επιχείρημα το Χοληδόχου αν κατάλαβα καλά, και προσωπικά δε το βρίσκω να χωλαίνει κάπου.

Κανείς δε μίλησε για ιερές Ελλάδες, ούτε για μαμά πατρίδα. Αλλα δεν μπορείς να αντιπαραθέτεις ως επιχείρημα οτι στην Ελλάδα νοιαζόμαστε για τις δικές μας καταστροφές και οτι αυτό φαίνεται απο το πόσο συζητήθηκε σε παλαιότερα θέματα. Με αυτή τη λογική, και γώ που γράφω τώρα εδω, σημαίνει οτι προσφέρω κάποια βοήθεια στην Αϊτή?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Αϊτή
« Απάντηση #38 στις: 19/01/10, 23:24 »
Ιζνο κοιτα πιο πανω σε αυτες τις απαντησεις και θα δεις που χωλαινει ο Χολιδοχος.

Γραφοντας εδω ΔΕΝ κανουμε τιποτα για την Αιτη ΟΥΤΕ θα κανουμε τιποτα για το μεταναστευτικο,τις φωτις,την νεα κυβερνηση,την παλια κυβερνηση,τη βρωμια της Αθηνας και παει λεγοντας.

Οταν ομως γραφονται τετοια θεματα με προφαση μια συγκυρια που απλα απαιτιει το λιγοτερο Σεβασμο στα λογια(εδω πεθαινει απο φυσικα αιτια καποιος πολιτικος η κατι τετοιο και γινεται χαμος αν γραψει καποιος στο θεμα οτι δεν τον συμπαθουσε κλπ)και ερχεται ο Χολιδοχος και πεταει καταει ΑΤΑΚΕΣ
Να στο πω αλλιώς, για να με καταλάβεις. Έαν είναι φτωχοί αλλά θέλουνε να μένουνε σε ξεχωριστά σπίτια όμως δεν έχουνε φράγκα να χτίσουνε κάτι ΓΕΡΟ, να μένουνε σε καμμιά σκηνή ή σε αχυρένια σπίτια, έτσι ώστε έαν τους ξαναπλακώσουνε, να μην πάθουνε ζημιά. Έαν όμως κατανοούνε την φτώχια τους και αποφασίσουνε να μείνουνε όλοι μαζί, να κάνουνε ένα μεγάλο αντισεισμικό στάδιο με ανάλογες προδιαγραφές, μέχρι να αρχίσει ένας ένας να ξαναφτιάχνει την ζωή του. Τώρα έαν ακόμη τους τρώει η κεφάλα τους, θα ξαναχτιστούνε πάλι αυτά τα μεσοβέζικα, που θα τους προσφέρουνε το μένουμε ο καθένας στο όμορφο σπιτάκι μας, αλλά σε έναν δυνατό σεισμό θα γίνει ο άσχημος τάφος μας. Όταν το δούνε λοιπόν αυτό τα παιδιά σου κιρατζοχάρι αύριο μεθαύριο, θα λένε οοοοοοοοοοοοο!!! τι συμφορααααααα!!! κοίτα τι έκανε ο Σεισμός! κοίτα τι έπαθαν οι κακομοίρηδες! αντί να πούνε κοίτα τι έπαθαν οι ΧΑΖΟΙ και οι Αλαζόνες, για να κοιτάνε πιο ψηλά από όσο μπορούσαν!

Το γνωρίζω και εγώ ότι εκεί τώρα υπάρχει πόνος. Δεν μου αρέσει που πονάνε. Όμως δεν μου αρέσει, που η δική τους βλακεία, δεν προστάτεψε τα παιδιά τους. Δεν μου αρέσει, που καθημερινά τα βάζανε και βγάζανε μέσα στους μη αντισεισμικούς τάφους. Τότε όμως όλα ήτανε όμορφα! Έλα μωρέ....σιγά μην γίνει σεισμός! Σιγά μην καταπλακώσει το σπίτι το δικό μου το παιδί! Τους πονάω γι αυτό που χάσανε και το πονάνε! αλλά τους βρίζω γιατί ευθύνονται και αυτοί γι αυτό!

Φτωχοι λοιπον της Αιτης ή της Ινδονησίας  οσο ειστε φτωχοι και αμορφωτοι να ζειτε σε καλυβες,αχυρενια σπιτια ή τελος παντων οπου ζουσατε πριν 500 χρονια μεχρι να φτασετε το δικο μας επιπεδο και το δικο μας ΑΕΠ ωστε να χτιζετε σωστα αντισεισμικα κτιρια με ολες τις προδιαγραφες αλλιως ουτε την συμπαθεια μου δεν θα εχετε και φυσικα ουτε τη βοηθεια μου γιατι εγω εχω ΕΛΛΕΙΜΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑ και ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ(που εκαλα λαθος και τους αφησα να μπουν) και πρεπει να κοιταξω αυτα τα προβληματα και οχι τους νεκρους και τους ετοιμοθανατους σας για τουτως η αλλως ΕΣΕΙΣ ΦΤΑΙΤΕ!Επειδη δεν ειχατε προβλεψει τσουναμια και σεισμους και επειδη αναζητουσατε και εσεις πολιτισμο(οπως λεμε κεραμυδια,τοιχους κλπ) τωρα να τα λουστειτε!Και μην φανταστειτε αν γινει σεισμος στην πολιτισμενη Χωρα Μου και σκοτωθουν καμια 500αρα ατομα παλι δεν θα τους δωσω σημασια γιατι δεν ειχαν αρκετα λεφτα να χτισουν σωστες πολυκατοικιες και τωρα τα παθαν.

Παράθεση
Κάποτε είχα και τον δικό σου τρόπο σεβασμού, όμως τώρα πια δεν μπορώ να νιώσω πως αξίζει αυτός ο σεβασμός, αν δεν αγωνιστώ και αν δεν φωνάξω.[εεεεε???? Όσο δεν τα κάνω αυτά, δεν σέβομαι ούτε εγώ τον εαυτό μου αλλά ούτε και οι άλλοι θέλω να σέβονται εμένα. Αρκιβώς αυτά είναι τα κριτήριά μου για να σεβαστώ ΄και εγώ, οποιονδήποτε άλλο.

Το τελευταιο σου ποστ Χολιδοχε δεν το σχολιαζω..Τοοοοση μικροτητα ημαρτον δηλαδη.

Ιζνογκουντ Εδω ο διπλανος σου δεν εχει σπασμενο ποδι αλλα πεθαινει!Εσυ θα περιμενεις να γινεις καλα για να τον βοηθησεις δηλαδη?Θα ασχολεισαι με τον γυψο σου ενω ο αλλος θα πεταει αιμα απο το στομα :)

Οσο για ιερες Ελλαδες και μαμα πατριδα δεν το εχει αναφερει αυτολεξη αλλα ολο και πλησιαζει... ::)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Αϊτή
« Απάντηση #39 στις: 20/01/10, 00:53 »


Βεβαίως και αρπάζομαι, διότι όλος ο σεβασμός μας και ο πόνος μας βρίσκεται σε λόγια και σε σκέψεις.
Για πια υπερηφάνεια ακριβώς μιλάς ? Απο πού το έβγαλες αυτό ? Θεωρείς ότι είμαι υπερήφανος επειδή
είμαι Έλληνας ? ΧΑχαΧΑχαΧΑχα Δεν μου λες, όταν διαβάζεις, καταλαβαίνεις τι διαβάζεις ? Εγώ δεν είμαι
υπερήφανος, ούτε για τον εαυτό μου. Ξαναδιάβασε πιο πάνω.Την ικανότητα να σκεφτούν πέρα από την μαμά
πατρίδα, την έχουν όλοι οι άνθρωποι. Κάποιοι την έχουν, για να στείλουν βόμβες, κάποιοι για να στείλουν
οικονομική ενίσχυση. Μήπως λοιπόν θα έπρεπε να αναρωτηθείς, για πιο λόγο κάνεις χαζές ερωτήσεις ?
Να κάνω, έαν θέλεις μία στατιστική έρευνα, πόσοι ανθρώποι έχουν την ικανότητα να σκεφτούν κάτι άλλο
πέρα από την μαμά πατρίδα. Ακόμη και ανίκανοι να ήταν, μόλις ανοίξουνε ένα δελτίο ειδήσεων, το σκέφονται
υποχρεωτικά. Ενδιαφέρονται για τον συνάνθρωπό τους στην ΑΙΤΗ ? ΧαχαΧΑχαΧΑχαΧαχΑχαΧαΧαχαΧΑ
Εδώ δεν ενδιαφέρονται για τον διπλανό τους, που αν απλώσουν το χέρι θα τον βοηθήσουν, ενδιαφέρονται
για την άλλη άκρη του κόσμου ? Δεν γουστάρω τέτοιους συναισθηματισμούς.
Για πια ιερή Ελλάδα μιλάς ? χαχαχαχα μήπως έχεις κάποιο πρόβλημα με φαντασιώσεις και τέτοιες ιστορίες?
Εγώ όποτε μιλάω για την Ελλάδα μιλάω για σκατά.
Βέβαια, τα σκατά είναι ιερό πράγμα, αν τα δεις από επιστημονική άποψη.

Εσύ λοιπόν λες, ότι εδώ στο Σαιτ, έχουν απασχολήσει οι Φυσικές καταστροφές, στην Ελλάδα.
Για πες μου λοιπόν, ποιοι από εδώ βοήθησαν τους συμπατριώτες μας, πέρα από την γείτονιά τους,
προς ένδειξη σεβασμού ? Εφόσον εσύ τους ξέρεις, να μου τους δείξεις, να πάω να τους φιλήσω τα πόδια.
Όταν όμως κάθε φορά ανοίγεται ένα θέμα με ΘΕΩΡΗΤΙΚΟΥΣ ΣΕΒΑΣΜΙΟΤΑΤΟΥΣ, που κλαίνε την μοίρα τους,
χωρίς να κάνουνε τίποτα, θα εμφανίζομαι και εγώ να τους το υπενθυμίζω.

Οι μετανάστες, δεν έχουν να κάνουν, ούτε με πατρίδες, ούτε με θρησκείες, ούτε με σύμβολα,
ούτε με κολοκύθια τούμπανα. Ούτε οι μετανάστες βρώμισαν την Ελλάδα.Την ελλάδα όπως λέω και παραπάνω
την έχουμε βρωμίσει εμείς.Αφού λοιπόν έχουμε κάνει ένα κάρο βρωμιές και τις τρώμε και ζούμε-φυτοζωούμε
με έναν περίεργο βρώμικο τρόπο, γιατί να βάλουμε σε όλα αυτά μέσα και τους πολυαγαπημένους μας
συνανθρώπους γειτονικής χώρας? Είναι σεβασμός δηλαδή, να ξέρεις ότι ζεις στα σκατά και να βάζεις
και άλλους σε αυτά ? Μάλιστα δε, να τους χώνεις ακόμη βαθύτερα στα σκατά. Βέβαια όλο αυτό γυρίζει
μπούμερανγκ πάλι σε εμάς.Πάλι το είπα παραπάνω. 

 
Θα στα ξαναπώ όμως μία δεύτερη φορά γιατί είμαι "καλός και συμπονετικός άνθρωπος εγώ, σέβομαι".
Ο μετανάστης έχει να κάνει με ένα απλό θέμα που λέγεται επίπεδο επιβίωσης αλλά και διαβίωσης ενός
τόπου. Δουλειά και φαγητό. Πρώτα έχουμε εμείς και μετά δίνουμε στους άλλους.
Γιατί εαν δεν έχουμε εμείς, ούτε εμείς θα περνάμε καλά, αλλά ούτε οι άλλοι που υποτίθεται
θα τους δώσουμε φαγητό και δουλειά. Εκτός αν εσύ βγαίνεις έξω στο δρόμο και βλέπεις ευτυχισμένους
μετανάστες!Εγώ όποτε τους ρωτήσω, για προβλήματα μου λένε και βρίζουν τους έλληνες που τους εκμεταλευόνται.
Εγώ πάλι βρίζω τους έλληνες που εκμεταλεύόνται εμένα αλλά εκμεταλέύονται και τους μετανάστες.
Έαν ο Έλληνας, θέλει να δει ευτυχισμένο τον άλλο κόσμο, θα πρέπει πρώτα από όλα να θέλει τον εαυτό
του ευτυχισμένο, αλλά θα πρέπει να είναι και ευτυχισμένος, γιατί αλλιώς μόνο μιζέρια θα μπορεί να
δώσει. Τώρα αν κάποιοι γουστάρουνε να είναι κατά Φαντασία Ευτυχισμένοι και αυτό να το μεταφέρουνε
και στους άλλους, ονομάζοντας το Ελπίδα, εγώ διαφωνώ. Αν ήταν έτσι, η πνευματική τρόφή, θα είχε
λύσει όλα τα προβλήματά μας. Οτιδήποτε λοιπόν, δεν εφαρμόζεται κατά ένα μεγάλο μέρος πρακτικά,
από τις ρίζες μέχρι τον ανθό και τα φύλλα, το Θεωρώ μπαρούφα.
Στη μόνη περίπτωση που είναι καλό, είναι όταν ο άλλος είναι λίγο πριν τα θυμαράκια και του
τα λες, για να πάει ευτυχισμένος!Αν προλάβει να τα ακούσει και όλα.

Ποιος σου είπε αγαπητέ, ότι όλα τα άλλα είναι ασήμαντα ? Είναι εξίσου σημαντικά και μπλέκονται
το ένα με το άλλο. Δεν με νοιάζει η ασχολία με αυτά τα θέματα, αλλά ο τρόπος ασχολίας.
Όλη την ώρα κλάμα και σεβασμός και από πράξεις τίποτα.
Αυτό είναι και που ενώνει όλα αυτά τα θέματα.
Ανθρώποι, που δεν αγωνίζονται για τίποτα, πέρα από την οικογένειά τους και όταν συμβαίνει
κάτι έξω από αυτό τους πιάνει το παράπονο και ο σεβασμός.

Για ποια πατρίδα μιλάς ? για ποια Θρησκεία μιλάς ? Στην τελική, αν βλέπεις εσύ ότι ο θεσμός
της οικογένειας, δεν περνάει κρίση, τι να σου πω!
Ή μήπως ζω σε κάποια άλλη Ελλάδα....και βλέπεις εσύ τριγύρω σου ανθρώπους που σέβονται την
πατρίδα την θρησκεία και την οικογένεια ? ΧΑΧΑ!
Εσύ λοιπόν, θεωρείς ότι είναι πολύ λογικό, ένας άνθρωπος που δεν σέβεται αυτά, να σέβεται
ότι πεθάνανε ένα κάρο κόσμος στην ΑΙΤΗ!

Μάλλον απάντησες χωρίς να με διαβάσεις και κρίνοντας ότι ανήκω κάπου, που εσύ ήθελες να
βάλεις με το μυαλό σου...

Όλη αυτή η τακτική, μου φέρνει στο μυαλό, κατά συρροή δολοφόνο που κάθε κυριακή πάει
και εξομολογείται. Τουλάχιστον αυτός, γνωρίζει ότι φταίει ο ίδιος! Εμείς πιστεύουμε
ότι για το θέμα της ΑΙΤΗΣ, φταίει ο σεισμός!
Πιστεύουμε ότι έαν στείλουμε οικονομική βοήθεια, θα αναστηθούνε οι νεκροί!
ΠΙστεύουμε ότι έαν "σεβαστούμε" το γεγονός...θα είναι τα πράγματα καλύτερα!
Έαν θέλετε να σεβαστείτε την ΑΙΤΗ και την κάθε ΑΙΤΗ, κάντε κάτι, για όσους απομείνανε.
Ώστε έαν ξαναγίνει σεισμός, να μην τους ξαναπλακώσουνε τα σπίτια.

Καθίστε σπιτάκι σας λοιπόν, όπως κάθομαι και εγώ και τηρήστε με ευλάβεια και σεβασμό,
την ΕΝοΧΗ ΣΙΩΠΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΡΑΞΙΑ ΣΑΣ. ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ "ΦΩΝΑΖΩΝΤΑΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΜΑΖΙ".

Μην μου πείτε δε, ότι δεν μπορείτε να πάτε μέχρι εκεί, γιατί είναι ακριβά τα εισητήρια..
ή ότι από εδώ μπορείτε να βοηθήσετε καλύτερα την κατάσταση, ενώ εδώ δεν βοηθάτε ούτε
τους διπλανούς σας..Απλά, πρακτικά νοιάζεστε περισσότερο για την πάρτυ σας, ενώ θεωρητικά
νοιάζεστε για όλο το κόσμο! Έαν δε, νοιαζόσασταν πραγματικά για την πάρτυ σας, η ελλάδα
θα ήταν πολύ καλύτερη, όπως και η ΑΙΤΗ.

Είναι και το τελευταίο ποστ που στέλνω σε αυτό το θέμα. Γιατί δεν υπάρχει λόγος να
ανακυκλώνω συνέχεια τα ίδια και τα ίδια.

Με συγχωρείτε έαν αποκάλεσα κάποιον ευθέως, κάπως. Το κάνω μόνο όταν ο ίδιος
πρώτος με αποκαλέσει κάπως και στο τέλος του ζητώ συγνώμη, διότι πιστεύω, ότι
μόνον έαν κάποιος το θεωρήσει προσβλητικό για τον εαυτό του, δεν θα το ξανακάνει
θίγοντας κάποιον άλλο. Υπάρχουν βέβαια και αυτοί που θέλουν να έχουν πάντα
την πρωτιά. Ίσως όμως να ζητήσουν συγνώμη δεύτεροι.

Να επισημάνω δε, ότι συνέχισα την συζήτηση, ΣΤΟΝ ΚΑΔΟ και όχι στο Θέμα που
αφορούσε την ΑΙΤΗ, σεβόμενος την άποψη των συνομιλητών μου, εφόσον προσφέρθηκε
άλλος χώρος, για την παρούσα συζήτηση, σεβόμενοι την δική μου άποψη.
Ο ΚΑΔΟΣ, για άλλη μια φορά παρά την ονομασία του, αποδεικνύεται ένα πάρα πολύ
καλό μέρος.

Όσο για την μικρότητά μου, την αποδέχομαι, δεν την κρύβω πίσω από ψευτοσεβασμούς.
Όσο γι αυτούς που ασχολούνται ουσιαστικά-πρακτικά με αυτούς που πεθαίνουνε, από φυσικές καταστροφές, πείνα, δίψα και τα λοιπά παρόμοια
τους προσκυνώ ταπεινά και χαίρομαι που μου είτε με τη θέληση τους είτε όχι, δείχνουνε σε εμένα και τους υπόλοιπους πόσο μικροί είμαστε.
Ίσως κάποτε, κουνήσουμε και εμείς τα χέρια μας, πρώτα για να προλάβουμε, μετά για να θεραπεύσουμε και όχι φαμφαρολογίες.

Όλο και σε κάποιο άλλο θέμα θα τα ξαναπούμε!
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Αλκιβιαδης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 107
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αϊτή
« Απάντηση #40 στις: 20/01/10, 02:07 »
Δεν πήγε το θέμα στον κάδο.
Μέρη του θέματος πήγαν στον κάδο.

Δεν το κατάλαβα επειδή μπαίνοντας στο site συνηθίζω , καλώς ή κακώς , να κοιτάζω
τα 10 τελευταία μντ μήπως υπάρχει εκεί κάτι που μ' ενδιαφέρει ιδιαίτερα
και που αν το αφήσω γι' αργότερα το πιθανότερο είναι πως θα το ξεχάσω
καθώς θα περιδιαβαίνω το site .
Έτσι συνέβη να μπώ στο θέμα από τον Κάδο επειδή έκανα κλικ σ΄ένα ποστ κάποιου μέλους.
Σ' ευχαριστώ για την υπόδειξη  :) , μόλις πριν λίγο την είδα.
μια νυχτα μπορει να κλεισει μεσα της
όλες τις νυχτες που περασαν
κι αυτες που θα έρθουν

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Αϊτή
« Απάντηση #41 στις: 21/01/10, 02:54 »
Θελω να γραψω τοσα πολλα, και τελικα δεν θα γραψω απολυτως τιποτα, γιατι το πιο πιθανον ειναι να τσακωθω με τους μισους.
Αλλα θα πω ενα. Σταματηστε να πιανεστε απο λεξεις, και δωστε βαση στο ζουμι. Αμφιβαλλω αν καποιος απο δω μεσα εχει την παραμικρη διαθεση να κανει οτιδηποτε για την Αιτη. Στα λογια ολοι καλοι ειμαστε. Στα εργα δεν βλεπω να τα πηγαινουμε καλα...

Αποσυνδεδεμένος Αλκιβιαδης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 107
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αϊτή
« Απάντηση #42 στις: 21/01/10, 05:08 »
Θελω να γραψω τοσα πολλα, και τελικα δεν θα γραψω απολυτως τιποτα...

Διάβασα κάπου πιο πάνω το ποστ ενος μελους που ελεγε ότι τελικα
ενα θεμα εχει πιο καλη ανταποκριση οταν παει στον καδο .
Μετα απο 20+ μερες στο εδω site τεινω να συμφωνησω μαζι του .
Εσυ ομως αφου εχεις τοσο πολλα να πεις και να γραψεις γιατι δεν το κανεις ?
Καντο και μη σε νοιαζει το τι θα πουν οι αλλοι .
Εσυ την ελευθερη γνωμη σου θα εκφρασεις κι αν δεν εμπλακεις σε τσακωμους
τσακωμο δεν θα εχεις .


μια νυχτα μπορει να κλεισει μεσα της
όλες τις νυχτες που περασαν
κι αυτες που θα έρθουν

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: Αϊτή
« Απάντηση #43 στις: 24/01/10, 14:49 »

Έγινε χαμός εδώ με πυρκαγιές, σεισμούς, Πάρνηθα, Νομούς με ψέμματα της κυβέρνησεις και τα λοιπά και εσείς το Μακρύ σας και το Κοντό σας περί Σεβασμού τους ανθρώπους που σκοτώθηκαν στην άλλη άκρη του κόσμου. Έαν είστε τόσο Σεβάσμιοι τύποι, κάντε πρώτα κάτι για τα δικά σας χάλια και μετά σέβεστε και όλα τα άλλα.

Και αρα δεν θα επρεπε να μας απασχολει. Ας περιοριστουμε στα τετραγωνικα μας, αντε βαλε και την αυλη του σπιτιου σε αυτα, μη στριμωχτουμε και τοσο, και απο το δρομο και περα τι να μας νοιαζει...

όταν έχουμε ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΑ @@ μας την ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΙΤΗ,


Δες ειδησεις. Τουλαχιστον.

ενώ και η Ελλάδα έχει υποστεί ΦΥΣΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ και ακόμη υπάρχει κόσμος που πονάει για όλα αυτά και όλοι εμείς δεν κάνουμε τίποτα, παρά να στέλνουμε Βοήθεια από την ανύπαρκτη οικονομία μας, ενώ δεν μπορούμε ούτε την Ελλάδα να βοηθήσουμε και να δηλώνουμε Σεβασμούς και ιστορίες για αγρίους, όταν δεν σεβόμαστε ούτε τον ίδιο μας τον εαυτό! Και μέσα σε όλα αυτα να έχουμε επιτρέψει και τόσους μετανάστες! Α και μιας και τα βρίσκετε εσείς όλα αυτά άσχετα........Ας στείλουμε στην ΑΙΤΗ μερικές χιλιάδες μετανάστες, να τους βοηθήσουμε να ορθοποδήσουν.


Τωρα, για ποιον λογο φταινε αυτοι για τις συνεπειες των φυσικων καταστροφων που τους πληττουν (βλεπε αχυροκαλυβες και τα σχετικα) ενω εμεις εδω στην Ελλαδα δεν εχουμε τετοιου ειδους ευθυνες, δεν εχω καταλαβει ακριβως αλλα τελος παντων...
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose