Σελίδες:
  • #601 από johnnyevo8 στις 03 Apr 2007
  • ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠ'ΤΟΝ ΖΥΓΌ?
  • #602 από -=Στέλιος=- στις 03 Apr 2007
  • Έχει στο youtube λίγα...




    πρέπει να έχει κι άλλα,τώρα βαριέμαι να ψαξω :P
  • #603 από johnnyevo8 στις 04 Apr 2007
  • ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΣΤΕΛΑΡΑ!!!!ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΑΠΟ ΤΟ YOU TUBE Η ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ??
  • #604 από -=Στέλιος=- στις 04 Apr 2007
  • Σου ανέβασα εδώ ενα προγραμματάκι για να κατεβάζεις βιντεάκια απο you tube.
  • #605 από johnnyevo8 στις 05 Apr 2007
  • THANKS!!!
  • #606 από Σωτήρης στις 12 Apr 2007
  • ΣΑΒΒΑΤΟ 14/04/2007 22:00 ΕΤ1

    ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ

    Για δεύτερη χρονιά, τα «Ημερολόγια» φιλοξενούν ανθρώπους που ξεχώρισαν για το έργο τους, την προσωπικότητά τους ή τη συμμετοχή τους στα κοινά.
    Η Λένα Αρώνη συναντά σημαντικά ονόματα του θεάτρου, του κινηματογράφου και της μουσικής «ξεφυλλίζοντας» τις πιο ενδιαφέρουσες σελίδες των ημερολογίων τους. Κάθε εβδομάδα τρία διαφορετικά πρόσωπα της επικαιρότητας, μιλούν για τη ζωή, τη δουλειά και τα όνειρά τους.
    Οι συναντήσεις γίνονται σε μέρη με ιδιαίτερο ενδιαφέρον, όπως εκθέσεις, γειτονιές, αγορές, εστιατόρια ή σε χώρους, που συνδέονται καθ’ οιονδήποτε τρόπο με τους προσκεκλημένους.

    Δείτε σήμερα: "Φίλιππος Πλιάτσικας, Αλκίνοος Ιωαννίδης, Μάριος Φραγκούλης"


    Η εκπομπή φιλοξενεί τρεις πολύ καλούς ερμηνευτές, με πολύ διαφορετικές φωνές, οι οποίοι ανήκουν στη νεότερη γενιά τραγουδιστών.

    Πρώτος καλεσμένος της Λένας Αρώνη ο Φίλιππος Πλιάτσικας, ο οποίος θυμάται τα πρώτα του βήματα στη μουσική, την τεράστια επιτυχία των «Πυξ Λαξ», την απόφαση για σόλο καριέρα, τις πρόσφατες συναυλίες στο Μέγαρο Μουσικής και μιλά για τα επόμενα σχέδιά του.

    Επόμενος καλεσμένος ο Αλκίνοος Ιωαννίδης. Σε ένα διάλειμμα ανάμεσα στις παραστάσεις του στο «Ζυγό» ο δημοφιλής τραγουδιστής θα μιλήσει για το πώς από τα «Μπακούρια» βρέθηκε στην «Αγορά του Αλ Χαλίλι», για την Λευκωσία που εγκατέλειψε σε ηλικία 20 χρονών, για τα 13 χρόνια πορείας του αλλά και για την επιστροφή του, σε αυτό που αγαπάει, στις εμφανίσεις σε μικρούς και ζεστούς χώρους.

    Τελευταίος καλεσμένος είναι ο Μάριος Φραγκούλης. Σε μια στάση του στην Αθήνα ο γνωστός τραγουδιστής-τενόρος μιλάει για την αγάπη του για την μουσική και την υποκριτική, τα παιδικά του χρόνια, την οικογένειά του και την οικογένεια που θέλει να κάνει. Εξομολογείται ότι θα γίνει σε λίγους μήνες πατέρας, μιλάει με ενθουσιασμό για τις συνεργασίες που έρχονται και τις συναυλίες που θα δώσει ανά τον κόσμο.
  • #607 από Mary_Ann στις 15 Apr 2007
  • Σχετικά με αυτή τη συνέντευξη... Την έχει γράψει κανείς; Μπορεί να την ανεβάσει;; Δεν πιάνουμε ΕΤ1 και την έχασα κ θέλω τόσο να τη δω... Ας βοηθήσει κάποιος χριστιανός (και μουσουλμάνος δε με χαλάει  ;D)... Κ από μένα ό,τι θέλετε!! Pleaaaaaase!!!  ???
  • #608 από FSL στις 18 Apr 2007
  • Tην έγραψα εγώ αλλά την έχω ολόκληρη όχι μόνο το κομμάτι του Αλκίνοου.
    Θα προσπαθήσω να το απομονώσω και να το ανεβάσω.
  • #609 από kefalonitis 7 στις 18 Apr 2007
  • Tην έγραψα εγώ αλλά την έχω ολόκληρη όχι μόνο το κομμάτι του Αλκίνοου.
    Θα προσπαθήσω να το απομονώσω και να το ανεβάσω.

    Για άλλη μια φορά έγραψες Ιωάννα!!!! ;) ;) ;) ;)
    Κάνε όσο πιο γρήγορα μπορείς σε παρακαλώ....
  • #610 από FSL στις 19 Apr 2007
  • Tην παρασκευή στην εκπομπή του Οδυσσέα Ιωάννου στις 6 στον Μελωδία αν κατάλαβα καλά θα τους έχει συνέντευξη ή τεσπα η εκπομπή θα αφορά τη συναυλία που έκαναν το τρίο Αλκίνοος-Χαρούλ-Σωκράτης.....
    Ας μου θυμίσει κάποιος να το γράψω....
  • #611 από founio στις 21 Apr 2007
  • Μία φορά θυμάμαι είχε έρθει από την σχολή μου. Με είχε εντυπωσιάσει η απλότητά του. Δεν τον αναγνώρισα στην αρχή. Τον νόμισα για φοιτητή. Και το γεγονός ότι είναι χαμηλών τόνων, είναι πολύ σπάνιο τώρα πια για καλλιτέχνη τέτοιου βεληνεκούς.
  • #612 από Ρηνιώ-kouzoulotetia στις 10 May 2007
  • Στο Δεύτερο Πρόγραμμα της ΕΡΑ 103.7 FM την Παρασκευη στις 22.00 θα μεταδοθεί ηχογραφημενη συναυλια του Ιωαννιδη απο τον Ζυγό  ;)

    οσοι πιστοι ακούστε...και ηχογραφειστε  ;D
  • #613 από FSL στις 11 May 2007
  • Για σήμερα μιλάμε που θα λείπω?
    Σκρουντ.....αργκ....
    Αν μάθω στον αδερφό μου πως να ηχογραφεί απ το τηλέφωνο και τα καταφέρει θα το χουμε....
  • #614 από iAnos... στις 12 May 2007
  • Από συναυλία στο αμφιθέατρο Σκαλί στη Λευκωσία πριν από περίπου 3 χρόνια  ;)
    Το συμπίεσα αλλά και πάλι είναι αρκετά μεγάλο, 33ΜΒ!

    http://rapidshare.com/files/30883851/Yperastiko.wmv.html
  • #615 από Αγγέλα στις 05 Aug 2007
  • Παιδιά εγώ την Παρασκευή που μας έρχεται θα τον θαυμάσω μαζί με τον Σωκράτη Μάλαμα! Θέλω να του μιλήσω αλλά δεν ξέρω πότε είναι καλά να πάω: πριν ή μετά τη συναυλία?
  • #616 από Ρηνιώ-kouzoulotetia στις 28 Aug 2007
  • http://www.divshare.com/download/1763649-d86   
    (πατηστε εκει που λεει original)

    "Αποψε"
    ενα ακυκλοφόρητο τραγούδι του Αλκίνοου..σε live εκτελεση (video) απο τη συναυλία Μάλαμα-Ιωαννίδη στο Ηρακλειο Κρήτης.. 21-08-2007

    προσοχή: ειναι αρκετα μεγαλο ~130 ΜΒ..θα προσπαθησω να το επεξεργαστω και να το συμπιεσω οσο γινεται..

    εδω ειναι μονο το audio του τραγουδιου..απο τον Ζυγό
    http://rapidshare.com/files/50519326/17_Apopse.mp3.html     ~6.5 ΜΒ
    Ρ.

    σσ ο ηχος του video ειναι αξιοπρεπης..αλλα οχι τελειος.. ;D
  • #617 από HeavyHead στις 04 Nov 2007
  • τον βρισκω πολυ κλαψιαρη..σορρι κιολας
  • #618 από Mrs Brightside στις 21 Nov 2007
  • τον βρισκω πολυ κλαψιαρη..σορρι κιολας

    Δημήτρη μην λασπολογείς!!!  :-X :-X ::) ::) :-* :-*
  • #619 από Mrs Brightside στις 14 Dec 2007
  • "Συναυλίες της Παρασκευής"
    Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου...
    ώρα: 22:00
    στο Δεύτερο Πρόγραμμα

    Ακρόαση και μέσω ίντερνετ στο www.deytero.gr
    στην παραπάνω ιστοσελίδα θα βρείτε και τις συχνότητες για κάθε περιοχή!

    (δυστυχώς δεν ανάφεραν ποια συναυλία θα μεταδόσουν, αν είναι καινούρια ή κάποια που ήδη έχουμε ακούσει)

    Καλή ακρόαση....

    Συγνώμη που το δημοσιεύω καθυστερημένα, αλλά τώρα το έμαθα κ εγώ...
     
  • #620 από Σωτήρης στις 19 Dec 2007
  • να περιμενουμε οτι καποιο καλο παιδι (φσλ...λεεεεμε τωρα ::) ::)) θα κανει ηχογραφιση και για μας που η τεχνολογια για λιγο καιρο μαλωσε μαζι μας και μπαινουμε νετ στα κλεφτα? ::) :-[
  • #621 από Mrs Brightside στις 20 Dec 2007
  • να περιμενουμε οτι καποιο καλο παιδι (φσλ...λεεεεμε τωρα ::) ::)) θα κανει ηχογραφιση και για μας που η τεχνολογια για λιγο καιρο μαλωσε μαζι μας και μπαινουμε νετ στα κλεφτα? ::) :-[

    Παιδιά όποιος τη θέλει ας στείλει πμ. Την έχω!!!
  • #622 από Mrs Brightside στις 27 Dec 2007
  • Ορίστε και μια μικρή
    συνέντευξη του Αλκίνοου



    (είναι βέβαια λίγο παλιά, αλλά δεν πειράζει...)

  • #623 από hot_sauce (φλουτσ) στις 27 Mar 2013
  • ένα mini resurrection (καλά, τεράστιο!) για να ενημερώσω όποιον φαν του χει διαφύγει πως, το Σάββατο παίζει στο Fuzz Club στην Αθήνα:

    http://www.fuzzclub.gr/303-%CE%B1%CE%BB%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CE%BF%CF%83-%CE%B9%CF%89%CE%B1%CE%BD%CE%BD%CE%B9%CE%B4%CE%B7%CF%83/

    και γενικά όλες οι επερχόμενες συναυλίες του:
    www.alkinoos.gr/el/concerts.html
  • #624 από lhda στις 21 May 2013
  • πολυ καλος ο ιωαννιδης κ το κομματι του η παρακληση το καλυτερο....
Σελίδες: