Αποστολέας Θέμα: Παναθηναϊκος  (Αναγνώστηκε 136743 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #500 στις: 15/04/10, 15:31 »

Εσείς, μπορείς να μου πεις γιατί δεν πάτε στο γήπεδο;  ;D
Αυτο ειναι ακομα μεγαλυτερη συζητηση   :)

βασικα ειμαστε πολυ οφ τοπικ οποτε ας ληξουμε την κουβεντα
« Τελευταία τροποποίηση: 15/04/10, 15:41 από EPALLE »
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #501 στις: 21/05/10, 17:34 »
Τελος ο Πατερας απο προεδρος: http://www.sport-fm.gr/article/230624

Αντε να δουμε τι αλλο...

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #502 στις: 21/05/10, 18:08 »
κάπου διάβασα ότι είναι και καλά εικονική η παραίτηση και ότι θα ξαναβάλει υποψήφιος ( και μάλλον θα ξαναβγεί )... και ότι το κάνει για να πάρει την υποστήριξη των υπολοίπων και για να δει αν υπάρχει πραγματικά καποιος άλλος που ενδιαφέρεται για την προεδρία....
 
 
κάτι άσχετο.... ξέρει κανένας γιατί δεν μπορώ να γράψω στο συγκεκριμμένο forum από τον opera? μήπως χρειάζεται κανένα πρόσθετο?
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #503 στις: 27/05/10, 09:57 »
ελα και μεσα στο σεφ τωρα :P

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #504 στις: 27/05/10, 11:55 »
Oute kan.... tetoia xalia den xanaginontai.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #505 στις: 27/05/10, 12:36 »
Oute kan.... tetoia xalia den xanaginontai.
Εντάξει, και οι 2 ομάδες στη κατάσταση που βρίσκονται μπορούν να σπάσουν η μία την έδρα της άλλης.. Δεν αποκλείω εκπλήξεις..

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #506 στις: 27/05/10, 12:59 »
Εγω παλι πιστευοντας οτι ειναι συμφωνημενα τα αποτελεσματα για εισητηρια και στοιχημα....μας βλεπω στο ΣΕΦ να παιζουμε οπως ο γαυρος εχθες....να παμε στο 1-1 και μετα παλι μια σου και μια μου μεχρι το τελικο παιχνιδι...
Δεν νομιζω οτι υπαρχει πιθανοτητα για κανα 3-0 η 3-1 ...
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #507 στις: 27/05/10, 14:53 »
Eidika gia 3-1 apokleietai. Den uparxei periptosi na sumfonisoun oi Giannakopouloi gia itta mesa sto SEF. Genika pantws pistevw oti tpt den einai simfonimeno gia eisitiria klp. Den exoume Kokkali pleon proedro.

Pistevw oti kai oi duo omades paizoun gia na kerdisoun.

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #508 στις: 27/05/10, 15:31 »
πρεπει να πουμε παντως οτι τα γκρικλις απαγορευονται ;P
οπως και να χει... αν δεν αλλαξει ριζικα ο ολυμπιακος την κυριακη το κοβω για 3-0....

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #509 στις: 27/05/10, 16:17 »
Den exoume Kokkali pleon proedro.


Kαι τον Κοκκαλη να ειχατε, οι Γιαννακοπουλοι δε νομιζω πως ασχολουνται με τετοια, εκτος κ αν το εχουν τοσο σιγουρο οτι θα το παρουμε, οπτε δεν τους νοιαζει να κανονισουν και καμια ηττα...αλλα πολυ χλωμο το κοβω...

Στα αγωνιστικα, ειναι σαφες νομιζω πως σε αυτην τη χρονικη περιοδο ο ΠΑΟ ειναι κατατι καλυτερος απο τον ΟΣΦΠ, αν και το 0/23 τριποντα, εκτος απο πλασματικο, ειναι κ ανησυχητικο...φοβαμαι μην εχουμε κονσερτο για πολυβολα στο ΣΕΦ...

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #510 στις: 27/05/10, 19:11 »
Genika pantws pistevw oti tpt den einai simfonimeno gia eisitiria klp. 
θα συμφωνήσω και εγώ σε αυτό.... αν έπρεπε να πω ένα αποτέλεσμα θα έλεγα το 3-1...
ο ολυμπιακός μπορεί να έχει παικταράδες αλλά ομάδα δεν έχει... ο γιαννάκης δεν κατάφερε να τιθασεύσει τις βεντέτες και τα αποδυτήρια έχουνε γίνει μπουρδέλο.... 


όσο αφορά τα διοικητικά μας στο ποδόσφαιρο γίνεται χαμός και εκεί.... λέτε να έχουμε κανένα θανάση πρόεδρο?
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #511 στις: 28/05/10, 15:31 »
Sxetika me ta greeklish, exw pei idi kamposes fores oti doulevw elbetia pleon, otan grafw apo grafeiou, den exw elliniko keyboard. Lupamai.

To ti ginetai sta apoditiria de mporoume na to xeroume. Oti o Giannakis de mporei na tithaseusei kamia benteta, pantws, fainetai.

O Olumpiakos einai i xaraktiristiki periptosi omadas pou sti mera tis kerdizei kai tous lakers. Alla auti i mera erxetai mia stis....

Ama sumpesoun Kleiza, Childress, teodosic kai Sofo se kali mera... Klafte manoules....

Fusika i anwterw katastasi den einai i epithumiti...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #512 στις: 28/05/10, 16:19 »
Οσο κ αν θεωρω ακαταλληλο τον Γιαννακη, νομιζω οτι ειναι υπερβολη να ριχνεται σε αυτον ολο το φταιξιμο...εχουν τεραστια ευθυνη και οι παικτες του ΟΣΦΠ...καλο ειναι να περιμενουμε, εχει ψωμι ακομα η σειρα...

Για τα διοικητικα μας χαλια στο ποδοσφαιρο, δε με εκπλησσει τιποτα, ισα-ισα που αργησε κιολας να γινει το "μπαμ"...σιγουρα δεν ξερουμε το τι ακριβως παιζει, πιστευω οτι δεν ειναι μονο το θεμα της ΠΑΕ, αλλα ισως και αλλες υποθεσεις που κρυβονται πισω απο αυτο...

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #513 στις: 28/05/10, 16:47 »
Ta dioikitika sas oudepote eixan na kanoun me ton PAO auton katheauton. S auti ti xwra oi omades einai o eukolos dromos gia na apoktisei kathe neoplouto lamogio politiki dunami. Gi auto oloi oi efoplistarades trwgontai san ornia panw apo ta psofimia...

De rixnw oli tin euthini ston proponiti Giannaki. Alla opws kai na to kanoume, einai safes oti o Olumpiakos den tha einai pote, me auton sto timoni, kati anwtero apo to athroisma twn paiktwn tou, enw akribws to antitheto isxuei gia ton PAO. Kai gia polles alles omades, akoma kai tis A1.

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #514 στις: 07/06/10, 08:50 »
δεν ξερω ποσοι απο εσας κατσατε και ειδατε τον αγωνα μεχρι τελους... εεε εως εκει που εφτασε δηλαδη, παντως αν ημουν οπαδος του ολυμπιακου εχθες, θα ενιωθα μεγαλη ντροπη. οπως μεγαλη ντροπη ενιωσα σαν παναθηναικος στα μεγαλα επεισοδια της λεωφορου σχεδον μια δεκαετια πριν...
δεν μπορω να δικαιολογησω τιποτα σε μια τετοια συμπεριφορα... και αν πει κανενας οτι ειναι οι γνωστοι αγνωστοι... ε οχι, δπλα σε αυτους τους γνωστους αγνωστους καθονταν προφανως καποιοι που εχουν λιγο μυαλο παραπανω... αντι να τους πεταξουν οι ιδιοι οπαδοι εξω...

εδω ειμαστε στο τοπικ του παναθηναικου... οποτε...


ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ, ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ, ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ :P


Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #515 στις: 07/06/10, 10:06 »
χεχε.. το χειρότερο είναι ότι κάποιοι θα πουν πως ο ΠΑΟ το πήρε στα χαρτιά! :P

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #516 στις: 07/06/10, 10:10 »
Αυτοι που θα το πουν θα ειναι πολυ λιγοι. Δικαιοτατη ηττα ηταν.

Προσωπικα, παντως, ως οπαδος του Ολυμπιακου, ειμαι τοσο φορτισμενος για τα χαλια στο γηπεδο μας που εχω ξεχασει οτι χασαμε πρωταθλημα. Και ναι, εκατσα και το ειδα μεχρι τελους παροτι δουλευω, αλλα ντρεπομαι...

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #517 στις: 07/06/10, 10:37 »
Ρε παιδια δεν εχουμε καταλαβει οτι εχουμε δυο απο τις συμαντικοτερες ομαδες στην ευρωπη και για ακομα μια φορα γινομαστε ρεζιλι για χαρη ανεγκεφαλων καφρων...Αν και Παναθηναϊκος δε μπορω να χαρω οσο θα ηθελα την νικη...!! Κριμα για ολους
 
(και για να μην ξεχνιωμαστε..... 
)
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #518 στις: 07/06/10, 12:00 »
και εγώ ξενέρωσα πάρα πολύ.... και σιγουρα δεν το χάρηκα το πρωτάθλημα όσο θα ήθελα...
αυτό όμως που με νευρίασε πιο πολύ απ όλα είναι ότι η πρώτη ανακοίνωση που έβγαλαν οι αγγελοπουλοι ήταν του στυλ "αν δεν αλλάξει η νοοτροπία των διαιτητών δεν θα συμμετέχουμε στο πρωτάθλημα του χρόνου" !!!!
τι να πεις..... αυτοί οι άνθρωποι μπορεί να αγαπάνε τον ολυμπιακό αλλά σε πολλά θέματα συμπεριφέρονται σαν παιδάκια γυμνασίου....
πρέπει να παρθούν σημαντικές αποφάσεις για τον αθλητισμό στην ελλάδα τώρα....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #519 στις: 07/06/10, 12:34 »
Kala auta peri apoxwrisis pros adriatiki ligka klp den xerw kata poso, endexomenws, einai radio arbula. Den akousa stoma Aggelopoulou na leei tetoio prama. Kapoies fores kanei kapoios paragwn tis omadas kapoia xazodilwsi kai ta Mesa de xanoun eukairia na poun 'O Olumpiakos eipe...'.

Einai gegonos oti ipirxan merika atsala sfurigmata ( i mi sfurigmata) uper tou PAO ston 3o teliko, alla tipota toso tromero pou na prodidei upaitiotita kai sigoura den dikaiologei oute tin itta mas sto OAKA, oute tin itta mas xtes (dioti xasame kanonikotata), oute tis antidraseis igesias kai opadwn.

Euxomai mazi me Giannaki (to kalo neo tis xronias) na parei podi ki o Mpountouris. Olo gkrinia gia ti diaitisia einai...

Upodeigmatiki diaitisia eixan ta playoff, kata ti gnwmi mou, san Olumpiakos den exw parapono.

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #520 στις: 07/06/10, 13:15 »
vagtanplan εισαι φάουλ...
δεν μπορεις να εισαι μπροστα +14 και να βρισκεσαι στο -9 και να μιλας για διαιτησια...
και πες οτι καπου ευνοηθηκε ο παναθηναικος σαν γηπεδουχος, το ιδιο γινεται και στο σεφ... αν ειδες στα λεπτα μετα την διακοπη χθες, οι διαιτητες εδιναν οτι να ναι...
αλλωστε οπως ειπε και ο Σκούνι Πεν: "Συζητήσαμε διάφορα, δεν είπαμε ότι χάσαμε για τους διαιτητές. Αν χάνεις όσο δύσκολο κι αν είναι πρέπει να το παραδέχεσαι και να είσαι άντρας"...

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #521 στις: 07/06/10, 14:10 »
vagtanplan εισαι φάουλ...
δεν μπορεις να εισαι μπροστα +14 και να βρισκεσαι στο -9 και να μιλας για διαιτησια...
και πες οτι καπου ευνοηθηκε ο παναθηναικος σαν γηπεδουχος, το ιδιο γινεται και στο σεφ... αν ειδες στα λεπτα μετα την διακοπη χθες, οι διαιτητες εδιναν οτι να ναι...
αλλωστε οπως ειπε και ο Σκούνι Πεν: "Συζητήσαμε διάφορα, δεν είπαμε ότι χάσαμε για τους διαιτητές. Αν χάνεις όσο δύσκολο κι αν είναι πρέπει να το παραδέχεσαι και να είσαι άντρας"...

Μα δεν εχω διαφορετικη αποψη φιλε μου....δεν μπορει να γυρισει ο Παναθηναικος 3 φορες το σκορ και να φταιει παντα η διαιτησια...πρωτα φταινε οι παιχτες...τουλαχιστον στις μεγαλες ομαδες που θελει να λεγεται ο ολυμπιακος....εχτες γιατι δεν μπορεσαν καν να πλησιασουν στο σκορ οταν ανακτησαμε την διαφορα και συνεχεια προηγουμασταν...εκει ειναι η διαφορα της ομαδας....Το βιντεακι που εβαλα ηταν απλα ενας αντιλογος στα οσα λενε οι ολυμπιακοι περι διαιτησιας κλπ....
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #522 στις: 07/06/10, 14:49 »
vagtanplan εισαι φάουλ...
δεν μπορεις να εισαι μπροστα +14 και να βρισκεσαι στο -9 και να μιλας για διαιτησια...
και πες οτι καπου ευνοηθηκε ο παναθηναικος σαν γηπεδουχος, το ιδιο γινεται και στο σεφ


Εδω φιλτατε Nick θα διαφωνησω. Καταρχας να τονισω τα αυτονοητα (που στην Ελλαδα μονο τετοια δεν ειναι). Τετοιες κινησεις των καφρων το μονο που κανουν ειναι να ξενερωνουν δυο απο τα καλυτερα παιδια (αναφερομαι στους Αγγελοπουλους) και να υπαρχει κινδυνος να αποχωρισουν απο τον Ολυμπιακο και το μπασκετ γενικοτερα.


Επειτα πιστευω πως το φετινο πρωταθλημα μου εδωσε την εντυπωση οτι ΕΠΡΕΠΕ να το παρει ο Παναθηναικος ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ. Ειδικα φετος, σε ΑΝΤΙΘΕΣΗ με τα προηγουμενα χρονια που ηταν ανωτερος ο Παναθηναικος, ΔΕΝ υπηρχε διαφορα μεταξυ των ομαδων. Ο Παναθηναικος ειναι σε πτωτικη πορεια και η κατακτηση του Πρωταθληματος ηταν ο ιδανικος τροπος για τα αδερφια (που νοιαζονται για το καλο του μπασκετ οσο ο Κοκκαλης για του ποδοσφαιρου) για να κλεισει μια κατα τ'αλλα μετρια χρονια για τα stadar του Παναθηναικου.


Εννοειται πως ΜΕΓΑΛΕΣ ευθυνες εχει και ο Γιαννακης (που δειχνει ανικανος να κρατησει ηρεμους τους παικτες και να διαχειριστει υπερ του ματς) αλλα αυτα που εγιναν στο τριτο ματς με εκαναν και ενιωσα ΑΗΔΙΑ (οπως ετσι εχουν νιωσει και αντιπαλοι μου στο ποδοσφαιρο, δε φοραω κοκκινα γυαλια ουτε Πρωταθλητη διαβαζω).


Το μπασκετ φιλοι μου ειναι αθλημα ΡΥΘΜΟΥ. Οταν αφηνεις τη μια ομαδα να παιζει ΞΥΛΟ επι 12 λεπτα στο ματς της Τεταρτης  (χαρακτηριστικο ειναι οτι στην 4η περιοδο ΔΕΝ καναμε ουτε ΜΙΑ διείσδυση χωρις να πεσει ΦΑΠΑ) τοτε ακομα και αγωνα 24 ποντων θα γυρισει και προφανως υπαρχει ΘΕΜΑ ανισης ματαχειρισης.


Οταν για παραδειγμα ΧΘΕΣ τον Μπουρουση τον αντιμετωπιζεις σα ΣΚΑΤΟ (χρεωνοντας του κατι αστεια κινητα σκριν και ως αποκορυφωμα σε αυτα την ΤΑΠΑ στο Μπατιστ σε κρισιμο σημειο τη δινεις ΦΑΟΥΛ) και τους ΠΕΚΟΒΙΤΣ, ΜΠΑΤΙΣΤ τους αντιμετωπιζεις σα Χακιμ Ολαζουον και τους αφηνεις να αλωνιζουν τουρλωνοντας τα οπισθια τους σε καθε σκριν τοτε εγω βλεποντας τα νιωθω μια πικρα ρε πο*στη μου...


Μια πικρα για τους Αγγελοπουλους τους οποιους ΠΟΛΥ συμπαθω, ΟΧΙ γιατι ειμαι Ολυμπιακος, αλλα γιατι στα ματια τους βλεπω δυο ΤΡΕΛΑΜΕΝΑ και ΔΙΨΑΣΜΕΝΑ, ΕΥΓΕΝΙΚΑ και ΣΟΒΑΡΑ παιδια που θελουν να κανουν κατι καλο με την ΑΞΙΑ τους. Δεν τα καταφεραν επι Γκερσον με μια ΤΡΕΛΗ ομαδα (με κατι νον κολ σε φαουλ του Διαμαντιδη) δεν τα καταφεραν περυσι αν και με πλεονεκτημα ΕΔΡΑΣ ελεω Γιαννακη αλλα και μεγαλυτερης ετοιμοτητας ΠΑΟ (με τον Παπαλουκα βεβαια στο τελευταιο lay up στον 1ο αγωνα του ΣΕΦ ακομα να περιμενει να εκτελεσει βολες) και δεν το καταφεραν ουτε ΦΕΤΟΣ τελικα (αν και τουλαχιστον πηραν ενα φτωχο κυπελλακι)


Το ξερω οτι πολλοι απο εσας θα πεσετε να με φατε. Η αληθεια ειναι οτι ΔΕΝ εχω συνηθισει να μιλαω για διαιτησιες. Παντα ημουν μετριοπαθης και οταν χαναμε απο ανωτερο αντιπαλο το ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΟΥΝ. Αλλα ειδικα φετος παιδια διαφορα δεν υπηρχε. Και γενικα για μενα ως μπασκετικο φιλαθλο και μετα οπαδο του ΟΣΦΠ ο κομπος εχει φτασει στο χτενι με τη διαιτητικη ευνοια. Μου θυμιζει κατι εποχες που ο Ολυμπιακος στη ΜΠΑΛΑ το επαιρνε επειδη ετσι ΕΛΕΓΕ ο ΘΕΙΟΣ.


Συγγνωμη για το εντονο υφος που μαλλον πρωτη φορα υιοθετω αλλα εχω βαρεθει εδω και 4 χρονια (που διεκδικουμε ΣΟΒΑΡΑ το πρωταθλημα) τους παικτες του Ολυμπιακου να τους αντιμετωπιζουν σα ΣΚΑΤΑ το ξαναλεω. Λιγος σεβασμος ρε παιδια με τα γκριζα ρουχα. Ολοι ξερουμε οτι οι αφοι Γιαννακοπουλοι ειναι οι ΣΩΚΡΑΤΗΔΕΣ του συγχρονου μπασκετ αλλα καπου κατανταει και αηδια αυτο το σκηνικο.


Για τα χθεσινα απαραδεκτα επεισοδια ενα εχω να πω. Ιδου τι γινεται οταν η ΚΑΦΡΙΛΑ αναμειγνύεται με ΟΡΓΗ.
Μεγα λαθος των διαιτητων που αφησαν να συνεχιστει ο αγωνας. ΕΠΡΕΠΕ να τον διακοψουν στο 42-50. Αφου και οι ΙΔΙΟΙ το ειχαν αποφασισει να ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ το πραγμα ΕΚΕΙ (οσοι ειδατε πως παιξαν μετα το καταλαβαινετε πιστευω και μετο δικιο τους αφου ειχαν νευρα εναντιον του ΟΣΦΠ, δε χαθηκε χθες ομως ο τιτλος). Γιατι να θεσουν σε κινδυνο τη σωματικη ακεραιοτητα των παικτων?


Θα τελειωσω με μια ευχη. Ελπιζω οι Αγγελοπουλοι να μην αποχωρισουν απο τον ΟΣΦΠ. Τους εχει αναγκη ΟΛΟ το ελληνικο μπασκετ. Εχουμε μπουχτισει απο ΣΩΚΡΑΤΗΔΕΣ και ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥΣ. Ας αφησουμε ΜΙΑ φορα 2 ΝΕΟΥΣ και ΤΙΜΙΟΥΣ ανθρωπους να παιξουν με ισους ορους.


Φιλοι Παναθηναικοι τα ειλικρινη μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για το ...8ο (εχω χασει πλεον το λογαριασμο) πρωταθλημα ΑΝ και οι πιο μπασκετικοι (και οχι αυτοι που πανε γηπεδο με φανελα ΣΙΣΕ και σε καθε τριποντο φωναζουν ΓΚΟΛ) θα συμφωνησετε με ΠΟΛΛΑ απο αυτα που εγραψα. Οι παικτες σας εχουν ΧΤΙΣΕΙ νοοτροπια ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ ΚΑΙ ΝΙΚΗΤΗ με αυτα και με τα αλλα και οποιος καινουριος ερχεται αποκτα ΑΣΦΑΛΕΙΑ και ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ και το καταλαβαινει απο την πρωτη στιγμη... Οπως ο Παντος και κατι αλλα φιλοτιμα παιδια στη μπαλα με τη βοηθεια του Σωκρατη.


Αντε του χρονου με προπονητη που δε ΦΟΒΑΤΑΙ να ειναι μπροστα στο σκορ και που ξερει να εκμεταλλευτει τα δυνατα σημεια των καλων παικτων.


« Τελευταία τροποποίηση: 07/06/10, 14:57 από G.K. »


Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #523 στις: 07/06/10, 14:54 »
απλα +1 στο ποστ του G.K......

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #524 στις: 07/06/10, 15:26 »
Και γενικα για μενα ως μπασκετικο φιλαθλο και μετα οπαδο του ΟΣΦΠ ο κομπος εχει φτασει στο χτενι με τη διαιτητικη ευνοια. Μου θυμιζει κατι εποχες που ο Ολυμπιακος στη ΜΠΑΛΑ το επαιρνε επειδη ετσι ΕΛΕΓΕ ο ΘΕΙΟΣ.


Συγγνωμη για το εντονο υφος που μαλλον πρωτη φορα υιοθετω αλλα εχω βαρεθει εδω και 4 χρονια (που διεκδικουμε ΣΟΒΑΡΑ το πρωταθλημα) τους παικτες του Ολυμπιακου να τους αντιμετωπιζουν σα ΣΚΑΤΑ το ξαναλεω. Λιγος σεβασμος ρε παιδια με τα γκριζα ρουχα. Ολοι ξερουμε οτι οι αφοι Γιαννακοπουλοι ειναι οι ΣΩΚΡΑΤΗΔΕΣ του συγχρονου μπασκετ αλλα καπου κατανταει και αηδια αυτο το σκηνικο.

Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή κάτι άλλο... (μου θύμισε κάτι παλιότερες συζητήσεις)...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22599 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
0 Απαντήσεις
3001 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/10, 16:41
από sofitia