Σελίδες:
  • #51 από m@ster k@frer στις 13 Jul 2011
  • Πρώτο και καλύτερο... ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΞΑΝΑ???
    Εμένα με ξύνουν τα χέρια μου για επόμενο project αλλά με κρατάνε οι αφραγκίες...

    Συνεχίζοντας, πολύ όμορφη...μπράβο φίλος...
    Για τη γυαλάδα θυμίσου τι σου είπα πιο πάνω για τα υγρά τριψίματα... ;)
    και αυτό που λές για το τρέξιμο προτείνω τοπική επιδιόρθωση πριν σκληρύνει τελείως το λούστρο... τρίβεις με ένα 400άρι ντουκόχαρτο το τρέξιμο κατα μήκος και μετά με  ένα 600άρι μέχρι να μην γίνεται αντιληπτό περνώντας ένα δάχτυλο πάνω από την επιφάνεια και τέλος περνάς μια λεπτή στρώση λούστρο τοπικά...
  • #52 από panicX στις 13 Jul 2011
  • master,ωραια τα προτζεκτ...αλλα να τα χαζευεις απο youtube ειναι καλυτερα... ;D ;D
    δεν ειχα τρεξιματα...σε μια περιοχη του κοκκινου εχω αρκετες φλατ σταγονιτσες απο το λουστρο...με προδωσε το ατιμο κ ας ειναι ακριβο... ??? ??? φοβαμαι οτι αν βαλω 400 αρι θα φυγει κ χρωμα μαζι...


    Uploaded with ImageShack.us
    παρατηρεσε εκει ακριβως που πεφτει το φως πανω στο σωμα...φαινονται οι σταγονες.
  • #53 από m@ster k@frer στις 13 Jul 2011
  • Ναι η αλήθεια είναι ότι απαιτούν τρομερή υπομονή...

    Αυτά είναι πταίσματα...
    Τώρα που έκανες close up..φάνηκε ότι οι γραμμές δεν είναι τόσο crisp... τις έκανες με πινελάκι μετά που αφαιρέθηκαν οι μάσκες ή το προσπέρασες ?  ;D
  • #54 από panicX στις 13 Jul 2011
  • Ναι η αλήθεια είναι ότι απαιτούν τρομερή υπομονή...

    Αυτά είναι πταίσματα...
    Τώρα που έκανες close up..φάνηκε ότι οι γραμμές δεν είναι τόσο crisp... τις έκανες με πινελάκι μετά που αφαιρέθηκαν οι μάσκες ή το προσπέρασες ?  ;D

    οχι το προσπερασα... ;D ;D ειναι η μοναδικη γραμμη που μου βγηκε ετσι...η γραμμη,οι σταγονιτσες κ σε ενα αστερι που ειχα χιλλιοστα διαρροης χαλανε το τελειο...αλλα δε με πειραζει ιδιαιτερα γιατι καποια στιγμη σκεφτομαι να την ρελικαρω καπως ετσι....



    Uploaded with ImageShack.us
    Uploaded with ImageShack.us
  • #55 από marathon στις 13 Jul 2011
  • Αλλα η κιθαρα ειναι ψιλο-ματ... :P :P Μη με ρωτατε γιατι,δεν ξερω...
    ΑΛΛΑ...πρακτικά, το γυάλισμα που βλέπουμε στις "καλές" κιθάρες δεν το κάνουν τα λούστρα, αλλά το γυάλισμα...που στην ερασιτεχνική μας περίπτωση, είναι δύσκολο...
    Γι αυτό...για πρώτο όμως project είσαι αρχηγός!!!!!!!!!! ;D
  • #56 από panicX στις 13 Jul 2011
  • Αλλα η κιθαρα ειναι ψιλο-ματ... :P :P Μη με ρωτατε γιατι,δεν ξερω...
    ΑΛΛΑ...πρακτικά, το γυάλισμα που βλέπουμε στις "καλές" κιθάρες δεν το κάνουν τα λούστρα, αλλά το γυάλισμα...που στην ερασιτεχνική μας περίπτωση, είναι δύσκολο...
    Γι αυτό...για πρώτο όμως project είσαι αρχηγός!!!!!!!!!! ;D
    ευχαριστω marathon να σαι καλα! :D το παλεψα οσο μπορεσα... ;D
Σελίδες: