Σελίδες:
  • #1 από chrisfireguitar στις 11 Mar 2012
  • Αγαπητοι κιθαροδοι, ειμαι νεος εδω  :)  και θελω να μου πειτε αν ειναι καλητερα να αγορασω εναν marshall 30w η εναν line 6? Εχω μια ibanex falchion xf 350 τι λετε? παπζω metal, classic rock, hard rock kai ligh jazz >:D

    Edit (by gers): διόρθωση τίτλου
     
  • #2 από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος στις 11 Mar 2012
  • Καλημέρα και καλωσήρθες!

    Σε ποιό μοντέλο της marshall και σε ποιό της line6 αναφέρεσαι; Και επίσης που προτίθεσαι να κινηθείς χρηματικά;
  • #3 από panicX στις 11 Mar 2012
  • φιλε εγω εχω τον marshall dsl 401,μια χαρα ειναι για rock/hard rock/metal αλλα για οικιακη χρηση που τον αγορασα ηταν λιγο υπερβολικο...40 watt κ δε τολμω να τον ανοιξω αρκετα,τριζει ολο το σπιτι...
    γνωμη μου ειναι να κοιταξεις για τη χρηση τον θες τον ενισχυτη (σπιτι ή live? ή κ τα δυο?) κ φυσικα τι χρηματα μπορεις να διαθεσεις...καλες ευκαιριες παιζουν σχεδον καθε μερα κ στα μεταχειρισμενα.... ;)
  • #4 από chrisfireguitar στις 11 Mar 2012
  • ευχαριστω παιδια δινω μεχρι 200 ευρω και σκεφτομαι εναν mg 30fx 30w
  • #5 από chrisfireguitar στις 11 Mar 2012
  • ευχαριστω παιδια δινω μεχρι 200 ευρω και σκεφτομαι εναν mg 30fx 30w
    τι λετε? καλο?
  • #6 από Απόλλων στις 11 Mar 2012
  • Mε λιγότερο από 200 Ευρώ υπάρχουν ένα σωρό εξαιρετικοί modelling ενισχυτές, όπως ο Vox VT20+ (150€, 30W), o Peavey Vypyr 30 (160€, 30W), o Fender Mustang II (180€, 40W), και άλλοι παρόμοιοι. Ένας τέτοιος ενισχυτής θα σού δώσει πολύ καλύτερη ποιότητα ήχου και το κυριότερο απίστευτη ευελιξία ώστε να σε καλύψει για οποιοδήποτε είδος θέλεις να παίξεις. Σε σύγκριση με τους παραπάνω ενισχυτές, ο Marshall είναι πάρα πολύ πίσω...
  • #7 από chrisfireguitar στις 11 Mar 2012
  • ευχαριστω παιδια δινω μεχρι 200 ευρω και σκεφτομαι εναν mg 30fx 30w
    τι λετε? καλο?
    καμια αλλη  αποψη οχι οτι ολλεσ δεν ηταν καλεσ? απλα ροταω!

  • #8 από panicX στις 11 Mar 2012
  • Συμφωνω με Απολλων για τον peavey ,πηγα να τον προτεινω κ γω κ με προλαβε! ;D ;D

    http://www.thomann.de/gr/peavey_vypyr_30.htm
  • #9 από adr1anos στις 12 Mar 2012
  • καμια αλλη  αποψη οχι οτι ολλεσ δεν ηταν καλεσ? απλα ροταω!
    Ξέχνα τον MG και πάρε έναν από αυτούς που σου προτείνει ο Απόλλων.
  • #10 από chrisfireguitar στις 13 Mar 2012
  • Αφαπητοι κιθαρωδοι θελω μια μικρη βοηθεια ωστε να ξερω πιον ενισχυτη να παρω εναν marsall mg 30w fx η εναν mg 50 fx. Εχω μια falchion xf 350 και θελω να τονιζει τον τελειο  ηχο της. Επισης την θελω για προβες και μικρα live. Επισης αν μπορουσατε να μου πειτε τις διαφορες αυτον τον 2. >:D
  • #11 από kkmspm (φλουτσ) στις 13 Mar 2012
  • εναν marsall mg 50 fx νομιζω θα τον κρατησεις για περισσοτερο καιρο....
  • #12 από metalmike στις 13 Mar 2012
  • Εγώ πάντως στα ίδια λεφτά με τον mg 30 θα πήγαινα εδώ --> http://www.thomann.de/gr/peavey_vypyr_30.htm
  • #13 από Απόλλων στις 13 Mar 2012
  • Mερικά πράγματα πολύ περιληπτικά...

    1. Έχεις ανοίξει άλλη συζήτηση για το ίδιο ουσιαστικά θέμα. Δεν είναι απαραίτητο ούτε έχει νόημα να συζητάμε τα ίδια πράγματα σε δύο ή περισσότερα διαφορετικά thread.*

    2. Tα χαρακτηριστικά μοντέλων και τις διαφορές μεταξύ τους, ειδικά αν μιλάμε για ενισχυτές της ίδιας μάρκας και από την ίδια σειρά, μπορείς ευκολότατα να τα βρεις στην ιστοσελίδα της εταιρίας (στην προκειμένη περίπτωση της Marshall), στα διαδικτυακά καταστήματα που τούς πουλάνε και από ένα σωρό άλλες πηγές. Στις ιστοσελίδες ορισμένων καταστημάτων, όπως του Thomann, μπορείς να κάνεις σύγκριση μεταξύ οποιωνδήποτε ενισχυτών, κιθάρων και γενικά παντός είδους εξοπλισμού. Εν ολίγοις, ψάξε το και λίγο μόνος σου. Δεν είναι απαραίτητο ούτε έχει νόημα να τα περιμένεις όλα στο πιάτο.

    3. Αφού έχεις αποφασίσει να αγοράσεις έναν Marshall MG, αγόρασέ τον και τελειώνει η ιστορία. Δεν είναι απαραίτητο ούτε έχει νόημα να ζητάς επιβεβαίωση για μια προαποφασισμένη (κατά τα φαινόμενα) επιλογή, ειδικά από τη στιγμή που εμφανώς δεν είσαι διατεθειμένος να λάβεις σοβαρά υπόψη τις εναλλακτικές προτάσεις που σού γίνονται σε όλα τα σχετικά thread...

    * Oι δύο συζητήσεις συγχωνεύτηκαν.
  • #14 από chrisfireguitar στις 14 Mar 2012
  • ok mhn ta perneis apla eimai kainoyrios na rvthsv k na mauv huela

  • #15 από gers στις 14 Mar 2012
  • na rvthsv k na mauv huela

    Ο Μάουβ Χουέλα κιθαρίστας είναι? ;D

    Chris δε γράφουμε με greeklish στο forum.. :) Αν και μπροστά σε αυτό, τα "προσεγμένα" greeklish φαίνονται πολυτονικό σύστημα! ;D
  • #16 από hot_sauce (φλουτσ) στις 14 Mar 2012
  • ηθοποιός με ειδίκευση στις Μεξικάνικες "αισθησιακές ταινίες" πρέπει να ναι....Η "Μωβ Χουέλα"

    (Πως λέμε Ορνέλα....Κονσουέλα...κτλ ;D )
Σελίδες: