Αποστολέας Θέμα: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι  (Αναγνώστηκε 12027 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #25 στις: 20/09/12, 21:44 »
Κι αν έμενες με την κλασική μέχρι να ωριμάσει το κοκονιό και να κατασταλλάξεις;

Αποσυνδεδεμένος geopaok

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 268
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #26 στις: 20/09/12, 22:10 »
Ενα ειναι το σιγουρο, αργοτερα θα αποκτησω και ακομα μια αν παρω τωρα ηλεκτρικη μετα θα παρω ακουστικη, θα παω να δοκιμασω σε κανενα μαγαζι καμια ηλεκτρικη γιατι δεν εχει κανεις απο εδω που μενω (ουτε μαγαζια ουτε οι φιλοι μου εχουν) και αν με βολεψει η ηλεκτρικη θα την παρω αλιως ακουστικη...

Αποσυνδεδεμένος geopaok

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 268
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #27 στις: 21/09/12, 00:14 »
Κι αν έμενες με την κλασική μέχρι να ωριμάσει το κοκονιό και να κατασταλλάξεις;
θελω να παιζω κιθαρα επειδη μου αρεσει, με την κλασικη δεν μπορω να παιζω αυτα που θελω

Αποσυνδεδεμένος mackay

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #28 στις: 21/09/12, 09:35 »
 
Να σου πώ την αλήθεια κι εγώ βρέθηκα πριν χρόνια μπροστά στο ίδιο δίλημμα και επέλεξα semi-acoustic.  Οχι οτι η ακουστική της πλευρά πλησιάζει και τόσο μια καθαρόαιμη ακουστική αλλά οταν παίζεις για τον εαυτό σου στο σπίτι καλή είναι. 
 
Τώρα βέβαια με κάλυπτε κατα πολύ ο ηλεκτρικός της ήχος γιατι παίζω blues, δεν ξέρω αν αυτος ο ήχος θα σε κάλυπτε
 
 

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #29 στις: 21/09/12, 10:22 »
θελω να παιζω κιθαρα επειδη μου αρεσει, με την κλασικη δεν μπορω να παιζω αυτα που θελω

Και τί σε κάνει να πιστεύεις ότι αυτά που δεν μπορείς να παίξεις με την κλασική θα μπορείς με κάποια άλλη κιθάρα...
ΜΕΛΕΤΗ ΜΕΛΕΤΗ ΜΕΛΕΤΗ έχω να πώ εγώ... και σε κλασική μπορείς να παίξεις RHCP και σε ηλεκτρική μαλαμα-πασχαλίδη-sitar και μπουζούκι...

Πάνε πάρε μια κιθάρα που θα σε βολεύει στο χέρι και θα την βλέπεις και θα σε κάνει να μη θές να την αφήσεις...Και γράψε ώρες πτήσης..

Αποσυνδεδεμένος geopaok

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 268
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #30 στις: 21/09/12, 12:03 »
βασικα και εγω αυτο σκευτομαι αφου θα παιζω στο σπιτι για μενα η το πολυ πολυ με τους φιλους μου, ετσι για να περασουμε καλα, οποια απο τις δυο και να παρω θα με καλυπτει, η κλασικη δεν με βολευει για καποιο κοματι που ειναι λιγο πιο γρηγορο, οποτε η ακουστικη ή η ηλεκτρικη θα ειναι πιο βολικες (εχω δοκιμασει ηλ/ακουστικη και παιζω πιο γρηγορα, αν και στην συγκεκριμενη δεν με δολευε το μπρατσο)

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #31 στις: 21/09/12, 12:11 »
Ρε άνθρωπε, αν σου βάλουν σε ξεχωριστό πιάτο τον κιμά απο τα μακαρόνια δεν θα φάς ποτέ, έτσι; ;D
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #32 στις: 21/09/12, 12:21 »
Ρε άνθρωπε, αν σου βάλουν σε ξεχωριστό πιάτο τον κιμά απο τα μακαρόνια δεν θα φάς ποτέ, έτσι; ;D
Μακράν η πιο ontopic ατάκα μέχρι στιγμής... ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος geopaok

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 268
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #33 στις: 21/09/12, 13:44 »
μακαρι το διλημα να ηταν τοσο απλο δεν μηλαμε για κατι που κανει 5-10 ευρω αλλα 300-350, οποτε δεν ειναι τοσο ευκολη η επιλογη

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #34 στις: 21/09/12, 14:15 »
Ναι βρε πουλάκι μου, αλλά αν δεν ξέρεις εσύ ο ίδιος τι θέλεις, πώς μπορούμε να σε βοηθήσουμε; Σου είπαμε γνώμες, τώρα η απόφαση είναι καθαρά δική σου. Αν κάθεσαι και το αναλύεις συνεχώς και το ξανασκέφτεσαι και μπλα μπλα μπλα δε σε βλέπω να παίζεις! Αμολήσου λοιπόν, δοκίμαζε και θα καταλάβεις τι σου ταιριάζει περισσότερο!
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #35 στις: 21/09/12, 14:42 »
μακαρι το διλημα να ηταν τοσο απλο δεν μηλαμε για κατι που κανει 5-10 ευρω αλλα 300-350, οποτε δεν ειναι τοσο ευκολη η επιλογη


Και γιατι 350 ευρω?!? Μπορεις να ξεκινησεις καλλιστα και με μια ηλεκτρικη των 100 ευρω, πχ:

http://www.artmusic.gr/product_info.php?products_id=1004

Αντε μαζι με εναν καλουτσικο ενισχυτη να σου παει 200 ευρω το πολυ (μαζι με καλώδιο, πεννες κτλ).

Όσον αφορά την αίσθηση, πιστεύω πως η ηλεκτρικη θα σου φανεί πιο ευκολοπαιχτη από την κλασσική αλλά και την ακουστική, μιας και  συνήθως οι ηλεκτρικες φοράνε πιο λεπτές χορδές (9αρες) από τις ακουστικές & τις κλασσικες... αλλα και το μεγεθος/σχημα του μπρατσου είναι πιο (πως να το πω...) "ευκολο", ειδικα από την κλασσικη (πιο ευκολη προσβαση στα ταστα ψηλα λογω κοψιματος σωματος - contours κτλ - Αν και ολα ειναι θεμα συνηθειας και εξασκησης -.

Προσωπικά εαν ήταν να επιλέξω να έχω μόνο ενα είδος κιθάρας θα διάλεγα την ηλεκτρική, επειδή είναι από τα πιο ευέλικτα -ηχητικά και παιχτικά- μουσικά όργανα (μαζί με τα synthesizers), αλλά και περισσότερο επειδή η πλειονότητα της μουσικής που θέλω να παίζω είναι σε ηλεκτρική κιθάρα. Απο εκεί και πέρα, κανείς δεν σε περιορίζει να αποκτήσεις με τον καιρό  ΚΑΙ ηλεκτρική κιθάρα (εννοώ μαζί με ακουστική, κλασσική, μπουζούκι κτλ  ;) )
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος geopaok

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 268
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #36 στις: 23/09/12, 22:19 »
γιατι 190 η κιθαρα που διαλεξα (Squier Affinity Fat Strat) και 120 ο ενισχυτης (Fender Mustang 1) 310 και βαλε θηκη/καλωδιο/ζωνη ~350

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #37 στις: 23/09/12, 22:48 »
Ακομα και οι Squier fat strat (οχι Affinity) ξεκινανε απο 117 ευρω (τιμη Ελλαδας)...

http://www.skroutz.gr/c/454/hlektrikes-kithares.html?from=catspan&keyphrase=Squier

Με εναν πχ Roland Cube15XL θα εισαι κομπλε στα 210 ευρω συνολο  :P :

http://www.roland.com/products/en/CUBE-15XL/

http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=8476

Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #38 στις: 24/09/12, 03:16 »
Φιλε μου, με εχεις καταμπερδεψει :P

Να σε ρωτησω εγω κατι φαινομενικα απλο?
Γιατι δεν παιρνεις μια πενα, και ολο το ρεπερτοριο της ακουστικης (τα εντεχνα που ελεγες) να το παιξεις πανω στην κλασικη? Η διαφορα στον ηχο υπαρχει βεβαια, αλλα ενταξει δεν ειναι δα και τοσο χαωδης!
και μαζεψε λεφτα να παρεις μια αξιοπρεπη ηλεκτρικη & ενισχυτη modelling με προσομοιωση ακουστικης, και εισαι ΠΛΗΡΩΣ καλυμενος!
Παιζεις στο σπιτι εντεχνα? Στην ηλεκτρικη. Φορητη λυση για εντεχνα? Κλασικη με πενα. Ροκιες παραμορφωσεις εφε κ ολα τα συναφη? Ηλεκτρικη στο σπιτι.
Κ ξεμπερδεψες!!!!

Αργοτερα κ αν πια σου εχει μεινει τοσο μερακι ωστε να θες "τρου" ακουστικη, αγοραζεις μια... αλλα στο δικο σου διλημμα νομιζω η απαντηση ειναι προφανης, καθως διαθετεις ηδη μια κιθαρα με φυσικο ακουστικο ηχο, κ αναρωτιεσαι "να παρω μια με ηλεκτρικο ηχο, ή μια με ελαφρως διαφορετικο φυσικο ηχο?".
Εφοσον σε ενδιαφερουν τα ρεπερτορια και της μεν κ της δε, τσιμπα την ηλεκτρικη.

Κ οσο για το τι βολευει, αφου εχεις ξεκινησει με κλασικη, ξεκινησες με τα δυσκολα. Το πιο δυσκολο θα ειναι μαλλον να μαθεις να παιζεις ρυθμικη κιθαρα και με πενα (που ειναι το ιδιο κ για ηλεκτρικη και για ακουστικη) παρα να σκληρυνουν τα δακτυλα σου. Αμα παιζεις 2 χρονια, οπωσδηποτε τα ακροδακτυλα σου δεν θα ειναι σαν του αρχαριου, μετα απο δυο τρεις βδομαδες -μη σου πω και λιγοτερο- θα εισαι μια χαρα!
« Τελευταία τροποποίηση: 24/09/12, 03:18 από Adoni »

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #39 στις: 24/09/12, 09:48 »
βασικα και εγω αυτο σκευτομαι αφου θα παιζω στο σπιτι για μενα η το πολυ πολυ με τους φιλους μου, ετσι για να περασουμε καλα, οποια απο τις δυο και να παρω θα με καλυπτει, η κλασικη δεν με βολευει για καποιο κοματι που ειναι λιγο πιο γρηγορο, οποτε η ακουστικη ή η ηλεκτρικη θα ειναι πιο βολικες (εχω δοκιμασει ηλ/ακουστικη και παιζω πιο γρηγορα, αν και στην συγκεκριμενη δεν με δολευε το μπρατσο)

Εγώ έχω χρόνια κλασική, χωρίς να παίζω "κλασική κιθάρα".

Θες να δώσεις ένα παράδειγα γρήγορου τραγουδιού που δεν μπορείς να παίξεις στην ακουστική; Νομίζω θα είναι καταλυτικό.

Καλύτερα δώσε 2-3 παραδείγματα.
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος geopaok

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 268
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #40 στις: 24/09/12, 15:11 »
@kosthrash διαλεξα την Affinity γιατι εχει 2μονους και 1διπλο
@Adoni και εγω αυτο σκευτομαι, οτι αφου θα ειμαι σπιτι θα με καλυπτει, με πενα παιζω και στην κλασικη λιγο (για να συνηθισω), οποτε παμε σε ηλεκτρικη και μπορει και εναν εξομοιοτη ακουστικης και ειμαι οκ
@profsokin θα σου δοσω ενα παραδειγμα (γιατι αυτο εχω επηχειρισει να παιξω) το Snow των RHCP στη κλασικη δεν μπορω γρηγορα ενω σε ακουστικη το επαιξα πιο γρηγορα, αρα και σε ηλεκτρικη αφου εχουν παρομοιους λαιμους (η κλασικη εχει πολυ χοντρο)
οποτε αφου κατεληξα σε ηλεκτρικη το ερωτημα ειναι σε αυτα τα λευτα ποια ειναι καλυτερη με 2μονους και 1διπλο (~200 για κιθαρα)? επησεις και ενισχυτη, διαλεξα το Mustang 1 της Fender, ειναι καλος η υπαρχει και κατι καλυτερο σε αυτα τα λευτα

Αποσυνδεδεμένος geopaok

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 268
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #41 στις: 24/09/12, 15:14 »
@kosthrash διαλεξα την Affinity γιατι εχει 2μονους και 1διπλο
@Adoni και εγω αυτο σκευτομαι, οτι αφου θα ειμαι σπιτι θα με καλυπτει, με πενα παιζω και στην κλασικη λιγο (για να συνηθισω), οποτε παμε σε ηλεκτρικη και μπορει και εναν εξομοιοτη ακουστικης και ειμαι οκ
@profsokin θα σου δοσω ενα παραδειγμα (γιατι αυτο εχω επηχειρισει να παιξω) το Snow των RHCP στη κλασικη δεν μπορω γρηγορα ενω σε ακουστικη το επαιξα πιο γρηγορα, αρα και σε ηλεκτρικη αφου εχουν παρομοιους λαιμους (η κλασικη εχει πολυ χοντρο)
οποτε αφου κατεληξα σε ηλεκτρικη το ερωτημα ειναι σε αυτα τα λευτα ποια ειναι καλυτερη με 2μονους και 1διπλο (~200 για κιθαρα)? επησεις και ενισχυτη, διαλεξα το Mustang 1 της Fender, ειναι καλος η υπαρχει και κατι καλυτερο σε αυτα τα λευτα
επησεις και η Bullet βγαινει με HSS, αξιζει τα 100 ευρω διαφορα η Affinity απο την Bullet? τις εχει δοκιμασει κανεις..?

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #42 στις: 24/09/12, 15:23 »
Η Squier bullet που σου πρότεινα ΕΙΝΑΙ HSS, επισης ισως να μη χρειαστείς πεταλι acoustic simulator με τον Roland που σου πρότεινα (έχει πολύ καλό καθαρό κανάλι). Φυσικά αν μπορείς να πας στον Mustang, προχώρα (έχει περισσοτερες προσωμοιώσεις ενισχυτών και είναι τελευταίας γενιάς modeling amp), όμως δεν ξέρω αν τα καθαρά του σε ικανοποιήσουν - κοινώς άκουσέ τους από κοντά ή τουλάχιστον youtube  ;)

EDIT: Όταν με το καλό τους δοκιμάσεις από κοντά, δοκίμασέ τους με τον μπνππήνιο μαγνήτη στα καθαρά (επέλεξε καλού-κακού την μεσαία θέση του 5-θεσιου επιλογέα στην HSS strat - πάντως μην δοκιμάσεις τα καθαρά τους με τον humbucker  ;D )
 
« Τελευταία τροποποίηση: 24/09/12, 15:53 από Kosthrash »
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος geopaok

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 268
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #43 στις: 24/09/12, 15:35 »
οκ θα τους δω και απο κοντα, η Bullet εχει μγαλη διαφορα απο την Affinity? αξιζει τα 100 ευρω παραπανω η η διαφορα ειναι μικρη και δεν αξιζει?
επησεις ο ρολαντη ειναι 10 ευρω πιο φθηνος απο τον φεντερ, οποτε αν ειναι και καλυτερος γιατι οχι.. !!!
« Τελευταία τροποποίηση: 24/09/12, 15:38 από geopaok »

Αποσυνδεδεμένος geopaok

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 268
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #44 στις: 24/09/12, 16:28 »
Η Squier bullet που σου πρότεινα ΕΙΝΑΙ HSS, επισης ισως να μη χρειαστείς πεταλι acoustic simulator με τον Roland που σου πρότεινα (έχει πολύ καλό καθαρό κανάλι). Φυσικά αν μπορείς να πας στον Mustang, προχώρα (έχει περισσοτερες προσωμοιώσεις ενισχυτών και είναι τελευταίας γενιάς modeling amp), όμως δεν ξέρω αν τα καθαρά του σε ικανοποιήσουν - κοινώς άκουσέ τους από κοντά ή τουλάχιστον youtube  ;)

EDIT: Όταν με το καλό τους δοκιμάσεις από κοντά, δοκίμασέ τους με τον μπνππήνιο μαγνήτη στα καθαρά (επέλεξε καλού-κακού την μεσαία θέση του 5-θεσιου επιλογέα στην HSS strat - πάντως μην δοκιμάσεις τα καθαρά τους με τον humbucker  ;D )
χαχα ε ενταξει ειπαμε ειμαι ασχετος αλλα οσο νανε το εχω ψαξει λιγο το θεμα

Αποσυνδεδεμένος tonyxtio

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #45 στις: 09/11/12, 16:39 »
φίλε και εγώ την ίδια απορία είχα μέχρι που πήρα ηλεκτρακουστική και τα συνδύασα όλα (σχεδόν)


hot_sauce: δεν γράφουμε με greeklish
« Τελευταία τροποποίηση: 09/11/12, 22:24 από hot_sauce »

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #46 στις: 09/11/12, 17:33 »
για αρκετο καιρο επαιζα με ηλεκτρικη και αυτο:
Boss AC-3 Acoustic Simulator



μια χαρα δουλεια εκανα... δεν ειναι το real thing αλλα οκ....

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #47 στις: 09/11/12, 22:25 »
κι εγώ τώρα παίζω με το AC-2
το χω βάλει στο loop της Tonelab SE μιας και η ακουστική προσομοίωσή της δε λέει τίποτα....

@kkmspm
μήπως έχεις δοκιμάσει ΚΑΙ το AC-2 πέρα απ'το 3 που έχεις?

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: Ηλεκτρικη η ακουστικη και γιατι
« Απάντηση #48 στις: 10/11/12, 02:19 »
Βασικά το ac2 έχω και εγω και το έβαζα μπροστά από έναν fender prosound...πλέον παίζω με το acoustic sim της gt10 πουκανει πάνω κατΩ την ιδιΑ δουλεία....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
18 Απαντήσεις
5494 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/06, 15:40
από monalizagreen
116 Απαντήσεις
98680 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/11, 02:00
από Dimitris1982
111 Απαντήσεις
67343 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/10, 01:12
από Baroness
3 Απαντήσεις
3119 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/08, 00:30
από CK
12 Απαντήσεις
8999 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/08/10, 13:31
από el3os
2 Απαντήσεις
3373 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/12/10, 20:50
από harrisxr650
2 Απαντήσεις
2303 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/11, 22:31
από themos
14 Απαντήσεις
8427 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/07/16, 16:31
από panixgr
5 Απαντήσεις
5853 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/18, 13:54
από tolisguitar12
5 Απαντήσεις
7852 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/07/18, 10:18
από dalas