Αποστολέας Θέμα: Dream Theater  (Αναγνώστηκε 29396 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος grmako

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater
« Απάντηση #75 στις: 14/12/08, 16:51 »
Ευχαριστουμε.....

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater
« Απάντηση #76 στις: 26/12/08, 02:04 »
Παρακαλούμε ;D ;D

Χριστουγεννιάτικο δώρο του Portnoy! Ένα clip με drum parts απ το νέο άλμπουμ που θα κυκλκοοφορήσει Μάιο ή Ιούνιο. Κάποια σημεία μου θύμισαν παλιότερα κομμάτια τους. Δε θα καταλάβετε και πολλά, αλλά είναι ό,τι πρέπει για να σας κάνει να ανυπομονείτε για την κυκλοφορία του δίσκου...

http://www.mikeportnoy.com/forum/announcement.aspx?id=2
« Τελευταία τροποποίηση: 18/02/09, 18:34 από Joevaicci »
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater
« Απάντηση #77 στις: 18/02/09, 18:32 »
Βίντεο του Rudess που παίζει με τα καινούρια του καλούδια και στην αρχή δίνει και hints για το νέο cd των DT. (εκεί με τους goth ήχους)
http://www.spectrasonics.net/omnisph..._09_large.html




Το dvd με τις εμφανίσεις στο Progressive Nation ετοιμάζεται. Το ίδιο και το dvd με τις συναυλίες των LTE. Μέχρι τότε (άνοιξη) ωστόσο  είναι διαθέσιμο το Liquid Trio Experiment 2 When the Keyboard breaks!


Λεπτομέρειες εδώ: http://www.ytsejamrecords.com/ProductCart/pc/viewPrd.asp?idcategory=11&idproduct=31



Τέλος το νέο album των Dream Theater αναμένεται να κυκλοφορήσει τον Ιούνιο. Προς το παρόν ηχογραφούνται τα πλήκτρα κι ακολουθούν τα φωνητικά.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater
« Απάντηση #78 στις: 28/02/09, 14:13 »
Λοιπόν το πρώτο album teaser είναι γεγονός. Στην εκπομπή του Eddie Trunk τα ξημερώματα ο Portnoy έβαλε να παίξει αυτό το teaser, το οποίο ανέβηκε κιόλας στο youtube. Διαβάστε πρώτα τη ν επεξήγηση του βίντεο στα δεξιά.


''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Dream Theater
« Απάντηση #79 στις: 28/02/09, 14:43 »
Καλή φάση φαίνεται!! :D

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater
« Απάντηση #80 στις: 28/02/09, 14:59 »
Eμένα πάλι μου φαίνεται Systematic Chaos meets Traino Thought meets excerpts of Awake. Δε ξέρω περίμενα κάτι τελέιως διαφορετικό αν κι ακόμα είναι πάρα πολύ νωρίς. Είδωμεν...
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater
« Απάντηση #81 στις: 14/03/09, 04:10 »
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater
« Απάντηση #82 στις: 21/09/09, 12:41 »
Λοιπόν, επειδή οι πληροφορίες, τα βίντεο, οι συνεντεύξεις και οι νέες κυκλοφορίες σχετικά με DT ειδικά αυτόν τον καιρό είναι άπειρα θα πρέπει να φάω μέρες για να τα ποστάρω. Σε όσους θέλουν να συνεχίσουν να ενημερώνονται γι αυτά θα προτείνω το petrucciforum.com & portnoyforum.com. Δεν είναι οι μόνες πηγές μου πληροφόρησης, αλλά το 80% απ αυτά που μαθαίνω τα βρίσκω εκεί. Ότι τελευταίες απόρίες υπάρχουν ή διευκρινίσεις πείτε μου. Καλό κάψιμο κι ελπίζω να τα πούμε κι από κοντά στην επόμενη συναυλία τους στην Ελλάδα. 8)
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Dream Theater
« Απάντηση #83 στις: 21/09/09, 13:23 »
Απλά να θυμίσω ότι κυκλοφόρησε ένα EP με 3 εκτελέσεις του Wither και ένα demo version του The Best of Times.. Στο τελευταίο και σε μία έκδοση του Wither τραγουδάει ο Petrucci.. Μου έκανε εντύπωση ότι αν και η χροιά του είναι μέτρια, τουλάχιστον τονικά στέκεται σωστά.. Καμία σχέση με τα lives όπου όταν κάνει δεύτερα φωνητικά φεύγουν "πράσινες"..

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater
« Απάντηση #84 στις: 21/09/09, 23:44 »
Nα θυμίσω στους φαν και των LTE οτι έχει κυκλοφορήσει (εδώ και καιρό προφανώς) και αυτό:


Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater
« Απάντηση #85 στις: 22/09/09, 00:17 »
Απλά να θυμίσω ότι κυκλοφόρησε ένα EP με 3 εκτελέσεις του Wither και ένα demo version του The Best of Times.. Στο τελευταίο και σε μία έκδοση του Wither τραγουδάει ο Petrucci.. Μου έκανε εντύπωση ότι αν και η χροιά του είναι μέτρια, τουλάχιστον τονικά στέκεται σωστά.. Καμία σχέση με τα lives όπου όταν κάνει δεύτερα φωνητικά φεύγουν "πράσινες"..


Χρησιμοποιεί πολύ το auto-tune και έχει πέσει πολύ δούλεμα στο φόρουμ του. Πάντως την παλεύει και χωρίς  αυτό καλύτερα. Απλά σκέψου ότι στα live πέρα απ το ότι παίζει ταυτόρονα, το μικρόφωνό του είναι πάντα χαμηλά στη μίξη των ear-plug-monitors του.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater
« Απάντηση #86 στις: 22/09/09, 01:11 »
Nα θυμίσω στους φαν και των LTE οτι έχει κυκλοφορήσει (εδώ και καιρό προφανώς) και αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=iHuqm-hAXTw


Όπως και το live του LA
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater
« Απάντηση #87 στις: 22/09/09, 15:39 »
Απλά να θυμίσω ότι κυκλοφόρησε ένα EP με 3 εκτελέσεις του Wither και ένα demo version του The Best of Times.. Στο τελευταίο και σε μία έκδοση του Wither τραγουδάει ο Petrucci.. Μου έκανε εντύπωση ότι αν και η χροιά του είναι μέτρια, τουλάχιστον τονικά στέκεται σωστά.. Καμία σχέση με τα lives όπου όταν κάνει δεύτερα φωνητικά φεύγουν "πράσινες"..


Α, και να διορθώσω ότι στο Best of Times τραγουδάει ο Portnoy. Την εκτέλεση αυτή έπαιξε και στον πατέρα του λίγο πριν πεθάνει (γι αυτόν είναι το τραγούδι) και παίχτηκε και στην κηδεία.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος edgar_jp ♫

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater
« Απάντηση #88 στις: 26/09/09, 15:28 »
http://www.youtube.com/user/JCRUDESS

raw video clips, από το iphone του Rudess κατευθίαν στο youtube.
Η ζωή είναι ένα αγγούρι...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
3463 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/10, 16:03
από Eagle Of Kamelot
50 Απαντήσεις
14664 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/11, 01:02
από draned
9 Απαντήσεις
3773 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/10/10, 18:42
από GEOLOU
0 Απαντήσεις
1528 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/10, 16:52
από GEOLOU
20 Απαντήσεις
9978 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/11, 13:37
από Eagle Of Kamelot
123 Απαντήσεις
34144 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/07/11, 20:05
από Eagle Of Kamelot
6 Απαντήσεις
5402 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/11, 03:31
από truepiece
8 Απαντήσεις
4006 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/11, 21:58
από the bard
0 Απαντήσεις
2362 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/11, 16:24
από Eagle Of Kamelot
0 Απαντήσεις
1729 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/21, 17:08
από Yiannis Papadopoulos