Αποστολέας Θέμα: ΚΟΣΤΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ  (Αναγνώστηκε 42507 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
« Απάντηση #25 στις: 28/09/05, 02:38 »
Πρώτον περιμένω μια απάντηση σε αυτό

Δεύτερον, όλα αυτά που λες είναι σωστά αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί επιμένεις τόσο πολύ να μη λες τη τιμή των μαθημάτων σου??? Προσωπικά δεν πιστεύω ότι ισχύει πάντα το "Αν το θέλεις πολύ τότε μπορείς να το κάνεις".
Αλλαξα προσωπικά 3 καθηγητές/τριες μέχρι να βρω αυτό που μου κάνει (και οικονομικά βέβαια). Ενα καλό ωδείο που πήγαινα ήθελε 50 ευρώ το μάθημα, ποσό απαγορευτικό για πολλούς από εμάς. Ταπεινή μου άποψη θα έπρεπε να αναφέρεσαι στη τιμή των μαθημάτων έστω και αν το θεωρείς δευτερεύων θέμα.

Φιλικά

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
« Απάντηση #26 στις: 28/09/05, 03:00 »
Παιδιά η χημεία είναι τα πάντα ανάμεσα στον δάσκαλο και τον μαθητή. Ταυτόχρονα όμως η τιμή είναι δευτερεύουσας σημασίας μόνο αν το πορτοφόλι σου είναι παχύ! Μπορεί κι εγώ να έχω τέλεια χημεία με τους καθηγητές στο fame studio αλλά ζητάνε ένα βασικό μισθό τον μήνα...Οπότε εννοείται πως δε θα πάω. Από την άλλη μπορεί να βρω και καθηγητή με 5 ευρώ την ώρα και αλλά να μην ταιριάζουν τα χνώτα μας και να μην ευχαριστιέμαι καν το μάθημα. Εννοείται πως ούτε εκεί θα πάω... Από εκεί και πέρα θεωρώ οτι τιμές από 15 έως 30 ευρώ την ώρα είναι λογικές για ένα ιδιαίτερο μάθημα φωνητικής και αν ο καθηγητής σας κάνει να αρχίσετε μαζί του! Τώρα το Vocal Studio δεν ξέρω πόσο χρεώνει και δε με αφορά προσωπικά να μάθω κιόλας αλλά μιας και ρωτάνε τόσοι καλό θα ήταν να απαντηθεί... Από την άλλη τηλέφωνα υπάρχουν, όποιος καίγεται να μάθει ας πάρει να ρωτήσει. Εκτός πια και αν είναι τόσο μεγάλο μυστικό... ;D
Το topic έχει τίτλο "Κόστος Μαθημάτων" οπότε όποιος έχει κάτι να πει πάνω σε αυτό (ερώτηση για τιμές, απάντηση για τιμές, οικονομική προσφορά για μαθήματα) ας μιλήσει...τα υπόλοιπα μπορείτε να τα γράφετε στα ανάλογα topics.
Επίσης για το θέμα της διαφήμισης νομίζω πως είναι άτοπο...δεν βρίσκω κάτι το μεμπτό στο να διαφημίζεται κάποιος στις αγγελίες, ειδικά όταν προσφέρει και γνώσεις στο forum. Αν και θεωρώ πως η "μπηχτή" της vocal studio στο Link του parlats είναι πολύ άδικη και αυτό που υπονοεί είναι και αντιεπαγγελματικό και υποτιμητικό για εμάς (τα μέλη μαθητές άλλων χώρων) και με θλίβει.

Αποσυνδεδεμένος Vocal Studio

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Teachers open the door.You enter by yourself.
    • Προφίλ
Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
« Απάντηση #27 στις: 28/09/05, 03:25 »
Επίσης για το θέμα της διαφήμισης νομίζω πως είναι άτοπο...δεν βρίσκω κάτι το μεμπτό στο να διαφημίζεται κάποιος στις αγγελίες, ειδικά όταν προσφέρει και γνώσεις στο forum. Αν και θεωρώ πως η "μπηχτή" της vocal studio στο Link του parlats είναι πολύ άδικη και αυτό που υπονοεί είναι και αντιεπαγγελματικό και υποτιμητικό για εμάς (τα μέλη μαθητές άλλων χώρων) και με θλίβει.

....στο fame studio ζητάνε ένα βασικό μισθό τον μήνα.....

Μπηχτή; Ποιά μπηχτή; Αν θέλεις ανάφερε τη σελίδα,τον αριθμό απάντησης και το σημείο να δω μήπως πράγματι υπονοείται κάτι κατά λάθος.Κι αν δεν είναι κατά λάθος να υποστηρίξω αντρίκεια (κι ας είμαι γυναίκα) τι έγραψα και γιατί το έγραψα. (κατά τα άλλα Baphomet κατά την αποψή σου με δεχτήκανε με ανοιχτές αγκάλες και καλοπροαίρετα όλοι;)
Επίσης που είδες να υποτιμώ μέλη άλλων χώρων;(Δείξ' το μου για να συμμεριστώ και γω τη θλίψη σου.)Ίσα-ίσα εγώ παντού γράφω ότι ο χώρος είναι γεμάτος "καλούς" δασκάλους και δεν το λέω από αβροφροσύνη αλλά επειδή το πιστεύω.Και πάλι είμαι και από αυτούς που υποστηρίζουν "να μην αλλάζετε δασκάλους.".Και επίσης δε μου αρέσει να κρίνω και δε θεωρώ ότι έχω δικαίωμα να κρίνω.Και με τη σειρά μου,θεωρώ αντιεπαγγελματικό και "υποβολιμιαίο" το να αναφερόμαστε σε τρίτες σχολές (πχ.fame )που δεν υπάρχει αντιπρόσωπός τους να υποστηρίξει τις θέσεις τους.
(όσο για τις τιμές μας δουλεύετε 5 ή 15 ευρώ;Γνωρίστε μου κι εμένα αυτούς τους δασκάλους και θα τους προσλάβω αμέσως με πολύ περισσότερα.Μπέσα το λέω.)
Όσο για τις δικές μου τιμές πείσμωσα και δεν θα τις λέω ούτε από το τηλέφωνο πια. Έρευνα αγοράς,τίμια, face to face. ("Άδικη επίθεση";Κοίτα πως αντιγράψατε και αντιστρέψατε αυτό που έλεγα για τον εαυτό μου). Μεταξύ μας σε τι σας ενόχλησα;Δηλαδή τι έννομο συμφέρον (που λένε και οι νομικοί) έχετε εσείς (οι απλοί σπουδαστές και όχι επαγγελματίες) και μου την πέσατε έτσι; Εξηγείστε μου για να σας κάνω τη χάρη  να εξαφανίζομαι σιγά σιγά με ελαφρά πηδηματάκια γιατί το τοπίο...ξέβαψε. (αφού πρώτα ζητήσω συγνώμη αν έβλαψα κανένα.)Συγνώμη για το ύφος αλλά αυτή τη φορά σας αξίζει ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 28/09/05, 04:46 από Vocal Studio »
Teachers open the door.You enter by yourself.
Chinese proverb

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
« Απάντηση #28 στις: 28/09/05, 04:11 »
Στην απάντηση μου πιο πάνω (#25) η λέξη "εδώ", κλίκαρε την και θα σε πάει κατευθείαν εκεί που ρωτάς.

Αποσυνδεδεμένος Vocal Studio

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Teachers open the door.You enter by yourself.
    • Προφίλ
Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
« Απάντηση #29 στις: 28/09/05, 05:26 »
Στην απάντηση μου πιο πάνω (#25) η λέξη "εδώ", κλίκαρε την και θα σε πάει κατευθείαν εκεί που ρωτάς.

ΟΚ! Πάμε τώρα για ύπνο, γιατί την ώρα που εγώ βρίσκομαι σ' άλλη σελίδα εσύ απαντάς σε άλλη και δεν είμαστε σε σωστή επικοινωνία. Μην απαντήσεις αμέσως. Διάβασε τα πάντα και σκέψου αν είναι προτιμότερο να απαντήσω δημόσια ή προσωπικά. Πάντως ...στραβά αρμενίζουμε . Αυτό το λέω και για τον εαυτό μου...
Teachers open the door.You enter by yourself.
Chinese proverb

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
« Απάντηση #30 στις: 28/09/05, 10:30 »
Παιδιά...(μικρά ή μεγαλύτερα ) για να κλείσει κάπου το θέμα περί διαφήμισης (που δεν είναι εδώ το ζητούμενο ) καταθέτω την προσωπική μου άποψη.
Υπάρχει η κατηγορία αγγελίες που δεν θέτει κανέναν περιορισμό πέραν της σχέσης που υποχρεωτικά πρέπει να  υπάρχει με τα αντικείμενα του Forum.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θα ήταν αθέμιτο κάποιος καταστηματάρχης ή επαγγελματίας να βάζει τις αγγελίες του ή τις προσφορές του για προϊόντα ή υπηρεσίες που μπορεί να ενδιαφέρουν πολλούς.
Γιατί δεν θα με ενδιέφερε η αγγελία για την τιμή μιας κιθάρας που μπορεί κάποιο κατάστημα να έχει σε προσφορά.Γιατί δεν θα έπρεπε να με ενδιαφέρει η γκάμα των προιόντων ενός καταστήματος ή των υπηρεσιών.
Από εκεί και έπειτα ο καθένας κρίνεται για αυτό που λέει ότι προσφέρει . Θα έλεγα μάλιστα ότι σε μια διαφήμιση δεν έχεις κανενός είδους δικαίωμα παρέμβασης. Σε μια αγγελία όμως , μπορεί κάλλιστα ο καθένας να εκφέρει την άποψή του και ιδιαίτερα εαν στην πράξη αποδειχτεί ότι είναι αναντίστοιχη με τα αγγελμένα. Άρα αυτό αποτελεί συνάμα και ρίσκο για τον καταστηματάρχη ή τον επιχειρηματία διότι θα έχει αντίλογο...

Οποσδήποτε ομως εαν αυτό γίνεται σε οποιαδήποτε άλλη κατηγορία πέραν της ειδικής που υπάρχει για αυτό το σκοπό , τότε είναι αδόκιμο και μεμπτό και οφείλουμε να μην το επιτρέπουμε.
Δεν μπορεί όμως η αναφορά της επαγγελματικής ιδιότητας κάποιου για την στήριξη των θέσεών του να θεωρείται αυτόματα διαφήμιση.

Αυτή είναι η δική μου θέση.

Απ την άλλη θα προέτρεπα να μην συνεχίσουμε εδώ κάποια τέτοια κουβέντα διότι παρεκλίνει από το αρχικό θέμα.Ιδιαίτερα επειδή το έχουμε και μέσα στο FAQ και δεν χρωστάει κάποιος που θα ήθελε να μάθει για το κόστος των μαθημάτων να διαβάζει περί διαφήμισης ή μη.
Η Vocal είπε την άποψή της περί κόστους , είπε την άποψή της ως επαγγελματίας ότι δεν θέλει για τους δικούς της λόγους να ανακοινώνει τιμές χωρίς προσωπική επαφή , δεν έχουμε λόγο εμείς τώρα να της επιβάλουμε να λειτουργεί διαφορετικά.
Ο καθένας με όποια κρίση διαθέτει ας κρίνει..
Εαν πιστεύετε ότι πρέπει να κουβεντιάσουμε περαιτέρω το θέμα , να ανοίξουμε άλλο , αλλά όχι εδώ.
Ήδη υπάρχει πρόβλημα με διάφορες απαντήσεις που είναι εν μέρη εντός και εν μέρη εκτός και πως τώρα να το ξεκαθαρίσει κάποιος...
« Τελευταία τροποποίηση: 28/09/05, 10:32 από Witchking »
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Vocal Studio

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Teachers open the door.You enter by yourself.
    • Προφίλ
Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
« Απάντηση #31 στις: 28/09/05, 20:30 »
Προς Vocal Studio:
(με λίγα λόγια: ή ενημέρωσέ μας πλήρως ή να σταματήσει αυτή η φιλολογία!)
προς parlats και baphomet
Χε,χε!Μου φαίνεται ότι είστε οπαδοί (όπως κι εγώ καμιά φορά) της παροιμίας:ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΟΤΑΝ ....ΔΙΑΚΟΠΤΩ. Και διακόπηκε η ροή του θέματος και η pascal και η Ελένη,μπορεί να ξέχασαν τις απαντήσεις μου. Δύο τα μεσάνυχτα, τσάμπα καίει η λάμπα;
(Μπόηζ*,νομίζω ότι άπαντες ψιλιάζονται το χαβαλέ που κάνουμε  και το μεγάλο έρωτα  :-* που αναπτύσσεται σιγά σιγά μεταξύ μας και θα μας δείρουν,που παριστάνουμε ότι τα λέμε σοβαρά κιόλας ;))
πρός pascal
"Να μαστε πάλι εδώ Αντρέα....", που λέει το παλιό τραγουδάκι.Ζητώ συγνώμη εκ μέρους του parlats και του baphomet,που διακόψανε τις σκέψεις σου ενώ ετοιμαζόσουν να μου απαντήσεις...Παρεπιπτόντως μπήκα στους όρους των αγγελιών και παραθέτω ατόφια τμήματα.
  :P Eπιτρέπεται μόνο η δημοσίευση αγγελιών που σχετίζονται άμεσα ή έμμεσα με τη μουσική και τον σκοπό αυτού του site. Π.χ. αγορά/πώληση μουσικών οργάνων, βιβλίων, εξοπλισμού κλπ., και η προσφορά/ζήτηση υπηρεσιών όπως συμμετοχή μουσικών, μαθήματα, κλπ.
 :P Κάτω από κάθε αγγελία επιτρέπονται διευκρινιστικές ερωτήσεις και απαντήσεις αλλά όχι ο σχολιασμός ως προς τη χρηστική/χρηματική αξία του αντικειμένου ή κρίσεις και απόψεις επί του αντικειμένου/υπηρεσίας ή προσώπων
προς Ελένη
Περίπου το ίδιο.Ζητώ συγνώμη εκ μέρους του parlats και του baphomet,που διακόψανε τις σκέψεις σου ενώ ετοιμαζόσουν να μου απαντήσεις...
προς parlats και baphomet
Ευχαριστώ εκ των προτέρων που δεν θα διακόψετε τα κορίτσια και θα τα αφήσετε να μου απαντήσουν.Αλλιώς, θα δημοσιεύσω εκείνες τις ... ;D "γυμνές φωτογραφίες" κλπ. κλπ. και θα μάθουνε όλοι τι κάνουμε τα βράδια :D (χε,χε,χε)

Επιστρέφω από ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ τώρα και έκανα σοβαρή και καλοπροαίρετη έρευνα αγοράς στο τι υπάρχει από "τιμές" γενικά.Όποιος ενδιαφέρεται μου λέει και την δημοσιοποιώ.Είναι πραγματικά ενδιαφέρουσα και κατατοπιστική και ΕΝΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ.

*μπόηζ = γκρίκλιζ, (τιμωρία για αυτούς που μου στέλνουνε μηνύματα που βγάζω τα μάτια μου για να διαβάσω.)
Teachers open the door.You enter by yourself.
Chinese proverb

Αποσυνδεδεμένος pascal.

  • Δεν Είμαι Δικηγόρος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 699
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυτό είναι η ζωή; Ε τότε, άλλη μια φορά!
    • Προφίλ
Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
« Απάντηση #32 στις: 28/09/05, 21:04 »
πρός pascal
"Να μαστε πάλι εδώ Αντρέα....", που λέει το παλιό τραγουδάκι.Ζητώ συγνώμη εκ μέρους του parlats και του baphomet,που διακόψανε τις σκέψεις σου ενώ ετοιμαζόσουν να μου απαντήσεις...Παρεπιπτόντως μπήκα στους όρους των αγγελιών και παραθέτω ατόφια τμήματα.
  :P Eπιτρέπεται μόνο η δημοσίευση αγγελιών που σχετίζονται άμεσα ή έμμεσα με τη μουσική και τον σκοπό αυτού του site. Π.χ. αγορά/πώληση μουσικών οργάνων, βιβλίων, εξοπλισμού κλπ., και η προσφορά/ζήτηση υπηρεσιών όπως συμμετοχή μουσικών, μαθήματα, κλπ.
 :P Κάτω από κάθε αγγελία επιτρέπονται διευκρινιστικές ερωτήσεις και απαντήσεις αλλά όχι ο σχολιασμός ως προς τη χρηστική/χρηματική αξία του αντικειμένου ή κρίσεις και απόψεις επί του αντικειμένου/υπηρεσίας ή προσώπων

Kαταρχήν να σου πω ότι έχεις ένα ιδιαίτερο τρόπο γραφής που μου αρέσει πολύ. Κάνεις αντιπαράθεση πρωτότυπη (στις εδωμέσα αντιπαραθέσεις μας ακολουθούμε όλοι σχεδόν ένα πολύ ίδιο και βαρετό μοτίβο!). Ειλικρινά έχουν πολλή φρεσκάδα και γέλιο τα κείμενά σου και δεν το λέω ειρωνικά, αλλά με κάθε ειλικρίνια.

Στο θέμα μας τώρα. Έκανες πολύ καλά και κοίταξες τους όρους των αγγελιών, που είναι πιο συγκεκριμένοι από τους γενικούς όρους εγγραφής στο σάιτ (τι πιο λογικό από αυτό...!).

Παρόλα αυτά, οι διευκρινιστικές ερωτήσεις επιτρέπονται, όπως πολύ καλά διαβάσαμε όλοι. Το φάουλ θα ήταν να μας έλεγες τις τιμές των διδάκτρων και να σε κράζαμε "τι τιμές είναι αυτές;;;;; είστε σοβαροί;;; αγιογδύτες!!! κλπ κλπ

Εφόσον δε θέλεις να τις αναφέρεις (και μου εξήγησε ο Parpen σε π.μ. με απλά λόγια γιατί δεν το κάνεις, ήταν τόσο απλό τελικά... για όσους από μας δεν ασχολούμαστε με μαθήματα δεν εννοούνται όλα), είναι δικό σου το επιχειρηματικό ρίσκο.

Εγώ αυτή τη στιγμή φαντάζομαι τέρατα για τις τιμές των διδάκτρων σας! Όχι ότι έχει καμιά σημασία δηλαδή. Έτσι κι αλλιώς Σέρρες μένω...αν έκανα μαθήματα θα έκανα εδώ.

Όλο αυτό έγινε από καθαρή περιέργεια.

Συγνώμη που σε έβαλα σε όλο αυτό το τριπάκι να γράφεις όλο το βράδυ!

Όσα ξέρει η γυναίκα του κιθαρίστα δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!

Αποσυνδεδεμένος alex68

  • Ο μπαγλαμάς
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Άντρας
  • e, loipon nai
    • Προφίλ
Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
« Απάντηση #33 στις: 28/09/05, 23:13 »

Kαταρχήν να σου πω ότι έχεις ένα ιδιαίτερο τρόπο γραφής που μου αρέσει πολύ. Κάνεις αντιπαράθεση πρωτότυπη (στις εδωμέσα αντιπαραθέσεις μας ακολουθούμε όλοι σχεδόν ένα πολύ ίδιο και βαρετό μοτίβο!). Ειλικρινά έχουν πολλή φρεσκάδα και γέλιο τα κείμενά σου και δεν το λέω ειρωνικά, αλλά με κάθε ειλικρίνια.


ασχετο αλλα και σχετικο
δεν εχω καμια σχεση με το θεμα αλλα εαν ειχα απο περιεργεια και μονο θα ερχομουν να σε γνωρισω (Vocal) ολο και κατι θα αποκομιζα  ;D

πιστευω επισης οτι το οικονομικο μπορει να ειναι απαγορευτικο πολλες φορες,οταν ομως αξιζει καποιος και υπαρχει και η χημεια ,οπως αναφερει ο Baphomet (tsbtc) νομιζω, ισως να βρισκονται λυσεις

και τελος να σαι καλα για την φρεσκαδα που προσθετεις οπως λεει και η πασχαλιτσα και χαρα στο κουραγιο σου !!!



« Τελευταία τροποποίηση: 28/09/05, 23:15 από alex68 »
...ωραίο πράγμα να γρατζουνάς ...

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
« Απάντηση #34 στις: 20/01/06, 19:28 »
Vocal θα μου κάνεις μάθημα ΤΖΑΜΠΑ!!!!!!!!!???????????

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
« Απάντηση #35 στις: 18/07/06, 22:54 »
Η μητέρα μου κάνει ιδιωτικά μαθήματα φωνητικής, 30 ευρά το μάθημα. Μπορεί να σας φανεί ακριβό αλλά δεν είναι, γιατί κατ'αρχάς ακεφτείτε πως άμα ακυρωθεί κάποιο μάθημα απλά δεν πληρώνετε. Εκτώς αυτού, σας εγγύομαι ότι η μητέρα μου είναι πολύ καλύτερη καθηγήτρια φωνητικής από πολλούς άλλους. Αυτό δεν το λέω γιατί είναι μητέρα μου. Απλά ισχύει. Έχει σπουδάσει στη Γερμανία σε τρεις απ'τους καλύτερους καθηγητές φωνητικής στο Βερολίνο και έχει πάρει τα καλύτερα στοιχεία από τον καθένα.
Τέλος πάντων... Όποιος ενδιαφέρεται για πληροορίες κλπ. ας επικοινωνήσει...

Αποσυνδεδεμένος sakisarabatzis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΑΚΗΣ ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΤΕΝΟΡΟΣ-ΚΑΘΗΓΗΤ.ΦΩΝΗΤΙΚΗΣ ΩΔΕΙΩΝ
    • Προφίλ
    • www.sakisarabatzis.gr
Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
« Απάντηση #36 στις: 25/07/07, 19:17 »
Οσο για την τιμη δεν υπαρχει καποιος καταλογος.Φωνητική ειναι οι συγκεκριμενες σπουδες  και ορθοφωνία δινουμε μεγαλύτερη αξία στις φωνητικές ασκήσεις.Το ενα ομως συμπληρώνει το αλλο.
http//  www.sakisarabatzis.gr  ==={dvd-fotos]

Αποσυνδεδεμένος YrIazz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Funky Blue Quintet
Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
« Απάντηση #37 στις: 12/10/07, 10:25 »
Αν και με τρελη καθυστερηση ειπα να απαντησω...

Λοιπον, οι τιμες που συναντησα οταν εψαχνα για ιδιαιτερα ηταν απο 25 μεχρι κ 50 euro το μαθημα...
Στα ιδιαιτερα η τιμη εξαρταται κ πολυ απο την διασημοτητα ή μη του καθηγητη...
Αν και για μενα δεν σημαινει απαραιτητα οτι ενας  καθηγητης με "ονομα" θα κανει καλυτερο μαθημα απο εναν μη διασημο..

Για ωδεια οι τιμες κυμαινονται (σαν να λεω χρηματιστηριακες ειδησεις νιωθω!!) απο 600 εως 100 το μηνα.


*Τα διδακτρα που αναφερω ειναι απο ερευνα αγορας που εκανα προσφατα, οποτε ισως να υπαρχουν κ πιο οικονομικα πακετα....  ;)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
36 Απαντήσεις
43864 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/08, 11:20
από freemind
0 Απαντήσεις
1734 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/10/09, 14:51
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
6 Απαντήσεις
6072 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/11, 10:24
από adr1anos
10 Απαντήσεις
4187 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/12, 10:23
από myster maze
2 Απαντήσεις
15548 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/13, 16:25
από Bonz
4 Απαντήσεις
3746 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/20, 14:10
από GVen