Αποστολέας Θέμα: Παναθηναϊκος  (Αναγνώστηκε 136720 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #475 στις: 13/04/10, 20:46 »
Kamelot απ'οτι φαινεται εισαι μονος... :P


Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #476 στις: 13/04/10, 20:53 »
Eγω τι να πω, μιλησε η ομαδα...να μας πει ο κυριος Κamelot για τον Νιοπλια τωρα... ;D

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #477 στις: 13/04/10, 22:02 »
Eγω τι να πω, μιλησε η ομαδα...να μας πει ο κυριος Κamelot για τον Νιοπλια τωρα... ;D

Nαι, ο Νιοπλιας στο πηρε το πρωταθλημα...η δικια μου δικαιωση ειναι οι δηλωσεις Πατερα, ο οποιος δηλωσε οτι ο Τεν Κατε απομακρυνθηκε επειδη υπηρχε αποσταση αναμεσα σε αυτον κ τους παικτες...

Ειναι πασιφανες οτι ο Νιοπλιας δν αλλαξε τιποτα...θα δουμε του χρονου το εργο Νιοπλια, αν τον κρατησουν...αλλα σε παω ενα στοιχημα πως του χρονου τετοια μερα, ο ΠΑΟ θα εχει αλλον προπονητη...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #478 στις: 14/04/10, 00:01 »
χμ... πολυ πιθανο... αλλα νομιζω πως ο νιοπλιας ηταν λιγακι πιο αποφασιστικος απο τον τεντα...
οχι πως δεν εχασε αγωνες... λεω κατι να πω :P

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #479 στις: 14/04/10, 00:07 »
Τι άλλαξε ο Νιόπλιας κατά τη γνώμη μου:

1) Έφτιαξε το κλίμα στα αποδυτήρια..
2) Καταστάλλαξε σε μια σταθερή 14άδα και δεν άλλαζε 11άδες ανά αγώνα..
3) Έδωσε στους παίκτες να καταλάβουν ότι ο τίτλος κρίνεται στα λεγόμενα "εύκολα" παιχνίδια και όχι στα derby (το τελευταίο βέβαια δεν αποτελεί δικαιολογία για το ότι δεν κέρδισε κανένα)..

Τι δεν άλλαξε ο Νιόπλιας (πάλι κατά τη γνώμη μου):

1) Και μετά τη φυγή Τεν Κάτε κάποιοι πρωτοκλασάτοι παίχτες δεν "έβγαιναν" από το βασικό σχήμα ακόμα και όταν ήταν εκθαμβωτικά ντεφορμέ..
2) Δεν έφτιαξε την άμυνα..
3) Η ομάδα, ενώ αποδεδειγμένα ξεχειλίζει από ταλέντο, δεν κατάφερε να "βγάλει" αυτοματισμούς μέσα στο γήπεδο..

G.K. θα επανέλθω σε μερικές μέρες με mega post για τον ΠΑΟ και το φετινό πρωτάθλημα οπότε δεν θα αφήσουμε τον Kamelot μόνο του :P.. Επίσης ετοιμάζω τα πιτόγυρα για τον S.S. (φαντάζομαι ότι κατάλαβε... :P)

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #480 στις: 14/04/10, 00:18 »
Επίσης ετοιμάζω τα πιτόγυρα για τον S.S. (φαντάζομαι ότι κατάλαβε... :P)


Διπλοπιτα, παρακαλω...;D

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #481 στις: 14/04/10, 00:22 »
Λεπονννν...συγχαρητήρια απο μένα....ήσασταν η μόνη ομάδα που έδειξε χαρακτήρα φέτος.....η αλήθεια είναι πως δεν γινονταν να βρείτε χειρότερο οσφπ.....και το εκμεταλλευτήκατε με τον καλύτερο τρόπο.....

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #482 στις: 14/04/10, 01:30 »
Πιστευω πως υπηρξαν καλυτερες ομαδες απο τον ΠΑΟ ως προς την επιδειξη χαρακτηρα κι ομαδικης συνοχης ( βλεπε ΠΑΟΚ πχ ), ομως το budget τους και η ελλειψη παικτων "κλειδιων", δεν τις οδηγησε σε καλυτερες θεσεις ( που ευχομουν εξαρχης αν κι Ολυμπιακος )

Συγχαρητηρια στον ΠΑΟ που πηρε το πρωταθλημα και τα δινω περισσοτερο επειδη πραγματικα απαλλαξε κατι θερμοκεφαλους οπαδισκους του Ολυμπιακου απο τη μιζερια του πρωταθληματος και στην αναδειξη των σοβαρων προβληματων που συσσωρευτηκαν επι χρονια στον Ολυμπιακο!

Παρολαυτα η δικη μου αποψη ειναι πως φετος δεν αξιζε αυτος ο Παναθηναϊκος το πρωταθλημα, αλλα καποια ομαδα με περισσοτερη ψυχη και ισως κι εκτος των κλασσικων οριων της Αττικης! Επιτελους, ας παει και λιγο Β.Ελλαδα ή Κρητη αυτο το κωλοπρωταθλημα!

Θα πω μονο συγχαρητηρια στον Σισε που σηκωσε στους ωμους του αυτο το πρωταθλημα και κακα τα ψεμματα, ηταν η διαφορα μεταξυ του ανουσιου Ολυμπιακου και του ανουσιου ΠΑΟ ( γιατι παιχνιδι και παλι φετος...δεν ειδαμε )..
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #483 στις: 14/04/10, 01:59 »

G.K. θα επανέλθω σε μερικές μέρες με mega post για τον ΠΑΟ και το φετινό πρωτάθλημα οπότε δεν θα αφήσουμε τον Kamelot μόνο του :P.. Επίσης ετοιμάζω τα πιτόγυρα για τον S.S. (φαντάζομαι ότι κατάλαβε... :P)


Faser η αλήθεια είναι ότι δεν πολυθυμάμαι τώρα σε τί αναφέρεσαι.
Θα περίμένω πάντως το ποστ σου για να σε ακούσω με προσοχή.
Να κοίτα:



































Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #484 στις: 14/04/10, 02:27 »
G.K. θα επανέλθω σε μερικές μέρες με mega post για τον ΠΑΟ και το φετινό πρωτάθλημα οπότε δεν θα αφήσουμε τον Kamelot μόνο του :P..

Ωχ, αν λαβω υποψη μου το μεσο μακρος των ποστ σου δεν περιμενω απο σενα τιποτα λιγοτερο απο ...βιβλιο! ;D


Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #485 στις: 14/04/10, 10:40 »
Επιτελους, ας παει και λιγο Β.Ελλαδα ή Κρητη αυτο το κωλοπρωταθλημα!
Στον Εργοτέλη ή τον ΟΦΗ??? :P

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #486 στις: 14/04/10, 11:26 »
Ηταν γενικη η διαπιστωση μου ;) Ο ΟΦΗ ετσι κι αλλιως, ως προτεκταροτο του ΠΑΟ, δεν υπαρχει περιπτωση να το παρει, ακομα κι αν κυκλοφορουσε στη Super League!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #487 στις: 14/04/10, 11:28 »
Επιτελους, ας παει και λιγο Β.Ελλαδα ή Κρητη αυτο το κωλοπρωταθλημα!
Στον Εργοτέλη ή τον ΟΦΗ??? :P

Στον αγιο Νικολαο...
Ρε παιδια αφου 2-3 ομαδες βαζουν τα λεφτα...πως να παει αλλου το πρωταθλημα?Εδω ολοκληρος ΠΑΣ με χιλιαδες κοσμο πισω του πηγε ακλαφτος....
Για τη Β.Ελλαδα και τη ποιοτητα των ομαδω δε θα μιλησω γιατι ειναι πολυ υποδεεστερη των 3 μεγαλων των Αθηνων.Μια φορα πηγε να κανει κατι ο ΠΑΟΚ και τον επνιξε το αγχος....

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #488 στις: 14/04/10, 12:53 »
Πραγματικά κρίμα για τον ΠΑΣ γιατί ήταν από τις λίγες ομάδες με @@ (σόρυ για την έκφραση) και με πολύ σωστούς οπαδούς! Του χρόνου απ ό,τι φαίνεται θα έχουμε στην Α' Ολυμπιακό Βόλου, Κέρκυρα και ΟΦΗ... :P

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #489 στις: 14/04/10, 14:32 »
Ηταν γενικη η διαπιστωση μου ;) Ο ΟΦΗ ετσι κι αλλιως, ως προτεκταροτο του ΠΑΟ, δεν υπαρχει περιπτωση να το παρει, ακομα κι αν κυκλοφορουσε στη Super League!

Μετα λεμε για καραμελες...εσεις εχετε ψωνισει ενα λοχο απο την Ξανθη τοσα χρονια, ενω απο Προοδευτικες κ Αιγαλεα περναγατε αβαβα...και με τα κορακια στον ωμο σας...οσο για τον ΠΑΟΚ, θα συμφωνησω εν μερει μαζι σου, πιστευω οτι με βαση τη δυναμικη του τα πηγε πολυ καλυτερα απο οτι ο ΠΑΟ με βαση τη δικη του, αλλα δεν ειναι αυτο που κρινει το πρωταθλημα, δυστυχως ή ευτυχως...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #490 στις: 14/04/10, 14:41 »
Προφανως εμενα δε με ενοχλει η αληθεια και το γεγονος πως οι 2 μεγαλες ομαδες εχουν μικροτερες τοσο για φυτωρια οσο και για...διευκολυνση του πρωταθληματος.

Ο τροπος ομως που εγραψες τις πρωτες 2 γραμμες του μηνυματος σου αποδεικνυει πως ακομα και στο φιλελευθερο δηθεν οπαδισμο, υπαρχουν σημεια φανατισμου, μη παραδοχης την αληθεια.

Δυστυχως το πρωταθλημα κρινεται απο την οικονομικη δυνατοτητα του καθε συλλογου. Κι αυτο ηταν που εκανε τον ΟΣΦΠ να ειναι πολλα χρονια στο πρωταθλημα πρωτος ( αδικα κατα ενα μεγαλο ποσοστο ) δυστυχως. Και λεω δυστυχως, γιατι σαν Ολυμπιακος φιλαθλος ( κι οχι οπαδος ) ηθελα να βλεπω την ομαδα να παιζει ποδοσφαιρο πρωτα κι εαν ερθουν και τα καλα αποτελεσματα, ακομα καλυτερα!

Τωρα ομως βλεπω ενα γενικο τυφλοσουρτη μεσα στο ελληνικο πρωταθλημα, με τους διεκδικητες να παιζουν μια μετρια εως αθλια χαλαρη μπαλιτσα και να χαιρονται οι καφροκεφαλοι οπαδοι οταν νικανε με 4-0 μικρες ομαδες...

Ε, ετσι προκοπη δε γινεται... ;) Ειτε εισαι Ολυμπιακος, ειτε ΠΑΟ...Παλι του χρονου το ιδιο χαζοπρωταθλημα Γ κατηγοριας θα βλεπουμε...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #491 στις: 14/04/10, 14:53 »
Μα δε λεω οτι ο ΟΦΗ δν ειχε τις σχεσεις που υποστηριζεις με τον ΠΑΟ, αλλα θεωρω πως ο ΟΣΦΠ ειναι πολυ τραγικοτερο παραδειγμα τετοιων σχεσεων...και μην ξεχνας οτι ο ΟΦΗ ειχε αφησει τον ΠΑΟ εκτος Ευρωπης μια χρονια, νομιζω το 1998...

Οσο για τα υπολοιπα, χαιρω πολυ, τα εχουμε πει απειρες φορες...μια ζωη χαλια θα ειναι το ποδοσφαιρο στην Ελλαδα, γιατι πασχει παντου κ γιατι κ εμεις δν κανουμε τιποτα για να αλλαξει...μηπως ειμαστε αξιοι να εχουμε μια Premier League? Ετοιμη να μας τη δινανε, σε 1 χρονο (κ πολυ λεω) θα την ειχαμε κανει ζουγκλα...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #492 στις: 14/04/10, 15:20 »
Γιατι πρωτα απ'ολα φταιμε εμεις οι ιδιοι!

Οταν γυρνας στα μικρα καναλια και βλεπεις τον καθε πικραμενο που κανει αθλητικη εκπομπη για την ομαδαρα του ( παιρνοντας ως αρχη τον Τσουκαλα και πηγαινοντας σε κατι καμμενες εκπομπες στο blue sky και στο τηλεαστυ ) κι επηρρεαζει τοσους ανεγκεφαλους οπαδους με το τι θα πει, καταλαβαινεις γιατι δε θα δουμε ποτε προκοπη!

Τελοσπαντων, τι ειχαμε τι χασαμε...τα ιδια καθε χρονο!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #493 στις: 14/04/10, 16:38 »
Πραγματικά κρίμα για τον ΠΑΣ γιατί ήταν από τις λίγες ομάδες με @@ (σόρυ για την έκφραση) και με πολύ σωστούς οπαδούς! Του χρόνου απ ό,τι φαίνεται θα έχουμε στην Α' Ολυμπιακό Βόλου, Κέρκυρα και ΟΦΗ... :P

δε συμφωνω μαζι σου. γιατι οταν παιζεις αγωνα σωτηριας και ερχονται στο καυτατζογλειο με 100 ατομα δεν μπορεις να σωθεις. κοσμο ο πας εχει μονο στην εδρα του
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #494 στις: 15/04/10, 10:22 »
Πραγματικά κρίμα για τον ΠΑΣ γιατί ήταν από τις λίγες ομάδες με @@ (σόρυ για την έκφραση) και με πολύ σωστούς οπαδούς! Του χρόνου απ ό,τι φαίνεται θα έχουμε στην Α' Ολυμπιακό Βόλου, Κέρκυρα και ΟΦΗ... :P


δε συμφωνω μαζι σου. γιατι οταν παιζεις αγωνα σωτηριας και ερχονται στο καυτατζογλειο με 100 ατομα δεν μπορεις να σωθεις. κοσμο ο πας εχει μονο στην εδρα του


Εδώ θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω ως φίλαθλος (και όχι οπαδός) και κάτοχος διαρκείας στον ΠΑΣ.

Στον πρώτο γύρο όταν και η ομάδα πήγαινε καλύτερα, στο Χαριλάου ανέβηκαν περίπου 1.500 άτομα, στην Τούμπα κάπως λιγότερα (δεν θυμάμαι δυστυχώς αριθμό) και στα ματς με αθηναϊκές ομάδες έχει πάντα τουλάχιστον 600-800 άτομα. Όσοι έχουν δει τέτοια ματς, μπορούν να το επιβεβαιώσουν.

Αυτό ο ΠΑΣ το έκανε ακόμη και όταν ήταν στη Β' Εθνική!

Στα τελευταία ματς όλοι είχαμε καταλάβει ότι η ομάδα ΘΑ ΕΠΕΦΤΕ και οι λόγοι ήταν εξωαγωνιστικοί. Με τι διάθεση να πας έξω σε ματς; Αφού ξέρεις τι θα γίνει...

Εγώ δεν είμαι από αυτούς που για όλα φταίει η όποια παράγκα της Αθήνας. Ο ΠΑΣ δεν έπαιξε καλή μπάλα φέτος, άλλαξε 3 προπονητές και παρ' όλα αυτά η κατάσταση στα αποδυτήρια ήταν τραγική (παίχτες που δεν μιλάνε μεταξύ τους, κλίκες, κλπ.) και η διοίκηση δεν βοήθησε καθόλου: όταν είσαι μέσα στο βρώμικο χώρο του ποδοσφαίρου πρέπει να γίνεις κι εσύ βρώμικος να επιβιώσεις, αλλιώς πας σε μοναστήρι - οι δακρύβρεχτες ανακοινώσεις της διοίκησης τελευταία, απλά επιβεβαίωσαν ότι είναι ανέτοιμη και ανώριμη να χειριστεί τα πράγματα...

Όσον αφορά τα εισιτήρια εντός έδρας υπάρχουν στοιχεία που δεν αμφισβητούνται από τον επίσημο διοργανωτή
http://www.superleaguegreece.net/season2010/tickets.htm
όπου απλά φαίνεται ότι ο ΠΑΣ είναι η πιο "δημοφιλής" ομάδα μετά τους 5 μεγάλους Αθήνας και Θεσ/κης. Και είναι πάνω από τον Ηρακλή.

Σόρρυ για το οφφ-τόπικ.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #495 στις: 15/04/10, 10:57 »
@ indie-anos

Κι όμως, αμφισβητούνται.. Δες για παράδειγμα τον Πανθρακικό που είναι στην 8η θέση (για εισιτήρια μιλάμε πάντα).. Πόσες φορές όμως του γέμισαν το γήπεδο παόκια, αεκτζήδες κλπ???
Επίσης παίζει και ένα άλλο θέμα.. Πολλές μικρές ομάδες έπαιζαν συνεχώς στις 14.30 την Κυριακή ή στις 16.45 το Σάββατο.. Με τι καρδιά θα πάει ο φίλος της ομάδας να την υποστηρίξει όταν ξέρει ότι θα φάει όλο τον ήλιο στη μάπα, ειδιά σε κερκίδα χωρίς στέγαστρο? Μάλλον βέβαια και ο ΠΑΣ ανήκει σε αυτήν την κατηγορία, απλά θέλω να σου πω ότι μπορεί να μη σημαίνουν πάντα πολλά οι συγκεκριμένοι αριθμοί..

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #496 στις: 15/04/10, 11:16 »
Πραγματικά κρίμα για τον ΠΑΣ γιατί ήταν από τις λίγες ομάδες με @@ (σόρυ για την έκφραση) και με πολύ σωστούς οπαδούς! Του χρόνου απ ό,τι φαίνεται θα έχουμε στην Α' Ολυμπιακό Βόλου, Κέρκυρα και ΟΦΗ... :P


δε συμφωνω μαζι σου. γιατι οταν παιζεις αγωνα σωτηριας και ερχονται στο καυτατζογλειο με 100 ατομα δεν μπορεις να σωθεις. κοσμο ο πας εχει μονο στην εδρα του


Εδώ θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω ως φίλαθλος (και όχι οπαδός) και κάτοχος διαρκείας στον ΠΑΣ.

Στον πρώτο γύρο όταν και η ομάδα πήγαινε καλύτερα, στο Χαριλάου ανέβηκαν περίπου 1.500 άτομα, στην Τούμπα κάπως λιγότερα (δεν θυμάμαι δυστυχώς αριθμό) και στα ματς με αθηναϊκές ομάδες έχει πάντα τουλάχιστον 600-800 άτομα. Όσοι έχουν δει τέτοια ματς, μπορούν να το επιβεβαιώσουν.

Αυτό ο ΠΑΣ το έκανε ακόμη και όταν ήταν στη Β' Εθνική!

Στα τελευταία ματς όλοι είχαμε καταλάβει ότι η ομάδα ΘΑ ΕΠΕΦΤΕ και οι λόγοι ήταν εξωαγωνιστικοί. Με τι διάθεση να πας έξω σε ματς; Αφού ξέρεις τι θα γίνει...

Εγώ δεν είμαι από αυτούς που για όλα φταίει η όποια παράγκα της Αθήνας. Ο ΠΑΣ δεν έπαιξε καλή μπάλα φέτος, άλλαξε 3 προπονητές και παρ' όλα αυτά η κατάσταση στα αποδυτήρια ήταν τραγική (παίχτες που δεν μιλάνε μεταξύ τους, κλίκες, κλπ.) και η διοίκηση δεν βοήθησε καθόλου: όταν είσαι μέσα στο βρώμικο χώρο του ποδοσφαίρου πρέπει να γίνεις κι εσύ βρώμικος να επιβιώσεις, αλλιώς πας σε μοναστήρι - οι δακρύβρεχτες ανακοινώσεις της διοίκησης τελευταία, απλά επιβεβαίωσαν ότι είναι ανέτοιμη και ανώριμη να χειριστεί τα πράγματα...

Όσον αφορά τα εισιτήρια εντός έδρας υπάρχουν στοιχεία που δεν αμφισβητούνται από τον επίσημο διοργανωτή
http://www.superleaguegreece.net/season2010/tickets.htm
όπου απλά φαίνεται ότι ο ΠΑΣ είναι η πιο "δημοφιλής" ομάδα μετά τους 5 μεγάλους Αθήνας και Θεσ/κης. Και είναι πάνω από τον Ηρακλή.

Σόρρυ για το οφφ-τόπικ.


μα σου ειπα για τα εντος εδρας δεν εχω καμμια αμφισβητηση.κοιτα τωρα τα εισητητιρια του ηρακλη ειναι λιγο περιεργα.δεν θελω να πω τπτ αλλο.απλα νταξει.δεν εχεις πιο πολυ κοσμο απ τον ηρακλη απλα.ο λογος που μου λες για μενα δεν ειναι αποδεκτος σαν οπαδος.δηλ 3 αγωνιστικες πριν το τελος δεν ειχε κριθει τπτ και δεν πας στο γηπεδο  γιατι νομιζατε απο θα πεφτατε?
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #497 στις: 15/04/10, 12:31 »
@ gers

Επειδή και γνωρίζω και ήμουν μέσα στα ματς του ΠΑΣ: οι ομάδες που ήρθαν οργανωμένα με φιλάθλους ήταν η ΑΕΚ και ο Άρης. Η ΑΕΚ πήρε γύρω στα 400 εισιτήρια και είχε αντίστοιχο κόσμο, ο Άρης γύρω στα 600 και είχε πάνω από 1.000 άτομα. Με τον Άρη έγιναν επεισόδια και από κει και μετά απαγορεύτηκαν οι μετακινήσεις και όχι απλά δεν ήρθαν άλλοι φίλαθλοι, αλλά η ΠΑΕ έκλεινε τις θύρες αυτές και δεν μπορούσαν να πάρουν εισιτήρια ούτε οπαδοί άλλων ομάδων ούτε του ΠΑΣ.

Οπαδοί άλλων ομάδων ερχόταν και πριν το ματς με τον Άρη. 30-40 άτομα...

Ο ΠΑΣ φέτος είχε γύρω στα 5.000 διαρκείας. Μόνο τα διαρκείας δηλ. είναι περισσότερα από το μέσο όρο εισιτηρίων που φαίνονται επίσημα.

Με λίγα λόγια και τουλάχιστον όσον αφορά τον ΠΑΣ: τα εισιτήρια που δίνονται επίσημα είναι και πραγματικά και αφορούν φιλάθλους του ΠΑΣ.


@ EPALLE

Το ξέρω ότι ο Ηρακλής είναι και μεγαλύτερη ομάδα από τον ΠΑΣ και έχει περισσότερο κόσμο. Το είπα και στην αρχή: είμαι φίλαθλος και όχι οπαδός  ;)

Το κλίμα τελευταία είναι πολύ αρρωστημένο στον ΠΑΣ. Ο κόσμος στήριξε όσο δεν έπαιρνε την ομάδα από την αρχή του πρωταθλήματος και όσο έβλεπε όλα αυτά που γινόταν μέσα και έξω από την ομάδα, σιχάθηκε την κατάσταση. Άστο, είναι μεγάλη συζήτηση.

Εσείς, μπορείς να μου πεις γιατί δεν πάτε στο γήπεδο;  ;D
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #498 στις: 15/04/10, 13:56 »
Ερώτηση άγνοιας: Πού κυμάνθηκε η τιμή των διαρκείας σας?

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #499 στις: 15/04/10, 14:10 »
Ερώτηση άγνοιας: Πού κυμάνθηκε η τιμή των διαρκείας σας?

Τα διαρκείας ήταν στις "ευθείες" κερκίδες. Τα πέταλα ήταν για τα ξεχωριστά εισιτήρια οπαδών του ΠΑΣ ή φιλοξενούμενων.

Οι τιμές ξεκινούσαν από 250 € (λίγες θέσεις κοντά στα δύο πέταλα), 350 € (στις θέσεις πιο κοντά στο κέντρο) και έφταναν γύρω στα 1.000 € αν δεν κάνω λάθος οι διακεκριμένες. Αυτά στη μεγάλη κερκίδα.

Η απέναντι μικρή κερκίδα (αυτή που φαίνεται όταν βλέπεις ματς στην tv) όπου κάθονται οι οργανωμένοι δεν ξέρω τι τιμές είχε.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22570 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
0 Απαντήσεις
3001 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/10, 16:41
από sofitia