Αποστολέας Θέμα: Κακίες και αλλες ασχημες πραξεις. Αυτη τη φορα δικες μας.  (Αναγνώστηκε 15882 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
"Καλοι ή σκληροί?", "Κουραστηκα να νοσταλγω", "συνηθισα να νιωθω λαθος", "σας εχει δωσει ποτε τιποτα ο Θεος?"
''ΟΠΟΙΟΣ ΠΟΝΕΣΕ ΠΟΛΥ ΓΙΝΕΤΕ ΒΡΑΧΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ'' και τα λοιπα...
Συνηθιζουμε να λεμε τον πονο μας σ αυτα τα θεματα, και σε αρκετα ακομη... Πως νιωσαμε οταν πληγωθηκαμε, οταν καταλαβαμε οτι μας εκμεταλλευονται και αλλα τετοια...

Εμεις δεν εχουμε πληγωσει ποτε κανεναν? Γιατι αναφερομαστε μονο σ αυτα που μας εκαναν, και οχι σε πραξεις δικες μας που ενδεχομενως να εβλαψαν καποιον αλλον, ειτε το θελαμε ειτε οχι?

Εχετε υπαρξει "οι κακοι" της υποθεσης? Εγω ναι. Και κατα λαθος (και οταν το καταλαβα και συνειδητοποιησα οτι δεν διορθωνεται ενιωσα απαισια) αλλα και επιτηδες, χωρις να νιωσω ιδιαιτερες τυψεις.

there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Θα απαντησω πρωτος, μιας και το θεμα ειναι αρκετα ενδιαφερον.
Λογω χαρακτηρα, πολλες φορες πληγωνω ανθρωπους και ιδιαιτερα αυτους που αγαπαω περισσοτερο. Στην αρχη δεν το καταλαβαινω, μιας και θεωρω ( λογω εγωισμου ) πως εχω δικιο, ομως οταν περναει ο καιρος, αισθανομαι αυτο που λεμε "τυψεις" γιατι με πιο ωριμη σκεψη διαπιστωνω πως θα μπορουσα να φερθω τελειως διαφορετικα.
Επειδη αυτη την περιοδο διανυω τις καλυτερες στιγμες της ζωης μου ( καλα, μην με φανταστειτε και καναν 80χρονο :P ) και πολλες φορες πληγωνω, ομως προσπαθω να καταπολεμησω τον εγωισμο μου, θα αναφερθω σε κατι πιο παλιο και πιο συγκεκριμενα στην πρωτη μου κοπελα.
Η φουκαριαρα με αγαπουσε πολυ, ομως εγω ημουν τοσο πουριτανος ( κατι που δεν εχω ξεπερασει απολυτως :D ) και κωλοεγωισταρος ( ουτε αυτο επισης ), ωστε πολλες φορες να την κανω να αισθανεται ασχημα. Ομως επειδη με αγαπουσε, δεν ελεγε τιποτα και τα δεχοταν ολα. Και σαν να μην εφταναν ολα αυτα, στο τελος εγω ημουν αυτος που την χωρισε, δειχνοντας ποσο "ανωτερος" και "μαγκας" ημουν. Αυτο δεν ξερω αν θα μπορεσω να το ξεχασω ποτε, αλλα νομιζω πως οποτε παω να φερθω με τον ιδιο τροπο θα το φερνω στο μυαλο μου, ωστε να μην ξεχναω ποσο ηλιθια συμπεριφερθηκα.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
αν και πολύ εγωίστρια, τους ανθρώπους που αγαπώ προσπαθώ να μην τους πληγώνω και να κρατιέμαι όταν πάω να πω/κάνω κάτι. δυστυχώς είμαι από τα πλέον αυθόρμητα άτομα και έτσι φαίνεται ποιούς συμπαθώ και ποιούς όχι. έτσι, όταν κάποιος μου τη δίνει με τη συμπεριφορά του, του την λέω συνέχεια.
υπάρχει ένα συγκεκριμένο άτομο, στον οποίο τη λέω συνέχεια, αλλά αυτός δεν χαμπαριάζει. ώσπου πριν λίγο καιρό λέει στις φίλες μου: "αυτή πρέπει να με μισεί ε;"
"γιατί το λες αυτό;"
"γιατί όποτε με βλέπει αλλάζει δρόμο"
μ'αρέσει που ενώ φαινόταν από τα λόγια μου ότι μου τη δίνει πολλές φορές, αυτός από αλλού το κατάλαβε!
πάντως για μερικά άτομα δεν έχω καθόλου τύψεις, διότι αυτά που αισθάνομαι τα λέω. δε μετανιώνω για τα αισθήματά μου.
τώρα αν πληγώσω κπ δικό μου άνθρωπο άθελά μου, και το συνειδητοποιήσω αργότερα, τότε ζητώ και συγγνώμη και προσπαθώ να επανορθώσω όσο κ όπως μπορώ.
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Χωρίς υπερβολή δεν έχω πληγώσει ηθελημένα κανέναν. Είμαι άτομο που άμα ενοχληθεί από κάτι το λέει κατευθείαν. Ετσι, ούτε τα μαζεύω μέχρι να κάνω μπαμ και γλυτώνω τις ενδεχόμενες παρεξηγήσεις από την αρχή τους. Γενικά θα έλεγα ότι οι ειλικρινείς άνθρωποι είναι είδος υπό εξαφάνιση και κατάπτυστοι, κρίνοντας από διάφορες συμπεριφορές. Πολλές φορές αισθάνομαι ότι ο απέναντι μου θέλει να του χαιδέψω τα αυτιά με ψέματα και βλακείες απλά για να αισθάνεται καλά. Δεν το έκανα ούτε και πρόκειται να το κάνω μιας και αν και παρεξηγούμαι στην αρχή, σε βάθος χρόνου ο απέναντι μου καταλαβαίνει το πως και το τι.

Αποσυνδεδεμένος Σ.απ.φώΣ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ξέρω, μα επιλέγω ξανά τ' όνειρο.
    • Προφίλ
    • Μαρία Νεφέλη
Θα απαντήσω κι εγώ!

Παλιότερα κάποιος με είχε πληγώσει πάρα πολύ με τη στάση του και τη συμπεριφορά του. Ενώ όλα έδειχναν πως θα ήμαστε ( είμασταν αν διαβάζει και ο Πάρης χεχε  ;D, σωστά δεν το βαλα; ) μαζί, εκείνος αποφάσισε να δώσει μία και να τα καταστρέψει όλα. Τελοσπάντων. Με πλήγωσε πολύ και λόγω εκδίκησης ή δεν ξέρω τι, του είπα ότι τον λυπάμαι. Δυο φορές. Το χειρότερο πράγμα που έχω πει σε άνθρωπο. Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι ότι το εννοούσα κιόλας.

Νομίζω είναι το πιο κακό πράγμα η λύπηση. Χειρότερη και από το μίσος. Αυτά.
Ιξίονες είμαστε όλοι. Iξίονες που αγκαλιάσαμε ένα σύννεφο νομίζοντας ότι κρατούμε τα όνειρά μας...
Ν.Κ.

Αποσυνδεδεμένος Angy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αλλάζουν δρόμοι και μορφές κι οι εποχές αλλάζουν..
    • Προφίλ
πολύ περίεργη συγκυρία αυτό το ποστ... Διανύω μια περιοδο στη ζωή μου που ειλικρινά νομίζω ότι είμαι κακός ανθρωπος... Απομακρύνομαι από ανθρώπους που ξέρω ότι με αγαπούν πολύ επειδή έκαναν λάθη και πιστεύω ότι ο μόνος τρόπος για να το καταλαβουν είναι να μείνουν μόνοι τους. (ούτε καν να μιλήσουμε, α , δεν το συζητώ :P) Λέω πράγματα που ξέρω ότι θα πληγώσουν τους άλλους και ξέρω επίσης ότι δεν θα τα εννοώ την επόμενη μέρα( εν βρασμώ που λένε). Και το χειρότερο είναι οτί μετά ζητάω συγνώμη λες και λογια σκληρά πατάς ένα κουμπάκι και τα σβήνεις και όλα όπως πριν!
Ειλικρινά δεν ξέρω τι μου συμβαίνει... Δεν ήμουν έτσι :-\
Μάθε τη γλώσσα της σιωπής
κι ύστερα έλα να μου πεις
πως κλίνεται το "σ'αγαπώ"...

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
άσχετα με τι λεει ο αγαπητός πάρης, άνθρωπος που να μην έχει πληγώσει δεν υπάρχει. Και το ηθελημένα είναι απλά ένα πρόσχημα. Το τι είναι σε θέση να κάνει η να μην κάνει κάποιος είναι τόσο υποκειμενικό και καιροσκοπικό που ευκόλως παραλείπεται.
Εγώ έχω πληγώσει. Μέχρι κάποιο σημειο στην ζωή μου ήμουν όσο πιο σωστός μπορούσα. Και πολλές φορες, αν όχι τις περισσοτερες τα κατάφερνα. Μετά κάπως "ψήθηκα"  και εγινα πιο εγωιστής. Όσους έχω πληγώσει, δεν το μετανιώνω πάντα, διότι η δικαιοσύνη του εγωισμού, και της κοινωνίας πιθανώς μου ρίχνει τα δίκια. Αλλα...η συνείδηση μου φορτώνει χρωστούμενα. Πάντως στο διάβα του χρόνου παρατηρώ ότι οι πίο μακρυνές όχθες του ρυακιού, οι φαινομενικά ήρεμες, αποκαλύπτουν τους πιο σημαντικούς πόνους που προκαλούμε συνήθως εν αγνοία μας, στην προσπάθεια να πλεύσουμε...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος ogyon21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • I think that playing the bass transforms me a bit
    • Προφίλ
    • FunkyBlueQuintet
Χωρίς υπερβολή δεν έχω πληγώσει ηθελημένα κανέναν. Είμαι άτομο που άμα ενοχληθεί από κάτι το λέει κατευθείαν. Ετσι, ούτε τα μαζεύω μέχρι να κάνω μπαμ και γλυτώνω τις ενδεχόμενες παρεξηγήσεις από την αρχή τους.

Συμφωνω απολυτα μαζι σου Παρη για την ειλικρινια, παρολ'αυτα επειδη κι εγω φερομαι οπως δηλωνεις κι εσυ οτι κανεις, συνηθως μου δημιουργια μεγαλυτερα προβληματα, απ'οτι (φανταζομαι) εαν τα κρατουσα αυτα που σκεφτομαι και νιωθω... Συχνα δεν εχουν μαθει να τους τα λες στη μουρη (και να σαι βεβαια ετοιμος να φας κι εσυ την επιθεση) να ξεκαθαρισεις και μετα να το ξεπερασεις χωρις να θυμασε τιποτα απο το συμβαν, και παρεξηγουνται και δηλωνουν οτι πληγωνονται...

Τεσπα επειδη νιωθω οτι παω να βγω τελειως εκτος θεματος, και θα καταληξει σε προσωπικη εκθεση ιδεων, περιμενωντας (επιτελους) να βρεθει καποιος να με ψυχαναλυσει, το Κοβω εδω...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
άσχετα με τι λεει ο αγαπητός πάρης, άνθρωπος που να μην έχει πληγώσει δεν υπάρχει. Και το ηθελημένα είναι απλά ένα πρόσχημα. Το τι είναι σε θέση να κάνει η να μην κάνει κάποιος είναι τόσο υποκειμενικό και καιροσκοπικό που ευκόλως παραλείπεται.

Οχι Σίμαρε, λέγοντας ηθελημένα, εννοώ ότι δεν είπα ποτέ ή έκανα ποτέ κάτι σε κάποιον από πρόθεση δλδ να το είχα σχεδιάσει να το κάνω. Ούτε καν πάνω σε ένταση δεν το έκανα. Τώρα άμα ο άλλος πληγωθεί γιατί είναι μυγιάγγιχτος ή γιατί δεν του αρέσει η αλήθεια, άλλο θέμα!

Συχνα δεν εχουν μαθει να τους τα λες στη μουρη (και να σαι βεβαια ετοιμος να φας κι εσυ την επιθεση) να ξεκαθαρισεις και μετα να το ξεπερασεις χωρις να θυμασε τιποτα απο το συμβαν, και παρεξηγουνται και δηλωνουν οτι πληγωνονται...

Στα 29 κοντεύω, το ξέρω καλά αυτό, το έχω ζήσει και το ζω ακόμα! Απλά μου φαίνεται λογικό να είμαι οκ με τον εαυτό μου και αισθάνομαι οκ όταν λέω την αλήθεια!

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
εγω ειμαι καλος άνθρωπος(βασικα μ@λακας ανθρωπος)
δεν πειράζω δεν φωναζω και στεναχωριέμαι αρκετα ευκολα με οσα μου λενε αλλοι!
βεβαια προσπαθω να φερομαι οσο καλα και "γλυκα" γινεται σε ολους
δηλαδη ειμαι το παιδι τυπος "προεδρος 15μελους" καλος ηρεμος και χαιρετάω τους παντες!
βεβαια μου λενε ειδικα κοπελες οτι καποιες φορες τις σνομπαρα και δεν τους αρεσε και γενικα μου λενε οτι εχω κανει
διαφορους να αισθανθούμε ασχημα με καποια αντιδραση μου!βεβαια χωρις να το θελω!
τελικα πιστευω οτι αμα στον αλλον δεν δωσεις αυτο που θελει να ακουσει παρεξηγείτε!
ετσι εχουμε καταντήσει σε μια κοινωνια βασισμένη στην υποκρισία και στο ψευτικο χαζο-χαμογελο σε ολους!
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
Ξερω οτι εχω πληγωσει ανθρωπο (ετσι μου ειπε δηλαδη) αλλα ο ιδιος μ' ειχε πληγωσει παρα πολυ πριν οποτε το εκανα για αμυνα!!Προσπαθησα διαβαζοντας το θεμα και τις απαντησεις σας να θυμηθω καποιον που να 'χω πληγωσει.Δυσκολευτηκα αλλα ναι εχω πληγωσει γιατι ο χαρακτηρας μου ειναι τετοιος που το κανω αρκετες φορες.Ειμαι λιγο "ωμη" στα λογια μου και στην προσπαθεια μου να προστατευσω τους ανθρωπους μου τους πληγωνω.Αυτο ειναι και το χειροτερο γιατι καταληγω να πληγωνω τους σημαντικοτερους ανθρωπους για μενα.Αυτο το ανακαλυψα προσφατα και χαρη στη βοηθεια μιας φιλης που δυστυχως την πληγωσα με τα λογια μου(αλλα ειχα δικιο τελικα σ'αυτα που ελεγα :P).
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

Αποσυνδεδεμένος TassosK

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Lefty Powah!
    • Προφίλ
    • Legion of Glory CSS Clan
χυλοπιτα σε μπαζολα θεωρειται κακια? ???
BOMB SQUAD:If you see me running try to catch up :P

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
χυλοπιτα σε μπαζολα θεωρειται κακια? ???

Ναι εκτός και αν είσαι ο Μπραντ Πιτ οπότε δικαιολογείσαι  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Κι εγώ έχω πληγώσει κάποιον κάποτε…τον Χασάν!

Έπρεπε να κατεβάσουμε από μια οικοδομή 80κιλά τούβλα με το αβατόρι! Επειδή όμως είχε χαλάσει το μοτέρ, αυτό έπρεπε να γίνει με σχοινί το οποίο δέσαμε στην τροχαλία του αναβατορίου, ο ένας να το κρατάει από κάτω κι εγώ να απασφαλίσω το αναβατόρι από τον 3ο όροφο. Μόλις το έκανα όμως και τα τούβλα αρχισαν να κατεβαίνουν, άρχισε να ανεβαίνει ο Χασάν που ήταν 60 κιλά. Ήταν πολύ φιλότιμο παιδί και δεν άφησε το σχοινί. Κάπου ενδιάμεσα το αναβατόρι τον βρήκε στο κεφάλι!!!... Δεν έβγαλε τσιμουδιά!!!

Μόλις ο Χασάν έφτασε στο τρίτο όροφο με μεγάλη ταχύτητα, τα δάχτυλα του σφήνωσαν στην τροχαλία. Δεν έβγαλε τσιμουδιά!!! Ταυτόχρονα όμως με μεγάλη ταχύτητα έπεσε και το αναβατόρι στο πεζοδρόμιο και διαλύθηκε.
Μόλις διαλύθηκε το αναβατόρι, ελάφρυνε και άρχισε να ανεβαίνει πάλι, και ο χασάν να κατεβαίνει… Κάπου ενδιάμεσα το αναβατόρι τον βρήκε στο μηρό...Δεν έβγαλε τσιμουδιά!!!
Μόλις το αναβατόρι έφτασε στο τρίτο, ο Χασάν σωριάστηκε στο πεζοδρόμιο… Δεν έβγαλε τσιμουδιά!!!

Άφησε το σκοινί και έπιασε τη μέση του… Το αναβατόρι ελεύθερο πια, έπεσε πάνω του…
Δεν έβγαλε τσιμουδιά!!!
Είμαι σίγουρος όμως ότι πληγώθηκε….
« Τελευταία τροποποίηση: 19/04/07, 16:46 από qrusticks »

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Αυτός που πληγώθηκε περισσότερο απ' όλους qrusticks στην καταπληκτική αυτή ιστορία, είναι ο Αρχιμήδης. Φαντάσου την αγωνία του όταν κατάλαβε ότι δεν έχετε μάθει ακόμα την δύναμη του μέσου, του βαρούλκου δηλ. και αντί να το φέρετε φέρεστε απ' αυτό! :D

Κι εγώ έχω πληγώσει χιλιάδες ανθρώπους. (Κρίση συνειδήσεως  ???) Και το περίεργο είναι ότι με παρακαλούσαν να τους πληγώσω!
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Κι εγώ έχω πληγώσει κάποιον κάποτε…τον Χασάν!

Έπρεπε να κατεβάσουμε από μια οικοδομή 80κιλά τούβλα με το αβατόρι! Επειδή όμως είχε χαλάσει το μοτέρ, αυτό έπρεπε να γίνει με σχοινί το οποίο δέσαμε στην τροχαλία του αναβατορίου, ο ένας να το κρατάει από κάτω κι εγώ να απασφαλίσω το αναβατόρι από τον 3ο όροφο. Μόλις το έκανα όμως και τα τούβλα αρχισαν να κατεβαίνουν, άρχισε να ανεβαίνει ο Χασάν που ήταν 60 κιλά. Ήταν πολύ φιλότιμο παιδί και δεν άφησε το σχοινί. Κάπου ενδιάμεσα το αναβατόρι τον βρήκε στο κεφάλι!!!... Δεν έβγαλε τσιμουδιά!!!

Μόλις ο Χασάν έφτασε στο τρίτο όροφο με μεγάλη ταχύτητα, τα δάχτυλα του σφήνωσαν στην τροχαλία. Δεν έβγαλε τσιμουδιά!!! Ταυτόχρονα όμως με μεγάλη ταχύτητα έπεσε και το αναβατόρι στο πεζοδρόμιο και διαλύθηκε.
Μόλις διαλύθηκε το αναβατόρι, ελάφρυνε και άρχισε να ανεβαίνει πάλι, και ο χασάν να κατεβαίνει… Κάπου ενδιάμεσα το αναβατόρι τον βρήκε στο μηρό...Δεν έβγαλε τσιμουδιά!!!
Μόλις το αναβατόρι έφτασε στο τρίτο, ο Χασάν σωριάστηκε στο πεζοδρόμιο… Δεν έβγαλε τσιμουδιά!!!

Άφησε το σκοινί και έπιασε τη μέση του… Το αναβατόρι ελεύθερο πια, έπεσε πάνω του…
Δεν έβγαλε τσιμουδιά!!!
Είμαι σίγουρος όμως ότι πληγώθηκε….


Τον φουκαρά τον Χασάν.... ;D ;D

Έχω την εντύπωση ότι εδώ και καιρό πληγώνω καθημερινά κάποιον άνθρωπο αλλά δεν μπορώ να κάνω αλλιώς. Δεν το κάνω επίτηδες, ούτε από εγωισμό. Και δεν νιώθω κανθόλου καλά όποτε το σκέφτομαι. Ήρθε η στιγμή που έπρεπε να πάρω κάποιες αποφάσεις για να νιώσω καλά και να κλείσω και κάποιες πόρτες. Και το έκανα. Να σας το θέσω πιο απλά, όπως λέει και το Λενιώ (βλ.: Παπαρίζου..) ;D ...... "Αν είχες έρθει πιο νωρίς, δε θα μας χώριζε κανείς.. κτλ κτλ..
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος το Λιοντάρι

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
"...Τον φουκαρά τον Χασάν...."

To ...  ;D κι από εμένα  :)

Ο Στέργιος παρέθεσε μια γνωστή χιουμοριστική ιστορία
που κι εγώ την είχα ακούσει ή δει <δε θυμάμαι τώρα> στην τουλουβούζιον .   :P
Αλλά για να μείνω στο κυρίως θέμα παραθέτω τα δικά σου λόγια
τα οποία συμφωνούν με πολλά δικά μου .

"...Έχω την εντύπωση ότι εδώ και καιρό πληγώνω καθημερινά κάποιον άνθρωπο
    αλλά δε μπορώ να κάνω αλλιώς.
    Δεν το κάνω επίτηδες ούτε από εγωισμό.
    Και δε νιώθω καθόλου καλά όποτε το σκέφτομαι.
   Ήρθε η στιγμή που έπρεπε να πάρω κάποιες αποφάσεις για να νιώσω καλά
   και να κλείσω και κάποιες πόρτες , και το έκανα..."
Μια φορά προδότης , για πάντα προδότης.

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Να απαντήσω και εγώ.. Για να μην λέτε ότι παραπονιέμαι μόνο  8)
Λοιπον, η αληθεια είναι πως έχω πλήγωσει ανθρωπους. Όμως όχι πολλούς και όχι επιτηδες. Καταρχήν δεν έχω πληγώσει πότε φίλο/η μου. Όταν ο αλλος είναι φίλος, είναι φίλος...Δεν θα κανω ποτε κάτι που θα τον πληγώσει. (παρ'ότι με έχουν πληγώσει φίλοι)... Γενικά απ'όσο θυμάμαι μόνο 2 φορές εχω πληγώσει ατομα. κ οι 2 ηταν καποιοι με τους οποίους είχα σχέση για κανα μήνα άλλα μετά που τους γνώρισα καλύτερα αλλαξα γνώμη και τους είπα να χωρίσουμε, αλλά απ' ότι κατάλαβα ειδικά τον έναν τον πλήγωσα πολύ και με στεναχώρησε πάρα πολυ αυτό...

Αλλα γενικα είμαι ατομο που δεν μ'αρέσει να πληγώνω τον άλλον, ότι κι αν μου έχει κάνει. Πόσο μάλλον όταν δεν μου έχει κάνει τίποτα... Και επίσεις συγχορώ πολύ ευκολα και αυτό ειναι πάρα πολυ κακο! Δηλ. όσο κι αν θελω δεν μπορω να κρατήσω κακια σε κάποιον

Αποσυνδεδεμένος geni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 520
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εύχομαι το 2008 να κάνω κάτι καλό...
    • Προφίλ
Πάντως στο διάβα του χρόνου παρατηρώ ότι οι πίο μακρυνές όχθες του ρυακιού, οι φαινομενικά ήρεμες, αποκαλύπτουν τους πιο σημαντικούς πόνους που προκαλούμε συνήθως εν αγνοία μας, στην προσπάθεια να πλεύσουμε...

ετσι ακριβως!

Η μανα μου ευχεται να μουν λιγο πιο εγωιστρια...εγω νομιζω οτι ειμαι παρα πολυ...καταφερνω οπως θελω και μπορω τον εαυτο μου ως ενα σημειο, λειτουργω με βαση τα θελω ή τις αναγκες μου, κι αυτη η συνειδητοποιηση με κανει να μη θελω το κακο κανενος απο οσους ειναι γυρω μου....σε σημειο που λειτουργω πιο πολυ για τους αλλους!Δε διεκδικω και πολλα, δε ζηταω υπερβολες, συνηθως δινω ο,τι μπορω,χωρις να σκεφτω εμενα,ωστοσο δε θελω να γινομαι φορτικη γιατι δε θελω κανεις να γυρισει να μου πει ''κ εγω που εκανα αυτο, εκεινο, το αλλο, κι εσυ... τιποτα...." Αλλα η αληθεια ειναι οτι για μενα το κανω, εν τελει. Ισως γιατι ετσι νιωθω καλα κι ενταξει. Ωστοσο η αληθεια ειναι αρκετα διαφορετικη, καποια στιγμη θα μου τη βιδωσει και θα μαθω τον εαυτο μου, και τοτε θα ναι τα ζορια...ακομη ειμαι στην προπονηση.... 

Ειχα πληγωσει ενα παιδι καποτε που ημουν πολυ πιο παιδι κι εγω...χωρισαμε ξαφνικα επειδη απ' την αρχη δε μ αρεσαν πολλα <δεν το πολυελεγα κι ουτε φαινοταν, που να το καταλαβει...> και καποια στιγμη βαρεθηκα-και με λατρευε...πανε χρονια ακομη μιλαμε και κυριως με δικη του πρωτοβουλια...τωρα σε αλλη βαση πια, μεγαλωσα και λιγο, μεστωσε...αλλα του βγαζω το καπελο!... απο τοτε μ εχουν πληγωσει δυο φορες ασχημα, και μια τριτη ελαφρια απο φιλικη μερια,αλλα δε βαριεσαι...το θεμα ειναι οτι συνεχιζω να αξιολογω τους ανθρωπους με βαση το ποσο καλοι/ καλοψυχοι ειναι κι αυτο φοβαμαι οτι θα μου βγει σε κακο γιατι πρωτον δεν ειναι μονο αυτο που μετραει και δευτερον γιατι ή θα πληγωσω παλι ή θα πληγωθω πολυ ασχημα...ενω αν ο αλλος ειναι γενκα αναισθητος δεν εχεις να φοβασαι τιποτα!πραγματικα!
Είναι διγ**ία ν΄αγαπάς και να ονειρεύεσαι. Αλλά τι είναι καλύτερα;;;;;

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Kακιες και ασχημες πραξεις??????? Μονο μια???

Τα αγαπημενα προσωπα που δεν προλλαβαινω (η δεν προλλαβα στο παρελθον..........) να δω.......πολλη δουλεια.....

Το συναδελφο στη δουλεια που του τη στησαμε για να παρει το πιο βαρυ μερος της δουλειας πανω του

Οι φορες που μιλησα ασχημα (λογω εκνευρισμου στη δουλεια, λογω συμβιωσης, λογω κουρασης) σε προσωπα που αγαπαω

..............






Αποσυνδεδεμένος Ορφεας

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρομπεν των Χαζων
    • Προφίλ
Χωρίς υπερβολή δεν έχω πληγώσει ηθελημένα κανέναν. Είμαι άτομο που άμα ενοχληθεί από κάτι το λέει κατευθείαν. Ετσι, ούτε τα μαζεύω μέχρι να κάνω μπαμ και γλυτώνω τις ενδεχόμενες παρεξηγήσεις από την αρχή τους. Γενικά θα έλεγα ότι οι ειλικρινείς άνθρωποι είναι είδος υπό εξαφάνιση και κατάπτυστοι, κρίνοντας από διάφορες συμπεριφορές. Πολλές φορές αισθάνομαι ότι ο απέναντι μου θέλει να του χαιδέψω τα αυτιά με ψέματα και βλακείες απλά για να αισθάνεται καλά. Δεν το έκανα ούτε και πρόκειται να το κάνω μιας και αν και παρεξηγούμαι στην αρχή, σε βάθος χρόνου ο απέναντι μου καταλαβαίνει το πως και το τι.


Το ιδιο με ενα μονο περιστατικο ως εξαιρεση.Πριν ωριμασω οταν ημουν ακομη μικροβιο εχω ξεστομισει αυτο που εγω προσωπικα θεωρω οτι χειροτερο μπορει να πει καποιος σε εναν συναθρωπο του.Συγκεκριμενα ειχα αποκαλεσει καποιον "αχρηστο" απολυτως σοβαρα.Και οσο και αν σας φενεται χαζο η παιδιαστικο αναλογιστειτε λιγο τι σημαινει να ειναι καποιος αχρηστος-γενικως,σε ολους τους τομεις και θα δειτε οτι ειναι που χειροτερο απο πολλες αλλες δηθεν βαρυτερες βρισιες...
"Η υποληψη!Τι νομιζετε κυριε,ειναι απλο πραγμα?Ειναι ο σεβασμος των ηλιθιων,το σαστισμα των παιδιων,ο φθονος των πλουσιων και η περιφρονηση του συνετου..."

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
"...Για να μη λέτε ότι παραπονιέμαι μόνο..."

Έλα τώρα κι εσύ , είσαι κι εσύ πληγωμένη με πολλούς τρόπους .

Το παρωνύμιό σου δεν τα λέει όλα ?
"...hurted-fairy..."

Κι όσο για τα "παράπονά" σου , απόλυτα αποδεχτά .



Ε... χμ... Το past participle του hurt είναι hurt και όχι hurted... [nerdy ύφος]
   Πάντως, δε μου έχει τύχει να προσβάλλω και να πληγώσω σοβαρά κάποιον... Μου έχει τύχει να δημιουργήσω ένταση με φίλους, αλλά πάντα παίζει μια γυναικεία ύπαρξη σε κτ τετοια... Βεβαια μετά έπεσαν οι - ειλικρινείς - συγγνώμες και όλα ήταν όπως πριν...
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
"...Για να μη λέτε ότι παραπονιέμαι μόνο..."

Έλα τώρα κι εσύ , είσαι κι εσύ πληγωμένη με πολλούς τρόπους .

Το παρωνύμιό σου δεν τα λέει όλα ?
"...hurted-fairy..."

Κι όσο για τα "παράπονά" σου , απόλυτα αποδεχτά .



Ε... χμ... Το past participle του hurt είναι hurt και όχι hurted... [nerdy ύφος]
   Πάντως, δε μου έχει τύχει να προσβάλλω και να πληγώσω σοβαρά κάποιον... Μου έχει τύχει να δημιουργήσω ένταση με φίλους, αλλά πάντα παίζει μια γυναικεία ύπαρξη σε κτ τετοια... Βεβαια μετά έπεσαν οι - ειλικρινείς - συγγνώμες και όλα ήταν όπως πριν...

Ναι αλλα ο πληγωμένος πως είναι ? ? "hurted" δεν ειναι ??

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Ναι αλλα ο πληγωμένος πως είναι ? ? "hurted" δεν ειναι ??

Οχι, είναι hurt. I'm hurt by you όχι hurted by you!

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Oλοι πιστευω οτι πληγωνουμε αλλους και πληγωνομαστε κι εμεις με την σειρα μας... Τωρα για το αν το εκανα ποτε επιτηδες, και οχι απλα λογω στιγμιαιου εκνευρισμου, ναι... πολλες φορες... και εξακολουθω και το κανω και δεν νιωθω ιδιατερε τυψεις... απλα γιατι το κανω ΜΟΝΟ σε οσους φερονται αναλογα προς εμενα η προς ανθρωπους που αγαπαω η/και εκτιμαω.
Σε αλλες περιπτωσεις που πληγωσα καποιον και ειχα αδικο (ειτε λογω εκνευρισμου, ειτε λογω εγωισμου κτλ), παντα μετα το συζηταγα μαζι του/της και ζηταγα ειλικρινα συγνωμη.
Αυτα...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
22 Απαντήσεις
7698 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/06/03, 10:13
από bartatilas
0 Απαντήσεις
2526 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/04, 12:05
από Arg0
2 Απαντήσεις
2379 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/05, 10:21
από Καρχαρίας
114 Απαντήσεις
31501 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/05, 20:09
από blue_jazz
3 Απαντήσεις
2656 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/06, 09:52
από (Κωνσταντίνος. Γ)
19 Απαντήσεις
8485 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/06, 13:03
από tasos__
20 Απαντήσεις
5750 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/10/07, 22:10
από x-versous
1 Απαντήσεις
37508 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/13, 00:55
από ixolipsia.gr
1 Απαντήσεις
3380 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/13, 22:33
από Πέτροc
0 Απαντήσεις
2986 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/21, 16:36
από dimgall