Σελίδες:
  • #151 από modfori στις 20 Apr 2017
  • Τωρα μετα τον γαμο,δεν εχω τετοιο χορο και δουλευω στο μπαλκονι.Ελα ομως που πιασαν οι βροχες..οποτε κανω θυσιες..
    Το δοματιο των φιλοξενουμενων ειναι ;D

πρόσεχε μη σου χυθεί καμιά κόλλα σε κανα κανπέ και μετά γίνεις εσύ θυσία ;D
  • #152 από saved στις 20 Apr 2017
  • Αν και εχω κανει εξασκιση στην αποκρουση καθε ειδους παντοφλας,εχεις δικιο.Πρεπει να εξαφανισω πλαστη/σκουπες και γενικα οτισιποτε μπορει να βλαψει την σωματικη μου ακερεωτητα ;D
  • #153 από modfori στις 21 Apr 2017
  • παρεμπιπτόντως η ύπαρξη δωματίου φιλοξενουμένων είναι κακή ιδέα  :-X ... οπότε καβάτζωσέ το όσο προλαβαίνεις για εργαστήρι
    (αν και τώρα που το σκέφτομαι μάλλον το'χεις ξεκινήσει ήδη .. και καλά επειδή βρέχει και ιστορίες ...  ;D ;D )
  • #154 από saved στις 21 Apr 2017
  • Τρελος εισαι;να το κανω οπως θελω,μετα να σκασει μυτη κανα μπειμπη και να πρεπει να τα μαζευω ολα;
    Πρεπει να ξενοικιασει ο απο κατω :yeah
    Περα απο την πλακα,αποθηκες και γκαραζια για δουλειες εχω.Οχι σπιτι μου,παω στο πατρικο.Δεν θελω εκει,παω στην μοναδα.
    Αλλα αλλη φαση να το εχεις στα ποδια σου.
    Δεν θα ξεχασω ποτε,οταν εφτιαχνα την καμπινα,με βρηκε 1:30 το βραδυ και ηθελα να κανω δοκημη..ε δεν κοιμοταν κανεις στο σπιτι,ο γειτωνας μενει 300 μετρα μακρια,πολυ θελει; ;D
  • #155 από saved στις 09 May 2017
  • Σημερα επιτελους μπορεσα να παω τα ξυλα του μπρατσου για πλανισμα.
    Παντα μετα απο καθε φορα που κολαμε ξυλα,τα περναμε πλανη για να ειναι ευθεια.
    Για κακη μου τυχη,ο μαστωρας δεν ηθελε να τα περασει πλανη,γιατι υην προηγουμενη φορα που περασε τι βεγκε,του εσπασε το μαχαιρι,γιατι ειναι πολυ σκληρο (το συγκεκριμενο μαδερι πρεπει να ειναι αρκετα παλιο αρα και καταξερο,γιατι το πηρα απο ενα μαγαζι πολυ παλιο) και δεν ηθελα να επιμινω,γιατι αυτος κανει κουμαντο στα μηχανιματα του.Τα περασε στην κορδελα,και ειναι ευθεια κομενα,αλλα λιγο ανομαλη η επιφανια.Θα το τριψω ολο με τριβιο και θα ειναι κομπλε.
    Αφου τωρα εχω ισια την πισο επιφανια,θα μπορεσω να κανω το μπροστα στραβο κοψιμο
  • #156 από Βραζίλης στις 10 May 2017
  • Με τι τριβείο/α τρίβεις; Παλμικό; Περιστροφικό; Ταινιολειαντήρα;
  • #157 από saved στις 10 May 2017
  • Ενα σαν κιαυτο

εχω τα πιαστρακια να το πιασω αναποδα,αλλα τετοιον οδηγο οχι.Παντος κανει πολυ καλυτερη δουλεια απο τα παλμικα,και μπορεις να κανεις και το scalooped headstock των  fender ;)
  • #158 από saved στις 20 May 2017
  • Eτριψα την πισω μερια του μπρατσου,και ειναι λυα.
    Επομενο βημα,να κοψω το σωμα,και να ετοιμασω υην υποδοχη του μπρατσου,ωστε οταν ξεκηνισω να του δεινω αυτο το γυριστο σχημα,να συνεχιζει αυτο το σχεδιο και στο σωμα,μπας και φανει ομορφο
  • #159 από panixgr στις 20 May 2017
  • μπας και φανει ομορφο

η ελπίδα πεθαίνει τελευταία :)
  • #160 από saved στις 20 May 2017
  • Γνωριζοντας οτι δεν το εχω με το design και τον σχεδιασμο,αθτη η ελπιδα εχει πεθανει απο το πρωτο κιολας ποστ ;D
Σελίδες: