Σελίδες:
  • #76 από Lightstringer στις 15 Nov 2003
  • ΣΤΕΙΛΕ ΕΝΑ E-MAIL ΚΑΙ ΡΩΤΑ - ΤΙ ΠΙΟ ΑΠΛΟ? ;D
  • #77 από Arg0 στις 16 Nov 2003
  • Ρε Καρχαρια εσυ θες πολυ-εφε... Αυτο ειναι εξομοιωτης ενισχυτων...

    Αν σου κανει ομως, τοτε με γεια σου! :)
  • #78 από Καρχαρίας στις 17 Nov 2003
  • Ρε Καρχαρια εσυ θες πολυ-εφε... Αυτο ειναι εξομοιωτης ενισχυτων...

    Αν σου κανει ομως, τοτε με γεια σου! :)

    Για καθήστε ρε παιδιά! Τι έγινε εδώ, δηλαδή δεν είναι πολυεφφέ αυτό? Αν είναι εξομοιωτής ενισχυτών τότε ΔΕΝ μου κάνει. Εγώ θέλω πολυεφφέ. Άρα το αποκλείουμε?
    Φτου, τώρα μπερδεύτικα πολύ. Μήπως μπορεί κάποιος να ξακαθαρίσει το θέμα και να μου δώσει να καταλάβω τι ακριβώς χρειάζομαι. Μου φαίνεται θα πάω να πάρω την Boss GT6 τελικά και ότι βρέξει ας κατεβάσει.

    Αυτά
  • #79 από D@ve Murray στις 17 Nov 2003
  • FIle  karχαρια...παραβλεπωντας το σχολιο σου περι σωστης αντιγραφης κινητων θα σου πω το εξης...εχω την gt-6...pragmati einai εντυπωσικη πεταλιερα και οποιος την βλεπει ψαρωνει....αλλα απο ουσια οχι και πολλα...οι ηχοι ειναι πολυ ψηφιακοι,και η πεταλιερα εξαιρετικα δυσχρηστη.... θα σου προτεινα υπομονη οταν ανεβω συντομα να στην εφερνα να την ακουσεις...νομιζω οτι το POD einai pio sυμφερουσα αγορα...
  • #80 από Καρχαρίας στις 17 Nov 2003
  • FIle  karχαρια...παραβλεπωντας το σχολιο σου περι σωστης αντιγραφης κινητων θα σου πω το εξης...
    εχμ......  ::)

    Πάντως επειδή δεν βιάζομαι και θέλω να πάρω κάτι καλό μια φορά θα περιμένω. Αν μπορέσεις και την φέρεις να την δοκιμάσω θα είναι πολύ καλά. Περιμένω.
  • #81 από Christof στις 15 Apr 2004
  • Ηello Κιθαρίστες και μη. Ελπιζω το αρνακι να έχει χωνευτεί κ να έχουν μοιραστεί καλά τα κιλά του Πάσχα, γιατί σε λίγο πλησιάζει κ το καλοκαίρι κ οι κορμάρες πρέπει να βγουν στη παραλία  ;). Ε, ψιλοξέφυγα...
    1) Βασικα, θέλω να μου πούν όσοι γνωρίζουν, καμμιά καλη πεταλιέρα με γυρω στα 200 Ευρώπουλα. Ξέρετε τπτ? Θενξ...
     
  • #82 από Lightstringer στις 15 Apr 2004
  • Βαλε αλλα 100 να τα κανεις 300 και παρε το POD 2.0...Δε συγκρινεται με καμια πεταλιερα σε αυτα τα λεφτα αλλα και με πολυ ακριβοτερες...τσιμπα   ενα link για να δεις για τι μιλαω:

    http://www.line6.com/productDetail.html?model=4

  • #83 από Christof στις 15 Apr 2004
  • Βασικά φαίνεται να είναι φοβερή, αλλά βλέπω πως δεν έχει πετάλια... Μήπως μετά πρέπει να αγοράσεις έξτρα το Floor Board που έχει στο link?  ??? Και αν πουλιέται εδω στην Ελλάδα θα ειναι στα 300 € θα μου κόψουν τον κ...?  ???
  • #84 από Σπύρος στις 15 Apr 2004
  • Εγώ πήρα με 215+23 μεταφορικά από thomann το ΑX1500G της toneworks και είναι πολύ καλό

    http://www.netzmarkt.de/thomann/thoiw2_artikel-147786.html

  • #85 από Lightstringer στις 16 Apr 2004
  • Βασικά φαίνεται να είναι φοβερή, αλλά βλέπω πως δεν έχει πετάλια... Μήπως μετά πρέπει να αγοράσεις έξτρα το Floor Board που έχει στο link?  ??? Και αν πουλιέται εδω στην Ελλάδα θα ειναι στα 300 € θα μου κόψουν τον κ...?  ???

    Ναι τη πεταλιερα πρεπει να τη παρεις extra..Εχεις δικιο...Ομως μιλαμε για επενδυση και για ηχους που πολλες πεταλιερες θα ζηλευαν μιας και το POD δεν ειναι πεταλιερα αλλα ενας μικρος υπολογιστης που ουσιαστικα προσομοιωνει ενυσχητες με καμπινες ,εφε κ.λ.π - η αποφαση οπως και να χει ειναι δικη σου..
  • #86 από ερεβος στις 16 Apr 2004
  • Ομως μιλαμε για επενδυση και για ηχους που πολλες πεταλιερες θα ζηλευαν μιας και το POD δεν ειναι πεταλιερα αλλα ενας μικρος υπολογιστης που ουσιαστικα προσομοιωνει ενυσχητες με καμπινες ,εφε κ.λ.π - η αποφαση οπως και να χει ειναι δικη σου..

    Μηπως ομως τα εφε του λογω αυτου βρωμανε Γιαπωνεζο???? :-\ :-\
  • #87 από Christof στις 16 Apr 2004
  • Σπύρο, δεν θέλω να ρωτήσω πολλά, αλλά...... Πως την παρήγγειλες? Πρέπει να έχεις πιστωτική κάρτα? Σε πόσο καιρό σου την έφεραν? Άπο απόδοση έχεις μείνει ικανοποιημένος? Εχει πολλούς ήχους? Όταν προσπαθώ να την δω σε 360 μοιρες, δεν μου τη βγάζει κ μου βγάζει ενα Χ. Μηπως ξέρεις γιατί? Αυτά τα ολίγα... (Ο πρήχτης..) :D
  • #88 από Dragoneti στις 16 Apr 2004
  • Με νοιαζουν και μενα οι εντυπωσεις απο το Korg μιας και ψηνομαι να παρω ενα. Εχω μια zoom player 3000s που αν και ψιλο καλη και αρκετα ακριβη τοτε (αν και εγω την πηρα απο κολλητο σε πολυ καλη τιμη, σχεδον τσαμπα), δεν ικανοποιει το στυλ ηχων που θελω, you know, πιο 70's και αρχες 80's και λιγοτερο ψηφιακους και το μεγαλυτερο προβλημα του ειναι οτι πρεπει να χρησιμοποιεις τα μενου του και μου την σπαει (αν και "κομπιουτερας"  ;D), θελω knobs!!
  • #89 από Lightstringer στις 16 Apr 2004
  • Ομως μιλαμε για επενδυση και για ηχους που πολλες πεταλιερες θα ζηλευαν μιας και το POD δεν ειναι πεταλιερα αλλα ενας μικρος υπολογιστης που ουσιαστικα προσομοιωνει ενυσχητες με καμπινες ,εφε κ.λ.π - η αποφαση οπως και να χει ειναι δικη σου..

    Μηπως ομως τα εφε του λογω αυτου βρωμανε Γιαπωνεζο???? :-\ :-\

    Χαιρε πριγκηπα του σκοτους...καιρο ειχαμε να τα πουμε και σε πεθυμησα (αυτη η HOL φταιει για ολα γκρ γκρ)...Αληθεια το εχεις ακουσει το POD η μπα... :P
    Αν δεν το εχεις ακουσει για κανε μια βολτα απο το ΖΟΖΕΦ ...Αν παλι το εχεις ακουσει - τι να πω...Γουστα και αυτια ειναι αυτα..
    Ανυπομονω να τα πουμε...αντε να δουμε
  • #90 από Καρχαρίας στις 16 Apr 2004
  • Βαλε αλλα 100 να τα κανεις 300 και παρε το POD 2.0...Δε συγκρινεται με καμια πεταλιερα σε αυτα τα λεφτα αλλα και με πολυ ακριβοτερες...

    Τελικά όλοι μου έλεγαν για το POD, το POD και το POD. Το δοκίμασα και ... απογοητευτικά! Σε στούντιο κάνει θαυματα αλλά σε live δεν κάνει μια. Ο λεγόμενος ήχος μήγας!
  • #91 από D@ve Murray στις 16 Apr 2004
  • Loipon τις προαλλες ακουσα την πεταλιερα του σπυρου σε εναν ξαδερφακι....επαιζα καλα...βεβαια δεν ακουσα και πολυ γιατι ο ενιχυτης ηταν πολυ μικρος...αλλα ειχε κατι καλα γκαζακια..και ενα απιστευτο καθαρο...
  • #92 από Καρχαρίας στις 16 Apr 2004


  • Σόρρυ που απαντώ εδώ αλλά επειδή βρήκα την συγκεκριμένη κάτω από 300 ευρώ, καινούργια και με ευκολία δώσεων, μάλλον θα την προτημήσω. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Τι έχεις να πεις εσύ Σπύρο? Προσωπικά εμένα με ενδιαφέρει να έχει εφφε και strings... έχει τέτοια? Εφφέ όχι τα κλασικά chorus και waw, τίποτα παραπάνω?
  • #93 από kostasd στις 16 Apr 2004
  • Δοκίμασε το rp-50 της Digitech.Μαλλόν πολυεφφέ το λες παρά πεταλιέρα κ σε αυτά είναι πολύ καλό.Επίσης έχει εκτός κ drum machine.

    Για δες: http://www.digitech.com/products/rp50.htm
  • #94 από Christof στις 16 Apr 2004
  • Ηθελα να σε ρωτήσω ρε Καρχαρία που τη βρήκες πιο φτηνά, αλλά μετά θυμήθηκα απ το αλλο thread οτι μένεις Ξάνθη... Πάντως με ενδιαφέρει κ μένα η εν λόγω πεταλιέρα, οπότε αν την πάρεις, θέλω εντυπώσεις...  :)
  • #95 από Σπύρος στις 16 Apr 2004
  • Έχει 11 εξομοιωτές ενισχυτών (μεταξύ αυτών και έναν ακουστικής κιθάρας πολύ καλό), 11 εξομοιωτές καμπινών, 11 Mod effects (chorus, flanger,delay, phaser,pitch shifter,wah wah octave Κλπ), 11 pedal effects (volume, wah wah, pitch bend, chorus/flanger, mod, delay Κλπ), και 11 ambience effects ( echo , delay, reverb Κλπ)
    Τώρα αν κάνεις συνδιασμούς πέρνεις άπειρους ήχους.
    Το σημαντικότερο είναι ότι και με τέρμα την παραμόρφωση βγάζει απειροελάχιστο θόρυβο ο οποίος εξαφανίζεται με το noise reduction που διαθέτει.
  • #96 από Σιδηρόπουλος στις 16 Apr 2004
  • σπυρο, συγκριση με τζι τι 6, για λεφτα και ηχο ?
  • #97 από Σπύρος στις 17 Apr 2004
  • Δεν έχω ακούσει GT6 αλλά έτσι και αλλιώς αν δεν ακούσεις μόνο σου δεν μπορείς να ξέρεις αν σου αρέσει. Ο καθένας έχει διαφορετικά γούστα και διαφορετικές κιθάρες.
  • #98 από Καρχαρίας στις 17 Apr 2004
  • Christof Σέρρες είπαμε! ;) Καινούργια, όχι ελαφρός καινούργια! Ο τύπος που αγοράζω, εκτός από το ότι είναι φίλος και συνεργαζόμαστε σε ένα άλλο θέμα, έχει εφαρμώσει μια πολιτηκή η οποία λέει ότι θα πουλάω φτηνότερα από τον καθένα στην Ελλάδα!!! Λίγο καμμένο το άτομο?  ;) 8) Σε όλα τα είδη! Korg Triton 1100 ευρώ και όποιος προλάβει!!!!!

    kostasd την άκουσα αυτή που λες, πρέπει να ήταν όμως ένα μοντέλο ποιο πάνω διότι είχε και παντάλ volume από δίπλα, και απλά έμεινα παγωτό!! Έχει απιστευτα εφφέ!

    Σιδηρόπουλε δεν νομίζω να συγκρίνετε... ;) ;D

    Τελικά αποφάσησα να πάρω την GT-6, για δέκατη φορά ίσως. Κάθε που λέω αποφάσησα πάω στο μαγαζι και δεν με αφήνει ο μαγαζάτορας να την αγοράσω!!! Θα με τρελάνει αυτός ο τύπος!
  • #99 από Christof στις 18 Apr 2004
  • Δηλαδή η GT6 είναι καλύτερη?  ??? Αν ναι, πόσο έχει? Γμτ πρέπει να βρω και γω κανένα καμμένο εδω πέρα, μπας και πάρω τπτ της προκοπής...   ;D
  • #100 από Dragoneti στις 18 Apr 2004
  • Την πεταλιερα της Vox την Tonelab SE την εχει ακουσει κανενας? Απο οτι ειδα ειναι λαμπατη και φαινεται αρκετα εντυπωσιακη!! Νομιζω οτι εχει γυρω στα 530 €! Αξιζει τα λεφτα της??
Σελίδες: