Αποστολέας Θέμα: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )  (Αναγνώστηκε 15315 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #25 στις: 16/03/11, 23:43 »
http://rocking.gr/news/Rockwave_Festival_2011_Pws_diamorfwnetai_mexri_stigmis_to_programma_tis_kathe_imeras/9244/


Εδώ λέει και πώς θα διαμορφωθούν στις σκηνές. Ευτυχώς η υπερμπαντάρα Flogging Molly θα είναι headliners (ή κάτι τέτοιο) στη μικρή σκηνή, οπότε δεν είναι τόσο τραγικό όσο φαινόταν στην αρχή. Πάντως λογικά για πρώτη μέρα φυλάνε κάτι πολύ μεγάλο...


Πόσο ψήνω σ' αυτό:
να σκάσω με πανό "FUCK IMF"... ;D
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #26 στις: 17/03/11, 00:56 »
Ψηθείτε να πάμε μαζί με το ίδιο αυτοκίνητο όσοι είναι για τρίτη μέρα.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #27 στις: 17/03/11, 01:50 »
Ψηθείτε να πάμε μαζί με το ίδιο αυτοκίνητο όσοι είναι για τρίτη μέρα.
Προφανώς
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #28 στις: 19/03/11, 15:59 »
Παιδιά ντάξει αράξτε όσοι δεν σας αρέσει, δεν σας υποχρέωσε κανένας να πάτε... ::)

Aπολυτα αραχτοι ειμαστε, λυπαμαι αν σε χαλαει το οτι λεμε τη γνωμη μας...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #29 στις: 19/03/11, 16:08 »
Monster Magnet απόγευμα δηλαδή. Μάλιστα.. Δεν ξέρω, έχουν χάρη που είναι ελάχιστα λεφτά το εισητήριο. Πάντως δεν πιστεύω να περιμένουν να γεμίσουν έτσι το terra vibe. Με το ζόρι 3η μέρα να είμαστε 5-7 χιλιάδες άτομα. Παραπάνω δεν δίνω. Όχι ότι με πειράζει βέβαια, αλλά αφού είναι έτσι ας το κάνανμε πουθενά αλλού το rockwave και όχι στην Μαλακάσα.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #30 στις: 19/03/11, 17:05 »

 
 
...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #31 στις: 21/04/11, 16:40 »
A month ago, the staff @ Tickethouse were telling Rockwave ticket buyers   that in case Prodigy were booked for July 3rd, the ticket cost would   change etc. So, today, the announcement:
 
  July 3rd, Prodigy live in Athens @ Rockwave Festival
 
  http://stopthatsound.blogspot.com/20...this-july.html

 ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #32 στις: 01/07/11, 16:12 »
Έλα για πάμε.Ποιοί θα στε?


Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #33 στις: 01/07/11, 17:19 »
εγω πήρα σήμερα εισιτήρια!

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #34 στις: 04/07/11, 18:02 »
Οι 4 "μεσαίες" μπάντες που ήθελα να δω, έδωσαν ρέστα!! Και ο κόσμος βέβαια..

ΜΕΓΑΛΟ rockwave! 8)

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #35 στις: 04/07/11, 19:08 »
Οι Kyuss τα σπάσανε, οι Floggin Moly το ίδιο! Εντάξει οι Monster Magnet ήταν λίγο νωθροί κατά τη γνώμη μου...Και οι prodigy δώσαν ωραίο show, άσχετα που δεν είναι του γούστου μου...

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #36 στις: 05/07/11, 01:00 »
Οι Kyuss τα σπάσανε, οι Floggin Moly το ίδιο! Εντάξει οι Monster Magnet ήταν λίγο νωθροί κατά τη γνώμη μου...Και οι prodigy δώσαν ωραίο show, άσχετα που δεν είναι του γούστου μου...


Εγώ έχω λίγο διαφορετική άποψη. Οι Monster Magnet ήταν φοβεροί. Οι Kyuss πολύ καλοί αλλά ο καινούριος κιθαρίστας ... δεν ... 
Οι Floggin Moly παρότι όχι ακριβώς του γούστου μου ήταν όντως πάρα πολύ καλοί.
Οι Gogol Bordello ενώ σαν παίχτες και σαν δέσιμο ήταν το κάτι άλλο με κούρασαν και έφυγα. Για Prodigy δεν το ξαναπέρναγα με τίποτα. Βάζω το Fat of the land άμα γουστάρω και μέχρι εκεί.
Γενικά καλό ήταν αλλά έχουμε δει και καλύτερα.
Α, ξέχασα και οι Therapy? που πρόλαβα για 2-3 τραγούδια στο τέλος ήταν επίσης ωραιότατοι.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #37 στις: 05/07/11, 03:20 »
Εμένα πάλι, ενώ μου αρέσει πολύ ο καινούριος των Kyuss, με χάλασε ο καινούριος των Monster Magnet (που ήταν όντως φοβεροί και ορεξάτοι)..

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #38 στις: 05/07/11, 23:45 »
Άνευρος,χωρίς προσωπικό στυλ και απλά διεκπαιρεωτικός ο καινούργιος κιθαρίστας.
Βέβαια πρέπει να του αναγνωρίσουμε ότι όταν έχεις να καλύψεις το κενό ενός από τους μεγαλύτερους δημιουργούς των τελευταίων 20 ετών είσαι εκ των προτέρων χαμένος.
Από την άλλη αγαπάμε παράφορα την μηχανή που ονομάζεται brant bjork.H μπλούζα funkadelic απλά επιβεβαίωσε πόσο θεός είναι.
Γενικότερα μια πολύ ωραία μέρα και επίτελους μια σωστή διοργάνωση από την didi.Λίιιγο λιγότερο κόσμο να είχε και θα ήμασταν super.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #39 στις: 14/07/11, 03:38 »
Βέβαια πρέπει να του αναγνωρίσουμε ότι όταν έχεις να καλύψεις το κενό ενός από τους μεγαλύτερους δημιουργούς των τελευταίων 20 ετών είσαι εκ των προτέρων χαμένος.

Για τον Josh Homme μιλάμε πάντα? :P Μουσικάρα, οκ, αλλά όχι κι έτσι...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #40 στις: 14/07/11, 22:32 »
Βέβαια πρέπει να του αναγνωρίσουμε ότι όταν έχεις να καλύψεις το κενό ενός από τους μεγαλύτερους δημιουργούς των τελευταίων 20 ετών είσαι εκ των προτέρων χαμένος.

Για τον Josh Homme μιλάμε πάντα? :P Μουσικάρα, οκ, αλλά όχι κι έτσι...
Χαχ είχα την ίδια ακριβώς συζήτηση με τον κλι κλις προ ημερών.
Δεν θεωρώ καθόλου υπερβολικό τον παραπάνω χαρακτηρισμό από τη στιγμή που μιλάμε για άνθρωπο που στα 19 του έγραφε τα ριφ των kyuss ενώ παράλληλα είναι από τους ελάχιστους κιθαρίστες που ενώ ήταν βασικό στέλεχος μπάντας-σταθμού, στα καπάκια έφτιαξε ένα εξίσου μεγάλο συγκρότημα.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #41 στις: 15/07/11, 03:36 »
Βέβαια πρέπει να του αναγνωρίσουμε ότι όταν έχεις να καλύψεις το κενό ενός από τους μεγαλύτερους δημιουργούς των τελευταίων 20 ετών είσαι εκ των προτέρων χαμένος.

Για τον Josh Homme μιλάμε πάντα? :P Μουσικάρα, οκ, αλλά όχι κι έτσι...
Χαχ είχα την ίδια ακριβώς συζήτηση με τον κλι κλις προ ημερών.
Δεν θεωρώ καθόλου υπερβολικό τον παραπάνω χαρακτηρισμό από τη στιγμή που μιλάμε για άνθρωπο που στα 19 του έγραφε τα ριφ των kyuss ενώ παράλληλα είναι από τους ελάχιστους κιθαρίστες που ενώ ήταν βασικό στέλεχος μπάντας-σταθμού, στα καπάκια έφτιαξε ένα εξίσου μεγάλο συγκρότημα.

Στους kyuss οκ, έγραψε ύμνους αλλά νομίζω συλλογικά έφτιαχναν τα κομμάτια.. Άσε που προσωπικά δε βρίσκω τα ριφ των kyuss ιδιοφυή, ίσα ίσα, αυτό που είναι ωραίο σε αυτά είναι η απλότητα και ο στεγνός και ακατέργαστος ήχος τους...

Όσον αφορά τους QOTSA, εκεί κι αν δεν καταλαβαίνω πώς μπορεί να χαρακτηριστεί κορυφαίος δημιουργός.. Σα συγκρότημα μου αρέσει αρκετά αλλά δε θεωρώ πως η μουσική τους είναι κάτι πιο πάνω από αυτή τον Arctic Monkeys για παράδειγμα.. Θέλω να πω, έχουν κάποια ωραία κομματάκια (έχω λιώσει 2-3), αρκετά από αυτά radio-friendly αλλά τίποτα το τρελό πέρα από αυτό...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #42 στις: 15/07/11, 20:00 »

Στους kyuss οκ, έγραψε ύμνους αλλά νομίζω συλλογικά έφτιαχναν τα κομμάτια.. Άσε που προσωπικά δε βρίσκω τα ριφ των kyuss ιδιοφυή, ίσα ίσα, αυτό που είναι ωραίο σε αυτά είναι η απλότητα και ο στεγνός και ακατέργαστος ήχος τους...

Όσον αφορά τους QOTSA, εκεί κι αν δεν καταλαβαίνω πώς μπορεί να χαρακτηριστεί κορυφαίος δημιουργός.. Σα συγκρότημα μου αρέσει αρκετά αλλά δε θεωρώ πως η μουσική τους είναι κάτι πιο πάνω από αυτή τον Arctic Monkeys για παράδειγμα.. Θέλω να πω, έχουν κάποια ωραία κομματάκια (έχω λιώσει 2-3), αρκετά από αυτά radio-friendly αλλά τίποτα το τρελό πέρα από αυτό...




Οι συνθέσεις κατα 90% ήταν δικές του γενικά στους kyuss ενώ έγραφε και στίχους μαζί με τον garcia συνήθως.
Δεν θυμάμαι πάντως να χαρακτήρισα κάπου ιδιοφυή τα ριφ των kyuss,άσε που δεν αντιλαμβάνομαι και πλήρως τον όρο.Δηλαδή ποιά σύνθεση μπορείς να χαρακτηρίσεις ιδιοφυή γενικά στη μουσική και ποιά όχι?Οι κyuss αποτελούν σταθμό γιατί πέρα από την απλότητα που σωστά επισημαίνεις κατάφεραν και μπόλιασαν (με ευθύνη κυρίως του homme) τον ήχο mid70's ψυχεδελικών μπαντών μαζί με τα sabbath-ικά στοιχεία δημιουργώντας ένα ακατέργαστο,αρχιδάτο μίγμα που ακόμα και μέχρι σήμερα(20 χρόνια σχεδόν μετά) δεν έχει καταφέρει κανείς να το ξεπερασει.


Tώρα σχετικά με τους qotsa μάλλον δεν έχεις ψαχτεί ιδιαίτερα με την μπάντα γιατί βλέπω ότι γενικά σ αρέσει αυτός ο ήχος.
Είναι από τα ελάχιστα συγκροτήματα που έχουν βγάλει 5 δίσκους οι οποίοι κυμαίνονται από το πολύ καλό(rated r,lullabies,era vulgaris) έως το αριστούργημα(ομώνυμο,songs for the deaf).Tα χιτάκια πράγματι υπάρχουν,αποτέλεσμα της στροφής που επεδίωξε ο homme στον ήχο του σε πιο απαλές φόρμες μετά τους kyuss,αλλά είναι τόσο καλογραμμένα και κολλητικά που δύσκολα να μην σ αρέσουν.
Εκτός των άλλων όμως έχουν και τις μη διαφημισμένες στιγμές τους όπου εκεί καταλαβαίνεις καλύτερα το μεγαλείο του συγκεκριμένου κιθαρίστα.Tσέκαρε τα παρακάτω πχ:






Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #43 στις: 16/07/11, 21:01 »
Και μην ξεχνάμε την δισκάρα που είχε βγάλει με Them Crooked Vultures μαζί με άλλες δύο μουσικάρες και παρόλαυτα ακούγεται ότι είναι Homme ο δίσκος.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #44 στις: 17/07/11, 20:11 »
Δεν ξέρω αν είναι ένας από τους μεγαλύτερους δημιουργούς της τελευταίας 20ετίας αλλά γενικά συμφωνώ με τον s.s.
Ανακάλυψα τους Kyuss γύρω στο 94 και καραγούσταρα. Όταν αργότερα πρωτοάκουσα τους νεοσχηματισμένους τότε QOTSA σ'ένα πολύ παλιό rockwave ξαφνιάστηκα λίγο, η φωνή του Homme δεν ήταν όπως είναι σήμερα και το lap steel guitar μου είχε φανεί ολίγον παράξενο. Με τον καιρό και καθώς έβγαζαν albums άρχισα να τους εκτιμώ περισσότερο από τους Kyuss και όταν στους είδα στο beach volley στο Φάληρο έπαθα shock. Φάνηκε ότι ο Homme είναι τρελός δουλευταράς, συνθέτης, τραγουδιστής, κιθαρίστας και ηγέτης.


Δεν ξέρω για εσάς αλλά για εμένα που πάντα προτιμούσα αμερικάνικη μουσική (με έμφαση στα indie), ποτέ δε γούσταρα heavy metal και εντάξει, καλοί οι radiohead και τα παιδιά τους αλλά φτάνει αυτή η κλάψα στη φωνή, οι QOTSA είναι από τα ελάχιστα συγκροτήματα που είχαν κάτι να πουν όταν πέθανε το grunge. Με αυτή την έννοια ο Homme κατά τη γνώμη μου έχει μια ξεχωριστή θέση στο σύγχρονο rock.


(και ναι ο αντικαταστάτης στους Kyuss ήταν όπως τα είπε ο s.s.: άντε να βγει το show και από ήχο ελαφρώς ότι να'ναι)

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #45 στις: 27/07/11, 15:24 »
Και μην ξεχνάμε την δισκάρα που είχε βγάλει με Them Crooked Vultures μαζί με άλλες δύο μουσικάρες και παρόλαυτα ακούγεται ότι είναι Homme ο δίσκος.
οντως qotsa-ίζει πολύ ο δίσκος,με επικά grohl-ικά drums
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #46 στις: 27/07/11, 16:50 »
Ο grohl άλλωστε έπαιζε τύμπανα και στο songs for the deaf.



Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2011 ( φήμες και wishlists )
« Απάντηση #47 στις: 27/07/11, 19:23 »
Δεν θυμάμαι πάντως να χαρακτήρισα κάπου ιδιοφυή τα ριφ των kyuss,άσε που δεν αντιλαμβάνομαι και πλήρως τον όρο.Δηλαδή ποιά σύνθεση μπορείς να χαρακτηρίσεις ιδιοφυή γενικά στη μουσική και ποιά όχι?

Συμφωνώ, χαζή διατύπωση.. Απλά πιστεύω ότι στους QotSA δεν πέτυχε αυτό που πέτυχε στους kyuss.. Μου αρέσουν πολύ οι QotSA αλλά δεν έχουν ούτε τα αρχιδάτα -όπως σωστά λες- ριφ των kyuss, ούτε την ατμόσφαιρα που δημιουργείται από την έμπνευση του Homme να βγάλει τον ήχο του από το πηγάδι (με την καλή έννοια εδώ)...

Γενικά οι QotSA δε νομίζω ποτέ να καταφέρουν με ευκολία αυτό που έχουν οι μεγάλες μπάντες.. Αυτό που θα βγει ένα νέο συγκρότημα και θα πεις "είναι εμφανώς επηρεασμένοι από Radiohead" (μιας και αναφέρθηκαν)...

Είναι απλά ένα πολύ καλό συγκρότημα αλλά μέχρι εκεί. Το ίδιο ακριβώς πιστεύω και για τον Homme (όπου συγκρότημα βάζεις μουσικός/κιθαρίστας).. Τέσπα, απόψεις...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
11009 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:59
από HeavyHead
550 Απαντήσεις
142574 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/07, 15:38
από Moonchild_
31 Απαντήσεις
11689 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:29
από Vaiking
179 Απαντήσεις
57296 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 04:28
από s.s.
14 Απαντήσεις
8090 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/09, 23:56
από Nicos_metal
151 Απαντήσεις
40991 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/09, 12:33
από stepap#12
104 Απαντήσεις
41469 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/11, 23:33
από Mrs Brightside
49 Απαντήσεις
16030 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/11, 23:43
από Garvin
10 Απαντήσεις
4401 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/11, 23:34
από sporosvogas
1 Απαντήσεις
5748 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/15, 08:11
από Βραζίλης