Αποστολέας Θέμα: JOHN MAYER!!  (Αναγνώστηκε 23399 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #50 στις: 11/01/09, 19:51 »
Και παιζει ο mayer blues?
Όχι απλώς blues αλλά... blues/jazz!! :D ;D

Garvin, άλλο το είδος μουσικής που γράφει κάποιος και άλλος το αν η μουσική του είναι επηρεασμένη σε ΚΑΠΟΙΑ σημεία και από άλλα είδη μουσικής.. Ώρα είναι να μας πεις κι ότι ο Mayer είναι γνωστός ως jazzίστας..

Και οι Maiden έχουν blues στοιχεία (και περισσότερα από τον Μayer), μήπως είναι blues μπάντα? ;D


Θα επανέλθω αργότερα (όχι που θα σας άφηνα) γιατί διάβασα και κάτι άλλα κουλά (κατ εμέ)...

Καλα αυτο για τους maiden που ειπες δεν υπαρχει! εχεις ακουσει τον υμνο των blues,το fear of the dark? Ο mayer δεν εγινε γνωστος σαν backstreet boy ουτε σαν φαινομενο τυπου jonas brothers,οπως παρουσιαζετε μερικοι.

Αν το fear of the dark είναι το μόνο τραγούδι που ξέρεις από Maiden, τότε διακαιολογείσαι να το λες αυτό..

Μην ξεχνάς ότι εγώ δεν είπα ότι είναι blues συγκρότημα.. Ίσα ίσα που -διάβασε καλύτερα τι έγραψα- αυτό που λέω είναι ότι δεν μπορούμε να τους χαρακτηρίσουμε blues συγκρότημα επειδή έχουν απλώς κάποια blues στοιχεία (και ναι, έχουν blues στοιχεία, αν θες πες μου να σου προτείνω αναφέρω κομμάτια να ακούσεις)... Εσύ είσαι αυτός που χαρακτηρίζεις blues/jazz κιθαρίστα τον Mayer (!!!) μόνο και μόνο επειδή έχει ΚΑΙ τέτοια στοιχεία το παίξιμό του (παρά το γεγονός ότι η πλειοψηφία των κομματιών του και συγκεκριμένα τα κομμάτια που τον έκαναν διάσημο, είναι pop)...

Τέλος, αν άνοιξες το θέμα για να ακούσεις μόνο απόψεις του τύπου ''o Mayer είναι θεός'' κλπ, λάθος forum (στο forum του Mayer ίσως πάρεις πιο ικανοποιητικές απαντήσεις)..

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #51 στις: 11/01/09, 21:20 »
Και παιζει ο mayer blues?
Όχι απλώς blues αλλά... blues/jazz!! :D ;D

Garvin, άλλο το είδος μουσικής που γράφει κάποιος και άλλος το αν η μουσική του είναι επηρεασμένη σε ΚΑΠΟΙΑ σημεία και από άλλα είδη μουσικής.. Ώρα είναι να μας πεις κι ότι ο Mayer είναι γνωστός ως jazzίστας..

Και οι Maiden έχουν blues στοιχεία (και περισσότερα από τον Μayer), μήπως είναι blues μπάντα? ;D


Θα επανέλθω αργότερα (όχι που θα σας άφηνα) γιατί διάβασα και κάτι άλλα κουλά (κατ εμέ)...

Καλα αυτο για τους maiden που ειπες δεν υπαρχει! εχεις ακουσει τον υμνο των blues,το fear of the dark? Ο mayer δεν εγινε γνωστος σαν backstreet boy ουτε σαν φαινομενο τυπου jonas brothers,οπως παρουσιαζετε μερικοι.

Αν το fear of the dark είναι το μόνο τραγούδι που ξέρεις από Maiden, τότε διακαιολογείσαι να το λες αυτό..

Μην ξεχνάς ότι εγώ δεν είπα ότι είναι blues συγκρότημα.. Ίσα ίσα που -διάβασε καλύτερα τι έγραψα- αυτό που λέω είναι ότι δεν μπορούμε να τους χαρακτηρίσουμε blues συγκρότημα επειδή έχουν απλώς κάποια blues στοιχεία (και ναι, έχουν blues στοιχεία, αν θες πες μου να σου προτείνω αναφέρω κομμάτια να ακούσεις)... Εσύ είσαι αυτός που χαρακτηρίζεις blues/jazz κιθαρίστα τον Mayer (!!!) μόνο και μόνο επειδή έχει ΚΑΙ τέτοια στοιχεία το παίξιμό του (παρά το γεγονός ότι η πλειοψηφία των κομματιών του και συγκεκριμένα τα κομμάτια που τον έκαναν διάσημο, είναι pop)...

Τέλος, αν άνοιξες το θέμα για να ακούσεις μόνο απόψεις του τύπου ''o Mayer είναι θεός'' κλπ, λάθος forum (στο forum του Mayer ίσως πάρεις πιο ικανοποιητικές απαντήσεις)..
για πες μου blues κομματι απο maiden....
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #52 στις: 11/01/09, 22:30 »
*αναστεναγμος*

Βρε καμαρια μου, το παιδι δεν ειπε οτι ειναι καποιο κομματι των maiden μπλουζ, ειπε για επιρροες.... Η μαλακια ειναι οτι ΞΕΡΕΤΕ τι ηθελε να πει, αλλα κανατε τα στραβα ματια για τον αντιλογο, ετσι...

Την κανω με ελαφρα απο την συζητηση, διοτι και οι αποψεις μου δεν λαμβανονται σοβαρα υποψιν, ο κυριος Garvin μαλιστα δεν τις θεωρει καν αποψεις, και το θεμα μας δεν αξιζει τον κοπο.

Αυτο που ειπαμε 5-10 ατομα στη σειρα και που δε φαινεστε να καταλαβαινετε, ειναι οτι θεωρουμε τον mayer αξιο μνοιας με βαση τα κιθαριστικα του προσοντα, αλλα οτι δε μας πολυαρεσει η μουσικη που γραφει. Δικαιωμα μας να το γραψουμε και στην τελικη, δεν τον βρισαμε κιολας, ισα ισα που του αναγνωρισαμε και προσοντα ζηλευτα.

Φιλτατε, μας ζητησες να σου πουμε τη γνωμη μας για τον ανθρωπο. Στην ειπαμε, και μαλιστα εντελως νηφαλια και κοσμια, με εξαιρεση το πολυ δυο ποστ.

Απο κει και περα, το κουραζεις. Γιατι? Δεν θα σταματησεις μεχρι να σου πουμε οτι ο mayer ειναι ο μεγαλυτερος μπλουζας ever? Ε ΔΕΝ ειναι, τι να κανουμε?

Ειστε λεει, τελειως υποκειμενικοι.... Εννοειται ρε μαγκα, γνωμες ζητας, και διαφωνουμε με τα γουστα σου, χαφτο επιτελους. Ουτε με το μεταλ εχει να κανει, ουτε με τις Ibanez μας (LOL).

Αντε φιλακια.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #53 στις: 11/01/09, 22:47 »
Οτι χρησιμοποιούν πεντατονική δεν σημαίνει ότι έχουν blues επιρροές..  Εξ' άλλου όλα τα μέταλ δυγκροτήματα θα είχαν μπλούζ επιρροές αν ήταν έτσι. Εκτός αν αυτό εννοείς. Στο κάτω κάτω η μέταλ "προήλθε" από τη blues μουσική, έμμεσα..
Και βέβαια δεν πιστεύω ότι στέκει να λές ότι οι maiden έχουν πιο πολλές επιρροές blues από τον Mayer, άσχετα αν μεγάλο μέρος των κομματιών του είναι πιο.. mainstream pop. Έχει και τα bluesιστικα του και αυτός.
Αντί να ψάχνουμε όμως το.. είδος της μουσικής που παίζει γιατί δεν αφήνουμε τις ταμπέλες να ακούσουμε και λίγο τη μουσική του? Χάνουμε το νόημα. Έχει φτιάξει ωραία τραγούδια. Θα έπρεπε να ντρέπομαι που μου αρέσουν τραγούδια (όχι μόνο του Mayer) που είναι.. ποπ? Δεν νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #54 στις: 11/01/09, 23:10 »
Παιδια, σχετικα με τις ταμπελες, χρειαζονται για πρακτικους λογους.
Αμα σε ρωτησει καποιος τι μουσικη παιζει το ταδε συγκροτημα, τι θα του πεις?
Εδω προσπαθουμε να προσδιορισουμε τι μουσικη παιζει ο mayer και μπλεξαμε τα μπουτια μας (δεν το λεω ειρωνικα)
offtopic over.

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #55 στις: 11/01/09, 23:24 »
Παιδια, σχετικα με τις ταμπελες, χρειαζονται για πρακτικους λογους.
Αμα σε ρωτησει καποιος τι μουσικη παιζει το ταδε συγκροτημα, τι θα του πεις?
Εδω προσπαθουμε να προσδιορισουμε τι μουσικη παιζει ο mayer και μπλεξαμε τα μπουτια μας (δεν το λεω ειρωνικα)
offtopic over.


Ακριβώς γι'αυτό οι ταμπέλες είναι αναγκαίες μόνο για τα δισκοπωλεία και όχι για τους μουσικόφιλους, τους οποίους πολλές φορές παραπλανούν. Αν σε ρωτήσουν τι μουσική έπαιζαν οι beatles τι θα πεις? Μπορείς να το προσδιορίσεις με μια λέξη?

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #56 στις: 12/01/09, 00:01 »
Με μια λεξη δεν ξερω, αλλα μπορεις τουλαχιστον να δωσεις καποια κατευθυνση. Υποθετω...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #57 στις: 12/01/09, 00:05 »
δεν είπα ότι είναι blues συγκρότημα..
Και οι Maiden έχουν blues στοιχεία, μήπως είναι blues μπάντα? ;D
έχουν απλώς κάποια blues στοιχεία
::)
για πες μου blues κομματι απο maiden....
::)


Βρε καμαρια μου, το παιδι δεν ειπε οτι ειναι καποιο κομματι των maiden μπλουζ, ειπε για επιρροες.... Η μαλ***α ειναι οτι ΞΕΡΕΤΕ τι ηθελε να πει, αλλα κανατε τα στραβα ματια για τον αντιλογο, ετσι...
Ακριβώς αυτό...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #58 στις: 12/01/09, 00:59 »
*αναστεναγμος*

Βρε καμαρια μου, το παιδι δεν ειπε οτι ειναι καποιο κομματι των maiden μπλουζ, ειπε για επιρροες.... Η μαλ***α ειναι οτι ΞΕΡΕΤΕ τι ηθελε να πει, αλλα κανατε τα στραβα ματια για τον αντιλογο, ετσι...

Την κανω με ελαφρα απο την συζητηση, διοτι και οι αποψεις μου δεν λαμβανονται σοβαρα υποψιν, ο κυριος Garvin μαλιστα δεν τις θεωρει καν αποψεις, και το θεμα μας δεν αξιζει τον κοπο.

Αυτο που ειπαμε 5-10 ατομα στη σειρα και που δε φαινεστε να καταλαβαινετε, ειναι οτι θεωρουμε τον mayer αξιο μνοιας με βαση τα κιθαριστικα του προσοντα, αλλα οτι δε μας πολυαρεσει η μουσικη που γραφει. Δικαιωμα μας να το γραψουμε και στην τελικη, δεν τον βρισαμε κιολας, ισα ισα που του αναγνωρισαμε και προσοντα ζηλευτα.

Φιλτατε, μας ζητησες να σου πουμε τη γνωμη μας για τον ανθρωπο. Στην ειπαμε, και μαλιστα εντελως νηφαλια και κοσμια, με εξαιρεση το πολυ δυο ποστ.

Απο κει και περα, το κουραζεις. Γιατι? Δεν θα σταματησεις μεχρι να σου πουμε οτι ο mayer ειναι ο μεγαλυτερος μπλουζας ever? Ε ΔΕΝ ειναι, τι να κανουμε?

Ειστε λεει, τελειως υποκειμενικοι.... Εννοειται ρε μαγκα, γνωμες ζητας, και διαφωνουμε με τα γουστα σου, χαφτο επιτελους. Ουτε με το μεταλ εχει να κανει, ουτε με τις Ibanez μας (LOL).

Αντε φιλακια.

δεν νομιζω οτι υπαρχουν ατομα που γουσταρουν να κανουν αντιλογους ή να το παιζουν βλακες. προσωπικα δεν καταλαβα τι ηθελε να πει ο gers.

Ξαναλεω,comment του στυλ  ''ο τυπας με ανταυγιες στο μαλλι απο backstreet boys κλπ κλπ'' που γραφτηκαν ΔΕΝ εχουν να κανουν με τα κιθαριστικα του προσοντα.

Το να προσπαθω να πεισω καποιους οτι ο mayer παιζει και blues δε σημαινει οτι τον θεωρω απο τους μεγαλυτερους blueζαδες του κοσμου ουτε οτι θα ''ησυχασω'' αν προσπαθησω να σας πεισω.

Φιλακια

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #59 στις: 12/01/09, 01:01 »
Οτι χρησιμοποιούν πεντατονική δεν σημαίνει ότι έχουν blues επιρροές.. 

δε λεω τον john blues επειδη παιζει πεντατονικες...δεν ειμαι τοσο ασχετος!
« Τελευταία τροποποίηση: 12/01/09, 01:13 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #60 στις: 12/01/09, 01:07 »
Οτι χρησιμοποιούν πεντατονική δεν σημαίνει ότι έχουν blues επιρροές.. 

blues για σενα ειναι οτι στο σολο παιζει πεντατονικές;
??? ??? ??? ::)

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #61 στις: 12/01/09, 02:28 »
Οτι χρησιμοποιούν πεντατονική δεν σημαίνει ότι έχουν blues επιρροές.. 

blues για σενα ειναι οτι στο σολο παιζει πεντατονικές;
??? ??? ??? ::)

looooooooooooooooooool....ακουστηκαν πολλα καλα σ'αυτο το θεμα...αλλα αυτο ήταν το καλύτερο...... ;D ;D fock... :P

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #62 στις: 12/01/09, 09:59 »
Κύριοι...αυτοξεφτιλίζεστε.....

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #63 στις: 12/01/09, 12:29 »
Οτι χρησιμοποιούν πεντατονική δεν σημαίνει ότι έχουν blues επιρροές.. 

blues για σενα ειναι οτι στο σολο παιζει πεντατονικές;
??? ??? ??? ::)

looooooooooooooooooool....ακουστηκαν πολλα καλα σ'αυτο το θεμα...αλλα αυτο ήταν το καλύτερο...... ;D ;D fock... :P

re paidia ekana edit!

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #64 στις: 12/01/09, 18:13 »
πάντως δεν καταλαβαίνω τα υποτιμητικά σχόλια για τους backstreet boys. To "backstreet' s back" είναι τρελή κομματάρα. Pop Ύμνος;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #65 στις: 12/01/09, 19:48 »
Ξαναλεω,comment του στυλ  ''ο τυπας με ανταυγιες στο μαλλι απο backstreet boys κλπ κλπ'' που γραφτηκαν ΔΕΝ εχουν να κανουν με τα κιθαριστικα του προσοντα.

Μα ποιος ειπε οτι δεν εχει κιθαριστικα προσοντα επειδη μοιαζει με τυπα με ανταυγειες!??!??!?


Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #66 στις: 12/01/09, 20:57 »
looooooooooooooooooool....ακουστηκαν πολλα καλα σ'αυτο το θεμα...αλλα αυτο ήταν το καλύτερο...... ;D ;D fock... :P
Κύριοι...αυτοξεφτιλίζεστε.....
Είπα κάτι που δεν έπρεπε?? ??? Για τους maiden εννοούσα..

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #67 στις: 13/01/09, 00:24 »
Ξαναλεω,comment του στυλ  ''ο τυπας με ανταυγιες στο μαλλι απο backstreet boys κλπ κλπ'' που γραφτηκαν ΔΕΝ εχουν να κανουν με τα κιθαριστικα του προσοντα.

Μα ποιος ειπε οτι δεν εχει κιθαριστικα προσοντα επειδη μοιαζει με τυπα με ανταυγειες!??!??!?



οχι βρε παιδι μου δεν ειπα αυτο! απλα λεω οτι αυτου του ειδους τα comments κατα τη γνωμη μου ειναι λιγο της πλακας! λεω οτι ειναι καλυτερο πρωτα να κοιταξουμε αν ο ανθρωπος ξερει να παιζει μουσικη και αν μας αρεσει και μετα να δουμε ποιοι πηγαινουν στις συναυλιες του και αν του πετανε αρκουδακια με καρδουλες!
« Τελευταία τροποποίηση: 13/01/09, 00:25 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #68 στις: 13/01/09, 01:04 »
Ε, ενταξει ο ανθρωπος ξερει να παιζει μουσικη, και ουδεποτε αμφισβητησα τις γνωσεις/ικανοτητες του, αλλα ο τροπος με τον οποιο τραγουδαει και αυτα που τραγουδαει μου θυμιζουν τα .... αρκουδακια. Την γνωμη μου ειπα!

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #69 στις: 13/01/09, 15:26 »
ok συνεχιζουμε λοιπον  ;)

Αποσυνδεδεμένος Mean

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • 'Scuse me while I kiss the sky.
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #70 στις: 13/01/09, 18:15 »
Σορυ για ολους αυτους που τον υπερασπιζεστε:ΕΙΝΑΙ ΦΛΩΡΟΣ(το ειπα και ξεσκασα ουφ)Και οχι επειδη εμεις εδω στο ελλαντα ειμαστε και γ**ω τους μεταλλαδες.Εγω προσωπικα jazz-blues-rock ακουω αλλα συνεχιζω να τον θεωρω φλωρο οταν κανεις τραγουδια σε στυλ χατζηγιαννη η και σε πολλων αλλων (G-C-D) με ακουστικη και με ενα απαλο drum beat απο πισω και λες για το ποσο ομορφη ειναι η γκομενα σου δεν εισαι ψαγμενος δεν εισαι τιποτα εισαι ΦΛΩΡΟΣ η ποπ η ευκολοακουστος το ιδιο πραμα ειναι.Οσο για τι μπλουζ μπαντα του τι χειριζεται καλα τη πεντατονικη δεν λεω,μαγκια του.Αλλα για μενα ειναι ακομα μια Avril απλα παιζει καλυτερη κιθαρα.
I am tired, I am weary
I could sleep for a thousand years
A thousand dreams that would awake me
Different colors made of tears

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #71 στις: 13/01/09, 19:06 »
Σορυ για ολους αυτους που τον υπερασπιζεστε:ΕΙΝΑΙ ΦΛΩΡΟΣ(το ειπα και ξεσκασα ουφ)Και οχι επειδη εμεις εδω στο ελλαντα ειμαστε και γ**ω τους μεταλλαδες.Εγω προσωπικα jazz-blues-rock ακουω αλλα συνεχιζω να τον θεωρω φλωρο οταν κανεις τραγουδια σε στυλ χατζηγιαννη η και σε πολλων αλλων (G-C-D) με ακουστικη και με ενα απαλο drum beat απο πισω και λες για το ποσο ομορφη ειναι η γκομενα σου δεν εισαι ψαγμενος δεν εισαι τιποτα εισαι ΦΛΩΡΟΣ η ποπ η ευκολοακουστος το ιδιο πραμα ειναι.Οσο για τι μπλουζ μπαντα του τι χειριζεται καλα τη πεντατονικη δεν λεω,μαγκια του.Αλλα για μενα ειναι ακομα μια Avril απλα παιζει καλυτερη κιθαρα.
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο συμγωνώ μεσένα σε αυτό,επιτέλους κάποιος το είπε

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #72 στις: 13/01/09, 21:48 »
Σορυ για ολους αυτους που τον υπερασπιζεστε:ΕΙΝΑΙ ΦΛΩΡΟΣ(το ειπα και ξεσκασα ουφ)Και οχι επειδη εμεις εδω στο ελλαντα ειμαστε και γ**ω τους μεταλλαδες.Εγω προσωπικα jazz-blues-rock ακουω αλλα συνεχιζω να τον θεωρω φλωρο οταν κανεις τραγουδια σε στυλ χατζηγιαννη η και σε πολλων αλλων (G-C-D) με ακουστικη και με ενα απαλο drum beat απο πισω και λες για το ποσο ομορφη ειναι η γκομενα σου δεν εισαι ψαγμενος δεν εισαι τιποτα εισαι ΦΛΩΡΟΣ η ποπ η ευκολοακουστος το ιδιο πραμα ειναι.Οσο για τι μπλουζ μπαντα του τι χειριζεται καλα τη πεντατονικη δεν λεω,μαγκια του.Αλλα για μενα ειναι ακομα μια Avril απλα παιζει καλυτερη κιθαρα.

η αποψη σου ειναι οτι ο mayer γραφει κομματια που θα μπορουσε να γραφει και ο χατζηγιαννης; ειναι αρκετα παρατραβηγμενο αυτο που λες.

Αποσυνδεδεμένος Mean

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • 'Scuse me while I kiss the sky.
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #73 στις: 14/01/09, 00:12 »
To οτι ο John Mayer εχει και μια ιδεα περι κιθαρας και χρησιμοποιει ακορντα που δεν μπορει να φανταστει ο Χατζηγιαννη το παραδεχομαι.Παρ' ολα αυτα εχει ακριβως την ιδια λογικη με τον Χατζηγιαννη(μιλαω για τις ποπ δουλιες του τα μπλουζ λαιβ που κανει με τους buddy guyδες και το clapton ειναι αλλο πραμα και θελουν αλλη συζητηση)
I am tired, I am weary
I could sleep for a thousand years
A thousand dreams that would awake me
Different colors made of tears

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #74 στις: 14/01/09, 01:42 »
To οτι ο John Mayer εχει και μια ιδεα περι κιθαρας και χρησιμοποιει ακορντα που δεν μπορει να φανταστει ο Χατζηγιαννη το παραδεχομαι.Παρ' ολα αυτα εχει ακριβως την ιδια λογικη με τον Χατζηγιαννη(μιλαω για τις ποπ δουλιες του τα μπλουζ λαιβ που κανει με τους buddy guyδες και το clapton ειναι αλλο πραμα και θελουν αλλη συζητηση)

μα καλα ρε παιδια,τα ΑΚΟΡΝΤΑ εχουν διαφορα μεταξυ του χατζηγιαννη και του mayer???!...ρε mean,εισαι πολυ mean!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2672 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/02, 12:55
από John Sarh
1 Απαντήσεις
2503 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/07, 02:16
από KostasVap
0 Απαντήσεις
1793 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/07, 11:10
από Μαργαρίτα Π.
0 Απαντήσεις
1699 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/07, 20:34
από Μαργαρίτα Π.
7 Απαντήσεις
3450 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/08, 16:34
από Joevaicci
11 Απαντήσεις
5083 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/09, 02:00
από Jim_Gkountonas(Arpeggiator)
0 Απαντήσεις
1584 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/10/09, 20:29
από Garvin
8 Απαντήσεις
5997 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/11/10, 10:54
από guitalele
12 Απαντήσεις
3677 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/10, 10:27
από Dimitris12345
7 Απαντήσεις
9221 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/15, 01:39
από Μητσάκος