Αποστολέας Θέμα: Metallico tis Evdokias  (Αναγνώστηκε 11916 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #25 στις: 17/06/09, 12:02 »
Ούτε εμένα μου άρεσε η διασκευή όχι γιατί πιστεύω πως κάποια κομμάτια δεν πρέπει να τα ακουμπάμε αλλά επειδή μου φάνηκε χάλια σαν διασκευή... παίζουν αυτό που θα έπαιζε ένας μπουζουξης και ένας κιθαρίστας σε ηλεκτρικές κιθάρες με μέταλ ρυθμίσεις.... και το βιντεάκι, άσχετο...

υ.γ. μάθετε να σέβεστε τις απόψεις των άλλων...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #26 στις: 17/06/09, 12:09 »
Παίδες, πειραματιστείτε και με Ελληνικά δημοτικά με αλλαγή ρυθμού και ύφους... Ιδίως στα πολυφωνικά Ηπειρώτικα θα πάθετε ζημιά με το τι μαργαριτάρια βγαίνουν. Μια καλή ορχήστρα μπορεί να ζωγραφήσει με τέτοια κεντρικά θέματα!
Σε πολλές περιπτώσεις η διασκευή ξεχωρίζει εντελώς από το πρωτότυπο, οπότε μπορείτε να το πλασσάρετε και σαν εντελώς δικό σας. (Όχι ότι κάτι τέτοιο δεν έχει ξαναγίνει...)
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #27 στις: 17/06/09, 12:35 »
Eγω ενα ξερω. Η διασκευη τα εσπασε, και δεν νομιζω οτι κανεις αλλος εχει τα κοτσια στην Ελλαδα να κανει τετοια παραγωγαρα, να βγαλει τετοιον ηχο. Δηλαδη τι αλλο περιμενατε απο μεταλ διασκευη; Απιστευτος ηχος στις κιθαρες, ντραμμερ-μετρονομος, ακομα και διφωνιες στο κυριο ριφφ.

Το καβερ τα εσπασε ειτε το θελετε ειτε οχι. Και ναι, ηταν συγκλονιστικο για κατι καφρομεταλαδες σαν και μενα.



εντιτ: Για να μην ποσταρω δυο φορες. Δεν χορταινω να το ακουω, τετοιο δυναμισμο, τετοια παραγωγαρα, οχι μονο στην πλειλιστ μου θα μπει.. ηδη το εχω λιωσει απο το myspace τους.. Αυτα ειναι..

Και επιπλεον ειναι απο τις μοναδικες μεταλ μπαντες της Ανατολης.. 8 ατομα και με Κυπριακης καταγωγης παραγωγο.. Χιλια μπραβο στα παιδια.
« Τελευταία τροποποίηση: 17/06/09, 12:40 από hoba »

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #28 στις: 17/06/09, 13:08 »
Μόλις το άκουσα και... :o Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο πραγματικά!! :o Τα παιδιά έκαναν υπέροχη δουλειά!!

Μερικα κομματια υπαρχουν για να ακουγονται οπως ειναι. Οπως το Comfortably numb δε θα γινει ποτε μεταλ, ...

Μακάρι να γινόταν μέταλ. Απ'οτι φαίνεται δεν έχεις ακούσει ακόμα αυτό: http://www.youtube.com/watch?v=eXCuwkTJbgI  :'(

Πειράζει που μου άρεσε κι αυτό? :P

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #29 στις: 17/06/09, 14:11 »
Μόλις το άκουσα και... :o Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο πραγματικά!! :o Τα παιδιά έκαναν υπέροχη δουλειά!!

ΠΕΣ ΤΑΑΑΑΑ!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #30 στις: 17/06/09, 15:08 »
Νταξει γαι μενα χαβαλε ειχε ςω διασκευη. Δεν με τρελανε αλλα ειχε πλακα. Νταξει αυτο περι "κομματιων που δεν πρεπει να αγγιζονται" εινια πολυ σχετικο και ακρως υποκειμενικο οποτε δεν ισχυει. Και ειμαι σιγουρος οτι ολοι οι μεταλαδες εχουμε παιξει στα προβαδικα μας το ζεμπεκικο της ευδοκιας καποια στιγμη σε μεταλ jam εκδοση, γιατι ολο και καποιος κιθαριστας (η επιδοξος κιθαριστας) θα το γρατζουνισε και θα ψηθηκαν και οι υπολοιποι. Οποτε ας μην τρελενομαστε με το οτι ειναι το συγκεκριμενο κομματι. 8)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #31 στις: 17/06/09, 16:37 »
Νταξει γαι μενα χαβαλε ειχε ςω διασκευη. Δεν με τρελανε αλλα ειχε πλακα.
Πειράζει που δε βρήκα κάτι το αστείο? :P Ρε σεις, δε μιλάμε για μια απλή διασκευή που θα κάνουμε για να σπάσουμε πλάκα με τους φίλους μας, με τη μελωδία παιγμένη με παραμόρφωση και πεταγμένα 2-3 powerchords από πίσω.. Εδώ η παραγωγή είναι εξαιρετικά καλή, καθώς και η έμπνευση της μπάντας...

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #32 στις: 17/06/09, 16:55 »
Εμενα μου αρεσε σαν κομματι..Οχι οτι θα τρελαινομουν να το ακουω και να το ξανακουω βεβαια,αλλα χαλαρα πραγματα...Οσο για την επιλογη του τραγουδιου,δε θεωρω οτι ειναι κακο να δοκιμαζεσαι σε πραγματα που εχουν γραψει ιστορια,αρκει να το κανεις με σεβασμο
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #33 στις: 17/06/09, 17:36 »
Λοιπόν....
Το θέμα μας δεν είναι αν το κομμάτι δεν έπρεπε να πειραχτεί επειδή είναι του Λοΐζου, αλλά αν μας αρέσει η συγκεκριμένη διασκευή. Διασκευές τραγουδιών Ελλήνων συνθετών από ξένους υπάρχουν αρκετές και κάποιες είναι πολύ καλές. Για παράδειγμα, το In The Cool Of The Day που τραγουδάει ο Nat King Cole και είναι διασκευή του "Κάνε τον πόνο σου χαρά" του Μάνου Χατζιδάκι, εμένα μ' αρέσει πάρα πολύ.
Η διασκευή του ζεϊμπέκικου της Ευδοκίας δεν μου άρεσε, δεν με άγγιξε, δεν είναι του γούστου μου όπως είπε και κάποιος από τους προλαλήσαντες.  :-\
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος Jeff L.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitar playing ain't a sport.
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #34 στις: 18/06/09, 05:32 »
Καλή προσπάθεια αλλά όχι συγκλονιστική.  :)

Ακριβώς. Αν δεν ήταν κι από εκεί που είναι μάλλον θα λέγαμε πως πρόκειται περί χαβαλέ διασκευής και τέλος. Μια χαρά λοιπόν αλλά τίποτα το σπουδαίο.
Run Lola, run.

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #35 στις: 18/06/09, 10:21 »
Καλή προσπάθεια αλλά όχι συγκλονιστική.  :)

Ακριβώς. Αν δεν ήταν κι από εκεί που είναι μάλλον θα λέγαμε πως πρόκειται περί χαβαλέ διασκευής και τέλος. Μια χαρά λοιπόν αλλά τίποτα το σπουδαίο.

Γιατι δηλαδη, του απο που ειναι καποιος εχει σχεση με τη "σπουδαιοτητα" των εργων του; Χαβαλε διασκευης ε; Και γιατι εδω στην Ελλαδα που ολοι ειμαστε του χαβαλε δεν εχει ακουστει ποτε μια τοσο καλα στημενη παραγωγη, και διασκευη; Και πως θα ηταν δηλαδη ολοι εδω μεσα που λετε οτι δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο, η σπουδαια διασκευη του κομματιου αυτου;

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #36 στις: 18/06/09, 10:40 »
Ωραιο σαν ιδεα, το αποτελεσμα δε με ενθουσιασε προσωπικα, αλλα δεν ειναι και κακο...
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #37 στις: 18/06/09, 11:04 »
Πολυ βαβουρα δεν μ αρεσε καθολου ομως !!!!

προτιμω τους μεταλλικα..........   


Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #38 στις: 18/06/09, 12:55 »
Πολυ βαβουρα δεν μ αρεσε καθολου ομως !!!!

προτιμω τους μεταλλικα..........   http://www.youtube.com/watch?v=p3pvTOolcOE&feature=related


ΧΑΧΑΧΑΧΑΑ εσκισεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Jeff L.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitar playing ain't a sport.
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #39 στις: 18/06/09, 13:39 »
Καλή προσπάθεια αλλά όχι συγκλονιστική.  :)

Ακριβώς. Αν δεν ήταν κι από εκεί που είναι μάλλον θα λέγαμε πως πρόκειται περί χαβαλέ διασκευής και τέλος. Μια χαρά λοιπόν αλλά τίποτα το σπουδαίο.

Γιατι δηλαδη, του απο που ειναι καποιος εχει σχεση με τη "σπουδαιοτητα" των εργων του; Χαβαλε διασκευης ε; Και γιατι εδω στην Ελλαδα που ολοι ειμαστε του χαβαλε δεν εχει ακουστει ποτε μια τοσο καλα στημενη παραγωγη, και διασκευη; Και πως θα ηταν δηλαδη ολοι εδω μεσα που λετε οτι δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο, η σπουδαια διασκευη του κομματιου αυτου;

Το από που είναι κάποιος έχει άμεση σχέση με το τι περιμένεις ν'ακούσεις απ'αυτόν. Άλλο death θ'ακούσεις από Σουηδό κι άλλο από έλληνα. Μην τρελλαθούμε κιόλας! Για το χαβαλέ της υπόθεσης, ναί, είναι οι περισσότεροι του χαβαλέ γενικώς. Όσο για το "στήσιμο" και την παραγωγή και τη διασκευή, πρώτον, οποιοσδήποτε με μουσικές γνώσεις και ανοιχτό μυαλό μπορεί να κάνει μια καλή διασκευή, και δεύτερον, πολύ αμφιβάλλω αν κατάλαβες για τί παραγωγή πρόκειται μέσω του youtube (ούτε εγώ κατάλαβα δηλαδή). Σπουδαία διασκευή δεν ξέρω πως θα ήταν, αλλά πλέον το να παίρνουν μεταλλάδες κομμάτια από disco μέχρι ζειμπεκικα και να τα διασκευάζουν με ηλεκτρικές δεν το βρίσκω και τίποτα σπουδαίο.

Run Lola, run.

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #40 στις: 18/06/09, 14:12 »
Για μενα ομως που ειμαι καφρομεταλας μια χαρα σπουδαιο ειναι. Και με τα παιδια επικοινωνησα και μου εστειλαν ολο το αλμπουμ τους.. Για αυτο και ξερω την παραγωγη, και βασικα οποιοσδηποτε θα μπορουσε να το ακουσει καλα αν εκανε τον κοπο και επισκεπτοταν το myspace τους.

Απλα εμενα μου προκαλει εντυπωση, υπαρχει γενικα ενα κλιμα αντι-ενθουσιασμου με τετοιες κινησεις. Απορω τι θα θελε ο κοσμος για εντυπωσιαστει τελικα. Βεβαια, αν καποιο μαζικο μεσο οπως η Eurovision προβαλει κατι μεταλοειδες οπως εκανε και με τους Lordi και τους Wig Wam ολοι σπευδουν και αρχιζει ο ντορος και τελικα ολοι εχουν εντυπωσιαστει. Οταν καποιος βαζει μερακι να διασκευασει ενα κομματι-θρυλο του Λοιζου, να το προβαλει σε μια διαφορετικη εκδοχη του, επειδη το νιωθει μεσα του και θελει να το νιωσουν και αλλοι, σπευδουν διαφοροι κυριοι σαν και μας σε διαφορα fora και λεν "αχ καλο, αλλα δεν εντυπωσιαστικα". Δεν εχω τιποτα αλλο να πω, εχω κανει αρκετα ποστ σε αυτο το θεμα, την αποψη μου την εξεφρασα εντονα και καθαρα.

Αποσυνδεδεμένος Jeff L.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitar playing ain't a sport.
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #41 στις: 18/06/09, 14:29 »
Για μενα ομως που ειμαι καφρομεταλας μια χαρα σπουδαιο ειναι. Και με τα παιδια επικοινωνησα και μου εστειλαν ολο το αλμπουμ τους.. Για αυτο και ξερω την παραγωγη, και βασικα οποιοσδηποτε θα μπορουσε να το ακουσει καλα αν εκανε τον κοπο και επισκεπτοταν το myspace τους.

Απλα εμενα μου προκαλει εντυπωση, υπαρχει γενικα ενα κλιμα αντι-ενθουσιασμου με τετοιες κινησεις. Απορω τι θα θελε ο κοσμος για εντυπωσιαστει τελικα. Βεβαια, αν καποιο μαζικο μεσο οπως η Eurovision προβαλει κατι μεταλοειδες οπως εκανε και με τους Lordi και τους Wig Wam ολοι σπευδουν και αρχιζει ο ντορος και τελικα ολοι εχουν εντυπωσιαστει. Οταν καποιος βαζει μερακι να διασκευασει ενα κομματι-θρυλο του Λοιζου, να το προβαλει σε μια διαφορετικη εκδοχη του, επειδη το νιωθει μεσα του και θελει να το νιωσουν και αλλοι, σπευδουν διαφοροι κυριοι σαν και μας σε διαφορα fora και λεν "αχ καλο, αλλα δεν εντυπωσιαστικα". Δεν εχω τιποτα αλλο να πω, εχω κανει αρκετα ποστ σε αυτο το θεμα, την αποψη μου την εξεφρασα εντονα και καθαρα.

Ωραία, είπε κανένας τίποτα για σένα? Μπράβο που σου άρεσαν, και μπράβο που άκουσες τα παιδιά και μπράβο που (μάλλον) θα τους υποστηρίξεις. Εμένα, όπως και πολλούς άλλους ΔΕΝ μου άρεσε, ΔΕΝ είναι του γούστου μου και ΔΕΝ το βρήκα τίποτα σπουδαίο! Εξ'ού κι η ανάλογη αντίδραση. Κι όπως έχεις εσύ βαρεθεί να βλέπεις τέτοιες κινήσεις να αντιμετωπίζονται έτσι, έτσι έχω βαρεθεί κι εγώ να βλέπω κάθε είδους τραγούδι να διασκευάζεται από μεταλλάδες με τον ίδιο κι απαράλλαχτο τρόπο και όλοι να λένε "αααα, το'καναν τραγούδι επιτέλους" και λοιπά τέτοια. Τι σημαίνει, πρέπει να βγεί κάποιος από πάνω με το ζόρι? Κι ο Gus G. πήρε κι έκανε το περασμένες μου αγάπες shred-o-τράγουδο. Μια χαρά είναι μουσικά, αρτιότατο φυσικά τεχνικά και εκτελεστικά, αλλά πρέπει σώνει και καλά να μου αρέσει η διασκευή επειδή άρεσε σε 10 άτομα που δεν ξέρω καν? Μην τρωγώμαστε για καβγά!

Κι όσον αφορά διασκευές που θεωρώ όντως σπουδαίες και ουσιαστικές, ανάτρεξε στη διασκευή του this is love (PJ Harvey) από τον Σπύρο (Jeditraitor). Υπάρχουν κι άλλα που μπορώ να αναφέρω αλλά δεν έχω καμιά όρεξη να πείσω κανέναν για τα ΔΙΚΑ ΜΟΥ μουσικά γούστα, ούτε και ν'αλλάξω τα γούστα ΚΑΝΕΝΟΣ.
Run Lola, run.

Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #42 στις: 18/06/09, 16:54 »
Eμενα παλι μου αρεσε πολυ η ενορχηστρωση.
\

Ποπο και εμενα μου εκανε εντυπωση η ενορχηστρωση
Αχ αυτα τα πληκτρα ρε φιλε τα σπανε....οπου μπαινουν δινουν αλλη δισταση
Τελικα ειχες δικιο κωστα, το κομματακι μετραει
Το ιδιο και η παραγωγη.......
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #43 στις: 18/06/09, 18:25 »
Eμενα παλι μου αρεσε πολυ η ενορχηστρωση.
\

Ποπο και εμενα μου εκανε εντυπωση η ενορχηστρωση
Αχ αυτα τα πληκτρα ρε φιλε τα σπανε....οπου μπαινουν δινουν αλλη δισταση
Τελικα ειχες δικιο κωστα, το κομματακι μετραει
Το ιδιο και η παραγωγη.......

Να σαι καλα ρε Γιωργαρα, να μαστε καλα.. Ναι οντως, για τα πληκτρα, ετσι ειναι. Ο Μιλτιαδης μου το εστειλε ολοκληρο το αλμπουμ τους ρε, θα κανονισουμε να στο δωσω.  ;)

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #44 στις: 20/06/09, 14:26 »
Συμπαθεστατη διασκευη.Βεβαια νταξει μια φορα το ακουσα k that's it.Δεν με τρελανε να το ακουσω περαιτερω.

Y.Γ.:Και συμφωνω με τον sakman..σεβασμος στις αποψεις των αλλων.Οχι επειδη διαφωνουμε να πεφτουμε να τρωμε τον αλλον.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος tatanka

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #45 στις: 20/06/09, 15:40 »
ρε φίλε hoba ηρέμισε και συ λίγο κάνεις λες και αντισπροσωπευεις όλους όσους ακούνε αυτο το είδος. δεν γίνται διαμάχη για το αν αρεσει ή όχι! παρολα αυτα δεν με χάλασε αλλα τίποτα φοβερό, πιθανότατα να το εκτιμήσουν οι ξένοι πολλόι περισσότερο μιας και δεν τους είναι οικείο. ας συνεχιστεί ο πόλεμος!

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #46 στις: 20/06/09, 17:59 »
ας συνεχιστεί ο πόλεμος!

Παιδια ισως παρασυρθηκα, ισως εγινα εριστικος, και ζητω συγγνωμη αν η συμπεριφορα μου ενοχλησε καποιον.

Το θεμα απλα μου εδωσε αφορμη να παρασυρθω σε σκεψεις που με απασχολουν γενικοτερα, και εχοντας τες στο μυαλο μου να ποσταρω πιο γενικα, δηλαδη ισως παραπερα απο τη συγκεκριμενη διασκευη.

Αποσυνδεδεμένος polpolpol

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Metallico tis Evdokias
« Απάντηση #47 στις: 01/07/09, 15:29 »
Καλό πείραμα
www.GreekMusicDB.com - Η μεγαλύτερη πηγή πληροφοριών για την Ελληνική Μουσική