Αποστολέας Θέμα: Verdict Denied - Mixed and Mastered by Jeff Waters (Annihilator)  (Αναγνώστηκε 36282 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #25 στις: 29/01/06, 14:15 »
Παιδιά γεια σας για μια ακόμη φορά. Verdict Denied εδώ.
Κάνω το post για να σας πληροφορήσω για μια συναυλία που θα κάνουμε στο ωδείο Τέχνης του Φακανά στις 19/2/2006 (Κυριακή) με τους Obsecration και τους Deception.

Ωδείο Τέχνης Φακανά (Λεωφόρος Ποσειδώνος 3 Παραλία Ν. Φαλήρου-Μοσχάτου 210-4813605,210-4819335,210-4839112). Η συναυλία θα ξεκινήσει στις 19:30 (είσοδος 8 ευρώ).
Ελπίζω να σας δώ εκεί. Ευχαριστώ και πάλι για την υποστήριξη.

links:

http://www.obsecration.com

http://www.verdictdenied.com

http://www.deception.gr

Αποσυνδεδεμένος Smoki

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #26 στις: 03/02/06, 17:43 »
Γεία σου φίλε! Άκουσα το "TWISTED AND MENACING MY STARE" πολύ καλή δουλειά μου άρεσαν πολύ τα φωνητικά
όσο γεια ις επιροές θα το χαρακτήριζα ένα κοκτέιλ Anthrax-Sepultura(απο παλιά)-Helloween-και μία πολύ μα πάρα πολύ έντονη δόση Psychotic Waltz το οποίο βέβαια σας κολακεύει αφάνταστα.
Αν μου επιτρέπεις να κάνω μερικά σχόλια :το σόλο θέλει λίγο δουλειά,όταν ακούς τέτοια πολύπλοκα killer riffs αναμένεις να πέσει μία ανάλογη θανατηφόρα σολιά.Κατάχρηση του Wah-Wah.
Δέ λέω οτι είμαι ειδικός και σίγουρα δεν είμαι καλός συνθέτης όπως εσείς όσο για κιθαρίστας είμαι χάλια.
Σας εύχομαι κάθε επιτυχία
Φιλικά Κώστας.


Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #27 στις: 05/02/06, 15:20 »
Το helloween δεν το περίμενα!!!! Τα υπόλοιπα τα έχω ακούσει σε διάφορα σχόλια που δέχομαι. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον που έδειξες και για τα καλά σου λόγια. Και εγώ δεν είμαι fan του wah αλλά όπως βλέπεις ο άλλος κιθαρίστας της μπάντας είναι. Ο καθένας με τα γούστα του. Ελπίζω να σου αρέσουν και τα υπόλοιπα κομμάτια του promo. Αν ενδιαφέρεσαι παίζουμε live στις 19/2/06 (Κυριακή) στο Ωδείο Φακανά (Παραλία Μοσχάτου-Νέου Φαλήρου, Λ. Ποσειδώνος 3) στις 19:30.
Σε ευχαριστώ και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #28 στις: 05/02/06, 16:12 »
Συγχαρητήρια! Δεν ακούω thrash, κι όμως καταφέρατε και με κερδίσατε! Ανάλυση δε μπορώ να κάνω, απλά να σου πώ πως είναι τρομερο!
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Smoki

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #29 στις: 06/02/06, 03:17 »
Θα ερχόμουνα ευχαρίστως αλλα μένω Σαλονίκη.Όσο για το wah-wah καλά θα κάνετε να το συζητήσετε είναι σαν ξένο σώμα..Επειδή είμαι νέος στο forum δεν ξέρω αν έχουνε ξανασχοληθεί τόσο πολύ με μία μπάντα αλλα σίγουρα το αξίζετε.Κρίμα που στην Ελλάδα αυτή η μουσική δεν πουλάει.Σκεφτήκατε μήπως να πάρετε μία τργουδίστρια(με βυζάρες και ξανθιά)και να γράψετε ελληνικό στίχο που να έχει τουλάχιστον 23 φορές τις λέξεις όπως "Σ'αγαπώ","μόνος-η","πεθαίνω","μάτια μου","μη μ'αφήνεις","καρδιά" κτλ. ? Εναλλακτικά θα μπορούσατε να δηλώσετε συμμετοχή στο Fame Story ;D ;D ;D ;D ;D Φυσικά αστειεύομαι.
Περιμένω σχόλια για την συναυλία.
Kick some ass out there!!
« Τελευταία τροποποίηση: 06/02/06, 03:20 από Smoki »

Αποσυνδεδεμένος delos999

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace dude:)
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #30 στις: 06/02/06, 19:29 »
Συγχαρητήρια! Δεν ακούω thrash, κι όμως καταφέρατε και με κερδίσατε! Ανάλυση δε μπορώ να κάνω, απλά να σου πώ πως είναι τρομερο!
......................................

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #31 στις: 07/02/06, 11:00 »
Γεια σας αγόραροι και κορίτσαροι. Είναι καλή φάση να δεχόμαστε θετικά σχόλια από άτομα που δεν ακούν το είδος που παίζουμε σαν τους Holy Diver και Delos kirk. Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα σχόλια και ελπίζω να σας δώ και στην συναυλία. Φίλε smokki ευχαριστώ για τις συμβουλές πέρι fame story. Πάντα είχα απωθημένο με τις τραγουδιάρες. Θα γνώριζα πολλές εκεί σίγουρα. Αν σου πώ ότι για λίγο καιρό είχαμε μια πολύ ροκ τραγουδίστρια στην μπάντα για λίγο καιρό θα με πιστέψεις. Έκανε κάποιες πρόβες μαζί μας και ακουγόμασταν πολύ παράξενοι. Μας άρεσε όμως. Τελικά όμως έτυχε μια φορά σε μια πρόβα που έιχε αργήσει αυτή να τραγουδίσω εγώ για να πάρουμε στάθμες. Τότε ηχογραφούσαμε όλες τις πρόβες και το ακούσαμε όλοι μετά και οι υπόλοιποι της μπάντας επέμεναν να τραγουδήσω εγώ και από τότε κάνω εγώ τα φωναχτηκά. Στο cd που ενδέχεται να κυκλοφορήσουμε θα υπάρχει ένα από τα κομμάτια με lead φωνητικά από την κοπέλα που σου έλεγα. Η συγκεκριμένη κάνει τα background φωνητικά στο Battle within που έχουμε στο promo.
Αυτά και thanx     

Αποσυνδεδεμένος double square

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #32 στις: 11/02/06, 00:23 »

"Γεία σου φίλε! Άκουσα το "TWISTED AND MENACING MY STARE" πολύ καλή δουλειά μου άρεσαν πολύ τα φωνητικά
όσο γεια ις επιροές θα το χαρακτήριζα ένα κοκτέιλ Anthrax-Sepultura(απο παλιά)-Helloween-και μία πολύ μα πάρα πολύ έντονη δόση Psychotic Waltz το οποίο βέβαια σας κολακεύει αφάνταστα.
Αν μου επιτρέπεις να κάνω μερικά σχόλια :το σόλο θέλει λίγο δουλειά,όταν ακούς τέτοια πολύπλοκα killer riffs αναμένεις να πέσει μία ανάλογη θανατηφόρα σολιά.Κατάχρηση του Wah-Wah.
Δέ λέω οτι είμαι ειδικός και σίγουρα δεν είμαι καλός συνθέτης όπως εσείς όσο για κιθαρίστας είμαι χάλια.
Σας εύχομαι κάθε επιτυχία
Φιλικά Κώστας."

γεια σου φιλαρακι..........εγω ειμαι ο πορωμενος με το wah-wah ......
κοιτα να δεις εκεινη την εποχη που εγραψα το σολο ηθελα να δωσω μια εικονα friedman γι'αυτο επελεξα πιο πολλα bends κ της νοτες πιο στακατες απο τα riff που τρεχουν διαολεμενα...αλλα το wah-wah μεσα διοτι ειμαι πορωμενος με zakk wylde.......(τοτε ειχα το budda τωρα εχω κ το jimi hendrix..xe xe..)
Αν ερθεις στο live την αλλη κυριακη θα δεις ενα αλλο σολο πιο διαολεμενο κ πιο scolnik ισως....αλλα το wah wah μεσα διοτι τα bends μου αρεσουν με το πατημα του wah wah.....

cristo k τα λες πολυ ωραια μπαβο ρε κ συμφωνω γαματο σε βρισκω.........αλλα στο σολο του twisted εχει πολλα μεσαια...........το delay παντος επρεπε να μπει.......δικιο εχεις

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #33 στις: 14/02/06, 11:55 »
Δίκιο έχει ο άνθρωπος. Μας έφαγες με το wah.
Αρκετά πια.
Μεγάλο κάψιμο ο Κόκος παιδιά.
Θα τα πούμε στο live αγόραροι και κορίτσαροι.
Θα είναι και ο Κόκος

Αποσυνδεδεμένος ChristosK

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • recordings
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #34 στις: 15/02/06, 08:51 »
 Κρίμα, πολύ κρίμα που δεν είμαι στην Ελλάδα να σας δω βρε παιδιά. Καλές επιτυχίες σε ό,τι κάνετε!!!

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #35 στις: 15/02/06, 11:33 »
Christosk Ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον που δείχνεις και σε ευχαριστώ για τις ευχές σου. Αν το κάνω video μορώ να σου το στείλω.
Ευχαριστώ και για τις ευχές σου. Ειδικά σε μια χώρα σαν τη δική μας όπου αυτά τα πράγματα είναι δύσκολα μας χρειάζονται πολλές ευχές.
Θα τα πούμε!
KEEP ON SHREDING

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #36 στις: 17/02/06, 14:15 »
Σπασ'τα Βλαχο!!!!!! (headbanging!)
 ;D
Alex

Αποσυνδεδεμένος ChristosK

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • recordings
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #37 στις: 17/02/06, 18:39 »
Christosk Ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον που δείχνεις και σε ευχαριστώ για τις ευχές σου. Αν το κάνω video μορώ να σου το στείλω.
Ευχαριστώ και για τις ευχές σου. Ειδικά σε μια χώρα σαν τη δική μας όπου αυτά τα πράγματα είναι δύσκολα μας χρειάζονται πολλές ευχές.
Θα τα πούμε!
KEEP ON SHREDING

Kαι βέβαια θέλουμε βίντεο παίδες. Και βέβαια. Δώστε τα όλα στις συναυλίες κι εμείς θα χτυπιόμαστε στο πάτωμα και από το εξωτερικό.
 
Πολλές ευχές και πάλι, αλλά οι ταλαντούχοι δεν τις χρειάζονται τόσο!
 

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #38 στις: 08/03/06, 11:36 »
Αγαπητά μου παιδιά επανεμφανίζομαι και πάλι διότι έιχα χαθεί. Μεγάλα μπλεξίματα γενικώς.
Έχουμε και λέμε. Το promo 2005 που όλοι εσείς εδώ κατεβάσατε από τη σελίδα μας για να ακούσετε πήρε πολύ καλή κριτική στο τελευταίο τεύχος (Μαρτίου) του Rockhard. έχουμε στείλει γενικά το cd σε διά φορα περιοδικά και zines e-zines εγχώρια και μη και περιμένουμε απαντήσεις και κριτικές. Επείσης περιμένουμε και από εταιρίες. Στο site μας βάλαμε και ένα guestbook για να μπάινετε όλοι και να γράφετε τις εκφράζετε τις εκδηλώσεις λατρείας και θαυμασμού απέναντι στην μπάντα για να εκτονώνετε αυτά τα έντονα συναισθήματα και να μην τα καταπιέζετε. Όλα για την ψυχική σας υγεία λοιπόν  :) ;D ;)
Θα ξαναευχαριστήσω όλους όσους μπήκαν στον κόπο να ασχοληθούν μαζί μας. ΤΗΑΝΧ παιδιά. Spread the word. Η Ελληνική σκηνή παίρνει διαερκώς τα πάνω της. Υπήρχαν και υπάχρουν μπάντες πραγματικά άξιες όπως:
Trademark, Nemesis, Sarissa, Innerwish, Memorain, Black Fate, Windfall, Deny Reality, Agnosia, Jericho....
AAAAA μην ξεχάσω και Double Square και Station Eleven.
byeeeeeeeeeeeeee

ΥΓ Την 2/4/06 κάνουμε live στο ΑΝ με τους Station Eleven και Tardyve Dyskinesia. Θα ενημερώσω στο εγγύς μέλλον για λεπτομέρειες 

Αποσυνδεδεμένος ChristosK

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • recordings
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #39 στις: 10/03/06, 13:06 »
 Συγχαρητήρια! Το αξίζετε και με το παραπάνω. Εύχομαι ό,τι καλύτερο για τη συνέχεια και να μας ενημερώνετε... Θα τα πούμε και στο site σας!!!

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #40 στις: 10/03/06, 15:04 »
Φίλε μου Christok, γειά σου και από δω. Εμείς τα έχουμε πεί και από εκεί.....Double triple square, pyramid,etc
Αγόραροι και κορίτσαροι, οι Verdict Denied πήραν άλλη μια πολύ καλή κριτική από το http://www.rock-underground.gr
Στην κεντρική σελίδα φαίνεται και το εξώφυλλο. Ο ταλαίπωρος με τα δεμένα μάτια είναι ο drummer μας ο Μήτσος.
Εκτός αυτού να σας πώ ότι το site μας έχει κάνει διάφορες αλλαγές με σημαντικότερη την προσθήκη ενός guestbook για να μπαίνετε και να μας κράζετε μεγαλοπρεπώς. Αν δεν έχετε λοιπόν τίποτα καλύτερο να κάνετε μπείτε στο http://www.verdictdenied.com και προχωρήστε άφοβα σε εκδηλώσεις λατρείας... ;D
Αν μπορείτε επίσης να τα γράψετε και στα Αγγλικά έτσι για να διαβάζουν και οι μέταλλοι του εξωτερικού από εταιρίες και περιοδικά.... Αν βαριέστε δεν τρέχει και τίποτα. :)
Περιμένω σφαγή λοιπόν!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #41 στις: 14/03/06, 12:01 »
Αγόραροι και κορίτσαροι
Οι Verdict Denied, Station Eleven και Tardive Dyskinesia (πρώην Override) θα παίξουν ζωντανά την 2/4/06 ημέρα Κυριακή ζωντανά στο ΑΝ club στα εξάρχεια. Η είσοδος είναι 8 ευρώ και η έναρξη στις 20:00.
Σας περιμένουμε όλους να εκδηλώσετε τον ατελείωτο θαυμασμό σας απέναντι στις τρείς αυτές αριστουργηματικές μπάντες  ;D
Για τους φίλους των Verdict Denied να πούμε ότι το κουαρτέτο της συμφοράς μετά της χορωδίας τρικάφρων (Βλάχος, Μήτσος, Μπασσάκος) θα ερμηνεύσει 6 αριστουργηματικές συνθέσεις του μεγάλου μουσικοσυνθέτη Vassili Vlachovski σε ρε, σολ και ντο ελαττωμένη (πάντα).
Τα έσοδα του κοντσέρτου θα δοθούν στον κοινωφελή και μη κερδοσκοπικό οργανισμό "Το χαμόγελο του Headbanger"

links: http://www.verdictdenied.com
http://www.stationeleven.com

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #42 στις: 23/03/06, 15:31 »
Να μαι πάλι. Sorry που χάθηκα αλλά τρέχω (και τώρα τρέχοντας γράφω)
Πρέπει να σας πώ παιδιά ότι η μπάντα εκτός από http://www.rock-underground.gr πήρε πολύ καλή κριτική και από το http://www.electricrequiem.com.
ENJOY.
Σας περιμένουμε όλους στο live την 2/4/06 (Κυριακή)
Φεύγωωωωω

Αποσυνδεδεμένος ChristosK

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • recordings
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #43 στις: 23/03/06, 23:10 »

κοιτα να δεις εκεινη την εποχη που εγραψα το σολο ηθελα να δωσω μια εικονα friedman γι'αυτο επελεξα πιο πολλα bends κ της νοτες πιο στακατες απο τα riff που τρεχουν διαολεμενα...αλλα το wah-wah μεσα διοτι ειμαι πορωμενος με zakk wylde.......(τοτε ειχα το budda τωρα εχω κ το jimi hendrix..xe xe..)
Αν ερθεις στο live την αλλη κυριακη θα δεις ενα αλλο σολο πιο διαολεμενο κ πιο scolnik ισως....αλλα το wah wah μεσα διοτι τα bends μου αρεσουν με το πατημα του wah wah.....



Συγγνώμη αλλά μέσα στα πολλά που έχουν  γραφτεί στο thread μου είχε διαφύγει αυτό... Τώρα βλέπω πως συνειδητά δηλώνεις πως ο Zakk Wylde είναι επιρροή σου. Αυτό φαίνεται από το παίξιμό σου αλλά έχεις προσωπικό στυλ.
 
'Ασχετα με το αν γουστάρω είτε εγώ είτε ο oποιοσδήποτε δηλώσεις του είτε περί πολιτκών θεμάτων ή και μουσικής. ο Zakk Wylde είναι ένα μοναδικό ταλέντο και όλοι μας μπορούμε να πάρουμε πολλά ακούγοντας τη μουσική του. Το κύριο χαρακτηριστικό του είναι τα απίστευτα vibrato και τα pinch harmonics, αλλά και σε ρυθμικά και pentatonic licks έχει αφήσει ολόκληρη εποχή. Και όποτε έχει πατήσει το πόδι του στο wah η γη έτρεμε...
 
 Τα συζητούσαμε και παλιότερα στο φόρουμ, δες
http://forum.kithara.gr/index.php?topic=24203.0

Αποσυνδεδεμένος ChristosK

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • recordings
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #44 στις: 23/03/06, 23:17 »
Να μαι πάλι. Sorry που χάθηκα αλλά τρέχω (και τώρα τρέχοντας γράφω)
Πρέπει να σας πώ παιδιά ότι η μπάντα εκτός από http://www.rock-underground.gr πήρε πολύ καλή κριτική και από το http://www.electricrequiem.com.
ENJOY.
Σας περιμένουμε όλους στο live την 2/4/06 (Κυριακή)
Φεύγωωωωω


Διάβασα και τις δύο κριτικές, μπράβο σας παιδιά, σας αξίζει και με το παραπάνω.
 
Χαίρομαι πάρα πολύ που βρίσκετε απήχηση και λυπάμαι πολύ που δεν πολυκατεβαίνω στην Ελλάδα να σας δω live. Μπράβο σας παιδιά, εύχομαι κάθε επιτυχία και ανυπομονώ να πάρω το ολοκληρωμένο σας album....

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #45 στις: 24/03/06, 11:41 »
Εγώ να δεις χαρά. ΤΗΑΝΧ φίλε μου. Ακόμα δεν έχω προλάβει να ακούσω το τζαμαρισμά σου (ούτε κοιμάμαι πια) και είμαι πραγματικά πολύ περιέργος. Τα πάς πολύ καλά πάντως από ότι είδα από τα threads. ΈΤΣΣΣΙΙΙΙ

Αποσυνδεδεμένος Μακρια απο τις 9αρες

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
    • http://music.kithara.gr/NoBodies
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #46 στις: 24/03/06, 15:26 »
 :o :o :oΕνταξει τωρα τι να πω, τα ειπαν ολα οι προηγουμενοι

απλα θελω να ρωτησω .   τι εξοπλησμο χρησημοποιεις? ??? γιατι ο ηχος σας ο αγαπημενος μου, ειδικα στο μπατλ γουιθιν
Metalheads do not live forever...others do not live at all...

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #47 στις: 24/03/06, 18:38 »
:o :o :oΕνταξει τωρα τι να πω, τα ειπαν ολα οι προηγουμενοι

απλα θελω να ρωτησω .   τι εξοπλησμο χρησημοποιεις? ??? γιατι ο ηχος σας ο αγαπημενος μου, ειδικα στο μπατλ γουιθιν
Έλα φίλε μου. Ευχαριστώ για το χρόνο που διέθεσες για να ακούσεις το cd. Με κούφανες που σου άρεσε τόσο ο ήχος. Να σου πώ τι κάναμε για να τον φτιάξουμε. Ο ήχος της ρυθμικής κιθάρας βγήκε με σημείο αναφοράς τον ήχο των PANTERA στο COWBOYS FROM HELL. Κάναμε λούπα το ριφ του Heresy αν θυμάμαι καλά και προσπαθούσαμε να τον πλησιάσουμε. Για προενισχυτή χρησιμοποιώ ένα Tech 21 Sans Amp psa1 που είναι κυρίως εξομοιωτής κιθαριστικών ήχων γνωστών συγκροτημάτων (PANTERA πχ), κιθαριστών ή φημισμένων ενισχυτών. Ο τελικός μου είναι ένας 2Χ50 Watt VHT 2κάναλος. Για καμπίνα νοίκιασα μία VHT 4Χ12. Δεν χρησιμοποίησα εφέ στις πηγές μου καθόλου και έβαλα στα σόλο μόνο Reverb και delay στη μίξη. Επίσης στη μίξη προφανώς μπήκαν κομπρέσορες κτλ. Τις ρυθμικές τις έγραψα 4 φορές με χρόιες ελάχιστα διαφορετικές αλλά όλες με βάση τον ήχο των  PANTERA. Εννοείται πως έκοψα άπειρα γκάζια από όλες. Οι 2 βασικές είχαν αρκετό γκαζάκι και οι άλλες δύο ψιλοαγκάζωτες. Επίσης έγραψα με μία κιθάρα ESP HORIZON DELUXE με σκάφος κελεμπέκι όπως και μπράτσο και ταστιέρα τριανταφυλλιά. Έχω άπειρα πρίμα όπως καταλαβαίνεις και δεν μαζεύεται. Το σόλο δεν το έψαξα και πολύ πάντως και είναι περίπου ο ίδιος ήχος.
ΤΗΑΝΧ για το ενδιαφέρον. Ελπίζω να έρθεις στη συναυλία την 2/04/06

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #48 στις: 25/03/06, 17:07 »
Μόλις άκουσα για 5η φορά τα κομμάτια σας παιδιά. Δεν είμαι καθόλου φαν του thrash (θα έλεγα ότι δεν ακούω ποτέ). Ετσι κατέβασα τα κομμάτια γιατί διαβάζοντας τα σχόλια των άλλων με έφαγε η περιέργεια  ;D ;D

Με λίγα λόγια να αναφέρω ότι είστε πάρα μα πάρα πολύ καλοί. Επίσης να δηλώσω ότι ο ήχος σας μου άρεσε πάρα πολύ (γουστάρω prima ανελέητα) όπως επίσης μου άρεσε και το wah. Δεν ξέρω λεπτομέρειες να σας πω όπως ο φίλτατος Christosk αλλά να ξέρετε ότι το αυτί του αδαή και το σχόλιο του είναι για σας έναυσμα και εχέγγυο να συνεχίζετε. Οι λεπτομέρειες που αναφέρει ο Χρήστος ως βαθύς γνώστης της μουσικής είναι για να σας κάνουν ακόμα καλύτερους πέραν της δικής σας προσωπικής ενασχόλησης.

Μπράβο παιδιά, οι κριτικές που πήρατε δεν τις πήρατε από χάρη ή γιατί κάποιοι σας συμπαθούν. Τις πήρατε γιατί αποτελείτε ζωντανή απόδειξη ότι μετά από καιρό υπάρχουν παιδιά που τιμούν το Thrash στην Ελλάδα. Συγχαρητήρια πολλά και εύχομαι κάθε επιτυχία  :)


PS: Το An Club είναι δίπλα στο σπίτι μου. Αν μπορέσω να έρθω να σας δω και από κοντά. Ελπίζω τα αυτάκια μου να αντέξουν τα ντεσιμπέλ  ;D

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: ΤΕΧΝΙΚΟ THRASH METAL 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
« Απάντηση #49 στις: 25/03/06, 20:50 »
ΤΗΑΝΧ αγόραρε. Μεγάλη χαρά μου δίνεις και εσύ που έκατσες να ασχοληθείς μαζί μας και που σου αρέσαμε παρόλο που ανήκουμε σε ένα μουσικό είδος το οποίο δεν ακούς. Παργματικά ευχαριστώ. Μεγάλη τιμή.
Ελπίζω και εγώ να αντέξουν τα αυτιά σου την επόμενη Κυριακή. Θα χαρώ πολύ να σε δώ και εσένα.
Αν έχεις χρόνο για σκότωμα γράψε και κάτι στο guestbook του site στα Αγγλικά αν μπορείς για να διαωάζουν και οι απόξω.
ΤΗΑΝΧ. SPREAD THE WORD

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
53 Απαντήσεις
16915 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/07, 09:51
από verdict94
16 Απαντήσεις
5520 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/07, 01:37
από Ax_Wield
1 Απαντήσεις
3279 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/07, 23:43
από bsiap
8 Απαντήσεις
3711 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/08, 11:14
από verdict94
6 Απαντήσεις
2933 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/10, 12:45
από Kosthrash
1 Απαντήσεις
2414 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/10, 15:14
από hot_sauce (φλουτσ)
11 Απαντήσεις
3393 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/12/10, 12:38
από gkou
60 Απαντήσεις
18298 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/11, 21:02
από King Lui
2 Απαντήσεις
2072 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/10/11, 03:28
από Ibanezos
4 Απαντήσεις
3519 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/14, 20:45
από voutsas.dimitris