Σελίδες:
  • #1 από Anastasia.M.Ribas στις 28 May 2013
  • Emeina Edw-Stelios Rokkos (Acoustic Cover)


    οκ,ναι,ξερω οτι ειναι ακομα ενα βιντεο που γρατζουναω,αλλα δεν σας το δειχνω γι αυτο. μου ειπε η μαμα μου οτι και οταν τραγουδαω και οταν μιλαω δεν αθρωνω καλα τα φωνηεντα,και γενικα να προσεχω και να το σταματησω..οπως φαινομαι στο βιντεο εσεις το παρατηρειτε? δε ξερω εχω μπερδευτει..

    Ευχαριστω για το χρονο σας!
  • #2 από noe13 στις 28 May 2013
  • Καταρχην βλεπω μια μεγαλη βελτιωση στο πως παιζεις και τραγουδας ταυτοχρονα σε σχεση με τα παλιοτερα βιντεο...επισης πιανεις σωστοτερα και καθαροτερα τις συγχορδιες///ιδιαιτερο  προβλημα αρθρωσης δε παρατηρησα!
  • #3 από adr1anos στις 28 May 2013
  • Δεν το βλέπω τόσο έντονα, αλλά ναι, έχεις κλειστό το στόμα σου γενικότερα, λίγο όπως μιλούν οι Άγγλοι. Προσπάθησε να ανοίγεις περισσότερο το στόμα σου στα φωνήεντα, κάνε λίγο ασκήσεις όπου υπερβάλλεις το άνοιγμα και θα δεις μεγάλη βελτίωση στην άρθρωση αλλά και στην χροιά σου.
    Ακόμa κάτι: μην τσακίζεις τα δακτυλάκια σου προς τα πίσω (μέσο στο F, παράμεσο στο G), προσπάθησε να είναι όλα προς τα εμπρός.
  • #4 από Anastasia.M.Ribas στις 28 May 2013
  • @noe13 Να σαι καλα,ευχαριστω!

    @adr1anos
    Aυτα τα δαχτυλακια με ταλαιπωρουν καιρο τωρα,αλλα τωρα επιασα πρωτη φορα δειλα δειλα μπαρε,θα το προσπαθησω παραπανω! Παντως τραγουδαω καλυτερα αγγλικα παρα ελληνικα,ισως εχει σχεση αυτο.. Ευχαριστω πολυ!
  • #5 από Spyros Delta στις 29 May 2013
  • Εινα χαμηλος ο τονος για σενα.
    Δοκιμασε πιο ψηλα  ;)
  • #6 από Anastasia.M.Ribas στις 29 May 2013
  • @Spyros Delta πρεπει να χεις δικιο..σ'αυτες τις νοτες και λιγο πιο χαμηλα (καπου A3 ας πουμε) βασικα ειναι η speaking voice μου,το δοκιμασα και απο D και απο Ε,καλο εβγαινε..Οντως επρεπε να το πω απο D τουλαχιστον
  • #7 από Πέτροc στις 29 May 2013
  • Παρόλο που δεν είμαι ειδικός στην ορθοφωνία, δεν παρατηρώ κάποιο "πρόβλημα" στην άρθρωση των φωνηέντων (αλλά και συνολικά στο τραγούδι)
    Απ την άλλη, αν το προσωπικό σου ύφος ή το μουσικό είδος που υπηρετείς μπορεί να σε κάνει να "τροποποιείς" την άρθρωσή σου 
    (διαφορετική άρθρωση από τον απλό λόγο), πάλι δεν θα χαρακτήριζα την ερμηνεία σου αυτή ως "προβληματική" (όσον αφορά την άρθρωση πάντα)... :)

    Για την ώρα μόνο συμβουλές για περισσότερη βελτίωση έχει το μαγαζί (δουλειά, δουλειά, διασκέδαση και πάλι δουλειά με τη φωνή σου ... ;) )

    ... έχεις βελτιωθεί αισθητά όμως ...  ;)

    /Πέτροc  8)
  • #8 από Anastasia.M.Ribas στις 29 May 2013
  • @Πέτροc   
    Ευχαριστώ πολύ!
  • #9 από Spyros Delta στις 29 May 2013
  • Μπορεις αν θελεις να διορθωσεις την αρθρωση σου, και να γινεις κι εσυ μεγαλη τραγουδιστρια, να ξεσηκωσεις λιγο απο αυτον  ;D
    https://www.youtube.com/watch?v=cJpB_AEZf6U
  • #10 από adr1anos στις 29 May 2013
  • Εγώ τον προτιμώ μαζί με κάποια άλλα ιερά τέρατα: https://www.youtube.com/watch?v=L8s9dmuAKvU

  • #11 από Anastasia.M.Ribas στις 29 May 2013
  • ρε μη με δουλευετε..  :P
  • #12 από Spyros Delta στις 29 May 2013
  • Μεσα στο δουλεμα ομως, υπαρχει και μυστικο μυνημα  ;)
  • #13 από Anastasia.M.Ribas στις 29 May 2013
  • Το οποιο δεν καταλαβα και να μου το στειλεις με πμ :P
  • #14 από Βραζίλης στις 29 May 2013
  • Μπράβο, κι εγώ βλέπω βελτίωση στο παίξιμο της κιθάρας και στο τραγούδι!

    Αλλά οι γνώσεις μου δεν επαρκούν για να διακρίνω πόσο σωστά ή λάθος τραγουδάς  :-\
  • #15 από Spyros Delta στις 29 May 2013
  • Το οποιο δεν καταλαβα και να μου το στειλεις με πμ :P
    Δεν ειναι δυσκολο βρε.
    Οταν καποιος εχει να πει κατι με το τραγουδι του, θα τον ακουσουν ακομα και αν ειναι μουγκος.
  • #16 από Anastasia.M.Ribas στις 30 May 2013
  • @Βραζίλης Ευχαριστώ!! :D
  • #17 από KorakidisN στις 28 Jun 2013
  • Δεν έχεις πρόβλημα άρθρωσης. Αν σε ανησυχεί αυτό. Η μαμά τα παραλέει! Βάλε μόνο χρώμα περισσότερο στη φωνή σου. Φταίει βέβαια που και το κομμάτι το έπιασες απο χαμηλά και δε μπορείς να βγάλεις και πολύ ένταση...
  • #18 από inkandmore στις 24 Dec 2013
  • Καλησπέρα.
    Εγώ δεν έχω κάποιο σχόλιο να σου κάνω επί της αρθρώσεώς σου.
    Είμαι άσχετος από μουσική και προσπαθώ σιγά-σιγά να μάθω διαβάζοντας και βλέποντας βιντεάκια σαν το δικό σου.
    Απλά ήθελα να σ'ευχαριστήσω για το βιντεάκι που ανέβασες καθώς με βοήθησε στο να μάθω το τραγούδι καλύτερα.
    (αρχάριος επίδοξος κιθαρωδός)
  • #19 από MARIOS F στις 30 Dec 2014
  • η αρθρωση σου ειναι σωστη..πρεπει να δουλεψεις λιγο το ρυθμο σου..ενας ευκολος τροπος ειναι να μπαινεις στο youtube και να βλεπεις πως τα παιζουν οι ιδιο unplugged για να κλεψεις καμμια ιδεα..οσο αναφορα το G,δοκιμασε να αλλαξεις τα δαχτυλα σου..στη νοτα g βαλε τον παραμεσο στη b το μεσο και στην πριμα g το μικρο δαχτυλακι..επισης ανεβασε το κομματι τουλαχιστον 1,5 με 2 τονους,ηταν πολυ χαμηλα..
Σελίδες: