Σελίδες:
  • #26 από Modmor στις 27 May 2005
  • Πράγματι, το 'Θα ρθει ο καιρός που θα σπάσω την πόρτα' είναι τόσο απλό όσο και αριστουργηματικό.....

    Όσο για τα νούμερα, μια που αμφιβάλλω αν τον ίδιο τον Γιάννη τον νοιάζουν, δεν είναι λόγος να αγοράσει κανείς το CD.
    Είναι απλά απο τα CD εκείνα, που μπορείς να τα πεις ''συλλεκτικά'' ανεξαρτήτως ποσων αντιτύπων κυκλοφορούν.

    Σπεύσατε λοπόν, ούτως ή άλλως.....
  • #27 από Τσάκι στις 27 May 2005
  • πραγματικα ειναι δισκαρα
    το λατρεψα με το πρωτο ακουσμα
    εξαιρετικη δουλεια
  • #28 από Σιδηρόπουλος στις 01 Jun 2005
  • μου φανηκε ψιλοάθλιος.. χωρις μελωδία.. μονο 2-3 κομμάτια κατι γινεται και παλι τπτ ιδιαιτερο..
    :/
  • #29 από Zoso στις 12 Jun 2005
  • Σήμερα σε ένθετο της 'Ε', ο Αγγελάκας μιλάει για όλα... Σπεύσατε...
  • #30 από Zoso στις 14 Jun 2005
  • Kάπου εκεί, λέει και ότι το Σεπτέμβριο θα κυκλοφορήσεικαινούριο δίσκο, με 13μελή ορχήστρα... Γράφει και στίχους...

    Υ.Γ.: Τρυπάτες πατάτες... Απίστευτο...
  • #31 από idioteque στις 01 Jul 2005
  • xm...den einai katholou asxima ta prwta 5 kommatia...tha perasei ligo i wra kai tha katevasw kai ta alla.
    re paidia an anevaze kaneis kai to Ena iperoxo tipota to disko tha eimastan kirile :)
  • #32 από nick_rocks στις 09 Jul 2005
  • Για την ιστορία, το cd ήταν στη 14 θέση στα chart για τον Ιούνιο...
  • #33 από vangelis στις 12 Aug 2005
  • to akousa polu, ma polu prosextika auton ton disko, einai polu tolmhros, kata kapoion tropo arrostos..o aggelakas spania tragoudaei, rhtoreuei tis perissoteres fores, epikratei mia anhsuxitikh kai problhmatismenh atmosfaira...mou arese, epeish akribos einai toso tolmhro, epeidh exei bathos, epeidh arneitai na akolouthsei OLES, ma pragmatika OLES  tis suntages ths "epituxias"....mprabo.
  • #34 από vasssos στις 14 Aug 2005
  • Eμενα μου θυμισε πολυ Apocalyptica..(οχι πως ειναι κακό..)..Με 1-2 ακουσματα του δισκου καταλαβαινει κανεις οτι δεν γραφτηκε τυχαια..Προσεγμενη δουλεια που εγινε με πολυ μερακι και κυριως ψυχη..
  • #35 από Fteo στις 16 Aug 2005
  • Πολυ πιθανο να σου θυμισε αφου απο οσο ξερω οτι ακους ειναι τσελα. Κατι βομβοι βεβαια που ακουγονται μονο τσελα δε θυμιζουν αλλα αν παιξεις με τα samples κανεις τα παντα. Τεσπα, πολυ πειραματικος ηχος αλλα ως μεγας φαν του Αγγελακα μπορω να πω οτι καλα κανει κ βαζει ψηλα τον πηχη καθε φορα. Πετυχε αυτο που κανει παντα, διχαζει...
  • #36 από fatses asteies στις 25 Aug 2005
  • Μόλις κατέβασα τα μισά τραγούδια από τη διεύθυνση που δόθηκε πιο πάνω. Δεν πιστεύω αυτό που ακούω. Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Ο . Θα πάω να το αγοράσω και θα πρότεινα σε όσους αρέσει να το αγοράσουν επίσης , πρέπει να βοηθάμε τέτοιες δουλειές , να κάνουν κάποια νούμερα , δεν είναι μεγάλο το κόστος να πάρουμε ένα cd και αυτός είναι ο μόνος τρόπος να βοηθήσουμε κι εμείς για να γίνονται τέτοιες προσπάθειες. Το "Θα 'ρθει ο καιρός που θα σπάσω την πόρτα" είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει τα τελευταία χρόνια . Διαμάντι ανυπολόγιστης αξίας .

    Έχουν περάσει 3 μήνες από τότε και συνεχίζει να μου αρέσει το ίδιο και περισσότερο. Μεγάλε αθάνατε Αγγελάκα, την επόμενη δεκαετία που αρκετοί νέοι καλλιτέχνες θα έχουν και τέτοιου τύπου "τραγούδια" μέσα στις δουλειές τους τότε θα θυμηθούμε και πάλι το πόσο πρωτότυπος και νεωτεριστής είσαι πάντα.
  • #37 από adraxti στις 04 Sep 2005
  • to temp2 diagrafike omws  :-\
    kapoiossssssssssssssssss na to ksanabalei?
  • #38 από stavrod7 στις 09 Sep 2005
  • Μια καταπληκτική και πολύ δουλεμένη δουλειά. Πήραν ένα μεγάλο ρίσκο που δυστυχώς δεν πιστεύω να τους βγει. Για τους λόγους…καλύτερα να μην τους αναφέρω να μην «παρεξηγηθώ» και με κανένα.
    Κάθε τραγούδι έχει το δικό του μήνυμα να περάσει καθώς και όλα μαζί(συμπεριλαμβανομένου και του «εξωφύλλου») αποτελούν, πιστεύω, μια «σκοτεινή»- άποψη, γεμάτη απογοήτευση και προβληματισμό.  Με εντυπωσίασε πάρα πολύ ο ήχος του τσέλου στο «οι ανάσες των λύκων» όπου μιμείται τους λύκους. Γενικά, το τσέλο προσπαθεί να «μιμηθεί» τη φωνή-στίχο και η φωνή το τσέλο-γι’αυτό άλλωστε τραγουδάει στο τονικό ύψος του τσέλου. Δεν μπορώ να ξεχωρίσω κομμάτι-πιστεύω ότι αυτή είναι η ιδέα του δίσκου-ότι πρέπει να ακουστούν όλα για να περαστεί το συνολικό μήνυμα.
    Περιληπτικά…αυτά.
  • #39 από echo στις 01 Oct 2005
  • Τον έχω αγοράσει τον δίσκο.Με δυο λέξεις:Απλά εξαιρετικός!
  • #40 από Κατερινα_ στις 09 Oct 2005
  • Την νοσηρότητά του την έχει ο δίσκος. Μου άρεσε όμως απο την πρώτη στιγμή που τον άκουσα.
    Δεν ξέρω αν μπορώ να πω τον Αγγελάκα νεωτεριστή
    αυτό δεν έχει σημασία όμως, έχει;


  • #41 από Krusty στις 10 Feb 2006
  • Επειδή έχουν λήξει οι σύνδεσμοι για download θα μπορούσε να ξαναγίνει ο
    δίσκος upload;

    Ευχαριστώ
  • #42 από Apoptygma στις 15 Feb 2006
  • Επειδή ακόμα δεν τον έχω ακούσει τον δίσκο θα εμπιστευτώ τον φίλο fatses asteies και θα τον αγοράσω κατευθείαν χωρίς να ακούσω κανένα τραγούδι...Η αυτοψία θα δείξει....
  • #43 από Krusty στις 22 Apr 2006
  • Oι ευχαριστίες για το upload στον 'Υπέροχο Τίποτα'
    http://www.megaupload.com/?d=IN5A7IYM
Σελίδες: