Αποστολέας Θέμα: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...  (Αναγνώστηκε 10874 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« στις: 03/05/11, 10:12 »
Εφυγε ο τελευταιος μεγαλος ηθοποιος της Ελλαδας, ισως ο μεγαλυτερος...
Δεν ξερω τι να πω, νιωθω σαν να εφυγε δικος μου ανθρωπος... Θα τον θυμαμαι παντα... Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που θα τον σκεπασει...
http://cosmo.gr/ArtsEnt/Hellas/304580.html
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #1 στις: 03/05/11, 10:19 »
ανθρωποι τέτοιου βεληνεκούς ποτέ δεν πεθαίνουν,απλά παύουν να εμφανίζονται δημόσια
 
 
Godspeed καλέ μου άνθρωπε
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #2 στις: 03/05/11, 10:25 »
Πολυαγαπημένος και απόλυτα συνηφασμένος με τα παιδικά μας χρόνια αλλά και την παιδικότητα που κουβαλάμε όλοι μέσα μας.
Πηγή αστείρευτης παιγνιδιάρικης χαράς αλλά και ώριμης και βαθυστόχαστης σοβαρότητας σε ένα σπάνιο συνδυασμό που έρχεται μόνο στους εξαιρετικά χαρισματικούς ανρθώπους.
Μία προσευχή από όλους μας να αναπαύεται με ειρήνη όπως του αξίζει χίλιες φορές.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Gant

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Η καλύτερη εμπειρία είναι τα live !
    • Προφίλ
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #3 στις: 03/05/11, 10:33 »
Καλό ταξίδι Θανάση, πόσες φορές έχω ψυχαγωγηθεί με τις ταινίες σου...
Φρόντισε αυτά που θα κάνεις σήμερα να αξίζουν τη μία μέρα από τη ζωή σου που θα τους αφιερώσεις

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #4 στις: 03/05/11, 10:33 »
Ακόμα και όταν εμείς φύγουμε, ο Θανάσης θα συνεχίσει να ζεί! Δεν έβγαλε αυτή η χώρα πολλούς σας και αυτόν! Καλό ταξίδι... θα βρείς πολλούς νεοαφιχθέντες μεγάλους Έλληνες εκεί που πας!
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #5 στις: 03/05/11, 10:36 »
Θεωρώ ότι είναι ένας απο τους λίγους αυθεντικούς καλλιτέχνες, κυρίως στην ψυχή και την συμπεριφορά και ύστερα στην ιδιότητά του ως ηθοποιός. Οπού εκεί φυσικά είναι το κάτι άλλο. Σπάνια βγαίνουν τέτοιοι άνθρωποι.

Θα τον θυμόμαστε για πάντα. Καλό ταξίδι.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος zepfan

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #6 στις: 03/05/11, 11:46 »
Μεγαλος ηθοποιός...(και όχι μονο κωμικός που τον ξέρουν οι περισσότεροι)
Μεγαλωσαμε μαζί του και θα μας λείψει πολύ... :'(

Never argue with an idiot.He will drag you down to his level and beat you with experience...

Αποσυνδεδεμένος kostas80

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 690
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #7 στις: 03/05/11, 11:58 »
Η απουσία του θα γίνει αισθητή μόνο στους δικούς του ανθρώπους ....... για όλους εμάς δεν θα φύγει ποτέ , θα μας συντροφεύει με το έργο του για πολλές γενιές ακόμα .
Αισθάνομαι μεγάλη χαρά που πρόλαβα να τον απολαύσω στο θέατρο .


καλό ταξίδι
www.alfacor.gr  ....  http://www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #8 στις: 03/05/11, 12:15 »
...ποτέ δεν θα φύγει από την καρδιά μας. Καλό ταξίδι Θανάση... :'(
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #9 στις: 03/05/11, 12:42 »
Agent 000 status : Inactive
Καλο ταξιδι...

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #10 στις: 03/05/11, 13:06 »
η σύμπτωση σήμερα-    Παγκόσμια ημέρα Γέλιου
 
 
 
κάτι ήξερε ο πράκτωρ..
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος conny

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #11 στις: 03/05/11, 13:16 »
Καλό ταξίδι, Θανάση.....Και να ξέρεις ότι θα μας λείψεις πάρα πολύ....Σπάνια υπάρχουν άτομα που να είναι τέτοιοι ηθοποιοί και τέτοιοι ΑΝΘΡΩΠΟΙ ταυτοχρόνως...Ειδικά σήμερα...... :'( :'( :'( :'( Να είσαι καλά εκεί που είσαι κι εμείς εδώ δε σε ξεχνάμε!

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #12 στις: 03/05/11, 13:21 »
Δε το χωράει ο νους μου παιδιά...ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ άνθρωπος και καλλιτέχνης...Μπορώ να γράψω πολλά για το τί μας έδωσε (όπως όλοι μας νομίζω) αλλα προς το παρόν αρνούμαι να το πιστέψω...Νόμιζα ότι οι Τιτάνες δεν πεθαίνουν...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #13 στις: 03/05/11, 14:43 »
Respect για τον τελευταίο από τους μεγάλους. Ευχαριστούμε για όλα καλέ μας άνθρωπε...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #14 στις: 03/05/11, 15:12 »
http://www.sansimera.gr/worldays/88

μπορούμε να πούμε πως γιόρταζε σήμερα....

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #15 στις: 03/05/11, 16:16 »
Noμιζω πως οτι θελω να πω το εχουν γραψει ηδη ολοι...μεγαλη απωλεια για το ελληνικο καλλιτεχνικο στερεωμα (αν μπορουμε να πουμε πως υπαρχει κατι τετοιο) και την ελληνικη κοινωνια γενικοτερα. Καταφερε να κωμικοποιησει οσο κανενας αλλος τον συγχρονο Ελληνα, δινοντας παραλληλα αφορμη για να προβληματιστουμε με την τωρινη μορφη της κοινωνιας μας...

Ας ειναι ελαφρυ το χωμα τον σκεπαζει...

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #16 στις: 03/05/11, 16:29 »
Δεν νομίζω ότι υπάρχουν λόγια να μπορέσουν να αποδώσουν το μεγαλείο αυτού του χαρισματικού Ανθρώπου .Δυστυχώς σήμερα είναι ελάχιστοι σαν Αυτόν .Καλό ταξίδι .

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #17 στις: 03/05/11, 17:02 »
Βραβεύσεις-

Ο Θανάσης Βέγγος έχει τιμηθεί με τα παρακάτω βραβεία:

1962 Ένωση Ελλήνων κριτικών 1971 Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης Α' Ανδρικού Ρόλου Τι έκανες στον πόλεμο, Θανάση; 1971 Ένωση Ελλήνων κριτικών Τι έκανες στον πόλεμο, Θανάση; 1972 Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης Ερμηνείας Α' Ανδρικού Ρόλου* Θανάση, πάρε τ' όπλο σου 1991 Κρατικό βραβείο Ερμηνείας Β' Ανδρικού Ρόλου Ήσυχες μέρες του Αυγούστου 1993 Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης Ειδικό βραβείο για το σύνολο του έργου του 2008 Πρόσωπα 2008

Ειδικό βραβείο για το σύνολο του έργου του *Το βραβείο αυτό του δόθηκε και ως αντίδραση στο τότε καθεστώς.

* Το 2002 ο Δήμος Κορυδαλλού τίμησε τον καταξιωμένο ηθοποιό δίνοντας το όνομά του στο 1.900 θέσεων, δημοτικό αμφιθέατρο της περιοχής.

-Φιλμογραφία-

* Μαγική πόλις (1954) * Καταδικασμένη κι απ' το παιδί της (1955) * Ο δράκος (1956) * Κυριακάτικοι ήρωες (1956) * Το κορίτσι με τα μαύρα .... αστυνομικός * Έχει θείο το κορίτσι (1957) .... ταξιτζής * Το κορίτσι με τα παραμύθια * Μαρία Πενταγιώτισσα * Τσαρούχι, πιστόλι, παπιγιόν * Ο Μιμίκος και η Μαίρη (1958) * Κάθε εμπόδιο για καλό * Χαρούμενοι αλήτες * Η φτώχεια θέλει καλοπέραση * Διακοπές στην Αίγινα * Το εισπρακτοράκι * Ο θείος από τον Καναδά (1959) .... Πάνος * Η μουσίτσα * Καραγκιόζης, ο αδικημένος της ζωής .... Μελέτης Μελετόπουλος * Για το ψωμί και τον έρωτα .... Θανάσης * Ανθισμένη αμυγδαλιά * Το αγοροκόριτσο .... σερβιτόρος * Ο Ηλίας του 16ου .... Θωμάς * Περιπλανώμενοι Ιουδαίοι * Τα ντερβισόπαιδα (1960) .... Πολύδωρος * Οικογένεια Παπαδοπούλου * Μήτρος και Μητρούσης στην Αθήνα .... Μήτρος * Το κλοτσοσκούφι * Ποτέ την Κυριακή * Μια του κλέφτη * Μανταλένα .... χωροφύλακας * Ζητείται ψεύτης (1961) .... Βρασίδας * Ποια είναι η Μαργαρίτα .... Γρηγόρης * Η Λίζα και η άλλη .... Πέτρος Βαλδής * Η κατάρα της μάνας * Ευτυχώς τρελάθηκα .... Μανώλης * Το πιθάρι (1962) * Ψηλά τα χέρια Χίτλερ .... Παναγής * Ζήτω η τρέλα .... Ρωμαίος * Ο βασιλιάς της γκάφας .... Φρίξος * Αστροναύτες για δέσιμο * Μην είδατε τον Παναή .... Παναής * Γαμπρός για κλάματα * Η νύφη το 'σκασε * Δουλειές του ποδαριού .... Μήτρος * Ο ατσίδας .... Θρασύβουλας * Ο Ιππόλυτος και το βιολί του (1963) .... Ιππόλυτος * Τύφλα να 'χει ο Μάρλον Μπράντο .... Στέφανος Αυγερινός * Πολυτεχνίτης κι ερημοσπίτης .... Θανάσης * Ο τρελάρας (1963) .... Ερρίκος Δελαπόρτας * Το τυχερό πανταλόνι * Σχολή για σωφερίνες (1964) * Οι φτωχοδιάβολοι * Ο πολύτεκνος * Θα σε κάνω βασίλισσα .... Αντώνης Τσιλιβίκης * Έξω φτώχεια και καλή καρδιά .... Θανάσης Κούτρας * Τα δίδυμα .... Σταμάτης / Μπούλης * Ο καταφερτζής .... Κανέλλος * Είναι ένας τρελός, τρελός, τρελός Βέγγος (1965) .... Θανάσης Θανασάκης * Ο παπατρέχας (1966) .... Πολύδωρος Λαγός * Φανερός πράκτωρ 000 (1967) .... Αθανάσιος Βόμπας (Θου Βου) * Πάρε κόσμε .... Αγαθοκλής * Τρελός, παλαβός και Βέγγος .... Θανάσης * Δόκτωρ Ζι-Βέγγος (1968) .... Θανάσης * Ποιός Θανάσης (1969) .... Θανάσης * Ένα ασύλληπτο κορόιδο .... Θανάσης * Θου-Βου: φαλακρός πράκτωρ, επιχείρησις Γης Μαδιάμ .... Αθανάσιος Βόμπας (Θου Βου) * Ένας Βέγγος για όλες τις δουλειές (1970) .... Θανάσης Χατζηκαραθανάσης * Ο Θανάσης, η Ιουλιέτα και τα λουκάνικα .... Θανάσης * Διακοπές στο Βιετνάμ (1971) .... Θανάσης * Τι έκανες στον πόλεμο, Θανάση; (1971) .... Θανάσης * Ξένοιαστος παλαβιάρης .... Θανάσης * Θανάση, πάρε τ' όπλο σου (1972) .... Θανάσης * Ο άνθρωπος που έτρεχε πολύ (1973) .... Θανάσης Ζεβεδαίος * Δικτάτωρ καλεί Θανάση .... Θανάσης * Ο τσαρλατάνος * Ο Θανάσης στη χώρα της σφαλιάρας (1976) .... Θανάσης * Από πού πάνε για τη χαβούζα; (1978) .... Θανάσης Παπαθανάσης * Βέγγος ο υπέροχος * Ο παλαβός κόσμος του Θανάση (1979) .... Θανάσης * Ο φαλακρός μαθητής .... Θανάσης * Θανάση, σφίξε κι άλλο το ζωνάρι (1980) .... Θανάσης * Ο τρελλός καμικάζι * Το μεγάλο κανόνι (1981) .... Θανάσης Απαλοχέρης * Ο Θανάσης και το καταραμένο φίδι (1982) .... Θανάσης * Τρελός και πάσης Ελλάδος (1983) .... Θανάσης * Ο Θανάσης στη χώρα του «Θα» (1988, βίντεο) .... Θανάσης * Τρελοκομείον η Ελλάς (βίντεο) * Θανάσης ο αισιόδοξος (1989, βίντεο) .... Θανάσης * Το δίδυμο της συμφοράς (βίντεο) * Κρεβάτι για πέντε (βίντεο) * Ο πρωταθλητής (βίντεο) * Θανάσης ο βομβιστής (1990, βίντεο) * Ήσυχες μέρες του Αυγούστου (1991) .... Νικόλας * Ζωή χαρισάμενη (1993) .... Μάρκος * Το βλέμμα του Οδυσσέα (1995) .... ταξιτζής * Βήματα (1996, τηλεταινία) * Όλα είναι δρόμος (1998) .... θηροφύλακας * Το αίνιγμα .... Λίνος * Η ιστορία της Λίλυ (2002) -Τηλεόραση-
* Αστυνόμος Θανάσης Παπαθανάσης (ΑΝΤ1, 1990) .... Θανάσης Παπαθανάσης * Έρωτας, όπως έρημος (ΝΕΤ, 2003) .... Αναστάσης * Περί ανέμων και υδάτων (Mega, 2002) .... Λύσανδρος * Καθρέφτη, καθρεφτάκι μου (ΑΝΤ1, 2006)

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #18 στις: 03/05/11, 18:19 »
Ο μονος Ηθοποιος που διδαξε στον ελληνα πως να ειναι Ελληνας...

Κι οπως διαβασα σε ενα αρθρο, "Ο μονος ανθρωπος που αφησε την τεχνη του να μιλησει γι' αυτον"!

Καλο ταξιδι Θαναση.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #19 στις: 03/05/11, 20:53 »
Δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος να πω πολλά πράγματα....θα μου μείνουν οι μνήμες της παιδικής μου ηλικίας...καλό ταξίδι κύριε Θανάση...καλό ταξίδι...

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #20 στις: 03/05/11, 21:10 »
Καλο ταξιδι σε μια απιστευτη προσωπικοτητα...
Ευχομαι η ελληνικη τηλεοραση να συνεχιζει να παιζει ελληνικες ταινιες ωστε και οι πιο νεοι να γνωρισουν τον Βεγγο, τον Κωνστανταρα και αλλους μεγαλους και να μην ξεχαστει η τεχνη τους.
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #21 στις: 04/05/11, 00:47 »
R.I.P. καλέ μου άνθρωπε. Ας σε συνοδεύουν οι ατελείωτες ώρες γέλιου που χάρισες σε όλους μας.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #22 στις: 04/05/11, 04:49 »

RIP

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #23 στις: 04/05/11, 10:06 »
Θα τον θυμόμαστε πάντα για όλα αυτά που μας έδωσε τόσα χρόνια. Μεγαλώσαμε μαζί του. Το γέλιο που μας χάριζε σε εκείνα τα δύσκολα χρόνια ήταν ανεκτίμητο.
 
Με απεριόριστο σεβασμό ένα αντίο κι από μένα στο μεγάλο αυτό άνθρωπο.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Απ: Εφυγε ο Θανασης Βεγγος...
« Απάντηση #24 στις: 04/05/11, 12:02 »
Καλο ταξιδι αγαπημενε μου Θαναση.  :-[ :-[ :-[ :-[ :-[


----------------------------------------------------------------


Η είδηση για το θάνατο του Θανάση Βέγγου στα δέκα πρώτα θέματα παγκοσμίως.

Η είδηση για το θάνατο του Θανάση Βέγγου κατέκλυσε τα κοινωνικά δίκτυα. Όμως αυτό που συμβαίνει τις τελευταίες ώρες δεν έχει προηγούμενο.

Το Twitter ενημερώνει σε πραγματικό χρόνο για τα 10 θέματα που συζητιούνται (trending topics) από τους χρήστες του σε παγκόσμιο επίπεδο. Οι συζητήσεις και οι αναφορές στο μεγάλο ηθοποιό πολλαπλασιάστηκαν τόσο που το όνομα του Βέγγου μπήκε στα δέκα πρώτα παγκοσμίως.

Την τελευταία ώρα άνθρωποι από όλο τον κόσμο αναρωτιούνται τι σημαίνει «Θανάσης Βέγγος» και Έλληνες που διαμένουν στην Ελλάδα ή και έξω σπεύδουν να εξηγήσουν σε φίλους και αγνώστους τι σήμαινε και τι ήταν ο καλλιτέχνης του θεάτρου και του κινηματογράφου κάνοντας share φωτογραφίες, βίντεό του και τις σελίδες στο imdb και τη Wikipedia που φιλοξενούν τη βιογραφία και το έργο του.

Κάτι που αδυνατεί να κάνει η Brighton_Baby: «Ιt is impossible to describe Θανάσης Βέγγος in 127 characters...»(«είναι αδύνατο να περιγράψεις τον Θανάση Βέγγο σε 127 χαρακτήρες», τόσους περίπου χαρακτήρες φιλοξενεί κάθε ανάρτηση στο Twitter).

Η ChelaLoeters από την Ολλανδία και ο ahandgesture αναρωτιούνται: «What the heck is "Θανάσης Βέγγος"?» και ο pCole95 από την Ιαπωνία λέει: «Idk (δεν ξέρω) who he is, but R.I.P. Θανάσης Βέγγος» ενώ και οι θαυμαστές του διαδικτυακού φαινομένου Justin Bieber (WeBieberFans) αναρωτιούνται: «Who's Dis?? Θανάσης Βέγγος , He's trending».

Η Artemis A σημειώνει «Θανάσης Βέγγος is trending in twitter and will always be trending in our hearts» (είναι σήμερα δημοφιλές θέμα στο Twitter θα είναι όμως πάντα δημοφιλής στις καρδιές μας) ενώ ο BaaS_GR αναφέρει: «Ύστερα από χρόνια νιώθουμε λίγο εθνικά υπερήφανοι γιατί οι ξένοι προσπαθούν να μάθουν τι είναι Θανάσης Βέγγος. Φλίπαραν όλοι με το greek trending topic». Καθώς περνά η ώρα, οι χρήστες του Twitter ενημερώνονται και ενημερώνουν. Ο Blazethecat γράφει: «Now i know, Θανάσης Βέγγος is Thanasis Veggos, a Greek actor who passed away at the age of 84» («τώρα ξέρω τι είναι ο Θανάσης Βέγγος»).

πηγη : http://news.in.gr/science-technology/article/?aid=1231106428

R.I.P.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2388 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/05/02, 00:20
από Θοδωρής
9 Απαντήσεις
5048 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/12/07, 23:54
από Mrs Brightside
198 Απαντήσεις
66839 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/07, 13:04
από Αγγέλα
39 Απαντήσεις
16310 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:43
από Anaximandros
24 Απαντήσεις
7449 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/07, 19:30
από Mrs Brightside
51 Απαντήσεις
17855 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/08, 19:19
από MechMech
9 Απαντήσεις
7429 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/09, 09:08
από ερεβος
9 Απαντήσεις
4178 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/09, 14:58
από TheVrachnoprofiter
8 Απαντήσεις
4394 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/02/11, 11:41
από johntziallas
0 Απαντήσεις
3515 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/03/17, 16:14
από MARIOS F