Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Μουσικά όργανα και εξοπλισμός

Χάθηκαν - Κλάπηκαν

<< < (2/10) > >>

ΗΝΤΑΣ:
Χαιρετώ την παρέα...
Διάβασα χθες μια ανακοίνωση σε αντίστοιχο χώρο,  http://rebetiko.sealabs.net/forum/viewtopic.php?t=2553  και θεώρησα καλό να ανέβει και στο δικό μας forum, ίσως κάποιος να μπορεί να βοηθήσει. Παρακάτω είναι η ανακοίνωση. Ελπίζω φίλε μου να βοηθήσουμε να βρεθεί το όργανο.



''Καλησπέρα σε όλους
Τη Δευτέρα 20/1/09 στο Μεταξουργείο,στην οδό Μαραθώνος, πολύ κοντά στο Ασταρι (καφενειο) μου κλεψαν την κιθαρα την οποια εχω φτιαξει μονος μου.
Εσπασαν το πισω τζαμι του αυτοκινητου και την πηρανε.
Αν καποιος ακουσει κατι σας παρακαλω βοηθεια.
Η κιθαρα ειναι πολυ ιδιαιτερη για μενα.
Τα ξυλα της: πατος πλαινα απο ασπρο παλισανδρο(εχει τα χρωματα του μαονιου) καπακι ερυθρελατη και γυρω γυρω η μπορντουρα ειναι κομματακι κομματακι, μια ασπρο ξυλο μια καφε (μαονι)εχει ταμπελα μεσα που γραφει το ονομα μου (Μυλωνας Αντωνης)
Αν καποιος κατα τυχη τη δει,ή ακουσει κατι σας παρακαλω..ΒΟΗΘΕΙΑ''

fleamail:
Σήμερα τα ξημερώματα κάποιος ή κάποιοι έκλεψαν από studio στη Θεσσαλονίκη αφού παραβίασαν (έσπασαν) 3 πόρτες τα εξής

1 κιθάρα GRETSCH REVEREND HORTON G6120 RHH



1 κιθαρα custom Telecaster (φτιαγμένη από τον Σ.Ντούκα)



...μαζί με τις θήκες τους (τις οποίες επέλεξαν προσεκτικά ανάμεσα σε αρκετές) και κάποια άλλα πράγματα (ακουστικά κλπ κλπ). Εννοείται πως η υπόθεση είναι στα χέρια της αστυνομίας.


please keep an eye......


teo_gp:
                                           ΚΛΟΠΗ

Χθες βράδυ άνοιξαν το αυτοκίνητο φίλου στην Πάτρα >:( και, νομίζοντας μάλλον ότι πρόκειται για laptop πήραν μια τσάντα που περιείχε τα εξής πετάλια:

 Vox v847 wah
 Vox v810 overdrive
 Boss DS1
 Boss DD3 Japan
 Ibanez distortion

Ευτυχώς η κιθάρα του δεν είχε κλαπεί, πράγμα που σημαίνει ότι οι άνθρωποι ήταν άσχετοι με το άθλημα... Να έβλεπα τα μούτρα τους μόνο όταν διαπίστωσαν ότι το laptop ήταν κάτι κουτάκια με ποτενσιόμετρα :-\...
 

Denial:
Καλησπερα σε ολους..Θα ηθελα να δηλωσω πως κ εγω εχασα μια κιθαρα,πριν 2-3 μηνες,στο κεντρο της Θεσσαλονικης ( οδος Μανουσογιαννακη 1 ). Ηταν μια Fenfer Strat μαυρη με την σκληρη της θηκη και εκλαπη μεσα απο το αυτοκινητο αφου πρωτα εσπασαν το πισω τζαμι! Ειναι χαρακτηριστικη η κιθαρα διοτι πανω απο τον επιλογεα εχει διακοπτακι για να απομονωνεται ο διπλος μαγνητης!Επισης στο πλαι εχει φυγει πολυ λιγο το χρωμα!

Αν και αργησα να κανω την δηλωση εδω ομως δεν ηξερα οτι υπηρχε αυτη η δυνατοτητα!! Ανεβαζω και καποιες φωτογραφιες μηπως ετυχε να την δει καποιος! Καλη συνεχεια σε ολους!

Stinky:
Ω ρε φιλε! Κριμα. Και γω θεσσαλονικη ειμαι. Αν την παρει το ματι μου θα ενημερωσω.
Αλλα γιατι αφησες την κιθαρα μεσα στο αμαξι? Οι περισσοτερες κλοπες κιθαρων μεσα απο αμαξι γινονται...
Ευχομαι να βρεθει γρηγορα το μωρο.
Προτεινω αν βρεθει ο ενοχος να κανουμε εκτακτο "meeting" οι βοριορς...

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View