Σελίδες:
  • #1 από AderfiTouEleous στις 23 Aug 2013

  • Εχω ένα KORG PA50 εδώ και 5-6 χρόνια, και δεν είχα πότε κανένα πρόβλημά, σήμερα το ανοιξα και απλά δεν ακουγόταν ήχος. ολα όμως είναι σα' να μην υπάρχει πρόβλημα, δείχνει κανονικά όλες τις λειτουργίες, ακόρντα, όργανα, ρυθμούς, όλα επιλέγονται και είναι σα να δουλεύουν, ακόμα και το ελαφρό τσακ στα ηχεία όταν ανοίγει. Απλα δεν ακούγετε τίποτα


    Μιας και είναι γνωστό kayboard και το χρησιμοποιούν πολλοί, ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει;;;;;; έχει τύχει σε κανένα κάτι παρόμοιο;;;;; Δεν ξέρω τη να κάνω!



    PS: αν δεν είναι εδώ το σωστό μέρος στο φορουμ, ας το μετακινήσουν οι admin στο σοστό
  • #2 από Korgy στις 23 Aug 2013
  • 1- εχεις καποιο βυσμα στην υποδοχη ακουστικων?
    2-εχει επιλεγει απο τις κεντρικές ρυθμισεις να μην παιζουν τα ηχεια?


    αν με τα παραπάνω εχεις θέμα, τσεκαρε για επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων ΑΦΟΥ κανεις back up!




    αν δεν δουλεψει και πάλι, μαστορααααααα
  • #3 από AderfiTouEleous στις 23 Aug 2013
  • To δοκίμασα και με ακουστικά, και από τις ρυθμίσεις το τσέκαρα και δεν εχι θέμα. η πλάκα είναι ότι ακόμα και σαν midi controler δουλεύει.....


    Για επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων, δε ξέρω πολλά ??? ???  δοκίμασα να κανό restore korg/os από παλιό bacup δισκετα, και μου έβγαλε error (μάλλον γιατί είναι η ίδια version με το υπάρχων)


    Αν μπορείς να με διαφωτίσεις λίγο παραπάνω για το restore θα σου είμαι ευγνώμον!


  • #4 από Korgy στις 23 Aug 2013
  • δεν διαθετω πολυ χρονο για να το ψαξω, αλλα εδω θεωρητικα ειναι η λυση
    http://www.justanswer.com/electronic-musical-instruments/7oco0-korg-pa50-need-return-factory-settings-after.html


    κατι αλλο, μηπως εχεις συνδεδεμενο expression pedal το οποιο είτε να χάλασε είτε να γυρίστικε το polarity.
  • #5 από AderfiTouEleous στις 23 Aug 2013
  • Όχι δεν έχω συνδέσει κάτι πέρα από midi προς το pc (που το αφαίρεσα για να δω αν)
    Θενκς για το λινκ, μπαίνω τώρα να το δω!!!


    PS: Παρήγγειλα USB Floppy Drive, σε καμιά βδομαδουλα ελπίζω να έχω καλά νέα απο το restore

  • #6 από AderfiTouEleous στις 04 Sep 2013
  • Απο το σαιτ http://www.justanswer.com/electronic-musical-instruments/7oco0-korg-pa50-need-return-factory-settings-after.html κατεβασα τα αρχεια εγκατάστασης. εκανα τη διαδικασια, αλα το ίδιο ακριβος, ενω ολα δείχνουν να λειτουργούν σοστα, δεν έχω ήχο



    Ξέρει κάνεις τι μπορώ να κάνω;;; Μήπως ξέρει κανένας κανα τεχνικό απο χάνια;
Σελίδες: