Σελίδες:
  • #1 από onou12345 στις 17 Jan 2009
  • Συγγνώμη αν το άνοιξα σε λάθος τομέα αλλά δεν ήμουν σίγουρος που να το ανοίξω.

    Λοιπόν, σκέφτομαι να αγοράσω ενισχυτή από Αγγλία. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα ποιόν αλλά δεν έχει σημασία. Το θέμα είναι πως στην Αγγλία η τάση του ρεύματος είναι διαφορετική από την Ελλάδα. Τι μπορώ να κάνω γι' αυτό; Ακόμα και αν βάλω μετασχηματιστή υπάρχει περίπτωση να μου καεί το μηχάνημα;  Ευχαριστώ προκαταβολικά
  • #2 από Μάνος Καμπούρης (m.k.) στις 17 Jan 2009
  • Ίσως αν τους το ζητήσεις, να σου βάλουν ευρωπαϊκό ρεύμα
  • #3 από Απόλλων στις 17 Jan 2009
  • Λοιπόν, σκέφτομαι να αγοράσω ενισχυτή από Αγγλία. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα ποιόν αλλά δεν έχει σημασία. Το θέμα είναι πως στην Αγγλία η τάση του ρεύματος είναι διαφορετική από την Ελλάδα. Τι μπορώ να κάνω γι' αυτό; Ακόμα και αν βάλω μετασχηματιστή υπάρχει περίπτωση να μου καεί το μηχάνημα;  Ευχαριστώ προκαταβολικά

    H τάση του ρεύματος είναι ελάχιστα διαφορετική στην Αγγλία, συγκεκριμένα 240 Volt αντί για 220. Μόνο η πρίζα είναι διαφορετική. Με έναν απλό μετατροπέα θα είσαι εντάξει.
  • #4 από indie-anos laternative στις 17 Jan 2009
  • Με έναν απλό μετατροπέα θα είσαι εντάξει.
    ... τον οποίο μπορείς να βρεις σε κάθε καλό μαγαζί με ηλεκτρολογικό υλικό.
    Μη φοβάσαι. Έχω πάρει πολλά "ηλεκτρικά" από Αγγλία και όλα δουλεύουν ρολόι.
  • #5 από onou12345 στις 17 Jan 2009
  • Πω ευχαριστώ :D. Ησύχασα τώρα γιατί είχα βρει κάτι πράγματα από Αγγλία σε καλή τιμή και δεν ήμουν σίγουρος γι' αυτό το λόγο. Εντάξει τώρα σιγουρεύτηκα ;D.
  • #6 από onou12345 στις 17 Jan 2009
  • Α, κάτι που ξέχασα να ρωτήσω ένας μετατροπέας πόσο στοιχίζει;
  • #7 από m@ster k@frer στις 17 Jan 2009
  • Α, κάτι που ξέχασα να ρωτήσω ένας μετατροπέας πόσο στοιχίζει;
    Θα σου κοστισει λογικα 2-3Ε οχι παρα πανω και παλι πολλα λεω...
Σελίδες: