Αποστολέας Θέμα: Kreator-Hordes of Chaos  (Αναγνώστηκε 2555 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Kreator-Hordes of Chaos
« στις: 02/01/09, 20:20 »

 
  1. "Hordes of Chaos (A Necrologue for the Elite)" - 5:04
   2. "Warcurse" - 4:10
   3. "Escalation" - 3:24
   4. "Amok Run" - 4:12
   5. "Destroy What Destroys You" - 3:13
   6. "Radical Resistance" - 3:43
   7. "Absolute Misanthropy" - 3:37
   8. "To the Afterborn" - 4:53
   9. "Corpses of Liberty" - 0:55
  10. "Demon Prince" - 5:16


Νεος δισκος απο kreator και ενοψει της επικειμενης συναυλιας τους για μια ακομη φορα στα εδαφη μας ας εξετασουμε τον νεο τους δισκο. Για την ωρα εχω ακουσει εξονυχιστικα μονο τα πρωτα 6 κομματια (κυριως λογω χρονου) και τα αλλα τα εχω ακουσει λιγοτερο αλλα εχω μια γενικοτερη εικονα για τον δισκο. Σε γενικες γραμμες ειναι χαμηλοτερων ταχυτητων απο το enemy of god. Τα τραγουδια ειναι αρκετα προσιτα και στον αμυητο ακροατη αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι ευκολα και εμπορικα. Κυριαρχει το κλασσικο kreator υφος των τελευταιων 2 αλμπουμ αλλα βλεπουμε και πολλα power αν μπορουμε να τα χαρακτηρισουμε (με την πολυ ευρεια εννοια) riffs. Για την ωρα η βαθμολογια που θα εβαζα στον δισκο ειναι ενα 8/10 και μπορω να πω οτι μου αρεσει αρκετα. σιγουρα θα ιεναι πολυ ενδιαφερον να ακουσουμε αυτα τα κομματια live.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Kreator-Hordes of Chaos
« Απάντηση #1 στις: 07/01/09, 16:32 »
Δεν ξερω γιατι κανενας δεν σχολιαζει το παρον αλμπουμ, εγω παντως ειμαι υποχρεωμενος να το αναλυσω εκτενεστερα. Μετα λοιπον απο εξωντοτικες ακροασεις του δισκου κατεληξα στα εξης συμπερασματα. Οι kreator ειχανε θεσει καποια standards τα τελευταια χρονια με τα 2 εκπληκτικα violent revolution και enemy of god. Προσωπικα δεν θεωρω οτι υπηρχε στοιχημα να κερδισουν για να κρατησουν τα standards που εθεσαν. Αν κατι υπαρχει στους kreator για μενα αυτο ειναι η ψυχη και το παθος. Και αυτο φαινεται και με το παραπανω στον δισκο. Χωρις να κανουν κατι ιδιαιτερα προχωρημενο απλα παιζοντας δυνατα thrash riffs και με τον mille να καθοδηγει την μπαντα σαν καλοκουρδισμενο ρολοι ο δισκος σε ολο του το μηκος και το πλατος σπερνει. Σε αρπαζει και σε πεταει στη γωνια χωρις ιχνος ενδιασμου. Δεν μου αρεσει να ξεχωριζω και να αναλυω ξεχωριστα τα κομματια των δισκων, θεωρω οτι αποτελουν συνηθως μια ολοτητα και στην προκειμενη οντως ο δισκος αποτελει μια ολοτητα οδοστρωτηρα. Οσοι δεν τον εχετε κατεβασει να το κανετε οπωσδηποτε, οσοι περιμενε να τον αγορασετε αξιζει η αναμονη και με το παραπανω.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: Kreator-Hordes of Chaos
« Απάντηση #2 στις: 22/01/09, 11:28 »
Εγω το εχω αρκετο καιρο αλλα δεν το εχω ακουσει ακομα
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Kreator-Hordes of Chaos
« Απάντηση #3 στις: 22/01/09, 23:56 »
Αν και οι kreator δεν με τρελαναν ποτε ο δισκος μου αρεσε.Οπως και οι αλλοι 2 προηγουμενοι.Κομματι που ξεχωρισα ειναι το amok run παντως.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
66 Απαντήσεις
19132 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/10/07, 16:54
από Joevaicci
6 Απαντήσεις
2754 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/08, 19:23
από Joevaicci
14 Απαντήσεις
5299 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/02/09, 02:29
από norway
8 Απαντήσεις
2883 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/06/11, 18:27
από dio21