Αποστολέας Θέμα: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a  (Αναγνώστηκε 12566 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spoocy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Ρε παιδια θελω να αγορασω ενα μπασο γυρω στα 200 με 300 ευρω. Μπασο δεν ειχα ξαναακουμπησει μεχρι που πηγα σε ενα studio και επαιξα εκει κατι ψηλα. Τελοσπαντων, αυτος μου προτεινε να αγορασω ενα μπασο που εχει στο studio, το rbx 750a με 200 ευρω. Εχω προσπαθησει να βρω πληροφοριες γι'αυτο το μπασο αλλα δεν βρισκω τπτ το ιδιαιτερο... Στο μυαλο μου εχω και αλλα 2 το rbx 170 και το rbx 270 ή κανενα imbanez... Εσεις τι λετε ? Αν εχετε να μου προτεινεται και καποιο αλλο πειτε μου... Ευχαριστω...
« Τελευταία τροποποίηση: 25/09/09, 14:15 από spoocy »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #1 στις: 25/09/09, 14:27 »
Πού έψαξες και δεν βρήκες τίποτα ιδιαίτερο; Η ιστοσελίδα της Yamaha έχει πληροφορίες για αυτό το μπάσο...

http://www.yamaha.com/yamahavgn/CDA/ContentDetail/ModelSeriesDetail.html?CNTID=211&CTID=224400&LGFL=Y
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #2 στις: 25/09/09, 14:29 »
Τι μουσική θέλεις να παίξεις;

Αποσυνδεδεμένος Nikoubis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
  • Annoying the neighbors since 2002.
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #3 στις: 25/09/09, 14:37 »
Κατα την ταπεινη μου γνωμη, αυτο και αυτο αφηνουν πολυ πισω τους τα περισσοτερα μπασα κατω απο 300 ευρω (και αρκετα αλλα πανω απο αυτα τα λεφτα). Σπρωξε τα λεφτα σου σε ενα απο αυτα, εκτος αν θες με τα 300 ευρα α παρεις και ενισχυτη, κατι που θα περιορισει τις επιλογες σου.
Questionable Content, LFG, Darths & Droids και Erfworld. Η εικονα ειναι απο το τελευταιο.

Αποσυνδεδεμένος spoocy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #4 στις: 25/09/09, 15:24 »
1)μπορει να μου πει καποιος να αξιζει το rbx 750a με 200 ευρω...?
2)Βσικα θελω να παιξω ροκακια και πανκ... Οχι μεταλ...
3)τα λεφτα αυτα θα τα δωσω μονο για μπασο
4)να ρωτησω κατι ακυρο (γινομαι κουραστικος sorry αλλα δεν ξερω τπτ...) οι τιμες που εχει στο thomann ειναι αν το αγορασεις απο το ιντερνετ ή τις ιδιες εχουν και τα καταστηματα πχ... sorry και παλι...

Αποσυνδεδεμένος Nikoubis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
  • Annoying the neighbors since 2002.
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #5 στις: 25/09/09, 17:06 »
1)μπορει να μου πει καποιος να αξιζει το rbx 750a με 200 ευρω...?
2)Βσικα θελω να παιξω ροκακια και πανκ... Οχι μεταλ...
3)τα λεφτα αυτα θα τα δωσω μονο για μπασο
4)να ρωτησω κατι ακυρο (γινομαι κουραστικος sorry αλλα δεν ξερω τπτ...) οι τιμες που εχει στο thomann ειναι αν το αγορασεις απο το ιντερνετ ή τις ιδιες εχουν και τα καταστηματα πχ... sorry και παλι...

1) Μπορει ναι, μπορει οχι. Δεν εχει τυχει να παιξω με το συγκεκριμενο Yamaha, αρα δεν εχω προσωπικη αποψη. Αν ΕΣΕΝΑ σου αρεσει περισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο εισαι σε θεση να παρεις αυτη τη στιγμη, χτυπα το.

2) Το Vintage Modified Precision που σου εδειξα παραπανω ειναι ταμαμ για αυτα τα στυλ. Το μισο ροκ και σχεδον ολο το πανκ με Precision εχει ηχογραφηθει.

3) Οταν με το καλο το ψαξεις και για ενισχυτη, εδω ειμαστε, να σε μπερδεψουμε κι αλλο. ;D

4) Δεν κουραζεις κανεναν, ολοι μας απο καπου αρχισαμε. Οι τιμες του thomann ισχυουν αν παραγγειλεις απο το συγκεκριμενο μαγαζι. Αν η παραγγελια ειναι κατω απο 300 ευρα, βαλε και αλλα 20 για μεταφορικα. Καποια καταστηματα στην Ελλαδα μπορει να εχουν αναλογες τιμες (μερικοι μπαινουν στον thomann και σου το αφηνουν στην ιδια τιμη π.χ.), καποια οχι. Θα πρεπει να βγεις λιγο στη γυρα και να το ψαξεις.
Questionable Content, LFG, Darths & Droids και Erfworld. Η εικονα ειναι απο το τελευταιο.

Αποσυνδεδεμένος spoocy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #6 στις: 25/09/09, 17:19 »
λιπον σε ευχαριστω nikoubi...
Κατι αλλο τωρα, οταν ειχα παει να παιξω στο studio (μην φανταστεις, οταν λεω να παιξω εννοω να ακολουθω με πενα τον ξαδερφο μου που παιζει κιθαρα) προσεξα κατι στο rbx 750a, οτι η πανω χορδι ακουγεται κανονικα, ενω οι αλλες τρεις δεν ακουγονται τοσο καλα στον ενισχυτη. Δηλαδη η πρωτη χορδι ακουγοταν πολυ πιο μπασα απο τις αλλες τρεις. Ετσι ειναι τα μπασα ή απλως κατι τρεχει με αυτο...?
Α και κατι αλλο, αν θελω να αγορασω αυτο το fender που μου προτεινες, ξερεις κανενα μαγαζακι που μπορει να το εχει?

Οσο για ενισχυτη στο μυαλο μου εχω εναν απο αυτους τους δυο : http://www.armaosmusic.gr/default.asp?static=43&category=100&id=15424
http://www.armaosmusic.gr/default.asp?static=43&category=100&id=15390
« Τελευταία τροποποίηση: 25/09/09, 17:20 από spoocy »

Αποσυνδεδεμένος Nikoubis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
  • Annoying the neighbors since 2002.
    • Προφίλ
Απ: Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #7 στις: 25/09/09, 17:40 »
λιπον σε ευχαριστω nikoubi...
Κατι αλλο τωρα, οταν ειχα παει να παιξω στο studio (μην φανταστεις, οταν λεω να παιξω εννοω να ακολουθω με πενα τον ξαδερφο μου που παιζει κιθαρα) προσεξα κατι στο rbx 750a, οτι η πανω χορδι ακουγεται κανονικα, ενω οι αλλες τρεις δεν ακουγονται τοσο καλα στον ενισχυτη. Δηλαδη η πρωτη χορδι ακουγοταν πολυ πιο μπασα απο τις αλλες τρεις. Ετσι ειναι τα μπασα ή απλως κατι τρεχει με αυτο...?
Α και κατι αλλο, αν θελω να αγορασω αυτο το fender που μου προτεινες, ξερεις κανενα μαγαζακι που μπορει να το εχει?

Οσο για ενισχυτη στο μυαλο μου εχω εναν απο αυτους τους δυο : http://www.armaosmusic.gr/default.asp?static=43&category=100&id=15424
http://www.armaosmusic.gr/default.asp?static=43&category=100&id=15390


Για τη χορδη που ακουγεται πιο δυνατα, ειναι κατα πασα πιθανοτητα ενας συνδυασμος της παλαιοτητας των χορδων, του σεταπ/σερβις που μαλλον θελει το οργανο (εν προκειμενω το υψος τον μαγνητων μαλλον) και με καθε επιφυλαξη λιγο κακης τεχνικης απο μερους σου.

Squier βρισκεις σχετικα ευκολα σε διαφορα μαγαζια, ειδικα αν εισαι σε θεση να πας Αθηνα στο κεντρο. Σημερα που εκανα μια μικρη βολτα μετα τη σχολη παντως, δεν ειδα το συγκεκριμενο στον Καγμακη η στο Δημου (αμφοτεροι στην Εμμ. Μπενακη).

Για ενισχυτη τωρα, εγω θα σου προτεινα να κοιταξεις (κατω απο τα 200 ευρω) αυτον η αυτον. Σχετικα φτηνες αλλα αξιοπρεπεστατες λυσεις. Φυσικα μιλαμε παντα για να παιζεις στο δωματιο σου, γιατι αν θες ενισχυτη που θα σε βγαλει ανετα σε προβες και live "κοντραροντας" τα drums, θα πρεπει να δωσεις αρκετα παραπανω φραγκα.
Questionable Content, LFG, Darths & Droids και Erfworld. Η εικονα ειναι απο το τελευταιο.

Αποσυνδεδεμένος spoocy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #8 στις: 25/09/09, 17:55 »
δεν ξερω ρε γαμ*το... Επειδη δεν ξερω απο μπασα, και τα λεφτα τα μαζευω με πολυ κοπο, θελω να παρω ενα που να μπορω να το λιωσω... Να παιζω και να με ευχαριστει... Βεβαια θα παω πρωτα να δοκιμασω τα μπασα που εχω στο μυαλο μου και θα δω τι θα κανω... Αν εχει καποιος αλλος να μου προτεινει τπτ αλλο,ευχριστως.

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #9 στις: 25/09/09, 22:00 »
Θα συμφωνήσω και εγώ με την πρόταση του nikoubis για το Squier precision. Για το στυλ που θες είναι ότι πρέπει και το yamaha δεν μου άρεσε καθόλου σαν ήχος, μια φορά που είχα παίξει μαζί του παλιότερα...

Αποσυνδεδεμένος spoocy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #10 στις: 26/09/09, 12:48 »
οκ μαλλον αυτο το fender squier θα παρω, γιατι σε οσους εχω πει οτι θελω να παιξω πανκ-ροκ, αυτο μου προτεινουν... Αν και καποιοι αλλοι μου εχουν πει πως το yamaha εχει πολυ καλο ηχο, αλλα γουστα ειναι αυτα... Θα δω τι θα κανω... Ευχαριστω παντως...

Α θελω να ρωτησω και κατι αλλο για ενισχυτη... Εχουμε ενα μικρο δωματιακι που το εχουμε ηχομονωσει και εχει ντραμς μεσα και θα κανουμε προβες... Ελεγα να παρω αυτον τον ενισχυτη http://www.armaosmusic.gr/default.asp?static=43&category=100&id=15390 γτ ειναι σε προσιτη τιμη και ειναι και 65 watt... Εσεις τι λετε?  ξερετε κανενα μαγαζακι στο κεντρο αν γινεται, που να δινει ενισχυτες με δωσεις...?
« Τελευταία τροποποίηση: 26/09/09, 12:59 από spoocy »

Αποσυνδεδεμένος bassakos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #11 στις: 26/09/09, 15:52 »
μιας και θα υπαρχει ντραμερ...δεν νομιζω να σου φτανουν τα 65 watt
θα σου ελεγα να παρεις αυτον

http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?cPath=1_14_1401&products_id=4799

ειναι αρκετα καλος σε ηχο ....και ειναι 180 watt
τωρα λογικα σχεδον ολα τα μαγαζια κανουν δωσεις
με πιστωτικες καρτες...χωρις πιστωτικη δεν νομιζω να υπαρχει καποιο....

Αποσυνδεδεμένος spoocy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #12 στις: 26/09/09, 16:39 »
ωπ ωραιος ρε φιλε... Σε ευχαριστω... Δεν ξερω απο μαρκες για ενισχυτες παντως δεν περιμενα να βρω ενισχυτη 180 watt με 220 ευρω... Εν το μεταξυ η κιθαρα εχει 75 watt και μου εχουν πει πως ο ενισχυτης του μπασου πρεπει να ειναι περισσοτερα watt  απο αυτον της κιθαρας...

Οσο για τις δοσεις, αν δεν βρω μαγαζι χωρις πιστωτικη καρτα, μαλλον θα κανω κανενα μηνα να παρω τον ενισχυτη...

Αποσυνδεδεμένος spoocy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #13 στις: 26/09/09, 23:46 »
ρε παιδια χωρις να γινομαι κουραστικος να σας ρωτησω κατι...? Στο fender squier με ενοχλει οτι ειναι απο ινδονησια και οτι ειναι squier που ειναι θυγατρικη της fender... Θα αξιζουν τα λεφτα...?

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #14 στις: 27/09/09, 00:00 »
Γιατί είσαι σίγουρος ότι το yamaha κατασκευάζεται στην Ιαπωνία; Δοκίμασε τα και τα δύο και δες. Στο κάτω-κάτω δικιά σου επίλογή είναι.

Αποσυνδεδεμένος spoocy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #15 στις: 27/09/09, 00:18 »
οκ ευχαριστω... Καθως κοιταζα τωρα στο ιντερνετ για μπασα, σταμπαρα το CORT ARTISAN C4H http://www.thomann.de/gr/cort_artisan_c4h.htm . Σε σχεση με το squier vid.mod. precision ποιο μου προτεινετε?

Αποσυνδεδεμένος bassakos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #16 στις: 27/09/09, 00:47 »
δεν γνωριζω κανενα απο τα 2 πως παιζουν...(yamaha - cort)
 τα cort τα φερνει ο Λογοθετης

http://www.logothetismusic.gr/c4h-black-satin.html

οποτε μπορεις να πας να το δοκιμασεις απο κοντα ;)
εχεις παιξει με το yamaha ...οποτε θα καταλαβεις την οποια διαφορα υπαρχει
και μιας και πας στον Λογοθετη παιξε και με κανενα warwick Rockbass νομιζω εχει
 στα λευτα που θελεις....ισως σου κανει και  κατι τετοιο.. ;)

γενικα παιξε με οτι βρεις! παρε τα μαγαζια ενα-ενα και δοκιμαζε!
ισως ανακαλυψεις καποιο bass που δεν ειχες σκευτει καν!

οσο για την χωρα κατασκευης ...σε αυτα τα χρηματα τα περισσοτερα bass μην πω
σχεδον ολα ...ειναι made in κινα-κορεα κτλ κτλ 

Αποσυνδεδεμένος spoocy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #17 στις: 29/09/09, 20:18 »
παιδια εκανα σημερα μια γυρα στο κεντρο, και κατεληξα στο fender squier vintage modified jazz bass... βασικα και 2 μπασιστες που ξερω και απο το φορουμ, μου προτεινουν ολοι πρωτα αυτο και υστερα τα αλλα (cort, ibanez κτλ) αλλα και στα μαγαζια μου ειπαν πως αξιζει τα λεφτα του... τωρα θελω να σας ρωτησω κατι... το squier jazz bass ειναι κατα 100 ευρω πιο φθηνο απο το squier vintage modified jazz bass... αυτα τα 100 ευρω αξιζει να τα δωσω,δηλαδη εχουν διαφορα και στον ηχo ή μονο αισθητηκη διαφορα...?
« Τελευταία τροποποίηση: 30/09/09, 00:40 από spoocy »

Αποσυνδεδεμένος bassakos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #18 στις: 30/09/09, 09:44 »
εχουν διαφορα και στα ξυλα!
στο ενα το σωμα ειναι "Agathis"
ενο στο αλλο ειναι "maple"

http://www.squierguitars.com


Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #19 στις: 30/09/09, 10:34 »
Φιλτατε...τα 2 squier που σου προτεινε ο Nikoubis τα θεωρω σιγουρα καλη επιλογη.Εγω θα προτεινα επισης κατι σε Cort η Ibanez καθως εχω παιξει και με τις 2 μαρκες στα λεφτα που ψαχνεις και ηταν αξιοπρεπεστατα.Ειχαν συμπαθεστατο μανικι και ωραιο ηχο για ροκιες κλπ.

Η πιο εγκυρη συμβουλη ολων των εποχων:Βγες στα μαγαζια και δοκιμαζε μπασα μεχρι να δεις τι σου αρεσει περισσοτερο.Οτι και να σου λεμε εμεις..ο τελικος κριτης εισαι εσυ.

Καλη τυχη! :up

Cheers!
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος stepap#12

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
  • H.
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #20 στις: 30/09/09, 11:32 »
οκ ευχαριστω... Καθως κοιταζα τωρα στο ιντερνετ για μπασα, σταμπαρα το CORT ARTISAN C4H http://www.thomann.de/gr/cort_artisan_c4h.htm . Σε σχεση με το squier vid.mod. precision ποιο μου προτεινετε?



Αρκετα καλο και το Cort!!
Σε σχεση με το Vintage Mod. πρεπει να ειναι σχεδον ιδια..
Οποτε πας με γνομωνα τον ηχο που βγαζει το καθενα..
Το Cort εχει λιγες περισσοτερες ρυθμισεις για τον ηχο,αλλα το
Squier κατα τη γνωμη μου εχει πιο "γεματο" ηχο..
Εγω πηρα το Cort  παντως :P :P

Αποσυνδεδεμένος spoocy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #21 στις: 30/09/09, 12:31 »
πηγα στα μαγαζια χθες το πρωι. τριμη,καγμακη κτλ... πηγα και σε ενα αλλο κοντα στην πλατεια εξαρχειων δεν θυμαμαι πως λεγεται τωρα οπου μετα απο αυτο το μαγαζι κατεληξα στο οτι θα παρω squier vint. mod. jazz bass... εχω εναν φιλο ο οποιος "γεννηθηκε" για να παιζει μπασο (παιζει απο πολυ μικρος) και τον εμπιστευομαι γτ μου φενεται πως το εχει ψαξει πολυ... τελος παντων, αυτος για πρωτο μπασο ειχε παρει ενα cort αλλα μου ειπε πως αν ηταν στην θεση μου τωρα θα επαιρνε το squier vint mod jazz bass γιατι το θεωρει το καλυτερο για αυτα τα λεφτα...στο μπασο κατα 99% εχω καταληξει... αλλα μετα απο την βολτα μου στα μαγαζια μπερδευτηκα σχετηκα με τον ενισχυτη. το καθε μαγαζι μου ελεγε τα δικα του...
θελω να ξαναθυμησω οτι στο studiακι μας ο κιθαριστας εχει ενισχυτη 75 watt...
« Τελευταία τροποποίηση: 30/09/09, 13:15 από spoocy »

Αποσυνδεδεμένος stepap#12

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
  • H.
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #22 στις: 30/09/09, 17:24 »
Και του δικου μας 75αρης ειναι!!   >:( >:(

Σιγουρα να παρεις απο 100αρι και πανω...!!
Εγω εχω 65αρη και δεν φτανει ουτε για πλακα...

Αποσυνδεδεμένος Nikoubis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
  • Annoying the neighbors since 2002.
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #23 στις: 30/09/09, 20:30 »
εχουν διαφορα και στα ξυλα!
στο ενα το σωμα ειναι "Agathis"
ενο στο αλλο ειναι "maple"

http://www.squierguitars.com




Και το ενα εχει 2 jazz μαγνητες και το αλλο εναν p. Μπροστα σε αυτο, οποιαδηποτε διαφορα στα ξυλα ειναι για να κοροιδευομαστε. ;)
Questionable Content, LFG, Darths & Droids και Erfworld. Η εικονα ειναι απο το τελευταιο.

Αποσυνδεδεμένος spoocy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: χρειάζομαι βοήθεια για το yamaha rbx750a
« Απάντηση #24 στις: 30/09/09, 22:45 »
1) μηπως μπορει καποιος να μου προτεινει κανεναν ενισχυτη γυρω στα 250 ευρω πανω απο 100 watt?
    επισεις μου εχουν πει μακρια απο behringer...
2)δεν ξερω πολλα απο μουσικη (ή μαλλον δεν ξερω τιποτα, ιδικα απο μπασα, τεσπα), αλλα απ'οτι καταλαβα αξιζει να δωσω τα 100 ευρω για να παρω το squier vintage modified...!?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
3371 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/05, 01:05
από Γιάννης [nOiz]
30 Απαντήσεις
10764 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/08, 02:18
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
2 Απαντήσεις
2837 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/08/08, 21:44
από Giorgos K.
13 Απαντήσεις
5265 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/09, 01:13
από Ibanezακιας
13 Απαντήσεις
4234 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/09, 01:26
από zeromancer
5 Απαντήσεις
4294 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/09, 14:28
από hot_sauce (φλουτσ)
3 Απαντήσεις
3400 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/09, 03:36
από Jezus
5 Απαντήσεις
6006 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/10, 12:49
από Nenarl2
6 Απαντήσεις
13006 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/12, 23:14
από noe13
3 Απαντήσεις
2862 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/12, 12:28
από el_hombre_solo