Σελίδες:
  • #26 από Boogieman (του Kithara.gr!!!) στις 06 Feb 2011
  • RIP Μεγαλε Garry! Mαλλον ο Θεος σε πηρε κοντα του για να του μαθεις να ροκαρει... :-\

    +1
  • #27 από Mrs Brightside στις 06 Feb 2011
  •  :-\ :-\ :-\
    ...δεν έχω κάτι να πω! ας αναπαυθεί εν ειρήνη...
  • #28 από vagtanplan στις 06 Feb 2011
  • Κριμααααα απωλεια μεγαλη για την μουσικη !!! Τουλαχιστον εφυγε ησυχα χωρις να ταλαιπορηθει απο αρρωστιες κλπ
  • #29 από kostasd στις 06 Feb 2011
  • Α ρε θεέ Gary...μας την έκανες.
  • #30 από Garvin στις 06 Feb 2011
  • τι παει να πει πεθανε στον υπνο του ρε παιδια... ???

    τι ακριβώς δεν κατάλαβες?

    δεν το χω ξαναακουσει για νεο ανθρωπο...εκτος αν ειναι κατι αλλο που δεν το ειπε ο μανατζερ του για ευννοητους λογους...μικρη σημασια εχει ουτως η αλλως...
  • #31 από MACMISIAS στις 07 Feb 2011
  • Είμαι συγκλονισμένος. Δεν το είχα πάρει χαμπάρι και το έμαθα πριν από δυό ώρες στο στούντιο που ήμουνα για πρόβα...Ότι και να πω είναι λίγο. Το μόνο που θέλω να πω είναι πραγματικά ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ που με τη μουσική του με συντρόφεψε και με έκανε να ταξιδέψω. Αισθάνομαι ευλογημένος που μπόρεσα να τον δω ζωντανό στην Αθήνα σε εκείνο το αξέχαστο live του, που μας έκανε όλους να επιβεβαιώσουμε αυτό που όλοι λέγανε. Πόσο μεγάλος κιθαρίστας ήτανε.


    Μιά προσευχή για τη ψυχή σου φίλε μου Gary και ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ. Τίποτε άλλο ... :'(
  • #32 από m@ster k@frer στις 07 Feb 2011
  • Είμαι συγκλονισμένος. Δεν το είχα πάρει χαμπάρι και το έμαθα πριν από δυό ώρες στο στούντιο που ήμουνα για πρόβα...
    κι εγώ ακριβώς σε ίδια φάση το έμαθα....

    Ας τον αναπάυσει ο Θεός... τι άλλο να πω...
  • #33 από Eagle Of Kamelot στις 07 Feb 2011
  • Σπουδαιος μουσικος, καταλαβαινω το σοκ αρκετων, αλλα το πεπρωμενο κανεις δεν το απεφυγε...δε το λεω μοιρολατρικα, αλλα αν ενα πραγμα ειναι σιγουρο με το που γεννιεται καποιος, αυτο ειναι οτι θα πεθανει καποθα στιγμη...

    Τι μας τα λες τωρα, βεβαια, θα πειτε...

    Ας αναπαυεται εν ειρηνη, εξαλλου παρεα θα εχει εκει που παει...ειναι ηδη εκει ο Phil, o Rory (τωρα που το σκεφτομαι, ολοι τους Ιρλανδοι), ο Jimi, ο Ronnie, o Freddie και αλλοι...
  • #34 από Kosthrash στις 07 Feb 2011
  • RIP GARY και ένα τεράστιο Ευχαριστώ για όλα.
  • #35 από Gant στις 07 Feb 2011
  • Καλό ταξίδι Gary, τα σόλο σου να σε συνοδεύουν ...
  • #36 από Wise_One στις 07 Feb 2011
  • Η μουσική έμεινε σίγουρα φτωχότερη... Εκτός των άλλων, θα 'χω να θυμάμαι κι ένα Empty Rooms, απ' τα πρώτα κομμάτια που μ' έβαλαν στη ροκ...
  • #37 από hot_sauce (φλουτσ) στις 07 Feb 2011
  • τι παει να πει πεθανε στον υπνο του ρε παιδια... ???

    τι ακριβώς δεν κατάλαβες?

    δεν το χω ξαναακουσει για νεο ανθρωπο...εκτος αν ειναι κατι αλλο που δεν το ειπε ο μανατζερ του για ευννοητους λογους...μικρη σημασια εχει ουτως η αλλως...

    μπορεί να έπαθε ανακοπή στον ύπνο του...μπορεί πολλά...
    το καλό σε αυτή την περίπτωση είναι πως ούτε πονάς...
    ούτε τρελαίνεσαι που συνειδητοποιείς πως πεθαίνεις...ούτε τίποτα....
  • #38 από kannenas στις 07 Feb 2011
  • Ο πρωτος hard rock δισκος που αγορασα αρχες 80 απο Αγγλια πριν κυκλοφορισει στην Ελλαδα...
    Rockin every night - live in Japan . Οποιος δεν τον εχει ακουσει να τον τσεκαρει οποσδηπωτε.
    RIP GARY
  • #39 από onfire στις 07 Feb 2011
  • R.I.P.
     
    Καπου αυτοι οι δυο ξανασυναντιουνται:
  • #40 από Adoni στις 07 Feb 2011
  • RIP Gary
    Απο τους μεγαλυτερους της μπλουζ-ροκ που γνωρισαμε
  • #41 από Kiratzoharris στις 07 Feb 2011
  • Τι γαματη εκτελεση η αποπανω!...



    H εκδοση με τον gary... :-[ :'(
  • #42 από Vaiking στις 07 Feb 2011
  •                                                                :( :( :'( :'( :( :( :'( :'( :( :(
                                                                 Κάθε χρόνο φτωχαίνουμε κι άλλο...
  • #43 από spider3 στις 07 Feb 2011
  • Καλό ταξίδι Gary Moore  :'(
  • #44 από Rosstrobon στις 07 Feb 2011
  • Πραγματικά κεραμίδα στο κεφάλι μας έπεσε.Ένας μεγάλος κιθαρίστας με πολλά συναισθήματα.Σίγουρα η μπλουζ ροκ αλλά και η μουσική γενικότερα είναι φτωχότερη.Δυστυχώς αυτός όπως και ο Rory,πέθανε νέος.Κρίμα.Ας αναπαυθεί εν ειρήνη...
  • #45 από Μάνος Καμπούρης (m.k.) στις 07 Feb 2011
  • Κρίμα, τόσο νέος...
    Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάζει...
  • #46 από Germ1984 στις 07 Feb 2011
  • Απ'ότι διάβασα σε ένα ξένο site, χωρίς βέβαια αυτό να είναι 100% σίγουρο, ο Gary ήπιε αρκετά το προηγούμενο βράδυ (σαμπάνια και μπράντυ), έκανε εμετό στον ύπνο του και πνίγηκε....Δεν είχε τίποτα παθολογικό ο άνθρωπος...Και πάλι κρίμα. :'(
  • #47 από pipokas99 στις 07 Feb 2011
  •  :'( :'( :'( έχεις αφήσει μεγάλο έργο.... R.I.P.
  • #48 από Sir Muttley στις 07 Feb 2011
  • #49 από Stinky στις 07 Feb 2011
  • Κατα ενα 90% απο τις φορες που μαθαινω τετοια νεα για μουσικους λεω κλαιν μαιν, ωρα του ηταν...
    Αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση μου ρθε καπως...
    Τεραστιος καλλιτεχνης, τεραστια κληρονομια


    Στο καλο
  • #50 από let me know 796 στις 07 Feb 2011
  • κριμα!
    καλο ταξιδι ειναι το λιγοτερο που μπορω να πω για αυτα που μας χαρισε!
    (κατι ηξερα τελικα που ανεβηκα Αθηνα για να τον δω στο τελευταιο live του ,με 39 πυρετο!)
Σελίδες: