Αποστολέας Θέμα: eurobasket 2007  (Αναγνώστηκε 43236 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #150 στις: 20/09/07, 08:56 »
Αχ ρε Vampovarotor μ'αρεσει η επιμονη σου!

Οσο για τον Τσαρταρη, οπως λεει και Zeppelin πιο πανω:

Παράθεση
Ο Τσαρτσαρής είναι άριστος στο τρίποντο, επιθετικό rebound, κ μπορεί να χρησιμοποιήσει κ τα 2 χέρια στην επίθεση.
Επίσης, είναι πολύ καλός στην άμυνα.

Εξαλλου και εμας εδω να μην πιστευεις για τον Τσαρτσαρη, για να τον εμπιστευεται τοσα χρονια ο Ομπραντοβιτς, κατι θα ξερει παραπανω απο σενα κ απο μας, ετσι δεν ειναι;
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #151 στις: 20/09/07, 12:58 »
Kαι τους Αμερικάνους κερδίσαμε αυτό δε σημαίνει πως γενικά είμαστε ανώτερη ομάδα από αυτούς.Όλους μπορούμε να τους "έχουμε" ανάλογα πάντα με τις συνθήκες όπως και όλοι μπορούν να μας έχουν....πχ δείτε το παιχνίδι με το Ισραήλ που θεωρείται κατώτερη ομάδα από μας.
Φέτος η Ισπανία έπιασε μεγάλη απόδοση και έφτασε εκεί που έφτασε.Αντίθετα εμείς δεν ήμασταν και στην καλύτερη κατάσταση που θα μπορούσαμε και βγήκαμε τεταρτοι.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #152 στις: 20/09/07, 13:59 »
δεν μπορω να καταλαβω αυτην την εμπαθεια για την ισπανια απο μερικους.αλλο οι θεατρινισμοι και τα καραγκιοζηληκια που εκαναν και αλλο πραγμα αν εχουν καλη ομαδα.2αρια σαν τον ναβαρο δεν υπαρχουν πολλα στην ευρωπη ενω ο γκαρμπαχοσα μπορει να μην ειναι ιδιαιτερα γρηγορος και ευκινητος αλλα το εκπληκτικο σουτ του  σκεπαζει τα παραπανω.για να μην μιλησω και για τον κοντο οπου οτι εκανε του εβγαινε σε ολα τα παιχνιδια.συμπτωση επαναλαμβανομενη παυει να ειναι συμπτωση.γενικοτερα φανηκε οτι ειχαν και περισσοτερες λυσεις στην περιφερεια οπου οι δικοι μας ηταν τουλαχιστον ντεφορμε αλλα και στον παγκο(ο ρεγιες πολυ καλος ρολιστας).και φυσικα η ανυπαρξια μας κατω απο τα καλαθια επετρεψε στον γκασολ να κανει οτι θελει.επισης επειδη ακουω οτι χωρις γκασολ δεν υπαρχει σαν ομαδα να θυμισω οτι την ταριφα περσυ την φαγαμε χωρις αυτον...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #153 στις: 21/09/07, 01:11 »
Παρακολουθείς καιρό μπάσκετ? Είσαι σχετικός?

Ανδρώθηκα μπασκετικά με το TV Sports Basketball στην Amiga. Μεγάλο σχολείο.
Νομίζεις δε το είχα καταλάβει οτι δεν έχεις επαφή? Αφού δεν μας είπες οτι ο Τσαρτσαρής θα έκανε πάταγο στο ΝΒΑ, πάλι καλά!!

FSL συμφωνώ εν μέρει. Οι Αμερικάνοι δε μπορούν να συνηθίσουν τους κανονες της FIBA, και γι'αυτό την πατάνε σε κάθε Μουντομπάσκετ, Ολυμπιακά τουρνουά κλπ. Οι Ισπανοί παίξαν στο 100% τους. Δε μπορούν παραπάνω. Δυστυχώς για μας ήταν μια χρονιά ντεφορμαρίσματος, ενώ εκείνοι ήταν στο φουλ, παίζαν και στην έδρα τους. Είχαμε και τις 2 ελλείψεις παιχτών. Παρόλ'αυτά τους δυσκολέψαμε, και παραλίγο να τους νικάγαμε. τελικά τον ήπιαν απ'τους Ρώσους αντί από μας. Εμείς θα τους "ξεμοναχιάσουμε" την επόμενη φορά..  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 21/09/07, 01:28 από Vampovarotor »

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #154 στις: 21/09/07, 01:56 »
Νομίζεις δε το είχα καταλάβει οτι δεν έχεις επαφή? Αφού δεν μας είπες οτι ο Τσαρτσαρής θα έκανε πάταγο στο ΝΒΑ, πάλι καλά!!

Γεια σου ρε μόρτη με την πληθώρα των επιχειρημάτων. Πολύ Betadine έπεσε. Γαργάρα η ξεκούραστη 18αρα, γαργάρα το γεγονός πως -όπως ευστοχότατα υπενθύμισε ο S.S.- τον ήπιαμε από τους ντοματοστόχους στον τελικό, μια κι έλειπε ο Γκασόλ. Αν έπαιζε μπορεί να είχαμε αρπάξει 50αρα δηλαδή! :P :D

Αυτή η υπεροψία θα μας φάει ρε γ**ώτο κι η ανικανότητά μας να παραδεχθούμε την εκ του αποτελέσματος αξία του αντιπάλου. Και να πεις πως έχουμε και να κάνουμε με τίποτα κομήτες...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #155 στις: 21/09/07, 02:10 »
Νομίζεις δε το είχα καταλάβει οτι δεν έχεις επαφή? Αφού δεν μας είπες οτι ο Τσαρτσαρής θα έκανε πάταγο στο ΝΒΑ, πάλι καλά!!

Γεια σου ρε μόρτη με την πληθώρα των επιχειρημάτων. Πολύ Betadine έπεσε. Γαργάρα η ξεκούραστη 18αρα, γαργάρα το γεγονός πως -όπως ευστοχότατα υπενθύμισε ο S.S.- τον ήπιαμε από τους ντοματοστόχους στον τελικό, μια κι έλειπε ο Γκασόλ. Αν έπαιζε μπορεί να είχαμε αρπάξει 50αρα δηλαδή! :P :D

Αυτή η υπεροψία θα μας φάει ρε γ**ώτο κι η ανικανότητά μας να παραδεχθούμε την εκ του αποτελέσματος αξία του αντιπάλου. Και να πεις πως έχουμε και να κάνουμε με τίποτα κομήτες...
Η Ισπανία είναι μια ομάδα που σημείωσε αρκετές νικες στις πρόσφατες διοργανώσεις. Αυτό δεν την καθιστά μεγάλη ομάδα, όπως θες να μας πεις. Μεγάλη ομάδα είναι μια ομάδα που συνδιάζει ποιοτικό μπάσκετ, και αποτελέσματα. Η Ισπανία έκανε μόνο το δεύτερο. Σου ανέλυσα για ποιούς λογους: έχει γρήγορους τρίποντους, έχει τον Γκαζόλ που την ξελασπώνει στην επίθεση, έχει κ μια βρώμικη άμυνα, κι αν ζοριστεί παίζει και λίγο θέατρο.
Μεγάλη ομάδα ήταν η Ντρήμ Τημ, η πάλαι ποτέ κρατεά Γιουγκοσλαβία (Κούκοτς, Ράτζα και το συναπάντημα) Λιθουανία (Μαρτσουλιόνις, Σαμπόνις) , η Ισπανία που αναφέρεσαι συνέχεια και συνέχεια, δεν είναι το ίδιο επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #156 στις: 21/09/07, 03:30 »
Η Ισπανία είναι μια ομάδα που σημείωσε αρκετές νικες στις πρόσφατες διοργανώσεις. Αυτό δεν την καθιστά μεγάλη ομάδα, όπως θες να μας πεις. Μεγάλη ομάδα είναι μια ομάδα που συνδιάζει ποιοτικό μπάσκετ, και αποτελέσματα. Η Ισπανία έκανε μόνο το δεύτερο. Σου ανέλυσα για ποιούς λογους: έχει γρήγορους τρίποντους, έχει τον Γκαζόλ που την ξελασπώνει στην επίθεση, έχει κ μια βρώμικη άμυνα, κι αν ζοριστεί παίζει και λίγο θέατρο.

Σπατάλη φαιά ουσίας είναι η αντιπαράθεση μαζί σου. Γυρνάς γυρνάς το κουβάρι της ασυναρτησίας, αποφεύγοντας να απαντήσεις σε ζητήματα που έθεσες για να επιχειρηματολογήσεις και σε εκθέτουν, μόνο και μόνο για να καταλήξεις πως δε μιλάμε για μεγάλη ομάδα, γιατί υπάρχουν και μεγαλύτερες. Ακόμα βέβαια δε μας εξήγησες πόσα υπνοστεντόν πήραμε για να χάσουμε με 23 πόντους από 5 παρτάλια=μία φούσκα που θα ξεφούσκωνε όταν δε θα έπαιζε ο υπεράνθρωπος Γκασόλ, ούτε φυσικά αν εμείς θεωρούμαστε μεγάλη ομάδα, αν και χάσαμε 3 φορές από μια μη μεγάλη.

Γενικά η λογική σου είναι διάτρητη σαν ελβετικό τυρί. Ό,τι δε γουστάρεις προσωπικά στο μπάσκετ, θες αυτό να είναι τα τρίποντα, οι ομάδες με 1 superman και 4 κουβαλητές και πάει λέγοντας, αυτομάτως χαρακτηρίζεται αθλιότητα κι απαξιώνεται. Κι ευτυχώς να λες που δεν υπάρχουν Ισπανοί στο forum, γιατί θα σε είχαν ταράξει στην καζούρα και με το δίκιο τους. Και δεν ξέρω κι αν στα Ισπανικά είναι εξίσου εντυπωσιακή η προτροπή στην κατάποση μπαλσάμικου για να πάνε τα φαρμάκια κι η χολή κάτω. :)

Παράθεση
Μεγάλη ομάδα ήταν η Ντρήμ Τημ, η πάλαι ποτέ κρατεά Γιουγκοσλαβία (Κούκοτς, Ράτζα και το συναπάντημα) Λιθουανία (Μαρτσουλιόνις, Σαμπόνις) , η Ισπανία που αναφέρεσαι συνέχεια και συνέχεια, δεν είναι το ίδιο επίπεδο.

Εγώ μπορεί να την έβγαλα με TV Sports Basketball, αλλά εσύ μάλλον το είχες ρίξει στο Ms Pacman μου φαίνεται.

Έθεσες ως κριτήρια μιας μεγάλης ομάδας το συνδυασμό θεάματος κι αποτελεσμάτων (ένα υποκειμενικό κι ένα αντικειμενικό δηλαδή) κι ενώ μηδενίζουμε την Ισπανία, μου προσφέρεις ως υπέρτερη τη Λιθουανία που βασίστηκε κι αυτή σε έναν ξελασπωτή σαν το Σαμπόνις, που όσο έπαιζε πήραν 3 χάλκινα σε Ολυμπιάδες και μια 2η θέση στο Euro του '95. Το 'χε πει μια χαρά ο Μάλαμας στο "Καληνύχτα", αλλά δεν το επικαλούμαι αυτολογοκρινόμενος.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #157 στις: 21/09/07, 03:55 »
Καλά σχιζμ τα ίδια και τα ίδια μας ζάλισες τα ...φρύδια. Σόρυ κιόλας. Μου ζητάς επιχειρήματα, σου λέω επιχειρήματα, μου λες μετά οτι δεν είπα επιχειρήματα, κι εσυ στην γύμνια των δικών σου, φέρνεις μέχρι και τον Λάρυ Μπέρντ στη συζήτηση... Βγάζεις το Φασούλα ατάλαντο, την Εθνική Ελλάδας, επειδή έχασε από την "ομαδάρα" Ισπανία, την βγάζεις μέτρια. Νομίζω η ασχετοσύνη σου στο μπάσκετ είναι έκδηλη. Σε αφήνω να παίξεις TV Sports Baskeball μιας και είναι το αγαπημένο σου παιχνίδι. Πάρε και τους Detroit Pistons θα σ αρεσει ως ομαδα, με Isiah Thomas και Joe Dumars Ήτανε καλοί τριποντάκηδες και τον Bill Lampier να δέρνει τους αντίπαλους σεντερ οτι κάνει κι η Ισπανία δλδ ;)

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #158 στις: 21/09/07, 04:20 »
Ποιος είπε μέτρια την Ελλάδα βρε καλέ μου άνθρωπε; Αντίθετα δηλώνω ιδιαίτερα ενθουσιασμένος κι από το θέαμα κι από την αποτελεσματικότητα των παιδιών κι ας είχαμε φέτος κοιλιά σε αμφότερα. Μέτρια μάλλον τη βγάζεις ο ίδιος, στην προσπάθειά σου να υποβιβάσεις σε αξία εκείνους που βρίσκονται εσχάτως από πάνω μας. Και σε 5χρονο να του έλεγες πως άμα τον έχεις πιει τρεις φορές, δε σε παίρνει να έχεις ψηλά τον αμανέ, θα το είχε καταλάβει τώρα.

Το θετικό της υπόθεσης είναι πως μολονότι πολλοί χαρήκαμε την ήττα της Ισπανίας, ουδείς διέθετε ελάχιστο νιονιό για να τους απαξιώσει. Στη θέση σου λοιπόν θα αναρωτιόμουν πραγματικά γιατί είμαι τόσο μόνος σε αυτόν τον αγώνα μου να τους βγάλω άχρηστους, ειδικά από τη στιγμή που μάλλον η παγκόσμια πραγματικότητα δε με έχει αναγνωρίσει ως μπασκετική ιδιοφυία. Ίσως βέβαια να αναγνωριστείς μετά θάνατον. Υπομονή και βλέπουμε...

...κι οι γαργάρες, γαργάρες μέχρι τέλους! :)

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #159 στις: 24/09/07, 15:29 »


Εγώ μπορεί να την έβγαλα με TV Sports Basketball, αλλά εσύ μάλλον το είχες ρίξει στο Ms Pacman μου φαίνεται.


Τι λες τώρα????Tv Sports Basketball!! Απίστευτο μπασκετάκι!! ;)

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #160 στις: 24/09/07, 15:45 »
Από τις μεγάλες στιγμές της μπασκετικής ιστορίας. Χάρη σε αυτό έμαθε basket κι ο Ομπράντοβιτς, όπως έχει ομολογήσει σε συνέντευξή του. Από την ένδοξη Cinemaware!


Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #161 στις: 24/09/07, 17:41 »


Εγώ μπορεί να την έβγαλα με TV Sports Basketball, αλλά εσύ μάλλον το είχες ρίξει στο Ms Pacman μου φαίνεται.


Τι λες τώρα????Tv Sports Basketball!! Απίστευτο μπασκετάκι!! ;)

Δεν ξερω για εσας εγω παντως επαιζα Lakers Vs Celtics.Τα εσπαγε!! :D
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
39 Απαντήσεις
14608 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/07, 08:00
από Ο Νέος Κιθαρωδός
10 Απαντήσεις
4768 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/05/07, 23:34
από ilianthos-Kanlis
121 Απαντήσεις
43293 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/07, 05:40
από Marios Demigod
4 Απαντήσεις
2292 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/07, 23:50
από tasosssssssssss
6 Απαντήσεις
3071 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/07, 01:11
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
1980 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/07, 15:19
από Anaximandros
AΡΗΣ 2007-08

Ξεκίνησε από bono u2 Αθλητισμός

20 Απαντήσεις
6902 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/08, 03:11
από Moonchild_
3 Απαντήσεις
2944 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/07, 02:23
από Spell@lchemist!
7 Απαντήσεις
3287 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/09, 08:53
από nobody
1 Απαντήσεις
15696 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/12, 15:25
από Metal_Throne