Αποστολέας Θέμα: Guns 'N Roses. Chinese Democracy......  (Αναγνώστηκε 41742 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #100 στις: 24/11/08, 18:39 »
Το έχω στα χέρια μου οπότε μπορώ να πω ότι κυκλοφόρησε!!!
16.90€ καλή τιμή αλλά πολύ φτωχή συσκευασία... είχα ακούσει ότι θα έβγαινε και μια πιο πλούσια εκδοση αλλά δεν τη βρήκα πουθενα...
Για τη μουσική πλευρά θα μιλήσω αργότερα μόλις το ακούσω εξονυχιστικά...
Από που το πήρες;

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #101 στις: 24/11/08, 18:53 »
metropolis πειραιά...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #102 στις: 24/11/08, 19:42 »
metropolis πειραιά...
Μμμ...δεν το έχω πολυψάξει, αλλά νόμιζα ότι μπορείς να το πάρεις μόνο από τα Best Buy. Θα κάνω καμιά βόλτα αύριο στα σιντάδικα μήπως το βρω γιατί το έχω λιώσει στο myspace player τους!

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #103 στις: 24/11/08, 19:46 »
Μμμ...δεν το έχω πολυψάξει, αλλά νόμιζα ότι μπορείς να το πάρεις μόνο από τα Best Buy. Θα κάνω καμιά βόλτα αύριο στα σιντάδικα μήπως το βρω γιατί το έχω λιώσει στο myspace player τους!

Στέλνει το best buy ελλάδα? και αν ναι τα μεταφορικά θα είναι περισσότερα από την αξία του cd...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #104 στις: 24/11/08, 20:08 »
metropolis πειραιά...
Μμμ...δεν το έχω πολυψάξει, αλλά νόμιζα ότι μπορείς να το πάρεις μόνο από τα Best Buy. Θα κάνω καμιά βόλτα αύριο στα σιντάδικα μήπως το βρω γιατί το έχω λιώσει στο myspace player τους!

Το Best Buy έχει την αποκλειστικότητα μόνο για την Αμερική.
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #105 στις: 24/11/08, 20:47 »
Τον εχω ακουσει αλλα δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασε καπιοο κομματι ή κατι τετοιο..Δεν ξερω..απο τη μια επιτελους που ο Axl εβγαλε δισκο,μιας και τοσα χρονια τον χρωσταει στους φαν του ,αλλα απο την αλλη θα μπορουσε και κατι καλυτερο..(με τη βοηθεια του Slash βεβαια [που δεν την εχει  ;D)
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #106 στις: 25/11/08, 01:27 »
ρε παιδιά τι βλακεία δίσκος είναι αυτός; τι αίσχος είναι αυτό; ποιοι guns n roses? ενα project του axl είναι. μόνο το ομώνυμο κομμάτι θυμίζει κάτι λίγο από τα παλιά...και πολύ ηλεκτρονικό στοίχειο...γιατι;

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #107 στις: 25/11/08, 02:01 »
ρε παιδιά τι βλακεία δίσκος είναι αυτός; τι αίσχος είναι αυτό; ποιοι guns n roses? ενα project του axl είναι. μόνο το ομώνυμο κομμάτι θυμίζει κάτι λίγο από τα παλιά...και πολύ ηλεκτρονικό στοίχειο...γιατι;
Αν θεωρείς ότι η μουσική που περιέχει είναι "της πλάκας", ή της αρπαχτής ή οτιδήποτε να πάω να πέσω από το παράθυρο βασικά γιατί αυτό που άκουσα εγώ μπορεί να μη μοιάζει με τους παλιούς Guns n' Roses αλλά αίσχος δεν το λες με καμία δύναμη.. Εγώ το βρίσκω και πολύ αυθεντικό και μπράβο του του Axl αν έγραψε όλη αυτή τη μουσική μόνος του.

Υ.Γ.1: Το ηλεκτρονικό στοιχείο γιατί σε πείραξε;
Υ.Γ.2: Στο booklet γράφει ότι ο Axl παίζει κιθάρα στο There was a time. Ξέρει κανείς σε ποιο σημείο; Από περιέργεια ρωτάω.

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #108 στις: 25/11/08, 14:03 »
Όσο το ακούω τόσο περισσότερο μ'αρέσει...
Το ηλεκτρονικό στοιχείο υπάρχει έντονο σε κάποια κομμάτια αλλά δεν με χαλάει καθόλου...
Εντάξει δεν περίμενα να ακούσω τον ήχο που είχαν οι GnR στις αρχές του 90... πέρασαν και τόσα χρόνια... τίποτα δεν είναι ίδιο... και δεν θα ήταν ωραίο να είναι ίδιο...
Αλλά αυτός ο axl ρε παιδιά τι φωνή είναι αυτή!!! Λες και κάνει ψεύτικες όλη την ώρα... για μενα ίσως είναι η πιο ιδιαίτερη φωνή ever (και το λέω εγώ που κοιτάξτε ποιον έχω στην εικονίτσα )!!!
Το This I love κομματαρα.... μου σπαράζει την ψυχή...
Άλλα κομμάτια που ξεχώρισα... chinese democracy, better, sorry, madagascar, catcher in the rye...
Άντε δώστε όλοι θετική ενέργεια μπας και τους ξαναδούμε το καλοκαίρι...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #109 στις: 25/11/08, 14:36 »
Άντε δώστε όλοι θετική ενέργεια μπας και τους ξαναδούμε το καλοκαίρι...

Ποιους να ξαναδουμε?Τον Axl? Τον ειδαμε..αν δεν υπαρχει ολο το γκρουπ(και εννοω το παλιο καλο γκρουπ που τα εσπαγε τοτε) δεν υπαρχουν oι GNR
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #110 στις: 25/11/08, 14:53 »
Ποιους να ξαναδουμε?Τον Axl? Τον ειδαμε..αν δεν υπαρχει ολο το γκρουπ(και εννοω το παλιο καλο γκρουπ που τα εσπαγε τοτε) δεν υπαρχουν oι GNR

Έστω... τον Axl και την παρέα του... και ξαναλέω ότι ο χρόνος μας αλλάζει όλους... και οι ίδιοι να ήταν μην περιμένεις να έκαναν το σοου που έκαναν τότε...
Όπως και να το κάνουμε όσο και αν δεν αρέσει σε εμας τους μουσικούς η φωνή και τα τραγούδια είναι αυτά που χαρακτηρίζουν μια μπάντα!!!
Δεν νομίζω να υπάρχουν πολλοί που καταλαβαίνουν τη διαφορά στον ήχο όταν παίζουν ακριβως το ίδιο κομμάτι δυο διαφορετικοί π.χ. κιθαρίστες που βρίσκονται σε τέτοιο επίπεδο...
Επίσης δεν πιστεύω να χαλάστηκαν το 2006 όσοι είχαν δει έστω τους new GnR στη Μαλακασα...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #111 στις: 25/11/08, 15:31 »
Τι να σου πω..Πηγα στην συναυλια αλλα η βλακεια ηταν οτι μονο με τον Axl on stage ,χανοταν ολη μαγεια και η εικονα που ειχα σχηματισει για το γκρουπ που ονομαζεται Guns n' Roses..Πικρια ειναι περισοτερο αυτο που εκφραζω οχι αντιρηση για αυτα που λετε
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #112 στις: 25/11/08, 15:42 »
Τι να σου πω..Πηγα στην συναυλια αλλα η βλακεια ηταν οτι μονο με τον Axl on stage ,χανοταν ολη μαγεια και η εικονα που ειχα σχηματισει για το γκρουπ που ονομαζεται Guns n' Roses..Πικρια ειναι περισοτερο αυτο που εκφραζω οχι αντιρηση για αυτα που λετε

Το καταλαβαίνω αυτό που λες... όλοι θα θέλαμε να δούμε τον Axl μαζι με τους Slash, Duff, Izzy... Αλλά και να τους δούμε ( που πιστεύω πως κάποια στιγμή θα γίνει γιατί ο slash είναι ανοιχτος σε κάτι τέτοιο ) δεν θα είναι αυτό που θυμόμασταν και όσοι πανε με την παλιά τους εικόνα πάλι θα ξενερώσουν λίγο...
Αυτό που θέλω να πω στο φινάλε είναι ότι "από το ολότελα καλή και η παναγιώτενα"  ;)
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #113 στις: 25/11/08, 15:55 »
Χεχε..Εχεις δικιο..Απ'το τιποτα...
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος delos999

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace dude:)
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #114 στις: 25/11/08, 16:15 »
Το the catcher in the rye,εχει σχεση με το βιβλιο ή μονο με το παιδικο τραγουδι???
......................................

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #115 στις: 26/11/08, 01:40 »
ρε παιδιά τι βλακεία δίσκος είναι αυτός; τι αίσχος είναι αυτό; ποιοι guns n roses? ενα project του axl είναι. μόνο το ομώνυμο κομμάτι θυμίζει κάτι λίγο από τα παλιά...και πολύ ηλεκτρονικό στοίχειο...γιατι;
Αν θεωρείς ότι η μουσική που περιέχει είναι "της πλάκας", ή της αρπαχτής ή οτιδήποτε να πάω να πέσω από το παράθυρο βασικά γιατί αυτό που άκουσα εγώ μπορεί να μη μοιάζει με τους παλιούς Guns n' Roses αλλά αίσχος δεν το λες με καμία δύναμη.. Εγώ το βρίσκω και πολύ αυθεντικό και μπράβο του του Axl αν έγραψε όλη αυτή τη μουσική μόνος του.

Υ.Γ.1: Το ηλεκτρονικό στοιχείο γιατί σε πείραξε;
Υ.Γ.2: Στο booklet γράφει ότι ο Axl παίζει κιθάρα στο There was a time. Ξέρει κανείς σε ποιο σημείο; Από περιέργεια ρωτάω.

δεν υπάρχουν δυνατά κομμάτια για να σου θυμίσουν τους guns. το ηλεκτρονικό στοιχείο με πειράζει γιατί είναι αρκετά έντονο και δεν είναι απλά η φυσική πορεία της μουσικής του ξανθού.και στην τελική είναι και μία αρπαχτή,μιας που ο γυαλάκιας έχει πάρει τα δικαιώματα του ονόματος και πολλοί πηγαίνοντας να αγοράσουν τον δίσκο πιστεύουν ότι θα ακούσουν guns και όχι axl.

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #116 στις: 26/11/08, 02:07 »
Ήμουνα νιος και γέρασα. Ο δίσκος έχει απίστευτα πολλές επιρροές, από pop, hard rock, industrial, progressive μέχρι funk, disco και flamenco ... Οι μπαλάντες που περιέχει δε μου αρέσουν γιατί είναι υπερβολικές, εκτός από το "This I Love" που θυμίζει κάτι από ... όπερα ; Τα πιο δυνατά κομμάτια είναι αρκετά καλύτερα και όσο περισσότερο τα ακούω τόσο περισσότερο μου αρέσουν. Αγαπημένο μέχρι στιγμής το "Scrapped" που με γυρίζει σε AFD εποχές με κάποια δόση Rage against the Machine. Το χειρότερο που βρίσκω είναι οι περίεργες φωνές που εξακολουθεί να χρησιμοποιεί ο Axl κατά διαστήματα και δεν καταλαβαίνω γιατί. Ευτυχώς δεν υποφέρουν όλα τα τραγούδια από αυτό το κακό. Γενικά, ο δίσκος είναι αρκετά καλός και θα ήταν ακόμη καλύτερος αν από τα 14 τραγούδια έβγαζε γύρω στα 5 - 6. Ίσως αποδειχτεί ότι είναι καλύτερος από τα UYI.

Edit: Κάτι που βρήκα πολύ θετικό είναι ότι το συγκρότημα κάνει stream ολόκληρο το δίσκο από το προφίλ του στο MySpace. Δείχνει ότι δεν τα κάνει όλα για τα λεφτά και ότι δεν είναι κολλημένο σε νοοτροπίες του παρελθόντος. Η σελίδα είναι http://www.myspace.com/gunsnroses.
« Τελευταία τροποποίηση: 26/11/08, 02:10 από bluechild »

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #117 στις: 26/11/08, 16:15 »
Εχμ... Άκουσα τον δίσκο... Δεν τον λες κακό, αλλά ούτε και τόσο καλό όσο θα περίμενε κανείς μετά απο 17 χρόνια αναμονής. Είναι πάντως μια καλή προσπάθεια του Axl και της παρέας του. Ακόμη δεν μπορώ να πω με σιγουριά ποια τραγούδια μου άρεσαν περισσότερο, σίγουρα μ' άρεσε πολύ το "This I Love" αν και δεν έχει καμία σχέση με τους gnr που ξέραμε. Βέβαια θα μου πείτε στην ουσία δεν υπάρχουν gnr πια, αλλα τες πα :P. Γενικότερα ήμουν προκατειλημένη με αυτόν τον δίσκο (και όχι μόνο εγώ νομίζω), αλλά τελικά είναι καλύτερος από ό, τι περίμενα... 
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος vagosg

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #118 στις: 30/11/08, 23:58 »
Νομιζω οτι "εχασε" τη φωνη του ο axl...ειλικρινα ειναι  "αλλη"

Επισης το "κουρασε" μετα απο 2 σχεδον δεκαετιες..ελεος..λες και θα ειναι το album της χιλιετιας που θα στειλουμε στους εξωγηινους για να μαθουν για τον πολιτισμο μας..?? sorry αλλα σιγα το group τελικα....ολοι δοκιμαζονται σε βαθος χρονου...αλλα 4? αλμπουμ σε 20 χρονια? Γι αυτο το λογο δεν επρεπε να εχει αυτο το ονομα αλλα ειναι το private project του Αxl εντελως εγωιστικο και δυσφυμιστικο για τους gnr, καλυτερα θα τον δεχοταν ο κοσμος σαν σολο artist μετα απο τοσα  χρονια παρα σαν gnr

Eνω τωρα ολα δειχνουν να εχει ο κοσμος εδω κα χρονια προεξοφληση την αναμονη και περιεργεια για αυτο το album.
Παντως τα προηγουμενα albums εγραψαν ιστορια!

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #119 στις: 01/12/08, 00:33 »
Μου φαίνεται ότι πολλοί κρίνουν κάτι που δεν έχουν καν ακούσει. Πραγματικά όποιος λέει ότι ο δίσκος είναι κακός ή έστω και μέτριος είτε δεν έχει ασχοληθεί πολύ με μουσική ή πρέπει να τσεκάρει τα γούστα του. Δέχομαι ότι λείπει η αίσθηση της μπάντας, ότι είναι overproduced, ότι η αναμονή ήταν μεγάλη, αλλά ρε παιδιά ο άνθρωπος έβγαλε 14 ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τραγούδια. Μη μου πείτε ότι δν έχετε την αίσθηση ότι ηχογραφείται και κυκλοφορεί ΠΟΛΛΗ και ΑΧΡΗΣΤΗ μουσική. Πραγματικά , δε χρειαζόμαστε άλλα ανούσια τραγούδια! Έλεος!.. Ο Axl είχε την πολυτέλεια να αφιερώσει μια 10ετία και 14 εκατομμύρια δολλάρια, να συνεργαστεί με κορυφαία ονόματα (έστω και ως υπαλλήλους) και το έπραξε προσφέροντας ένα δίσκο που έχει νόημα να προσθέσει κανείς στη δισκοθηκη του. Αν με ρωτήσετε αν άξιζε, θα σας απαντήσω ότι δεν ξέρω. Αξίζει να δώσει κανείς τα 5πλάσια χρήματα και αντί για επιφοουν να πάρει μια γκίμπσον? Δεν υπάρχουν μέτρα και σταθμά σ'αυτά τα πράγματα..

Αποσυνδεδεμένος vagosg

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #120 στις: 01/12/08, 23:36 »
εγω εθαψα τον τροπο που το πλασαρει και το ονομα που χρησιμοπιοιει.....απο τα previews των κομματιων θα το παρω..καποια δειχνουν να μου αρεσουν αρκετα

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #121 στις: 02/12/08, 00:16 »
Ο άνθρωπος ούτε μας χρωστάει να βγάλει δίσκο και ούτε πιστεύω ότι τον επεξεργαζόταν για 15 χρόνια που λένε διάφοροι. Απλά γούσταρε να κάνει άλλα πράγματα μάλλον.

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #122 στις: 03/12/08, 00:07 »
Διαβασα ότι το αλμπουμ απο πωλήσεις δεν πάει όπως περίμενε η εταιρία... στην αγγλία το ξεπέρασε είδη το day and age των killers... και για αυτό κατηγορούν τον axl ο οποίος, δυο μήνες πριν την επίσημη κυκλοφορία, μόλις παρέδωσε το τελικό υλικό εξαφανίστηκε και δεν απάνταγε σε κανένα τηλ από ανθρώπους της εταιρίας... επομένως δεν έκανε σχεδόν καθόλου προώθηση για το αλμπουμ... γεγονός εντελώς αντίθετο με αυτό που θα περιμέναμε να κάνει ενας τόσο έξυπνος ανθρωπος όπως ο axl βγαζοντας ενα δισκο μετά από τόσα χρόνια...

Ποιο είναι το ζουμι της υπόθεσης? υπάρχουν πληροφορίες που λένε ότι είχε συναντήσεις και ότι προσπαθεί να επανενώσει το αρχικό γκρουπ για παγκόσμια περιοδεία!!!! Λέτε το καλοκαίρι να ζήσουμε ιστορικές στιγμές? μακάρι...
όποιος δεν βαριέται... υπάρχει εδώ το σχετικό αρθρο...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #123 στις: 04/12/08, 00:07 »
Όπως πάντα διαφωνώ με τους πιο πολλούς εδώ μέσα.

Μια χαρά δίσκος είναι, στάνταρ μέσα στους 10 πιο αξιοπρόσεχτους για φέτος.
Το Τhis I Love που άρεσε σε όλους, είναι από τα πιο αδύναμα του δίσκου, θυμίζει μπαλάντα του Κορκολή.
Η υπερπαραγωγή είναι το μεγαλύτερο ελάττωμα του δίσκου και το ότι νιώθεις την αγωνία του Axl να κάνει κάτι μεγάλο για να μπει στο μάτι όσων των αμφισβήτησαν. Τα προηγούμενα των Guns ,αν και overproduced και εκείνα, ακούγονταν πιο φυσικά.
Τα περισσότερα τραγούδια έχουν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ δουλεμένες μελωδίες φωνής, και νομίζω πως μερικά τραγούδια όπως το Better και το Catcher είναι τόσο αξιόλογα που με την υπερβολική παραγωγή αδικούνται. Για να το πω πιο σωστά, καταφέρνει να μεταθέτει το επίκεντρο του ενδιαφέροντας από την ποιότητα της σύνθεσης στην παραγωγή και στα 13 Μ $ που ξοδεύτηκαν.
Τα κλάματα και τα βογκητά και τα λοιπά γραφικά που κάνει ο Αxl στο backround σε κάθε δίσκο μένουν ασχολίαστα.

Για το θέμα της αρπαχτής που αναφέρθηκε, διαφωνώ κάθετα. Ο Axl κράτησε το όνομα και τα Royalties από καλλιτεχνικό εγωισμό και όχι για να κονομήσει. Αν ενδιαφερόταν για το εύκολο χρήμα, θα έβγαζε μια πατάτα δίσκο αμέσως μετά τη διάλυση των Guns και δε θα περίμενε τόσα χρόνια, όπως επίσης θα διαφήμιζε το Chinese Democrasy, θα έδινε συνεντεύξεις δεξιά και αριστερά, θα απαντούσε στη βιογραφία του Slash.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Νέος Δίσκος από Guns N' Roses (!)
« Απάντηση #124 στις: 04/12/08, 13:19 »

Το Τhis I Love που άρεσε σε όλους, είναι από τα πιο αδύναμα του δίσκου, θυμίζει μπαλάντα του Κορκολή.


+1000... θεος!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
19 Απαντήσεις
6988 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/06, 18:49
από skipper37
3 Απαντήσεις
3501 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/12/08, 14:50
από mehiko
9 Απαντήσεις
3638 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/10, 10:33
από Mike Moss
10 Απαντήσεις
4433 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/11, 23:34
από sporosvogas
2 Απαντήσεις
38847 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/11, 20:10
από Johnpen.
8 Απαντήσεις
3255 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/07/11, 15:40
από KorakidisN
6 Απαντήσεις
3074 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/08/11, 03:07
από metalmike
7 Απαντήσεις
3118 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/01/12, 12:49
από panicX
4 Απαντήσεις
2882 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/13, 18:56
από davemurrayaris
6 Απαντήσεις
4670 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/18, 16:42
από davemurrayaris