Αποστολέας Θέμα: Epica - Rhapsody!!!! (και Manowar, Tiamat)  (Αναγνώστηκε 14621 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Epica - Rhapsody!!!! (και Manowar, Tiamat)
« Απάντηση #25 στις: 28/03/07, 00:47 »
The Athens, Greece, April 4th performance of MANOWAR, RHAPSODY OF FIRE and HOLYHELL has been cancelled due to technical difficulties that are beyond the bands' control. More details will follow. For those who have purchased tickets please find contact information below. http://www.marchmetalday.gr  :D :D :D


Τί βλακείες είναι αυτά?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Arcturus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Greets me warm, now I will just say goodbye
    • Προφίλ
Απ: Epica - Rhapsody!!!! (και Manowar, Tiamat)
« Απάντηση #26 στις: 28/03/07, 04:26 »
The Athens, Greece, April 4th performance of MANOWAR, RHAPSODY OF FIRE and HOLYHELL has been cancelled due to technical difficulties that are beyond the bands' control. More details will follow. For those who have purchased tickets please find contact information below. http://www.marchmetalday.gr  :D :D :D


Τί βλακείες είναι αυτά?



Ρε φίλε έτσι γράφει, τι να σου πώ τώρα μακάρι να είναι βλακείες... ???

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Epica - Rhapsody!!!! (και Manowar, Tiamat)
« Απάντηση #27 στις: 31/03/07, 00:52 »
Μπορει καποιοι να χαρηκανε αλλα τελικα το March Metal Day θα γινει κανονικα με headliners τους Manowar...

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Arcturus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Greets me warm, now I will just say goodbye
    • Προφίλ
Απ: Epica - Rhapsody!!!! (και Manowar, Tiamat)
« Απάντηση #28 στις: 31/03/07, 01:16 »
Πάντως αν αναφέρεσαι σε μένα δεν χάρηκα απλά γέλαγα με τα χάλια τους και με το γεγόνος ότι θα ήταν η τρίτη φορά θα ακυρωνόντουσαν :) Είσαι σίγουρος ότι θα γίνει; Όπως και να 'χει εγώ μέχρι να τους δω μπροστά μου επέτρεψε μου να έχω αμφιβολιες!!!

Αποσυνδεδεμένος mpamps

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Epica - Rhapsody!!!! (και Manowar, Tiamat)
« Απάντηση #29 στις: 31/03/07, 03:24 »
Στο site των Manowar βγήκε νέα ανακοίνωση που λέει ότι θα παίξουν κανονικά, αφού ξεπεράστηκαν οι "τεχνικές δυσκολίες"....

...Στη Μόσχα πάλι λένε ότι δε θα παίξουν, για το λόγο που δε θα έπαιζαν κι εδώ... τεχνικές δυσκολίες. Έχει κανείς ιδέα τι είδους τεχνικές δυσκολίες μπορεί να είναι αυτές???

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Epica - Rhapsody!!!! (και Manowar, Tiamat)
« Απάντηση #30 στις: 31/03/07, 03:38 »
Στο site των Manowar βγήκε νέα ανακοίνωση που λέει ότι θα παίξουν κανονικά, αφού ξεπεράστηκαν οι "τεχνικές δυσκολίες"....

...Στη Μόσχα πάλι λένε ότι δε θα παίξουν, για το λόγο που δε θα έπαιζαν κι εδώ... τεχνικές δυσκολίες. Έχει κανείς ιδέα τι είδους τεχνικές δυσκολίες μπορεί να είναι αυτές???

"Με-τρώει-ο-κώλος-μου-και-δεν-μπορω-να-ξυστω" δυσκολίες....
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Epica - Rhapsody!!!! (και Manowar, Tiamat)
« Απάντηση #31 στις: 31/03/07, 09:58 »
Πάντως αν αναφέρεσαι σε μένα δεν χάρηκα απλά γέλαγα με τα χάλια τους και με το γεγόνος ότι θα ήταν η τρίτη φορά θα ακυρωνόντουσαν :) Είσαι σίγουρος ότι θα γίνει; Όπως και να 'χει εγώ μέχρι να τους δω μπροστά μου επέτρεψε μου να έχω αμφιβολιες!!!

Γενικο ηταν το σχολιο για αυτους που χαρηκανε οχι ειδικο...   :)

Ετσι κι αλλιως ειχα δηλωσει και πριν οτι εγω θα παω περισσοτερο για την ολη φαση του φεστιβαλ και τους Epica και Rhapsody παρα για τους Manowar...  ;)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Epica - Rhapsody!!!! (και Manowar, Tiamat)
« Απάντηση #32 στις: 31/03/07, 16:18 »
Παράθεση
We are pleased to announce that all technical difficulties prohibiting the show in Athens have been solved.

MANOWAR, RHAPSODY OF FIRE and HOLYHELL will perform as scheduled on Wednesday, April 4th at the Hellenikon Fencing Olympic Complex. To find ticket information click here.

Μας κοψοχόλιασαν... Άντε να δούμε.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Απ: Epica - Rhapsody!!!! (και Manowar, Tiamat)
« Απάντηση #33 στις: 06/04/07, 00:03 »

Λοιπον ακουω σχολια



Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Epica - Rhapsody!!!! (και Manowar, Tiamat)
« Απάντηση #34 στις: 06/04/07, 00:51 »
Τελικα ποτε ηταν;;; Μεγαλη Τριτη 3 του μηνος η Μ. Τεταρτη 4;;;;; Αντε πειτε!!!!!!!!!!!! Πως ηταν;;;;;;
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος Nexis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Epica - Rhapsody!!!! (και Manowar, Tiamat)
« Απάντηση #35 στις: 06/04/07, 10:41 »
Ήταν 4 του μήνα. Πάρα πολύ μου άρεσαν οι EPICA. Πολύ καθαρός ήχος, πολύ ωραία μουσική, πολύ εντυπωσιακή σκηνική παρουσία. Η τραγουδίστριά τους εντυπωσιακή απο κάθε άποψη. Ότι και να πώ είναι λίγο. Μου άρεσαν πιό πολύ απο όλους. Οι TIAMAT κατά την άποψή μου αν λείπαν θα ήταν καλύτερα. Πλήρωνα και 10 ευρώ παραπάνω για να λείπουν. Βαρέθηκα αφάνταστα όταν παίζαν (νομίζω ότι οι περισσότεροι όχι μόνο εγώ) και παίξαν πάρα πολύ ώρα. Οι RHAPSODY δέν με ικανοποίησησαν καθότι δέν ακουγόταν καθαρά. Παρόλο που ακούω RHAPSODY εδώ και αρκετό καιρό και μου αρέσει πάρα πολύ η μουσική τους άν άκουγα πρώτη φορά RHAPSODY απο την συναυλία δέν πρόκειται ούτε να ασχολούμουνα να κατεβάσω mp3. Κάποια στιγμή είπαν καληνύχτα και κάναν οτι φεύγουν και μετά ξαναήρθαν για να χαρεί ο κόσμος αλλά ο κόσμος είχε χαρεί που φύγαν και φωνάζαν ήδη MANOWAR.
Και τέλος οι MANOWAR. Ιστορικά και μόνο το οτι είδα τους MANOWAR πάνω στην σκηνή ικανοποιεί ένα απο τα όνειρά μου. Δέν θα έλεγα οτι είχαν τον πιό καθαρό ήχο. Αλλά ούτως η αλιώς τον καθαρό ήχο τον είχα στο μυαλό μου και τραγούδαγα μαζί τους.. Η ένταση ήταν τέτοια που τα σωθικά μου πάλονταν πολύ έντονα. Είπαν πολλά παλιά κομμάτια και ικανοποιήθηκε ο κόσμος. To μόνο που ήθελα να ακούσω πάααααααρα πολύ και δέν άκουσα ήταν το Gayana. Είπαν όμως το Brothers of metal που είναι το αγαπημένο μου. Κάποια στιγμή βγήκε ένας απο το κοινό που τον φωνάξαν οι Manowar και του δώσαν μία κιθάρα και έπαιζε (η κιθάρα ήταν δεξιά αυτός ήταν αριστερός οπότε δέν μπορούσε να περάσει το λουρί και να παίξει όρθιος και ούτε και μπορούσε να παίξει καλά παρότι φαινόταν οτι δέν είναι άσχετος). Σε μία φάση ανέβηκε μία γκόμενα με τα βυζιά έξω και της τα έγλυφε ο τύπος αυτός και της έδωσε και ένα γλωσόφιλο. Αυτή την φάση την έχασα (γμτ την καλύτερη φάση) και μου την περιγράψαν οπότε λεπτομέρειες ας πεί κάποιος άλλος. Παίξαν 2 ώρες. Απο τις 12 εώς τις 2. Πολύ κούραση τόσες ώρες ορθοστασίας αλλά άξιζε...

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Epica - Rhapsody!!!! (και Manowar, Tiamat)
« Απάντηση #36 στις: 06/04/07, 13:43 »
..."αθάνατοι manowar"... :P

κανείς άλλος πήγε?

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Απ: Epica - Rhapsody!!!! (και Manowar, Tiamat)
« Απάντηση #37 στις: 06/04/07, 23:39 »

Παντως εγω που ειδα την "γκομενα" οταν εφυγε απο την σκηνη ηταν ενα σαπρακιασμενο μαυροχαλο τιγκα στην κοκα και με περισοττερες ρυτιδες απ'οτι ενα σαπισμενο συκο.

Wizard's stage: Σαν doomster επαινω τους Universe 217 των οποιων η τραγουδιστρια εδειξε σε πολλους και πολλες τι θα πει καλα φωνητικα και καλη σκηνικη παρουσια. Ο ντραμερ των web ηταν φοβερος, και ο καλυτερος απο την ελληνικη σκηνη. Οι Innerwish ηταν οι αγαπημενοι του κοινου, ενω οι Emerald Sun απεδειξαν για αλλη μια φορα οτι η ελληνικη σκηνη εχει να προσφερει πολλα στο μεταλ. Οι Inactive Messiah και Battleroar εδειξαν παραδειγματικο επαγγελματισμο και δυναμικη μουσικη- για τους Battleroar δεν θα πω τιποτα παραπανω καθ'οτι ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα και αντικειμενικοτητα δεν υφισταται. Οι Epica παρ'οτι ειναι ολοι τους γενικα νεαροι εδωσαν ρεστα, και απ'οτι φαινεται θα μας ξανα'ρθουν συντομα καθ'οτι και οι ιδιοι εντυπωσιαστηκαν και το κοινο τους εδειξε την αγαπη τους. Οσο για τους Tiamat ρε παιδια, ειναι μια απο τις ποιο ιστορικες και μουσικα ολοκληρωμενες μπαντες της ευρωπης, με μουσικη η οποια αποκτα τελειως καινουργιες και καλυτερες δυναμικες αν τους δει κανεις live. Χτυπιωμουνα σαν χταποδι απο πισω, δεν κρατιωμουνα με τιποτα.

Warrior's stage: Ελπιζω να τους ευχαριστηθηκατε διοτι δεν νομιζω οι Mαnowar να μας επισκυθουν συντομα μετα απο τις... εξυπναδες τους. Οι Mαnowar με βαλανε στο μεταλ, ηταν το πρωτο live που ειδα ποτε μου (ΣΕΦ) και τα τραγουδια τους με μαθανε τυμπανα. Ειμαι ικανοποιημενος που τιμησανε το κοινο τους. Οι Holyhell, ε, στιτο γκρουπ ειναι για την γκομενα το DeMayo. Οι Rhapsody αδικηθηκανε απο τον ηχοληπτη, αλλα οσα δεν φτανει η αλεπου, πηδαει και τα πιανει, και οποιος ξερει περισσοτερα για την Magic Circle δεν χρειαζεται επεξηγησεις.

Σ

Αποσυνδεδεμένος Arcturus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Greets me warm, now I will just say goodbye
    • Προφίλ
Απ: Epica - Rhapsody!!!! (και Manowar, Tiamat)
« Απάντηση #38 στις: 10/04/07, 01:56 »
Οσο για τους Tiamat ρε παιδια, ειναι μια απο τις ποιο ιστορικες και μουσικα ολοκληρωμενες μπαντες της ευρωπης, με μουσικη η οποια αποκτα τελειως καινουργιες και καλυτερες δυναμικες αν τους δει κανεις live. Χτυπιωμουνα σαν χταποδι απο πισω, δεν κρατιωμουνα με τιποτα.

Παιδιά και εμένα οι Tiamat μ'άρεσαν πάρα πολύ παρ'ότι δεν έχω ακούσει και πολλά πράγματα, για μενά μετά τους Manowar έρχονται δεύτεροι!!! Οι Epica πολύ καλοί για αυτά που παίζουν αν και δεν μπορώ να πω ότι μ'αρέσει το συγκεκριμένο είδος μουσικής οπότε ρωτήστε άλλους  ;D Οι Holyhell δεν μ'άρεσαν, πολύ σολίδι ρε παιδί μου κουραστικοί! Οι Rhapsody γ**ήσαν μόνο και μόνο που παίξαν το Land of Immortal και το Emerald Sword, όλοι όμως περιμέναν να δουν τους θεούς οπότε τους κράζανε...
Οι Manowar νταξ live είναι όλα τα λεφτά πάντοτε ήταν και πάντα θα είναι και για άλλη μια φορά επιβεβαιβέωσαν γιατί είναι θεοί!!!
Αν δεν έπαιρνε το γ**ημένο μικρόφωνο ο Demaio μπορεί να έλειπε και ένα χέρι με υψωμένο το μεσαίο δάχτυλο την στιγμή που είπε "This is not f**k**g metallica...", αλλά τι να κάνουμε ο άνθρωπος την έχει μέσα του την μαλ***α και μερικές φορές πρέπει να την βγάλει να πάρει αέρα >:( >:( >:(
Τέσπα μπήκαμε και τσάμπα δεν μπορούμε να έχουμε παράπονα ;) :)


 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
3569 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/11/04, 19:42
από Σπύρος
20 Απαντήσεις
6207 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/08, 14:51
από Fteo
23 Απαντήσεις
6820 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/08, 20:30
από zeromancer
14 Απαντήσεις
5757 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/09, 00:35
από Spyros Delta
6 Απαντήσεις
2952 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/11/10, 01:42
από tallos
6 Απαντήσεις
4305 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/02/11, 03:14
από Wise_One
9 Απαντήσεις
3792 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/14, 20:53
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
3407 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/18, 07:35
από davemurrayaris
0 Απαντήσεις
1232 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/04/20, 19:17
από smash1993
0 Απαντήσεις
4024 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/20, 22:30
από panixgr