Ψηφοφορία

Καλύτερο Τραγούδι

In The Presence OF  Enemies 1
5 (16.7%)
Forsaken
8 (26.7%)
Constant Motion
2 (6.7%)
The Dark Eternal Night
7 (23.3%)
Repentance
2 (6.7%)
Prophets of war
0 (0%)
Ministry Of lost Souls
3 (10%)
In Tηe Presence Of Enemies 2
3 (10%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 29

Αποστολέας Θέμα: Dream Theater - Systematic Chaos  (Αναγνώστηκε 19243 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mastodon

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Dream Theater - Systematic Chaos
« στις: 27/05/07, 19:01 »
5 Ιουνίου κυκλοφορεί το καινούριο album των θεών του progressive metal... Το περιμένω πώς και πώς και μερικά τραγούδια που άκουσα ήταν φοβερά. Αναμένω απόψεις από όποιον το έχει κατεβάσει...
« Τελευταία τροποποίηση: 04/06/07, 13:41 από mastodon »

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #1 στις: 27/05/07, 21:10 »
anyway,εχωντας πλεον ΛΙΩΣΕΙ το Systematic Chaos των Theater,προσωπικα να πω,πως εχει ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΕΣ μεσα..ΠΟΛΥ πιο πανω απο Octavarium...εκπληκτικες μελωδιες,χωσιμο εκει που χρειαζεται,opethικες(ala damnation) στιγμες-->βλ.Repentance
floydικές στιγμές(βλ.The Ministry Of Lost Souls-->το καλυτερο τραγουδι των DT για μενα προσωπικα απο την εποχη Metropolis Pt.2)
MetallicοMegadethοστιγμές..η ωραια παρομοίωση,το "Dance Of Eternity 2"=The Dark Eternal Night...Το καινουργιο των Theater ΞΕΣΚΙΖΕΙ(imo)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #2 στις: 28/05/07, 19:12 »
Εγώ φοβάμαι πολύ πάντως για μια ενδεχόμενη πατάτα...
Έχει πέσει πολύ promotion και μπορεί να είναι έτσι για να καλύψουν την αδυναμία του δίσκου ή τη στροφή σε εμπορικίλα για να αποκτήσουν καινούριους οπαδούς.
Με φοβίζει πολύ και το γεγονός ότι ο Portnoϊος λέει ότι το SC θα έχει στοιχεία από όλα τα προηγούμενα άλμπουμ. Δηλαδή; Μάλλον δεν θα έχει κάτι καινούριο και προτότυπο :-\ :'(
Ελπίζω πάρα πολύ να διαψευστώ...
Κατέβασα και το μισό Constant Motion. Νταξ' καλό είναι: ο ήχος της κιθάρας δε μου αρέσει πολύ (τι τους ήθελε τους Mark IV ο JP;;), και τα φωνητικά είναι αλά Glass Prison έχει όμως 1-2 ωραία riffs. Καλά μη σας το χαλάσω άλλο... ;D
Μακάρι να βγάλουν δισκάρα 8)

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #3 στις: 28/05/07, 22:54 »
Εγώ φοβάμαι πολύ πάντως για μια ενδεχόμενη πατάτα...
Έχει πέσει πολύ promotion και μπορεί να είναι έτσι για να καλύψουν την αδυναμία του δίσκου ή τη στροφή σε εμπορικίλα για να αποκτήσουν καινούριους οπαδούς.
Με φοβίζει πολύ και το γεγονός ότι ο Portnoϊος λέει ότι το SC θα έχει στοιχεία από όλα τα προηγούμενα άλμπουμ. Δηλαδή; Μάλλον δεν θα έχει κάτι καινούριο και προτότυπο :-\ :'(
Ελπίζω πάρα πολύ να διαψευστώ...
Κατέβασα και το μισό Constant Motion. Νταξ' καλό είναι: ο ήχος της κιθάρας δε μου αρέσει πολύ (τι τους ήθελε τους Mark IV ο JP;;), και τα φωνητικά είναι αλά Glass Prison έχει όμως 1-2 ωραία riffs. Καλά μη σας το χαλάσω άλλο... ;D
Μακάρι να βγάλουν δισκάρα 8)
1)για το promotion δεν ευθυνονται οι Theater αλλα η Roadrunner, που σε αντιθεση με την προηγουμενη δισκογραφικη που ηταν οι DT,η Roadrunner ακολουθει αυτη τη στανταρ λογικη παντου,σε καθε μπαντα της...αυτο που βλεπεις για promotion,ειναι οροι στο συμβολαιο το οποιο εχουν δεχτει οι DT και καθε μπαντα που ειναι στην Roadrunner..και προφανως θελουν και νεους fan...ποια μπαντα δεν θα ηθελε..
2)πρωτοτυπια σ αυτο το album υπαρχει...μολις το ακουσεις θα καταλαβεις...λιγα ειναι τα στοιχεια που σου θυμιζουν παλιες εποχες...οπως το Constant motion που θυμιζει εποχη 6 degrees ;)
3)το tone του JP με τον Mark IV ειναι εντελως υποκειμενικο...εμενα με ικανοποιει πληρως ο ηχος του...και γενικα σ ολο το album σε σχεση με Octavarium,ο ηχος με αφηνει τρελα ικανοποιημενο...
δεν λεω τιποτα αλλο για να μην με βριζουν αυτοι που θελουν να το ακουσουν,αν και ηδη εχω μιλησει πολυ! :P  :-X  :-X  :-X
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #4 στις: 28/05/07, 23:37 »
Παράθεση
1)για το promotion δεν ευθυνονται οι Theater αλλα η Roadrunner, που σε αντιθεση με την προηγουμενη δισκογραφικη που ηταν οι DT,η Roadrunner ακολουθει αυτη τη στανταρ λογικη παντου,σε καθε μπαντα της...αυτο που βλεπεις για promotion,ειναι οροι στο συμβολαιο το οποιο εχουν δεχτει οι DT και καθε μπαντα που ειναι στην Roadrunner..και προφανως θελουν και νεους fan...ποια μπαντα δεν θα ηθελε..
2)πρωτοτυπια σ αυτο το album υπαρχει...μολις το ακουσεις θα καταλαβεις...λιγα ειναι τα στοιχεια που σου θυμιζουν παλιες εποχες...οπως το Constant motion που θυμιζει εποχη 6 degrees ;)
3)το tone του JP με τον Mark IV ειναι εντελως υποκειμενικο...εμενα με ικανοποιει πληρως ο ηχος του...και γενικα σ ολο το album σε σχεση με Octavarium,ο ηχος με αφηνει τρελα ικανοποιημενο...
δεν λεω τιποτα αλλο για να μην με βριζουν αυτοι που θελουν να το ακουσουν,αν και ηδη εχω μιλησει πολυ! :P  :-X  :-X  :-X
1) Εντάξει είναι ίσως και ιδέα μου για το promotion. Για τους fans σίγουρα θέλουν νέους αλλά μην το παρακάνουν όμως και τα βγάλουν όλα I Walk Beside You :P :)
2)Ωραία! Καλά και Six Degrees Of Inner Turbulence (τι μαμάτος τίτλος 8)) να θυμίζει εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα ειδικά τα τραγούδια του πρώτου CD.
3)Εντάξει ο ήχος καλός είναι αλλά έχει γίνει πια πολύ "τέλειος"...ξέρεις σαν να είναι από υπολογιστή ή από πλήκτρα...και εμένα δε μου αρέσει πολύ να είναι υπερ-τέλεια η παραγωγή-θέλω να είναι λίγο ωμός ο ήχος ρε παιδί μου ;D
Προσωπική μου γνώμη πάντα ;)

Βέβαια όλα αυτά μάλλον θα τα πάρω πίσω όταν το ακούσω ολόκληρο ;D ::)

Αποσυνδεδεμένος sepsis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
    • Sepsis Forum
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #5 στις: 29/05/07, 16:27 »
Το άλμπουμ και μένα μου αρέσει τρομερά!!!! Το βρίσκω ανώτερο του octavarium

To constant motion εμένα, ειδικά στο ρεφρέν μου θύμισε awake era
To repentance από την άλλη δεν μου έκανε καποια τρομερή εντύπωση..για μένα το πιο αδιάφορο κομμάτι του δίσκου
Το ministry of lost souls κορυφαίο ΑΛΛΑ είναι κάπως μεγάλο σε διάρκεια
Το The Dark Eternal Nights τα σπάει άγρια!Πολύ groovy...το αγαπημένο μου
Το Forsaken έχει γ**ώ τα ρεφρέν
Το prophets of war είναι το πιο "ποπ" αλλά  τα σπάει και αυτό
Τα In the presence...Pt.1 & pt.2 είναι καταπληκτικά! Πολύ μελωδικά και γενικά έχουν ωραίο feeling

Δεν έχω διαβάσει τους στίχους αλλά μου φαίνεται πως "δεν κολλάνε" πολύ...κάτι για vampires έλεγε ο Petrucci και με ξένισε λιγάκι..Θα δούμε όμως

ΕDIT: Επίσης, το A ministry of lost souls μου θυμίζει τρομερά σε κάποια σημεία το ρεφρέν του Disappear από το SDOIT....niiiiiiiceeeeee
« Τελευταία τροποποίηση: 29/05/07, 17:00 από sepsis »

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #6 στις: 29/05/07, 16:29 »
Κανα torrent παίζει?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #7 στις: 29/05/07, 16:41 »
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #8 στις: 29/05/07, 21:37 »
Είναι σίγουρα ανώτερο του Octavarium, αλλά μην περιμένετε κανένα Scenes from a Memory
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος irida_!

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #9 στις: 01/06/07, 17:39 »
www.demonoid.com για torrents αλλα δεν ξέρω πότε μπορείς να γραφτείς το ειχανε κάθε παρασκευή πριν καιρό.βρίσκεις ότι θές από εκει το κατέβασα το constant motion. :)
here i go again on my own,goin down the only road i've ever known...like a drifter i was born to walk alone and here i go again..i aint wasting no more time...

Αποσυνδεδεμένος mastodon

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #10 στις: 02/06/07, 12:31 »
Tη Δευτέρα κυκλοφορεί τυπικά το Systematic Chaos... Μου φαίνεται θα κατασκηνώσω από τα χαράματα έξω από κανένα δισκάδικο... Άντε δεν μπορώ να περιμένω με τίποτα...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #11 στις: 02/06/07, 13:44 »
Το άκουσα χτες το άλμπουμ. Δεν θυμίζει σε πολλά με προηγούμενους δίσκους.

Τα θετικά:

1) Ο Labrie μάλλον επανήλθε φωνητικά (αν και χάθηκε το vibrato που είχε)
2) Οι μουσικοί τα χώνουν άγρια (what's new?  ;D)

Τα αρνητικά:

1) Μεγάλη διάρκεια των κομματιών με ελάχιστους στίχους και πολλή μουσική που σε κάποια σημεία κουράζει
2) Το στυλ είναι λίγο αλλαγμένο, με σαφώς πιο βαρύ ήχο (προσωπική άποψη)

Αποσυνδεδεμένος Scarsick

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm going slightly mad
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #12 στις: 02/06/07, 15:50 »
Αγορασα την special edition σημερα! Στο δισκαδικο που ειμαι πελατης (στα Γιαννενα) το φερε σημερα! ;D
Together we stand, divided we fall

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #13 στις: 02/06/07, 21:16 »
μιας και η κυκλοφορια συμπιπτει με τα γενεθλια μου ελπιζω να αποδειχτει ωραιο δωρο...

Αποσυνδεδεμένος Nexis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #14 στις: 03/06/07, 20:36 »
Καταπληκτικό είναι!!!!

Αποσυνδεδεμένος nicktgr15

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Green can only hold you in the garden...
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #15 στις: 04/06/07, 03:19 »
Μονο σε μενα δηλαδη φαίνεται καλυτερο το octavarium;

Το μονο που μπορώ να πω με βεβαιοτητα αυτη τη στιγμή (μιας και ειναι η πρωτη ακρόαση) ειναι οτι οι dt επαναλαμβάνονται και οτι σιγουρα εχουν σοβαρο προβλημα πλεον με τους στίχους.

Υ.Γ. Το forsaken ωστοσο δεν θα με χαλουσε για εναρξη την 1η ιουλίου.. κι ας ειναι σε στυλακι these walls,never enough,i walk beside you...τραγουδι που γρηγορα θα ξεχαστει δηλαδη..
« Τελευταία τροποποίηση: 16/06/07, 12:29 από nicktgr15 »

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #16 στις: 04/06/07, 17:11 »
Στο χαμερ ο Ζαχαροπουλος του χωνει 5...ο Συμελιαδης 9...
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #17 στις: 04/06/07, 23:40 »
Μπου χου χου εγώ θα περιμένω μέχρι και την άλλη εβδομάδα να τελειώσουν οι εξετάσεις και μετά θα το πάρω γιατί δεν θα ξεκολλάω :P
Πλάκα πλάκα έχω αρχίσει να πορώνομαι τώρα με το Constant Motion αλλά πιέζω τον εαυτό μου να μην το ακούω για να μην το μάθω απ'έξω κι ανακατωτά και το βαρεθώ πριν ακούσω τα υπόλοιπα κομμάτια :P ::)

Η special edition μπορεί να μου πει κανείς τι ακριβώς έχει μέσα; Έχει το album σε κανονικό cd (.cda ή όπως αλλιώς λέγονται τα αρχεία των κανονικών cd) ή μόνο στο dvd με 5.1 mix;

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #18 στις: 05/06/07, 16:33 »
Μπου χου χου εγώ θα περιμένω μέχρι και την άλλη εβδομάδα να τελειώσουν οι εξετάσεις και μετά θα το πάρω γιατί δεν θα ξεκολλάω :P
Πλάκα πλάκα έχω αρχίσει να πορώνομαι τώρα με το Constant Motion αλλά πιέζω τον εαυτό μου να μην το ακούω για να μην το μάθω απ'έξω κι ανακατωτά και το βαρεθώ πριν ακούσω τα υπόλοιπα κομμάτια :P ::)

Η special edition μπορεί να μου πει κανείς τι ακριβώς έχει μέσα; Έχει το album σε κανονικό cd (.cda ή όπως αλλιώς λέγονται τα αρχεία των κανονικών cd) ή μόνο στο dvd με 5.1 mix;

Έχει το σιντι κανονικά και το dvd που έχει 90 λεπτά documentary για το άλμπουμ (αξίζει) και πάλι το άλμπουμ αλλά σε 5.1 mix

Tο άκουσα όλο και είναι καλύτερο από ό,τι περίμενα. Είναι πολύ δυνατό άλμπουμ με αρκετές εκρήξεις έντασης , όπως έχουμε συνηθήσει, εναλλαγές στο ύφος και τα ρέστα.

Αυτό που παρατήρησα ακόμη είναι κάτι που υπάρχει και σε άλλα άλμπουμ τους και είναι οι μουσικές αναφορές σε άλλα τραγούδια του ίδιου άλμπουμ. Όπως ακούς ένα τραγουδι έχεις την αίσθηση ότι παρεμβάλλονται άλλα τραγούδια του δίσκου.


Δεν είναι Scenes from a Memory, αλλά όλες οι μικρολεπτομέρειες που αναφέρονται ως μειονεκτήματα είναι πιο πολύ να χαμε να λέγαμε και το άκουσμα του δίσκου είναι το κλασικό ταξίδι που κάνεις με όλους τους δίσκους των DT.





''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #19 στις: 05/06/07, 20:32 »
Το cd στην special edition φαντάζομαι δεν έχει όλη τη συσκευασία της κανονικής έκδοσης έ; Το booklet είναι το κανονικό;

Αποσυνδεδεμένος Scarsick

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm going slightly mad
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #20 στις: 05/06/07, 22:17 »
Το cd στην special edition φαντάζομαι δεν έχει όλη τη συσκευασία της κανονικής έκδοσης έ; Το booklet είναι το κανονικό;
Εχει το κανονικο εξωφυλλο μεσα, μονο που απ'εξω εχει χαρτινο το αλλο εξωφυλλο με το φαναρι. Το booklet πρεπει να ναι το ιδιο, η special edition εχει 12 φυλλα, μαζι με το εξωφυλλο και το οπισθοφυλλο. Ας πει καποιος που εχει την κανονικη εκδοση ποσα φυλλα εχει.
« Τελευταία τροποποίηση: 05/06/07, 22:19 από nightmist »
Together we stand, divided we fall

Αποσυνδεδεμένος Scarsick

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm going slightly mad
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #21 στις: 05/06/07, 22:25 »

Αυτό που παρατήρησα ακόμη είναι κάτι που υπάρχει και σε άλλα άλμπουμ τους και είναι οι μουσικές αναφορές σε άλλα τραγούδια του ίδιου άλμπουμ. Όπως ακούς ένα τραγουδι έχεις την αίσθηση ότι παρεμβάλλονται άλλα τραγούδια του δίσκου.

Συμφωνω, ειδικα η μελωδια στα In the presence of the enemies-Part I &II ειναι καταπληκτικη, μου εχει κολλησει. Μου αρεσει παρα πολυ το cd, καθε φορα που το ακουω μου αρεσει ακομα περισσοτερο. Εχει πολυ δυνατα μερη, αλλα και πολυ ομορφες και μεγαλειωδεις μελωδιες. Γενικα τα σπαει!
Together we stand, divided we fall

Αποσυνδεδεμένος mastodon

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #22 στις: 06/06/07, 10:41 »
To πήρα και εγώ χθες. Πάρα πάρα πάρα πολύ καλό! Άλλη μία καταπληκτική κυκλοφορία από τους Dream Theater. Πρέπει να το ακούσω λίγες μέρες ακόμα αλλά προς το παρόν μου φαίνεται σαν το καλύτερο της μετα-"Scenes..." εποχής...
Καλά το o Ζαχαρόπουλος από το χαμερ έχει σκαλώσει με τους Dream Theater και τους θάβει με την πρώτη ευκαιρία. Παίρνει και όλες τις κριτικές τους. 5 είχε βάλει και στο Score..

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #23 στις: 06/06/07, 14:18 »
Πάρα πολύ καλό το άλμπουμ!! Ευχάριστη έκπληξη και σαφώς ανώτερο απο το προηγούμενο,αλλά δεν μπορεί να ξεπεράσει το κορυφαίο τους που για μένα είναι το Falling into Infinity.

Αποσυνδεδεμένος Iced Jacob

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dream Theater - Systematic Chaos
« Απάντηση #24 στις: 06/06/07, 17:54 »
Πολυ ταξιδιαρικο θα το χαρακτηριζα...Μου δημιουργησε ωραιες εικονες...
Για μενα το κορυφαιο εκτελεστικα ειναι το Train of Thought κυριως λογω αρκετων catchy riffs που ελειπαν απο προηγουμενα....
The road to hell is full of good intentions...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
2772 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/08, 19:23
από Joevaicci
6 Απαντήσεις
3512 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/10, 16:03
από Eagle Of Kamelot
50 Απαντήσεις
14808 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/11, 01:02
από draned
9 Απαντήσεις
3833 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/10/10, 18:42
από GEOLOU
0 Απαντήσεις
1555 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/10, 16:52
από GEOLOU
20 Απαντήσεις
10072 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/11, 13:37
από Eagle Of Kamelot
123 Απαντήσεις
34794 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/07/11, 20:05
από Eagle Of Kamelot
6 Απαντήσεις
5451 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/11, 03:31
από truepiece
0 Απαντήσεις
2394 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/11, 16:24
από Eagle Of Kamelot
0 Απαντήσεις
1748 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/21, 17:08
από Yiannis Papadopoulos