Σελίδες:
  • #3576 από vagtanplan στις 17 Dec 2012
  • Μετα απο οριμη σκεψη και μια περιοδο γλυκιας αναμονης....η πρωτη μου NS GUITARS Strat εφτασε στα χερια μου....!!
    Εντζοϊ !! :P




     
     
  • #3577 από noe13 στις 17 Dec 2012
  • κουκλα ειναι...πες μας κ κανενα στοιχειο να μας ανοιξεις την ορεξη!!!
  • #3578 από vagtanplan στις 17 Dec 2012
  • Εγω για το καλο σας δεν εβαλα χαχαχαχα.....γιατι με ενα κοστος λογικοτατο φτιαχνεις στον Ντουκα μια κιθαρα πολυ ανωτερου επιπεδου απο τις περισσοτερες που κυκλοφορουν στην αγορα απο 700-1500 ευρω....!!
    Nα πω οτι το οργανο ειναι παναλαφρο "αναπνεει" απιστευτα και εχει ενα φανταστικο twang το φινιρισμα αψεγαδιαστο. Ηρθε αψογα σεταρισμενη απο τον κατασκευαστη με τις χορδες που ηθελα και το σετ απ που ηθελα. Ειναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ αθορυβη σε ολες τις θεσεις (εκει παιζει βεβεαια ρολο και η επιλογη των Bill Lawrence μαγνητων που ειναι αθορυβοι )ΑΛΛΑ και το παααααρα πολυ καλο shielding που εγινε στην κιθαρα.
    Θα πω βαρια κουβεντα αλλα....δυσκολα θα ξαναπαω σε οργανο παραγωγης .....!!!
    Τεχνικά χαρακτηριστικά:
     Body: 2 pieces Red alder
     Color: Seafoam green nitro finish
     Neck: Μaple with 21 medium jumbo frets 12" radius, C-shape
     Tremolo: Kluson vintage steel block, gold
     Tuners: Kluson double line, gold, vintage style
     Pickups: Bill Lawrence keystones set
     Nut: TUSQ
     Electronics: Japan pots, CRL switch, Switchcraft jack, Orange drop capacitor
     
  • #3579 από atav (φλουτσ) στις 17 Dec 2012
  • Είδα το nick σου στο θέμα και σκέφτηκα ''ωχ, τι θα δούμε πάλι Δευτεριάτικο...'' Ε μας έστειλες (πάλι! ). Καλορίζικη και καλόπαιχτη!
    Υ.Γ. Γράψε και κανένα κλιπάκι ντε....
    Υ.Γ.2 Τιμούλα; Αν δεν έχεις πρόβλημα βέβαια...
  • #3580 από vagtanplan στις 17 Dec 2012
  • Μολις 990 ...!!
  • #3581 από noe13 στις 17 Dec 2012
  • Μπορεις να τη στελνεις ανα βδομαδα σε καθε χρηστη του φορουμ να τη δοκιμαζει? ;D ...Να φανταστω ειναι κατασκευη απο την αρχη ετσι?Τα ξυλα ειναι δικα σου?Καταληγω οτι αυτο το χρωμα της ταστιερας ειναι το αγαπημενο μου!!! :o
  • #3582 από hot_sauce (φλουτσ) στις 17 Dec 2012
  • καλορίζικηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!
    είναι κουκλί!!
    μ'αρέσει το gold hardware ;D ;D
  • #3583 από vagtanplan στις 17 Dec 2012
  • Μπορεις να τη στελνεις ανα βδομαδα σε καθε χρηστη του φορουμ να τη δοκιμαζει? ;D ...Να φανταστω ειναι κατασκευη απο την αρχη ετσι?Τα ξυλα ειναι δικα σου?Καταληγω οτι αυτο το χρωμα της ταστιερας ειναι το αγαπημενο μου!!! :o
    Τα ξυλα ειναι διαλεγμενα parts απο τον Σταυρο Ντουκα στις προδιαγραφες που ζητησα, γι αυτο και ειναι κατω απο τα 1000 ευρω η κιθαρα. Η ακριβη του σειρα ειναι 100% χειροποιητες απο κορμο δηλαδη... αλλα εκει παμε στα 1300+ αλλα βεβαια απιστευτης ποιοτητας !! Αν οι parts βγαινουν σα την δικια μου φαντασου τι γινεται με τις αλλες...και εκει μιλαμε για επιπεδο custom shop τσε βαλε...αξιζουν 1000%.
    Και μενα μ αρεσει αυτο το χρωμα σε ταστιερα vintage tint ειναι.
    Δοκιμες μετα αφεψηματος οποτε γουσταρετε παιδες, μη τα ξαναλεω χαχαχαχαχα Ειδικα μεσα στις γιορτες που δε θα δουλευω στην διαθεση σας για μιτινκ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. χαχχαχα
  • #3584 από Alex_Under στις 17 Dec 2012
  • Πολύ όμορφη. Δείξε και καμιά φώτο "ολόσωμη".
    Απλά μου έκανε εντύπωση (εγώ τουλάχιστον, πρώτη φορά το είδα) η ταστιέρα, που είναι 2 pieces maple. Νόμιζα ότι όλες οι maple ταστιέρες ήταν πάντα one-piece.
  • #3585 από vagtanplan στις 17 Dec 2012
  • Πολύ όμορφη. Δείξε και καμιά φώτο "ολόσωμη".
    Απλά μου έκανε εντύπωση (εγώ τουλάχιστον, πρώτη φορά το είδα) η ταστιέρα, που είναι 2 pieces maple. Νόμιζα ότι όλες οι maple ταστιέρες ήταν πάντα one-piece.

    Ολοσωμη με το μαγιοοοοο  :P :P

    Και μια απο την παρθενικη της εμφανηση σε παλκο...(στο κεντρο εεε η αριστερη ειναι η Eric Johnson του Κωστα)

     
  • #3586 από hot_sauce (φλουτσ) στις 17 Dec 2012
  • η πάνω πολύ ωραία σαν φωτογραφία....για το μοντέλο τα είπα πριν!

    η 2η....άντε ρε αλήτες που μας κάνετε και ζηλεύουμε!!!
  • #3587 από Μπιφτέκι στις 17 Dec 2012
  • Πανέμορφη, καλορίζικη, αλλά δε μου αρέσει καθόλου η λευκή πέρλα στο πικ-γκαρντ (είναι προσωπικό κόλλημα αυτό).
    Καλόπαιχτη.
  • #3588 από vagtanplan στις 17 Dec 2012
  • Πανέμορφη, καλορίζικη, αλλά δε μου αρέσει καθόλου η λευκή πέρλα στο πικ-γκαρντ (είναι προσωπικό κόλλημα αυτό).
    Καλόπαιχτη.
    Ευχαριστω φιλος !!!
    Εχεις δικιο αυτο ειναι η σ αρεσει πολυ ή καθολου...!! Ειναι καθαρα γουστο !!
  • #3589 από noe13 στις 13 Jan 2013
  • Ας βαλω κ εγω το καινουριο μου μωρο που τοσο αναπαντεχα μπηκε στη ζωη μου....Suhr Pro Series S-1...δεν εχω ξαναπιασει τετοιο μανικι στη ζωη μου!!!!


  • #3590 από Μητσάκος στις 13 Jan 2013
  • Vagtanplan, πάρτε και κανένα πετάλι ρε... :P

    Noe με γεια! Είθε πάντα να συμβαίνουν τέτοια ωραία απροσδόκητα! ;D
  • #3591 από modfori στις 13 Jan 2013










  • στις πρώτες φωτογραφίες είναι η Michael Kelly Patriot Custom η οποία είναι καινούργια αλλα την έχω αγαπήσει ήδη για την αίσθηση που μου δίνει στο παίξιμο αλλα κ για την εμφάνισή της βεβαίως βεβαίως. για τα λεφτά της είναι εξαιρετική κιθάρα .

    στις 2 τελευταίες φωτο ειναι η Squier Strat την οποία αγόρασα 2ο χέρι πριν απο 10 χρόνια .μοναδικό το χρώμα της . Εχω αλλάξει μαγνήτες κ βάψει το λευκό περλα pick-guard σε μαύρο γυαλιστερό.Είναι η πρώτη μου ηλεκτρική κ δεν την αποχωρίζομαι για κανένα λόγο.
  • #3592 από hot_sauce (φλουτσ) στις 13 Jan 2013
  • Νώε τα λινκς είναι λάθος
    modfori ωραία τα μωρά! λίγα λόγια??!??
  • #3593 από noe13 στις 13 Jan 2013
  • Παραιτουμαι...κ ετσ φαινεται :P
  • #3594 από hot_sauce (φλουτσ) στις 13 Jan 2013
  • Ας βαλω κ εγω το καινουριο μου μωρο που τοσο αναπαντεχα μπηκε στη ζωη μου....
    για πες ιστορία....
  • #3595 από noe13 στις 14 Jan 2013
  • Ας βαλω κ εγω το καινουριο μου μωρο που τοσο αναπαντεχα μπηκε στη ζωη μου....
    για πες ιστορία....
    Ημουν στο μηνα του μελιτος με την fender deluxe μου...μιλαω με ενα φιλο στο εξωτερικο,ο οποιο ειχε κ αυτος μια deluxe κ πηρε τη suhr pro series και μου λεει αν τη δοκιμασεις θα τα ξεχασεις ολα...λεω αποκλειεται,μεχρι που τη δοκιμασα...το μανικι και η ταστοδουλεια δεν υπαρχει...εβαλα τη fender αγγελια,πουληθηκε σε μια ωρα και τη χτυπησα χωρις τυψεις...ειναι σα να εισαι με τη EΕλεονωρα Μελετη και να χτυπας Μονικα Μπελουτσι....αλλο επιπεδο!!!
  • #3596 από hot_sauce (φλουτσ) στις 14 Jan 2013
  • καλά....αυτό με την Μελέτη δε το λες κι επιτυχία αλλά τεσπα.....

    κανά 800άρι δεν κάνει η S1?
    δεν είναι και πολλά (οικονομικά) επίπεδα πιο κάτω αλλά από άποψη ονόματος....είναι outsider!
    μπράβο ρε!, καλορίζικη!
  • #3597 από noe13 στις 14 Jan 2013
  • καλά....αυτό με την Μελέτη δε το λες κι επιτυχία αλλά τεσπα.....

    κανά 800άρι δεν κάνει η S1?
    δεν είναι και πολλά (οικονομικά) επίπεδα πιο κάτω αλλά από άποψη ονόματος....είναι outsider!
    μπράβο ρε!, καλορίζικη!
    Με εκανες και γελασα ρε μπαγασα βραδιατικα!!! ;D ;D ;D Κ ειναι κ τσαγκαροδευτερα!!!!
  • #3598 από hot_sauce (φλουτσ) στις 14 Jan 2013
  • εδώ το βρήκα:
    http://guitarasylum.com/index.php?/suhr-pro-series/vmchk

    αλλά τώρα είδα πως λέει δολλάρια....ε, πόσο τη βρήκες? 650-700?

    (για τη Μελέτη δεν αναθεωρώ πάντως..... :P
    Παπαβασιλείου for the win!)
  • #3599 από noe13 στις 14 Jan 2013
  • εδώ το βρήκα:
    http://guitarasylum.com/index.php?/suhr-pro-series/vmchk

    αλλά τώρα είδα πως λέει δολλάρια....ε, πόσο τη βρήκες? 650-700?

    (για τη Μελέτη δεν αναθεωρώ πάντως..... :P
    Παπαβασιλείου for the win!)
    Ξαναδιαβασε τι λεει το λινκ...1890 δολλαρια τα οποια για τις SUHR στην ευρωπη ειναι η ιδια τιμη σε ευρω...περιπου 2.000ε εχει ευρωπη...για να ξερεις παντως για τη Μελετη παρεξηγηθηκα περισσοτερο!
  • #3600 από hot_sauce (φλουτσ) στις 14 Jan 2013
  • χμ......δεν πάω καλά!
    είχα κολλήσει στο: "You Save: $810.00" και νόμιζα πως αυτή είναι η τιμή του οργάνου!!
    ε....για δύο χιλιάρικα εντάξει! λογικό είναι το όργανο να σπέρνει....
    και από κλειδάκια καλά πάμε.....
    οι μαγνήτες της Suhr τι λένε?

    για να ξερεις παντως για τη Μελετη παρεξηγηθηκα περισσοτερο!
    σ'αυτό τι να σου πω?
    θα περιμένω και τα υπόλοιπα καλόγουστα μέλη να με υποστηρίξουν! ;D
Σελίδες: