Σελίδες:
  • #1 από Pontifikas στις 08 May 2003
  • Έχω μια απορία.Οι κιθάρες εχουν όλες τον ίδιο αριθμό τάστων?Η δική μου έχει 22.Αλλά σε μια ταμπλατούρα είδα ότι πρέπει να πατήσω στο 23 και το 24 >:(,οπότε...ρωτάω.
  • #2 από Fighter στις 08 May 2003
  •  ;)Οχι δεν εχουν ολες τον ιδιο αριθμό ταστο...πανε αναλογα με το στυλ και τη μαρκα...Οταν λεω μαρκα εννοώ...ότι καποιες μάρκες εχουν καθιερώσει να βγάζουν μεγαλα μπρατσα και κατα συνεποεια πολλα τάστα και αλλες οχι... ::)
    Και επισης αλλες εχουν κόψιμο στο κατω μερος για να μπορεις να φθάνεις ευκολότερα στα τελευταία τάστα και άλλες όχι... ::) ;)
  • #3 από Pontifikas στις 08 May 2003
  • Μου έκανες την καρδιά περιβόλι :(.Αντε το 23ο το πιάνω με bend.Το 24ο όμως?γμτ >:(.Anyway σε ευχαριστώ fighter.
  • #4 από Βραζίλης στις 09 May 2003
  • E, πιασε και το 24ο με bend, τι ειναι δυο ημιτονιακια;
    Εδω ο Gilmour ανεβαζει 5 στο σολο του the wall ;D
  • #5 από Pontifikas στις 09 May 2003
  • Πρώτον Δεν Είμαι Gilmour.Δευτερον έχω παρατηρήσει ότι η κιθάρα μου καταφέρνει ένα ημιτόνιο με bend ή εγώ δεν το κάνω σωστά.Δεν ξέρω.
  • #6 από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI - στις 24 May 2003
  •    ...μαλλον δεν  το κανεις σωστα!
  • #7 από kostis88 στις 24 May 2003
  •   ...μαλλον δεν  το κανεις σωστα!

    sot υπαρχει ειδικη τεχνικη???για περιεγραψε την.....
  • #8 από H4RRY στις 24 May 2003
  • Τι θα πει ρε Σωτηράκο ότι δεν το κάνει σωστά? :P Από την δύναμη στα δάχτυλα του εξαρτάται κ απο το πάχος τον χορδών...Φιλέ,εσύ σπρώνε προς τα πάνω κ θα το πιάσεις το bend των 2 ημ...Εγώ που είμαι άσχετος το πιάνω σε 10αρες χορδές,οπότε keep trying!Πρόσεχε τις τενοντίτιδες κ ειδικά τις λανθασμένες διαγνώσεις τους! (Αυτό ισχύει κ για σένα Σωτήρη... ::) )
  • #9 από Sl@sh στις 25 May 2003
  • bale 8res gia na pianeis.oxi re thelei iremia kai prosoxi min spaseis kamia xordi!!
Σελίδες: