Αποστολέας Θέμα: JOHN MAYER!!  (Αναγνώστηκε 23294 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #75 στις: 15/01/09, 03:47 »
Σορυ για ολους αυτους που τον υπερασπιζεστε:ΕΙΝΑΙ ΦΛΩΡΟΣ(το ειπα και ξεσκασα ουφ)Και οχι επειδη εμεις εδω στο ελλαντα ειμαστε και γ**ω τους μεταλλαδες.Εγω προσωπικα jazz-blues-rock ακουω αλλα συνεχιζω να τον θεωρω φλωρο οταν κανεις τραγουδια σε στυλ χατζηγιαννη η και σε πολλων αλλων (G-C-D) με ακουστικη και με ενα απαλο drum beat απο πισω και λες για το ποσο ομορφη ειναι η γκομενα σου δεν εισαι ψαγμενος δεν εισαι τιποτα εισαι ΦΛΩΡΟΣ η ποπ η ευκολοακουστος το ιδιο πραμα ειναι.Οσο για τι μπλουζ μπαντα του τι χειριζεται καλα τη πεντατονικη δεν λεω,μαγκια του.Αλλα για μενα ειναι ακομα μια Avril απλα παιζει καλυτερη κιθαρα.
τι οριζεις ψαγμενο?
αν καταφερεις και μου πεις ποτε,τοτε δεν εισαι φλωρος...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #76 στις: 15/01/09, 17:18 »
Σορυ για ολους αυτους που τον υπερασπιζεστε:ΕΙΝΑΙ ΦΛΩΡΟΣ(το ειπα και ξεσκασα ουφ)Και οχι επειδη εμεις εδω στο ελλαντα ειμαστε και γ**ω τους μεταλλαδες.Εγω προσωπικα jazz-blues-rock ακουω αλλα συνεχιζω να τον θεωρω φλωρο οταν κανεις τραγουδια σε στυλ χατζηγιαννη η και σε πολλων αλλων (G-C-D) με ακουστικη και με ενα απαλο drum beat απο πισω και λες για το ποσο ομορφη ειναι η γκομενα σου δεν εισαι ψαγμενος δεν εισαι τιποτα εισαι ΦΛΩΡΟΣ η ποπ η ευκολοακουστος το ιδιο πραμα ειναι.Οσο για τι μπλουζ μπαντα του τι χειριζεται καλα τη πεντατονικη δεν λεω,μαγκια του.Αλλα για μενα ειναι ακομα μια Avril απλα παιζει καλυτερη κιθαρα.
τι οριζεις ψαγμενο?
αν καταφερεις και μου πεις ποτε,τοτε δεν εισαι φλωρος...

δεν ξερω για το τι θεωρεί ψαγμενο ο mean και τι όχι....απλά οφείλω να συμφωνήσω απόλυτα με την τελευταία φράση του...χωρίς να το λέω κακοπροαίρετα......όντως....έψαχνα μια κατάλληλη λέξη να βρω για να τον περιγράψω....τελικά ήταν ονομα και όχι λέξη.....

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #77 στις: 15/01/09, 23:55 »
αναρωτιεμαι αν τον εχετε ΑΚΟΥΣΕΙ ποτε ολοι εσεις που λετε οτι ειναι ενας χατζηγιαννης ή μία avril που παιζει καλυτερη κιθαρα...ειμαι 99% σιγουρος οτι εχετε ακουσει 1-2 κομματια..οποιος εχει ακουσει 1-2 κομματια κανει 1-2 σειρες comment..ετσι παει...οσα ξερει πρεπει να λεει.οι αποψεις σας μου φαίνονται τελειως ακραίες και κακοπροαιρετες. Το τι ειναι ψαγμενο και τι οχι ειναι υποκειμενικο. Τι παει να πει ψαγμενο; και πιστευω πως σε καθε μουσική,αναλογα με τη μελωδια του κομματιου,υπαρχουν και οι αναλογοι στιχοι. η συγκεκριμενη μουσική μόνο για τον ερωτα την αγαπη και τη φιλια θα μπορουσαν να μιλανε...αν σας αρεσει κατι αλλο οκ...αλλα θα ήταν μεγαλυτερη φλωρια να το παιζε καπως,και να εγραφε για το θανατο με majore ακορντακια.
 

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #78 στις: 16/01/09, 00:34 »
Πωωω ρε Garvin... Αρχίζει και κουράζει η κατάσταση... :-\ Ανοίγεις ένα θέμα, ρωτάς απόψεις για έναν μουσικό και τις παίρνεις, άλλες θετικές άλλες αρνητικές.. Δεν μπορούμε να έχουμε όλοι την ίδια άποψη.. Το πρόβλημα πού είναι?

Σου αρέσει ο Mayer? Συνέχισε να τον ακούς, καλά κάνεις... Είναι λίγο χαζό όμως να προσπαθείς να πείσεις τους άλλους για κάτι υποκειμεικό...

Όσο γι αυτό που λες, ότι έχουμε ακούσει 1-2 τραγούδια και τα λέμε αυτά, προσωπικά έχω ακούσει γύρω στα 5-6 αντιπροσωπευτικά... Και ναι, προφανώς δε θα κάτσω να ακούσω όλη τη δισκογραφία του από τη στιγμή που για όλα τα κομμάτια που άκουσα σχημάτισα την ίδια αρνητική εντύπωση...

Με το ίδιο σκεπτικό, εσύ πόσα κομμάτια έχεις ακούσει από Χατζηγιάννη και Αvril και μας λες ότι ΔΕΝ παίζουν την ίδια μουσική? ;)

Τέλος πάντων, τελευταίο post εδώ... Καλή συνέχεια...

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #79 στις: 16/01/09, 00:35 »
To οτι ο John Mayer εχει και μια ιδεα περι κιθαρας και χρησιμοποιει ακορντα που δεν μπορει να φανταστει ο Χατζηγιαννη το παραδεχομαι.Παρ' ολα αυτα εχει ακριβως την ιδια λογικη με τον Χατζηγιαννη(μιλαω για τις ποπ δουλιες του τα μπλουζ λαιβ που κανει με τους buddy guyδες και το clapton ειναι αλλο πραμα και θελουν αλλη συζητηση)
Προσέχετε λίγο τι λέτε ο Χατζηγιάννης είναι μουσικάρα... Οι σπουδές του είναι από αυτές που κοιτάμε από μακριά...Μάλλον το αντίθετο συμβαίνει...Μην τσαμπουνάμε μπούρδες ασταμάτητα σ'αυτό το θέμα... Το ότι επιλέγει τον εύκολο δρομο για να βγάλει λεφτα δεν τον κάνει ασχετο... Και φυσικά κανεις δεν μπορεί να τον κατηγορήσει γι αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: 17/01/09, 03:02 από Υπνοβάτης... »

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #80 στις: 16/01/09, 01:04 »
To οτι ο John Mayer εχει και μια ιδεα περι κιθαρας και χρησιμοποιει ακορντα που δεν μπορει να φανταστει ο Χατζηγιαννη το παραδεχομαι.Παρ' ολα αυτα εχει ακριβως την ιδια λογικη με τον Χατζηγιαννη(μιλαω για τις ποπ δουλιες του τα μπλουζ λαιβ που κανει με τους buddy guyδες και το clapton ειναι αλλο πραμα και θελουν αλλη συζητηση)
Προσέχετε λίγο τι λέτε ο Χατζηγιάννης είναι μουσικάρα... Οι σπουδές του είναι από αυτές που κοιτάμε αό μακριά...Μάλλον το αντίθετο συμβαίνει...Μην τσαμπουνάμε μπούρδες ασταμάτητα σ'αυτό το θέμα... Το ότι επιλέγει τον εύκολο δρομο για να βγάλει λεφτα δεν τον κάνει ασχετο... Και φυσικά κανεις δεν μπορεί να τον κατηγορήσει γι αυτό.
΄

πάλι +100000000...δεν μπορει κανεις να αμφισβητησει τις γνώσεις του χατζηγιάννη....άλλο που για να πουλήσει ειναι όλη την ώρα "κλαψ λυγμ"...

επίσης garvin....γιατι ντε και καλά πρέπει να τον γουστάρουμε.....? εγώ ακουω dodheimsgard....τους γουστάρεις? και είπα...αν τύχει και τον ακούσω θα τον ανεχτώ......απλά σπίτι μου θα προτιμήσω να ακούσω κατι άλλο....

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #81 στις: 16/01/09, 01:12 »
To οτι ο John Mayer εχει και μια ιδεα περι κιθαρας και χρησιμοποιει ακορντα που δεν μπορει να φανταστει ο Χατζηγιαννη το παραδεχομαι.Παρ' ολα αυτα εχει ακριβως την ιδια λογικη με τον Χατζηγιαννη(μιλαω για τις ποπ δουλιες του τα μπλουζ λαιβ που κανει με τους buddy guyδες και το clapton ειναι αλλο πραμα και θελουν αλλη συζητηση)
Προσέχετε λίγο τι λέτε ο Χατζηγιάννης είναι μουσικάρα... Οι σπουδές του είναι από αυτές που κοιτάμε αό μακριά...Μάλλον το αντίθετο συμβαίνει...Μην τσαμπουνάμε μπούρδες ασταμάτητα σ'αυτό το θέμα... Το ότι επιλέγει τον εύκολο δρομο για να βγάλει λεφτα δεν τον κάνει ασχετο... Και φυσικά κανεις δεν μπορεί να τον κατηγορήσει γι αυτό.

Και απ'τους κιθαρίστες που ακούμε όλοι εδώ μέσα αθροιστικά αμφιβάλλω αν το 5% έχει πάει σε ωδείο ή μπορεί να διαβάσει παρτιτούρα, οπότε το επιχείρημά σου δε στέκει. Εδώ διαφωνούμε επί της ουσίας! Όχι τι μπορεί να κάνει, αλλά τι κάνει. Προφανώς τα γούστα είναι υποκειμενικά και κανείς δε θα πείσει τον άλλο, όμως είναι ενδιαφέρον να βλέπουμε τις διάφορες αντιλήψεις για το τι είναι φθηνό και τι γλυκανάλατο. Προσωπικά δε μπορώ να καταλάβω ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ, όμως, πώς έφθασε να συγκρίνεται με τον χατζηγιάννη, πώς δεν αναφέρατε και καμιά καλομοίρα ρε παιδιά...

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #82 στις: 16/01/09, 01:12 »
To οτι ο John Mayer εχει και μια ιδεα περι κιθαρας και χρησιμοποιει ακορντα που δεν μπορει να φανταστει ο Χατζηγιαννη το παραδεχομαι.Παρ' ολα αυτα εχει ακριβως την ιδια λογικη με τον Χατζηγιαννη(μιλαω για τις ποπ δουλιες του τα μπλουζ λαιβ που κανει με τους buddy guyδες και το clapton ειναι αλλο πραμα και θελουν αλλη συζητηση)
Προσέχετε λίγο τι λέτε ο Χατζηγιάννης είναι μουσικάρα... Οι σπουδές του είναι από αυτές που κοιτάμε αό μακριά...Μάλλον το αντίθετο συμβαίνει...Μην τσαμπουνάμε μπούρδες ασταμάτητα σ'αυτό το θέμα... Το ότι επιλέγει τον εύκολο δρομο για να βγάλει λεφτα δεν τον κάνει ασχετο... Και φυσικά κανεις δεν μπορεί να τον κατηγορήσει γι αυτό.
΄

πάλι +100000000...δεν μπορει κανεις να αμφισβητησει τις γνώσεις του χατζηγιάννη....άλλο που για να πουλήσει ειναι όλη την ώρα "κλαψ λυγμ"...

επίσης garvin....γιατι ντε και καλά πρέπει να τον γουστάρουμε.....? εγώ ακουω dodheimsgard....τους γουστάρεις? και είπα...αν τύχει και τον ακούσω θα τον ανεχτώ......απλά σπίτι μου θα προτιμήσω να ακούσω κατι άλλο....
τανκς επιτέλους ένας λογικος...! :P Τι ν τούτοι ν ακούσω? :P soz off topic mode: on :P

Παράθεση
Και απ'τους κιθαρίστες που ακούμε όλοι εδώ μέσα αθροιστικά αμφιβάλλω αν το 5% έχει πάει σε ωδείο ή μπορεί να διαβάσει παρτιτούρα, οπότε το επιχείρημά σου δε στέκει. Εδώ διαφωνούμε επί της ουσίας! Όχι τι μπορεί να κάνει, αλλά τι κάνει. Προφανώς τα γούστα είναι υποκειμενικά και κανείς δε θα πείσει τον άλλο, όμως είναι ενδιαφέρον να βλέπουμε τις διάφορες αντιλήψεις για το τι είναι φθηνό και τι γλυκανάλατο. Προσωπικά δε μπορώ να καταλάβω ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ, όμως, πώς έφθασε να συγκρίνεται με τον χατζηγιάννη, πώς δεν αναφέρατε και καμιά καλομοίρα ρε παιδιά...

Ποιο επιχείρημα? Simple facts για να ξέρουμε τι λέμε. Και επίσης
διορθώνω την αντίληψη "παίζω για την Παπαρίζου είμαι άμπαλος"...Ακούστηκε και αυτο σε ένα  άλλο θέμα. Σαφώς και σε ενδιαφέρει τι μπορεί να κάνει γιατί είναι μέσα στο σύνολο της κρίσης σου. Απλό παράδειγμα για να γίνω κατανοητός:Αν αυτό που κάνει σ αρέσει τον ακούς. Εμένα που αυτό που κάνει δε με τρελαίνει κ  ξέρω ότι μπορεί να κάνει παραπάνω. Αρα ξέρω ότι γνώμονας του είναι το κέρδος και όχι η μουσική. Η και να είναι η μουσική είναι ρηχός. Άρα δε θέλω ούτε και να μαθαίνω νέα του καθότι δε με καλύπτει ως άτομο πλέον. Δεν νομίζω να είναι παράλογο.
« Τελευταία τροποποίηση: 16/01/09, 01:19 από Υπνοβάτης... »

Αποσυνδεδεμένος xTitan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 174
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #83 στις: 16/01/09, 01:19 »
δεν τελεωνει ε? :D που φτασαμε ρε παιδια?
καλα λοιπον αν ο Mayer ειναι φλωρος βλα βλα βλα βλα.....
Ο Σακης = ?????  ??? :P ;D
More guitars please!!!

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #84 στις: 16/01/09, 01:37 »
Ποιο επιχείρημα? Simple facts για να ξέρουμε τι λέμε. Και επίσης
διορθώνω την αντίληψη "παίζω για την Παπαρίζου είμαι άμπαλος"...Ακούστηκε και αυτο σε ένα  άλλο θέμα. Σαφώς και σε ενδιαφέρει τι μπορεί να κάνει γιατί είναι μέσα στο σύνολο της κρίσης σου. Απλό παράδειγμα για να γίνω κατανοητός:Αν αυτό που κάνει σ αρέσει τον ακούς. Εμένα που αυτό που κάνει δε με τρελαίνει κ  ξέρω ότι μπορεί να κάνει παραπάνω. Αρα ξέρω ότι γνώμονας του είναι το κέρδος και όχι η μουσική. Η και να είναι η μουσική είναι ρηχός. Άρα δε θέλω ούτε και να μαθαίνω νέα του καθότι δε με καλύπτει ως άτομο πλέον. Δεν νομίζω να είναι παράλογο.

Καλά, εσύ το πήγες πολύ μακρυά, έκανες ψυχογράφημα από 2 βιντεάκια που είδες στο utube. Τα κίνητρά του δε μπορεί να τα ξέρει κανείς, πάντως εγώ βλέπω έναν κουλ τυπά που παίζει μια χαρά κιθάρα με συναίσθημα, χωρίς εντυπωσιασμούς, γράφει μια χαρά και έχει ιδιαίτερη φωνή (και χιούμορ). Δεν είμαι φαν του, αλλά προτιμώ να'ναι αυτός σελεμπριτυ και ποπ είδωλο παρά καμιά μπριτνευ. Θυμάμαι πέρσυ που είχα πάει στη Νέα Υόρκη, σ΄ένα μαγαζί με ρούχα ήταν ο μαγιερ επικεφαλής της διαφημιστικής καμπάνιας αυτής της μάρκας και είχε μια τεράστια φωτο του και φαινόταν ένα μεγάλο τατου "SRV "που έχει. Δεν είπα "α τον πουλημένο", ίσα ίσα λέω πόσοι θα μάθουν τον SRV, τον BB King και τον Buddy Guy μέσα από τον μαγερ και χάρηκα.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #85 στις: 16/01/09, 16:46 »
Πωωω ρε Garvin... Αρχίζει και κουράζει η κατάσταση... :-\ Ανοίγεις ένα θέμα, ρωτάς απόψεις για έναν μουσικό και τις παίρνεις, άλλες θετικές άλλες αρνητικές.. Δεν μπορούμε να έχουμε όλοι την ίδια άποψη.. Το πρόβλημα πού είναι?

Σου αρέσει ο Mayer? Συνέχισε να τον ακούς, καλά κάνεις... Είναι λίγο χαζό όμως να προσπαθείς να πείσεις τους άλλους για κάτι υποκειμεικό...

Όσο γι αυτό που λες, ότι έχουμε ακούσει 1-2 τραγούδια και τα λέμε αυτά, προσωπικά έχω ακούσει γύρω στα 5-6 αντιπροσωπευτικά... Και ναι, προφανώς δε θα κάτσω να ακούσω όλη τη δισκογραφία του από τη στιγμή που για όλα τα κομμάτια που άκουσα σχημάτισα την ίδια αρνητική εντύπωση...

Με το ίδιο σκεπτικό, εσύ πόσα κομμάτια έχεις ακούσει από Χατζηγιάννη και Αvril και μας λες ότι ΔΕΝ παίζουν την ίδια μουσική? ;)

Τέλος πάντων, τελευταίο post εδώ... Καλή συνέχεια...

dn ekana kamia sigrisi,den anefera oute tn avril oute tn mixali kai ute milisa gia tis ikanotites tous! kai dn prospa8w na peisw kanenan...diavase kai ta proigoumena mou post ligo!  ;)

sorry g t greeklish
« Τελευταία τροποποίηση: 16/01/09, 17:03 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #86 στις: 16/01/09, 17:15 »
Τα διάβασα φίλε May... εεε... Garvin εννοώ!! :P

Δικά σου δεν είναι τα παρακάτω ποστ?
μα καλα ρε παιδια,τα ΑΚΟΡΝΤΑ εχουν διαφορα μεταξυ του χατζηγιαννη και του mayer???!

αναρωτιεμαι αν τον εχετε ΑΚΟΥΣΕΙ ποτε ολοι εσεις που λετε οτι ειναι ενας χατζηγιαννης ή μία avril που παιζει καλυτερη κιθαρα...

Άραγε εσύ πόσα κομμάτια έχεις ακούσει από Χατζηγιάννη και Avril για να πεις ότι δεν έχουν το ίδιο στυλ? ;) ...(ούτε εγώ τους ακούω, απλά χρησιμοποιώ τη δική σου λογική μόνο και μόνο για να σου δείξω ότι δε στέκει ::))...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #87 στις: 16/01/09, 20:14 »
Τα διάβασα φίλε May... εεε... Garvin εννοώ!! :P

Δικά σου δεν είναι τα παρακάτω ποστ?
μα καλα ρε παιδια,τα ΑΚΟΡΝΤΑ εχουν διαφορα μεταξυ του χατζηγιαννη και του mayer???!

αναρωτιεμαι αν τον εχετε ΑΚΟΥΣΕΙ ποτε ολοι εσεις που λετε οτι ειναι ενας χατζηγιαννης ή μία avril που παιζει καλυτερη κιθαρα...

Άραγε εσύ πόσα κομμάτια έχεις ακούσει από Χατζηγιάννη και Avril για να πεις ότι δεν έχουν το ίδιο στυλ? ;) ...(ούτε εγώ τους ακούω, απλά χρησιμοποιώ τη δική σου λογική μόνο και μόνο για να σου δείξω ότι δε στέκει ::))...


απο avril τα παντα...απο χατζηγιαννη τα γνωστα που ακουγονται..αλλα εγω ξαναλεω πως δε σχολιασα ουτε τη μια ουτε τον αλλον!
και τι σχεση εχει ο may με τον mayer? (O βλακας ξερω γω...)

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #88 στις: 17/01/09, 03:00 »
Ποιο επιχείρημα? Simple facts για να ξέρουμε τι λέμε. Και επίσης
διορθώνω την αντίληψη "παίζω για την Παπαρίζου είμαι άμπαλος"...Ακούστηκε και αυτο σε ένα  άλλο θέμα. Σαφώς και σε ενδιαφέρει τι μπορεί να κάνει γιατί είναι μέσα στο σύνολο της κρίσης σου. Απλό παράδειγμα για να γίνω κατανοητός:Αν αυτό που κάνει σ αρέσει τον ακούς. Εμένα που αυτό που κάνει δε με τρελαίνει κ  ξέρω ότι μπορεί να κάνει παραπάνω. Αρα ξέρω ότι γνώμονας του είναι το κέρδος και όχι η μουσική. Η και να είναι η μουσική είναι ρηχός. Άρα δε θέλω ούτε και να μαθαίνω νέα του καθότι δε με καλύπτει ως άτομο πλέον. Δεν νομίζω να είναι παράλογο.

Καλά, εσύ το πήγες πολύ μακρυά, έκανες ψυχογράφημα από 2 βιντεάκια που είδες στο utube. Τα κίνητρά του δε μπορεί να τα ξέρει κανείς, πάντως εγώ βλέπω έναν κουλ τυπά που παίζει μια χαρά κιθάρα με συναίσθημα, χωρίς εντυπωσιασμούς, γράφει μια χαρά και έχει ιδιαίτερη φωνή (και χιούμορ). Δεν είμαι φαν του, αλλά προτιμώ να'ναι αυτός σελεμπριτυ και ποπ είδωλο παρά καμιά μπριτνευ. Θυμάμαι πέρσυ που είχα πάει στη Νέα Υόρκη, σ΄ένα μαγαζί με ρούχα ήταν ο μαγιερ επικεφαλής της διαφημιστικής καμπάνιας αυτής της μάρκας και είχε μια τεράστια φωτο του και φαινόταν ένα μεγάλο τατου "SRV "που έχει. Δεν είπα "α τον πουλημένο", ίσα ίσα λέω πόσοι θα μάθουν τον SRV, τον BB King και τον Buddy Guy μέσα από τον μαγερ και χάρηκα.
Α, μισό δε μιλούσα για το Mayer... Γενικά έλεγα για έναν καλλιτέχνη... Εγώ απότι είδα στο youtube το παληκάρι και να παίζει ξέρει και συμπαθέστατος είναι και αν μου δωθεί η ευκαιρία και ο χρονος θα προσπαθήσω να τον μάθω καλύτερα...Στο ποστ μου διόρθωσα την αντίληψη αυτή που ΚΑΚΩΣ υπάρχει... :) ;)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2657 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/02, 12:55
από John Sarh
1 Απαντήσεις
2490 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/07, 02:16
από KostasVap
0 Απαντήσεις
1780 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/07, 11:10
από Μαργαρίτα Π.
0 Απαντήσεις
1692 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/07, 20:34
από Μαργαρίτα Π.
7 Απαντήσεις
3434 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/08, 16:34
από Joevaicci
11 Απαντήσεις
5055 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/09, 02:00
από Jim_Gkountonas(Arpeggiator)
0 Απαντήσεις
1571 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/10/09, 20:29
από Garvin
8 Απαντήσεις
5981 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/11/10, 10:54
από guitalele
12 Απαντήσεις
3654 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/10, 10:27
από Dimitris12345
7 Απαντήσεις
9206 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/15, 01:39
από Μητσάκος