Αποστολέας Θέμα: Zoom G1on - Πολυεργαλείο  (Αναγνώστηκε 8180 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Zoom G1on - Πολυεργαλείο
« στις: 27/03/17, 11:40 »
Χαιρετώ την ομάδα και ενημερώνω σχετικά με το πολυεφέ του τίτλου το οποίο αγόρασα πριν μερικές ημέρες.
Η αγορά έγινε κυρίως για να καλύψει την ανάγκη για αθόρυβη εξάσκηση μιας και ο ελεύθερος χρόνος μου έχει περιοριστεί πολύ και συνήθως παίζω αργά το βράδυ.
Μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα στο Zoom G1on.

Τις λεπτομέρειες specs κλπ μπορείτε να τις δείτε εδώ: https://www.zoom.co.jp/products/guitar/zoom-g1on-guitar-multi-effects-processor

Το μέγεθος είναι λίγο μεγαλύτερο από δύο τυπικά πετάλια (πχ Boss) οπότε το έχεις άνετα είτε απάνω σε γραφείο είτε δίπλα σου σε καναπέ είτε φυσικά στο πάτωμα.
Η βάση του είναι μεταλική αλλά το υπόλοιπο είναι πλαστικό. Δεν είναι τόσο παιχνιδάκι όσο φαίνεται στις φωτογραφίες αλλά μια σχετική προσοχή στο πως βάζουμε βγάζουμε βύσματα θα τη συνιστούσα. Γενικά εμπνέει μια σχετική εμπιστοσύνη και δε σου δίνει την αίσθηση ότι θα καταρρεύσει με το παραμικρό. Από reviews κλπ που διάβασα δεν είδα προβλήματα αξιοπιστίας.
Ρεύμα παίρνει είτε με κλασική 9V τροφοδοσία, είτε με 4 ΑΑ μπαταρίες (ισχυρίζονται διάρκεια ζωής 20 ώρες) είτε (πολύ καλό αυτό) με USB. Εγώ το δουλεύω με φορτιστή κινητού και καλωδιάκι mini USB χωρίς κανένα πρόβλημα.

Πάμε τώρα στη βασική χρήση που είναι practice με ακουστικά. Λοιπόν το εργαλειάκι είναι καταπληκτικό για αυτή τη δουλειά. Ο ήχος είναι στα επίπεδα των πολύ καλών amp simulators και έφτιαξα για πλάκα μερικά πολύ ωραία presets με καθαρούς fender (+ spring reverb, tremolo, slapback delay), βρώμικους bassman ή bluesbreaker και πιο high gain marshall. Οι αλγόριθμοι και η ποιότητα είναι πρακτικά ίδιοι με του G3 απ'ό,τι λένε οι γνωρίζοντες. Εγώ που είχα πάρα πολλά χρόνια να παίξω με πολυεφέ (παίζω είτε καρφί σε λαμπάτους είτε με κλασικά πεταλάκια και ενισχυτή) έπαθα πλάκα με την εξέλιξη.

Επιπλέον bonus στο practice η ύπαρξη drum beats (πολύ ωραία και με αρκετή ποικιλία) και looper που συνεργάζονται καταπληκτικά μεταξύ τους. Φυσικά έχει και aux in για να βάλεις αν θες backing tracks από κινητό κλπ

Στα έξτρα τώρα που δεν τα περίμενα. Το G1on παίζει καταπληκτικά και στην είσοδο του VHT 12/20 που έχω στο σπίτι. Το χρησιμοποιείς είτε σαν εφέ είτε σαν προσομοίωση άλλου ενισχυτή όπου απλά πρέπει να απενεργοποιήσεις το cab simulator και να επιλέξεις για output το "combo front".
Το bypass του δεν είναι καθόλου άσχημο. Θα το δοκιμάσω και σε συνδυασμό με την κλασική πεταλιέρα μου (την αφήνω συνήθως στο studio οπότε δεν την είχα να το δοκιμάσω) αλλά στη χειρότερη θα φτιάξω ένα true bypass looper/switcher για να το ενσωματώνω κατά βούληση στο live setup.

Τέλος σκέφτομαι ότι αποτελεί και καλή λύση για backup στη θήκη της κιθάρας σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά, για πρόχειρα jam, για διακοπές κλπ.

Αν θέλω να βρω σημεία που θα ήθελα βελτίωση θα ήταν η δυνατότητα για tap tempo ή beat sync σε ρυθμικά effects που λείπουν και λίγη παραπάνω επεξεργαστική ισχύ γιατί ενώ παίρνει μέχρι 5 εφε/ενισχυτές κάποια από αυτά θέλουν πολλή επεξεργαστική ισχύ και "τρως πόρτα".

Τα παραπάνω αποτελούν λεπτομέρειες ειδικά δεδομένης της πάμφθηνης τιμής (63E) και του πόσο καλά στέκεται το μικρούλι σε όλα τα υπόλοιπα.

Βάζω ένα youtube video με καλό ήχο (ίσως το μοναδικό που βρήκα να αντιπροσωπεύει σωστά το μηχάνημα; είναι από την G1Xon version που έχει και το expression). Για απορίες, requests κλπ στη διάθεσή σας.

https://www.youtube.com/watch?v=Ma8irOOy5zY



Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Zoom G1on - Πολυεργαλείο
« Απάντηση #1 στις: 27/03/17, 12:05 »
Ωραιος ο φιλος,και ωραιο το review
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Zoom G1on - Πολυεργαλείο
« Απάντηση #2 στις: 27/03/17, 21:29 »
με'γειά και καλορίζικο!

Εγώ το δουλεύω με φορτιστή κινητού και καλωδιάκι mini USB χωρίς κανένα πρόβλημα...
... και λίγη παραπάνω επεξεργαστική ισχύ γιατί ενώ παίρνει μέχρι 5 εφε/ενισχυτές κάποια από αυτά θέλουν πολλή επεξεργαστική ισχύ και "τρως πόρτα".

μήπως σχετίζονται αυτά τα 2 μεταξύ τους;

Το bypass του δεν είναι καθόλου άσχημο.

το g3 μου φαινόταν πολύ tone-suck και ήταν ο βασικός λόγος που το πούλησα. αν έχουν λύσει το θέμα αυτό θα είναι πολύ καλό

στη χειρότερη θα φτιάξω ένα true bypass looper/switcher για να το ενσωματώνω κατά βούληση στο live setup.

καλή σκέψη ;)
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος johnjohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
Απ: Zoom G1on - Πολυεργαλείο
« Απάντηση #3 στις: 28/03/17, 01:45 »
έπρεπε να πάρεις το g1xon ,πολλές παραπάνω δυνατότητες με το expression
πρόσεχε αν κάνεις update μην σου "καεί" κλείσε όλα τα προγράμματα εκτός αυτό της ζουμ









Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Zoom G1on - Πολυεργαλείο
« Απάντηση #4 στις: 28/03/17, 08:34 »
Αν και δεν είχα ψάξει ιδιαίτερα το συγκεκριμένο πολυεφφέ, δεν μού φαίνονται περίεργα κατά βάση αυτά που αναφέρει ο zeoy. Είχα ανέκαθεν μεγάλη εκτίμηση στα προϊόντα της Zoom, από τα πολύ παλιά μέχρι τα πιο σύγχρονα, και τα θεωρώ γενικά πολύ καλά για την κατηγορία τους. Αυτό που με εξέπληξε (θετικά) είναι ότι έχει 22 προσομοιώσεις ενισχυτών, όσες δηλαδή και το G3/G5, ενώ περιέργως τα πιο καινούργια G3N και G5N έχουν μόνο 10. Αυτές οι προσομοιώσεις περιλαμβάνουν κλασσικούς ενισχυτές, με αρκετά δείγματα από την αγία τριάδα Fender-Vox-Marshall, καθώς και αρκετούς άλλους λιγότερο γνωστούς αλλά ενδιαφέροντες, όπως Matchless DC-30, Carr Mercury, Two Rock Emerald 50, Bogner Ecstacy, κλπ.

...λίγη παραπάνω επεξεργαστική ισχύ γιατί ενώ παίρνει μέχρι 5 εφε/ενισχυτές κάποια από αυτά θέλουν πολλή επεξεργαστική ισχύ και "τρως πόρτα".

Πηροφοριακά, αυτό συμβαίνει και με το Zoom MS-70CDR του οποίου είμαι ευτυχής κάτοχος (και του οποίου το menu μοιάζει λίγο με του G1on). Αν και είναι κατά τη γνώμη μου εξαιρετικό πετάλι, με μια τεράστια ποικιλία από πολύ καλά reverb, chorus, delay και μερικά άλλα εφφέ, η επεξεργαστική του ισχύς δεν είναι αρκετή για κάποιους συνδυασμούς. Oπότε πιθανολογώ ότι αυτό δεν έχει σχέση με την τροφοδοσία.
« Τελευταία τροποποίηση: 28/03/17, 08:44 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Zoom G1on - Πολυεργαλείο
« Απάντηση #5 στις: 28/03/17, 12:26 »

Ωραιος ο φιλος,και ωραιο το review


Ευχαριστώ, να'σαι καλά saved.


με'γειά και καλορίζικο!


Εγώ το δουλεύω με φορτιστή κινητού και καλωδιάκι mini USB χωρίς κανένα πρόβλημα...
... και λίγη παραπάνω επεξεργαστική ισχύ γιατί ενώ παίρνει μέχρι 5 εφε/ενισχυτές κάποια από αυτά θέλουν πολλή επεξεργαστική ισχύ και "τρως πόρτα".


μήπως σχετίζονται αυτά τα 2 μεταξύ τους;


Το bypass του δεν είναι καθόλου άσχημο.


το g3 μου φαινόταν πολύ tone-suck και ήταν ο βασικός λόγος που το πούλησα. αν έχουν λύσει το θέμα αυτό θα είναι πολύ καλό


στη χειρότερη θα φτιάξω ένα true bypass looper/switcher για να το ενσωματώνω κατά βούληση στο live setup.


καλή σκέψη


Δεν το έχω δοκιμάσει με άλλη τροφοδοσία να δω αλλά νομίζω ότι αφού είναι ψηφιακό ή δουλεύει ή δε δουλεύει. Θα μου έκανε εντύπωση να αλλάζει η CPU power ανάλογα με την τροφοδοσία.
Σχετικά με το tone-suck, πιθανότατα βοηθάει ότι το δοκίμασα με ένα κοντό καλώδιο και ένα μικρό patch cable. Δεν ξέρω πώς θα συμπεριφερθεί με μακριά καλώδια και άλλα πετάλια να του κάνουν παρέα.
Πάντως στη δοκιμή που έχω κάνει μέχρι τώρα δεν ακούω πρακτικά διαφορά όταν το έχω bypass και όταν δεν το έχω καθόλου. Φαντάζομαι ότι στην πεταλιέρα περικυκλωμένο από πετάλια με καλά buffers δε θα έχει πρόβλημα.
Στη χειρότερη πάμε στη λύση του true bypass looper/switcher.




έπρεπε να πάρεις το g1xon ,πολλές παραπάνω δυνατότητες με το expression
πρόσεχε αν κάνεις update μην σου "καεί" κλείσε όλα τα προγράμματα εκτός αυτό της ζουμ


Το σκεφτόμουν για το X αλλά ήθελα να είναι όσο πιο μικρό γίνεται και προοριζόταν για χρήση κυρίως στον καναπέ.
Firmware έχει το τελευταίο απάνω (1.21). Αν χρειαστώ update θα λάβω υπόψη μου τη συμβουλή σου.


Αν και δεν είχα ψάξει ιδιαίτερα το συγκεκριμένο πολυεφφέ, δεν μού φαίνονται περίεργα κατά βάση αυτά που αναφέρει ο zeoy. Είχα ανέκαθεν μεγάλη εκτίμηση στα προϊόντα της Zoom, από τα πολύ παλιά μέχρι τα πιο σύγχρονα, και τα θεωρώ γενικά πολύ καλά για την κατηγορία τους. Αυτό που με εξέπληξε (θετικά) είναι ότι έχει 22 προσομοιώσεις ενισχυτών, όσες δηλαδή και το G3/G5, ενώ περιέργως τα πιο καινούργια G3N και G5N έχουν μόνο 10. Αυτές οι προσομοιώσεις περιλαμβάνουν κλασσικούς ενισχυτές, με αρκετά δείγματα από την αγία τριάδα Fender-Vox-Marshall, καθώς και αρκετούς άλλους λιγότερο γνωστούς αλλά ενδιαφέροντες, όπως Matchless DC-30, Carr Mercury, Two Rock Emerald 50, Bogner Ecstacy, κλπ.


...λίγη παραπάνω επεξεργαστική ισχύ γιατί ενώ παίρνει μέχρι 5 εφε/ενισχυτές κάποια από αυτά θέλουν πολλή επεξεργαστική ισχύ και "τρως πόρτα".


Πηροφοριακά, αυτό συμβαίνει και με το Zoom MS-70CDR του οποίου είμαι ευτυχής κάτοχος (και του οποίου το menu μοιάζει λίγο με του G1on). Αν και είναι κατά τη γνώμη μου εξαιρετικό πετάλι, με μια τεράστια ποικιλία από πολύ καλά reverb, chorus, delay και μερικά άλλα εφφέ, η επεξεργαστική του ισχύς δεν είναι αρκετή για κάποιους συνδυασμούς. Oπότε πιθανολογώ ότι αυτό δεν έχει σχέση με την τροφοδοσία.


Μου έχει κάνει κι εμένα εντύπωση ότι έχει περισσότερα effects/amp sims από το G5n που το έχει ο έτερος κιθαριστής της μπάντας. Highlight στα extra effects το particle reverb (στυλ shimmer).
H G5n έβγαλε προσφάτως update οπότε δεν ξέρω μήπως το έχει περιλάβει (μόλις τσέκαρα, έχουν προσθέσει πολλά νέα εφε και ενισχυτές αλλά όχι το particle reverb).
Να το χαίρεσαι κι εσύ το CDR. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.
btw έχω ασχοληθεί μόνο με fender/marshall προς το παρόν. Είμαι σίγουρος ότι θα βρω χρήσεις και για τους άλλους (Aπόρησα με την επιλογή του Carr. Πολύ καλοί ενισχυτές αλλά λιγότερο γνωστοί ακόμα κι από τους two rock ή matchless)

Αποσυνδεδεμένος Guitar Fan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 945
    • Προφίλ
Απ: Zoom G1on - Πολυεργαλείο
« Απάντηση #6 στις: 28/03/17, 14:10 »
γιατί μπορεί να "καεί" άμα γίνει firmware update.
συνήθως το update είναι ένα zip file το οποίο το "τρέχεις".
που μπορεί να στραβώσει η διαδικασία;
I play the guitar because I like it not because I am good at it

Αποσυνδεδεμένος chrisv

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Zoom G1on - Πολυεργαλείο
« Απάντηση #7 στις: 28/03/17, 14:32 »
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς σας....η χρήση του ως looper απαιτεί και την χρήση του drum machine.Θέλω να το χρησιμοποιήσω με ακουστική κιθάρα και να loopάρω σημεία αλλά δεν θέλω να ακούγετε το drum machine

Αποσυνδεδεμένος johnjohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
Απ: Zoom G1on - Πολυεργαλείο
« Απάντηση #8 στις: 28/03/17, 20:31 »
όχι δεν απαιτείται να λείτουργει ο ντράμερ είναι δυο διαφορετικές λειτουργίες


προσπάθούσα να διαβάσω το sysex του update με midi ox  και κολήσε το midi ox
καλά ναπάθω που έπαιζα... αλλά το b1xon μου πλέον δεν λειτουργεί
« Τελευταία τροποποίηση: 28/03/17, 20:36 από johnjohn »

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Zoom G1on - Πολυεργαλείο
« Απάντηση #9 στις: 29/03/17, 00:04 »
Μεγειές ε.Χ.α.!
Η zoom ήταν ανέκαθεν καλή σε θέμα ακρόασης με ακουστικά. Από εποχής 606 που είχα κάποτε.
Επίσης, όπως προκύπτει εκ του εκτενεστάτου ριβιού, έχει κάνει αρκετά βήματα εξέλιξης.
Να το χαρείς!
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Zoom G1on - Πολυεργαλείο
« Απάντηση #10 στις: 29/03/17, 14:26 »
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς σας....η χρήση του ως looper απαιτεί και την χρήση του drum machine.Θέλω να το χρησιμοποιήσω με ακουστική κιθάρα και να loopάρω σημεία αλλά δεν θέλω να ακούγετε το drum machine


Ναι, όπως είπε και ο johnjohn είναι ανεξάρτητο από το drum machine. Ωστόσο δεν έχει undo, δεν αποθηκεύει τις λούπες κλπ. Είναι δηλαδή ένα πολύ βασικό looper. Πιθανότατα βέβαια κάνει για τις δουλειές που θέλεις.

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Zoom G1on - Πολυεργαλείο
« Απάντηση #11 στις: 29/03/17, 14:30 »
προσπάθούσα να διαβάσω το sysex του update με midi ox  και κολήσε το midi ox
καλά ναπάθω που έπαιζα... αλλά το b1xon μου πλέον δεν λειτουργεί


Όντως με sysex είναι τα firmware updates; Τι μου θύμισες τώρα! Εποχές (early 90s) να σκαλίζω κάτι sound blaster (ή κάτι παρόμοιο) με sysex γραμμένα στο χέρι.
Από περιέργεια τι προσπαθούσες να κάνεις;

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Zoom G1on - Πολυεργαλείο
« Απάντηση #12 στις: 29/03/17, 14:38 »
Μεγειές ε.Χ.α.!
Η zoom ήταν ανέκαθεν καλή σε θέμα ακρόασης με ακουστικά. Από εποχής 606 που είχα κάποτε.
Επίσης, όπως προκύπτει εκ του εκτενεστάτου ριβιού, έχει κάνει αρκετά βήματα εξέλιξης.
Να το χαρείς!


Έχω να παίξω κάπου (που δεν μπορώ να κουβαλήσω εξοπλισμό) δύο κοματάκια. Το ένα είναι το all your love στην John Mayall-Eric Clapton version κι έφτιαξα ένα preset-άκι με Blues Breaker μούρλια. Ελπίζω να παίξει καλά στον ενισχυτή που θα μου έχουν εκεί αλλιώς θα πέσει με cab sim στο PA.
Το τελευταίο zoom που είχα παίξει πιο πριν ήταν το 9002 στην μπάντα της 92Β ΕΣΣΟ στον Αυλώνα. Το σόλο στο "Ένα σου σημάδι μόνο - Αντύπας" το έβγαζε τέλειο ;D

Αποσυνδεδεμένος johnjohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
Απ: Zoom G1on - Πολυεργαλείο
« Απάντηση #13 στις: 29/03/17, 15:12 »
προσπάθούσα να διαβάσω το sysex του update με midi ox  και κολήσε το midi ox
καλά ναπάθω που έπαιζα... αλλά το b1xon μου πλέον δεν λειτουργεί


Όντως με sysex είναι τα firmware updates; Τι μου θύμισες τώρα! Εποχές (early 90s) να σκαλίζω κάτι sound blaster (ή κάτι παρόμοιο) με sysex γραμμένα στο χέρι.
Από περιέργεια τι προσπαθούσες να κάνεις;


βγάλανε πριν λίγες μέρες ένα update και ένα πρόγραμμα για το γκρίζο multistomp
στο οποίο μπορείς να διαλέξεις ποια εφέ (ακόμα και 1(και εδώ είναι το σημείο κλειδί..)) θες να μεταφέρεις στο πετάλι
αλλά μάλλον το έχουν κλειδώσει με το update  και δεν βλέπει καμία άλλη midi συσκευή το συγκεκριμένο πρόγραμμα ενώ τα άλλα updater της zoom βλέπουν εικονικά midi καλώδια

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Zoom G1on - Πολυεργαλείο
« Απάντηση #14 στις: 29/03/17, 17:06 »
Δεν το έχω δοκιμάσει με άλλη τροφοδοσία να δω αλλά νομίζω ότι αφού είναι ψηφιακό ή δουλεύει ή δε δουλεύει. Θα μου έκανε εντύπωση να αλλάζει η CPU power ανάλογα με την τροφοδοσία.

δεν ξέρω τι είδους επεξεργαστής υπάρχει στα πολυεφφέ αλλά σε υπολογιστές , κινητά κτλ μεταβάλλονται οι απαιτήσεις σε ρεύμα του επεξεργαστή ανάλογα με το "φόρτο" . στους υπολογιστές δε αν το ρεύμα δεν επαρκεί βαράει bsod (μπλε οθόνη).
αν η τάση τροφοδοσίας της συσκευής είναι κοντά στην απαιτούμενη και το ρεύμα που μπορεί να δώσει καλύπτει το ελάχιστο απαιτούμενο η συσκευή θα λειτουργεί . αν όμως οι απαιτήσεις σε ρεύμα της συσκευής υπό συνθήκες μεγαλώνουν και το τροφοδοτικό δε μπορεί να το παρέχει τότε θα υπολειτουργήσει ή θα κολλήσει κτλ.

είδα στο manual g1on οτι η συμπεριφορά αυτή ,του να "τρως πόρτα" με συνδιασμό ορισμένων εφφέ, είναι φυσιολογική οπότε και άσχετη με αυτό που λέω.

η προσομοίωση του Carr τι λέει; είχα ακούσει κάποια στιγμή τον Impala και είχα πάθει κολούμπρα
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Zoom G1on - Πολυεργαλείο
« Απάντηση #15 στις: 29/03/17, 17:58 »
η προσομοίωση του Carr τι λέει; είχα ακούσει κάποια στιγμή τον Impala και είχα πάθει κολούμπρα


Δεν την έχω ψάξει καθόλου. Πού τον πέτυχες τον Impala;

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Zoom G1on - Πολυεργαλείο
« Απάντηση #16 στις: 29/03/17, 18:59 »
η προσομοίωση του Carr τι λέει; είχα ακούσει κάποια στιγμή τον Impala και είχα πάθει κολούμπρα


Δεν την έχω ψάξει καθόλου. Πού τον πέτυχες τον Impala;

φίλος φίλου τον έχει . αν και δεν έπαιξα μιλάμε για ζημιά
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
16 Απαντήσεις
14236 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/08, 18:03
από kotas
ZOOM G9.2TT VS ......

Ξεκίνησε από rockrules Εφέ

3 Απαντήσεις
3615 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/10, 14:51
από tech21man
Pod X3 live -- GT-10 -- Zoom G9 2tt

Ξεκίνησε από O_Menelaos « 1 2 » Εφέ

26 Απαντήσεις
13027 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/10, 10:49
από tech21man
2 Απαντήσεις
2926 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/10, 22:16
από Holyshock
3 Απαντήσεις
2518 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/10, 18:13
από semper.fi
Zoom G2 - Ρυθμίσεις

Ξεκίνησε από St3ven Εφέ

5 Απαντήσεις
3876 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/12/11, 13:44
από Vaiking
ZOOM G3 v2

Ξεκίνησε από vegos Εφέ

9 Απαντήσεις
11397 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/15, 17:53
από Lampr0s
Rp-360 digitech ή g3 zoom

Ξεκίνησε από mixanobios Εφέ

4 Απαντήσεις
5304 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/14, 08:14
από mixanobios
ZOOM G5 vs DIGITECH RP 360 XP

Ξεκίνησε από cbk « 1 2 » Κρουστά

33 Απαντήσεις
42268 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/14, 11:28
από adr1anos
Zoom G1on

Ξεκίνησε από Kostas_Orfanidis_16 Εφέ

0 Απαντήσεις
4381 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/15, 23:44
από Kostas_Orfanidis_16