Αποστολέας Θέμα: Γκρίνιες για 1ο Διαγωνισμό Στίχου kithara.gr  (Αναγνώστηκε 14226 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mary_m

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Παρακαλώ πολύ θα ήθελα να μου εξηγήσετε τη διαδικασία αξιολόγησης από τα μέλη. Πώς θα βαθμολογηθούν τα γραπτά και από ποιους?


(Τροποποίηση: αλλαγή τίτλου)
« Τελευταία τροποποίηση: 16/11/08, 09:04 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #1 στις: 13/11/08, 20:39 »
Παρακαλώ πολύ θα ήθελα να μου εξηγήσετε τη διαδικασία αξιολόγησης από τα μέλη. Πώς θα βαθμολογηθούν τα γραπτά και από ποιους?


Αναφέρεσαι ήδη στο δεύτερο στάδιο του διαγωνισμού που ξεκινά από 12- 01 -2009 έως 25 - 01 – 2009 .
Στο διάστημα αυτό, οι συμμετοχές θα εμφανιστούν στη ‘’σελίδα’’ χωρίς να αναφέρετε το όνομα του δημιουργού τους και το κάθε μέλος του ΚΙΘΑΡΑ θα μπορεί να βαθμολογεί την κάθε συμμετοχή, μια μόνο φορά, με ένα σύστημα που θα ανακοινωθεί παράλληλα με την έναρξη.

Αν λάβεις μέρος
Καλή επιτυχία.

Αποσυνδεδεμένος mary_m

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #2 στις: 13/11/08, 21:45 »
Θεωρώ λανθασμένη τη διαδικασία αξιολόγησης γιατί α)όπως δεν μπορώ εγώ να κρίνω έναν πίνακα ζωγραφικής γιατί  δεν είμαι ειδική, έτσι και κάποιοι άλλοι δεν μπορούν να κρίνουν ένα ποίημα γιατί δεν έχουν ασχοληθεί με την ποίηση. Ποιος με διαβεβαιώνει ότι όλα τα μέλη έχουν τις απαραίτητες γνώσεις ώστε να κρίνουν σωστά? Και ποιος με διαβεβαιώνει ότι η κρίση όλων των μελών ενός forum είναι αντικειμενική ή ότι πρώτα διαβάζουν με προσοχή αυτό που βαθμολογούν? β)κάποιος που συμμετέχει στο διαγωνισμό λέει σε 100,200,300 γνωστούς του να εγγραφούν για να τον βαθμολογήσουν. Αυτό δεν είναι δίκαιο για τους υπόλοιπους διαγωνιζόμενους.
Το σωστό θα ήταν να υπάρχει από την αρχή κριτική επιτροπή από ειδικούς μη μέλη του forum.

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #3 στις: 13/11/08, 22:56 »
Θεωρώ λανθασμένη τη διαδικασία αξιολόγησης γιατί α)όπως δεν μπορώ εγώ να κρίνω έναν πίνακα ζωγραφικής γιατί  δεν είμαι ειδική, έτσι και κάποιοι άλλοι δεν μπορούν να κρίνουν ένα ποίημα γιατί δεν έχουν ασχοληθεί με την ποίηση. Ποιος με διαβεβαιώνει ότι όλα τα μέλη έχουν τις απαραίτητες γνώσεις ώστε να κρίνουν σωστά? Και ποιος με διαβεβαιώνει ότι η κρίση όλων των μελών ενός forum είναι αντικειμενική ή ότι πρώτα διαβάζουν με προσοχή αυτό που βαθμολογούν? β)κάποιος που συμμετέχει στο διαγωνισμό λέει σε 100,200,300 γνωστούς του να εγγραφούν για να τον βαθμολογήσουν. Αυτό δεν είναι δίκαιο για τους υπόλοιπους διαγωνιζόμενους.
Το σωστό θα ήταν να υπάρχει από την αρχή κριτική επιτροπή από ειδικούς μη μέλη του forum.

Από τα λεγόμενα σου υποθέτω λοιπόν πως
1ον) Δεν θα έπαιρνες μέρος σε έναν διαγωνισμό ζωγραφικής και ίσως ούτε και εγώ θα το έκανα.
2ον) Μην γενικεύεις και προσβάλεις έτσι τα μέλη οποιουδήποτε φόρουμ.
3ον) Η ποίηση δεν έχει αποδέκτες μόνον όσους θεωρεί η ‘’μάζα’’ ειδικούς. Έχει και θα πρέπει να έχει, τον κάθε απλό άνθρωπο, άσχετα αν δεν ‘’μας γεμίζει το μάτι’’. Αυτός μπορεί να είναι ο οποιοσδήποτε θα ψηφίσει οπουδήποτε αύριο. Μπορείς να του το απαγορεύσεις;
4ον) Αν ηταν τηλεοπτικός διαγωνισμός ... λογικά θα ψήφιζαν οι τηλεθεατές.
5ον) Μπορείς να πάρεις μέρος σε όποιον διαγωνισμό δικαιούσαι να επιλέγεις και εδώ το μπορείς. Ο συγκεκριμένος όμως ξεκίνησε από ένα φόρουμ το οποίο δεν περνάει τα μέλη του από ‘’έλεγχο’’και ‘’δουλεύτηκε’’ μέρες και νύχτες για να είναι ''υγιής''. Έχουν προβλεφθεί δικλείδες ασφάλειας που δεν μπορούν να ανακοινωθούν τώρα και εύχομαι να μην χρειαστεί να εφαρμοστούν κιόλας. Έχε κατά νου όμως και τελείως φιλικά κάτι. Από αυτήν εδώ την προσπάθεια στην οποία καλείσαι να συμμετέχεις θα πρέπει κερδισμένο να 'ναι το αύριο…
Δεν σε υποχρεώνει κανείς να συμμετέχεις, υποχρεώνει όμως εμάς η συνείδηση μας
να έχουμε προβλέψει τις πιθανότητες που σε ανησύχησαν.

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #4 στις: 14/11/08, 00:08 »
Θεωρώ λανθασμένη τη διαδικασία αξιολόγησης γιατί α)όπως δεν μπορώ εγώ να κρίνω έναν πίνακα ζωγραφικής γιατί  δεν είμαι ειδική, έτσι και κάποιοι άλλοι δεν μπορούν να κρίνουν ένα ποίημα γιατί δεν έχουν ασχοληθεί με την ποίηση. Ποιος με διαβεβαιώνει ότι όλα τα μέλη έχουν τις απαραίτητες γνώσεις ώστε να κρίνουν σωστά? Και ποιος με διαβεβαιώνει ότι η κρίση όλων των μελών ενός forum είναι αντικειμενική ή ότι πρώτα διαβάζουν με προσοχή αυτό που βαθμολογούν? β)κάποιος που συμμετέχει στο διαγωνισμό λέει σε 100,200,300 γνωστούς του να εγγραφούν για να τον βαθμολογήσουν. Αυτό δεν είναι δίκαιο για τους υπόλοιπους διαγωνιζόμενους.
Το σωστό θα ήταν να υπάρχει από την αρχή κριτική επιτροπή από ειδικούς μη μέλη του forum.


Με κάθε σεβασμό, καθώς ο καθένας έχεις τις απόψεις του, θα ήθελα να σου πω τα εξής.
Η ποίηση (και κατ' επέκταση η στιχουργική) δεν απευθύνεται σε "ανθρώπους του πνεύματος" αποκλειστικά κι ούτε φυσικά δημιουργείται μόνο από αυτούς. Επίσης, η κριτική δεν είναι προνόμιο εκείνων που έχουν ασχοληθεί ενεργά με το αντικείμενο. Είναι σαν να μου πεις πως δεν σου αρέσει η Heavy Metal μουσική και να σου πω "μα γιατί; έχεις παίξει με τους Iron Maiden;". Δεν ακούγεται...κάπως υπερβολικό αυτό;
Τα μέλη του εν λόγω forum φυσικά και δεν είναι ΟΛΟΙ στιχουργοί ή ΟΛΟΙ μουσικοί. Σε ποιόν απευθύνεται ο στίχος και η μουσική, όμως; ΣΕ ΟΛΟΥΣ!! Διαφορετικά, τραγούδια που όλοι έχουμε αγαπήσει..δεν θα είχαν γίνει ποτέ επιτυχίες, καθώς θα τα άκουγαν μόνο οι "εκλεκτοί". Όταν ένα τραγούδι, ακόμη και μέσα από την απλότητα του, κατορθώνει να αγγίξει έναν απλό και καθημερινό άνθρωπο, τότε και μόνο τότε έχει πετύχει τον σκοπό του (προσωπική μου εκτίμηση).
Σχετικά με τις "πολλαπλές εγγραφές" που αναφέρεις...ίσως εδώ να έχεις ένα δίκιο, καθώς δεν "παίζουν" όλοι με τους ίδιους κανόνες κι ίσως να υπάρχουν και άνθρωποι με κακές προθέσεις. Δεν μπορώ όμως να πιστέψω πως οι άνθρωποι που παίρνουν μια πρωτοβουλία σαν αυτή (και πάλι μπράβο τους!), δεν έχουν σκεφτεί αυτά τα ενδεχόμενα. Ίσως, δικαίωμα ψήφου να δοθεί σε όσους και μόνο όσους είναι ήδη μέλη μέχρι την τάδε του μηνός. Ίσως, κάτι άλλο...

Με κάθε σεβασμό και πάλι, απλά θεωρώ πως τέτοιες προσπάθειες πρέπει να επιβραβεύονται ακόμη και στην περίπτωση που υπάρξουν πολλά προβλήματα προς αντιμετώπιση. Είναι αναμφίβολα, μια πολύ σπουδαία προσπάθεια...
« Τελευταία τροποποίηση: 14/11/08, 00:10 από BluesMe »

Αποσυνδεδεμένος mary_m

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #5 στις: 14/11/08, 00:36 »
Δεν προσβάλλω κανέναν, απορίες επί της διαδικασίας έχω πριν δηλώσω συμμετοχή. Και η βασική μου απορία δεν απαντήθηκε. Γιατί δεν πάνε τα γραπτά κατ' ευθείαν στην κριτική επιτροπή? Διαβάζω κάτι για τηλεοπτικό διαγωνισμό παραπάνω, γιατί πρέπει να αντιγράφουμε αυτά που γίνονται στην τηλεόραση? Μας αρέσουν? Εμένα όχι. Ακόμα κι αν ψηφίσουν μόνο τα ήδη εγγεγραμμένα μέλη, δεν μπορούμε να ξέρουμε ποιοι και με τι κριτήρια ψηφίζουν, ενώ η κριτική επιτροπή αποτελείται από άτομα των οποίων το όνομα γνωρίζουμε και θα ασχοληθεί με τη δέουσα σοβαρότητα.
Άλλη μια απορία. Αν στείλω ποίημα, οι υπεύθυνοι του διαγωνισμού βλέπουν το nick μου?

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #6 στις: 14/11/08, 09:44 »
Γιατί δεν πάνε τα γραπτά κατ' ευθείαν στην κριτική επιτροπή?

Γιατί υπολογίζουμε ότι οι συμμετοχές θα είναι πάρα πολλές για να τις "φορτώσουμε" όλες στην κριτική επιτροπή για να τις μελετήσει και να τις βαθμολογήσει. Μην ξεχνάμε ότι τα μέλη της κριτικής επιτροπής είναι καταξιωμένοι καλλιτέχνες με περιορισμένο ελεύθερο χρόνο, συμμετέχουν αφιλοκερδώς, και έγιναν αρκετές επαφές για να καταλήξουμε σε αυτούς.
Σκεφτήκαμε λοιπόν ότι καλό θα ήταν να γίνει μια πρώτη διαλογή από το κοινό και μόνο τα επιλεγμένα να πάνε στην κριτική επιτροπή.

(Αν τελικά οι συμμετοχές είναι λίγες ή η κριτική επιτροπή αναφέρει είναι διατεθειμένη να βαθμολογήσει το σύνολο των συμμετοχών, με την ολοκλήρωση αυτών, πιθανόν να σταλούν όλα τα ποιήματα κατευθείαν στην κριτική επιτροπή. Σημείωση: Αυτό είναι μια υπόθεση που κάνω, δεν είναι κάτι δεσμευτικό. Τα θέματα αυτά καθορίζονται από την οργανωτική επιτροπή.)

Ακόμα κι αν ψηφίσουν μόνο τα ήδη εγγεγραμμένα μέλη, δεν μπορούμε να ξέρουμε ποιοι και με τι κριτήρια ψηφίζουν,

Τι εννοείς "ποιοι"; Ανθρωποι σαν εσενα κι εμενα...
Τα κριτήρια είναι υποκειμενικά. Και δεν μπορούμε όλοι πάντα να αναλύσουμε γιατί μας αρέσει ή δεν μας αρέσει κάτι. Απλά συμβαίνει...

Αν στείλω ποίημα, οι υπεύθυνοι του διαγωνισμού βλέπουν το nick μου?

Ναι. Οι συμμετοχές αποστέλλονται με ΠΜ σε αυτούς. (χρησιμοποιώντας τον σύνδεσμο που έχω δώσει στην πρώτη σελίδα της συζήτησης)
« Τελευταία τροποποίηση: 14/11/08, 14:09 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος mary_m

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #7 στις: 14/11/08, 19:07 »
"Άνθρωποι σαν εσένα κι εμένα" δε μου λέει τίποτα γιατί δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι, κάποιοι θα το πάρουν σοβαρά και κάποιοι άλλοι θα το δουν σαν παιχνίδι ή δεν ξέρω τι άλλο. Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου. Δεν με καλύπτει η απάντηση και έχω μια πρόταση. Να παραδοθούν τα γραπτά ανώνυμα σε mods του forum για να τα βαθμολογήσουν. Μόνο έτσι θα είναι δίκαιο το αποτέλεσμα.
Μια τελευταία απορία. Τα μέλη της οργανωτικής επιτροπής έχουν δικαίωμα να δηλώσουν συμμετοχή?

Αποσυνδεδεμένος pinelopi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1075
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κι όμως δεν είναι μακριά...
    • Προφίλ
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #8 στις: 14/11/08, 19:23 »
"Άνθρωποι σαν εσένα κι εμένα" δε μου λέει τίποτα γιατί δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι, κάποιοι θα το πάρουν σοβαρά και κάποιοι άλλοι θα το δουν σαν παιχνίδι ή δεν ξέρω τι άλλο. Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου. Δεν με καλύπτει η απάντηση και έχω μια πρόταση. Να παραδοθούν τα γραπτά ανώνυμα σε mods του forum για να τα βαθμολογήσουν. Μόνο έτσι θα είναι δίκαιο το αποτέλεσμα.
Μια τελευταία απορία. Τα μέλη της οργανωτικής επιτροπής έχουν δικαίωμα να δηλώσουν συμμετοχή?

 Η ιδιότητά τους ως διαχειριστές σου διασφαλίζει εσένα προσωπικά το ποιόν τους ως ανθρώπων;

Κατά την γνώμη σου τα μέλη της ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗΣ (και όχι της ΚΡΙΤΙΚΗΣ επιτροπής) δεν θα έπρεπε να έχουν δικαίωμα συμμετοχής και αν ναι γιατί;
όνειρο είναι να ουρλιάζουν χιλιάδες ναι απ' το λαρύγγι του όχι  (Κ.Δ.)

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #9 στις: 14/11/08, 19:43 »
Παρακαλώ, ας μην αναλωθούμε σε συζητήσεις σχετικά με το πως πιστεύει ο καθένας ότι θα έπρεπε να διεξαχθεί ο διαγωνισμός. Το παρόν θέμα αφορά στην ανακοίνωση του διαγωνισμού, που έχει ξεκινήσει ήδη. Αν θέλετε να κάνετε προτάσεις για τους επόμενους διαγωνισμούς, ανοίξτε νέο θέμα στον πίνακα "Λάθη και Προτάσεις" και θα ληφθούν υπόψη.

Σε κάθε περίπτωση πάντως, θα υπάρχουν κάποιοι που θα έχουν αντιρρήσεις. Κάποιοι δεν θα συμφωνούν με τα μέλη των επιτροπών, ή με τον τρόπο βαθμολόγησης, ή με τους όρους συμμετοχής, ή άλλο. Προσπαθούμε να κάνουμε το καλύτερο, και όποιος θέλει συμμετέχει.

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #10 στις: 14/11/08, 19:49 »
Κι εγώ πιστεύω ότι εδώ πρέπει να σταματήσει αυτή η συζήτηση.Ο καθένας είναι ελεύθερος είτε να λάβει μέρος είτε όχι, κανείς δε  μας πίεσε και για τίποτε!

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #11 στις: 14/11/08, 19:52 »
"Άνθρωποι σαν εσένα κι εμένα" δε μου λέει τίποτα γιατί δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι, κάποιοι θα το πάρουν σοβαρά και κάποιοι άλλοι θα το δουν σαν παιχνίδι ή δεν ξέρω τι άλλο. Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου. Δεν με καλύπτει η απάντηση και έχω μια πρόταση. Να παραδοθούν τα γραπτά ανώνυμα σε mods του forum για να τα βαθμολογήσουν. Μόνο έτσι θα είναι δίκαιο το αποτέλεσμα.
Μια τελευταία απορία. Τα μέλη της οργανωτικής επιτροπής έχουν δικαίωμα να δηλώσουν συμμετοχή?

Σου έχουν απαντησει τόσοι ανθρωποι ως τώρα... η εμμονή σου στο να  αρνεισαι να κατανοήσεις τα όσα με σαφήνεια αποτυπώνονται καταντά κάθε προσπάθεια μάταιη και λυπαμαι. Πιθανόν καλεισαι να συμμετέχεις και όχι
να αναδιοργανώσεις τον διαγωνισμό. Επίσης δεν ειδα πουθενά ο κανονισμός να σου δίνει το δικαίωμα (εκτός των συγκεκριμένων ενστάσεων σε κάποιες περιπτώσεις)....να προτεινεις την αντικατάσταση όσων δεν σε καλύπτουν... Επειδη και πάλι μπορεί να μην έχεις καλυφθει... τα αποτελέσματα και της διοργάνωσης θα κριθούν μόλις ολοκληρωθει η δουλεια της.


Αποσυνδεδεμένος mary_m

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #12 στις: 14/11/08, 20:03 »
"Άνθρωποι σαν εσένα κι εμένα" δε μου λέει τίποτα γιατί δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι, κάποιοι θα το πάρουν σοβαρά και κάποιοι άλλοι θα το δουν σαν παιχνίδι ή δεν ξέρω τι άλλο. Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου. Δεν με καλύπτει η απάντηση και έχω μια πρόταση. Να παραδοθούν τα γραπτά ανώνυμα σε mods του forum για να τα βαθμολογήσουν. Μόνο έτσι θα είναι δίκαιο το αποτέλεσμα.
Μια τελευταία απορία. Τα μέλη της οργανωτικής επιτροπής έχουν δικαίωμα να δηλώσουν συμμετοχή?

 Η ιδιότητά τους ως διαχειριστές σου διασφαλίζει εσένα προσωπικά το ποιόν τους ως ανθρώπων;

Κατά την γνώμη σου τα μέλη της ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗΣ (και όχι της ΚΡΙΤΙΚΗΣ επιτροπής) δεν θα έπρεπε να έχουν δικαίωμα συμμετοχής και αν ναι γιατί;

Προσβάλλεις τους mods με αυτό που γράφεις, έχουν κριθεί κατάλληλοι για να είναι σε αυτή τη θέση, δεν είναι το μόνο forum που επισκέπτομαι, έτσι συμβαίνει παντού, mod γίνεται όποιος έχει τα προσόντα.

Και μέλος της οργανωτικής επιτροπής και διαγωνιζόμενος????

Δεν θα σας ενοχλήσω άλλο.

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #13 στις: 14/11/08, 20:15 »

Προσβάλλεις τους mods με αυτό που γράφεις, έχουν κριθεί κατάλληλοι για να είναι σε αυτή τη θέση, δεν είναι το μόνο forum που επισκέπτομαι, έτσι συμβαίνει παντού, mod γίνεται όποιος έχει τα προσόντα.

Και μέλος της οργανωτικής επιτροπής και διαγωνιζόμενος????

Δεν θα σας ενοχλήσω άλλο.


Στα άλλα φορουμ που επισκέπτεσαι και καλά κάνεις,  πιθανόν έχεις μαθει να προτρέχεις... και να καταλήγεις σε συμπεράσματα σαν και το τελευταίο σου... όσο για την ''ενόχληση'' ευχαριστούμε.


Αποσυνδεδεμένος Gregori

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #14 στις: 14/11/08, 21:13 »
Γνωρίζει κάποιος από όλους σας την κυρία mary_m ?
είμαι ένας κάτοικος της γής'
έτσι απλά, περαστικός'
ένας διαβάτης της ζωής !

Αποσυνδεδεμένος pinelopi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1075
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κι όμως δεν είναι μακριά...
    • Προφίλ
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #15 στις: 14/11/08, 21:30 »


Προσβάλλεις τους mods με αυτό που γράφεις, έχουν κριθεί κατάλληλοι για να είναι σε αυτή τη θέση, δεν είναι το μόνο forum που επισκέπτομαι, έτσι συμβαίνει παντού, mod γίνεται όποιος έχει τα προσόντα.

Και μέλος της οργανωτικής επιτροπής και διαγωνιζόμενος????

Δεν θα σας ενοχλήσω άλλο.

mary_m, λυπάμαι που θα διαφωνήσω μαζί σου αλλά δεν προσβάλλω κανέναν σε αντίθεση με σένα που στα πέντε μηνύματα που έχεις γράψει στον χώρο αυτό μόνο προσβολές και "περίεργες" υποδείξεις εκτοξεύεις εναντίον ανθρώπων που δεν γνωρίζεις ή αν τους γνωρίζεις και έχεις συγκεκριμένη ένσταση τότε θα ήταν πιο έντιμο και σίγουρα πιο ωφέλιμο το να μιλήσεις συγκεκριμένα.
Επισκέπτεσαι ένα φόρουμ το οποίο αποφάσισε να διεξάγει έναν διαγωνισμό κατόπιν της συναίνεσης αλλά και της επιμέλειας των γενικών διαχειριστών του χώρου. Αν αυτό εσένα προσωπικά δεν σε "πείθει" ως ασφάλεια διεξαγωγής του διαγωνισμού μπορείς να κάνεις τις προτάσεις σου όπως σου υπέδειξε και ο Βασίλης σε προηγούμενο μήνυμα και από κει και πέρα αν δεν καλύπτεσαι απλά και απλώς δεν συμμετέχεις.
όνειρο είναι να ουρλιάζουν χιλιάδες ναι απ' το λαρύγγι του όχι  (Κ.Δ.)

Αποσυνδεδεμένος Gregori

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #16 στις: 15/11/08, 16:06 »
Κυρία mary_m θέλετε να συμμετέχετε μαζί μας
στην επόμενη συνάντηση του Διονύσου
με θέα την Ακρόπολη ?
είμαι ένας κάτοικος της γής'
έτσι απλά, περαστικός'
ένας διαβάτης της ζωής !

Αποσυνδεδεμένος lefteris_m

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #17 στις: 15/11/08, 17:36 »
Η κυρία Μαίρη δεν συνηθίζει να πηγαίνει σε συναντήσεις με αγνώστους. Καλέστε εμένα, είμαι ο άντρας της.

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #18 στις: 15/11/08, 17:41 »
Gregori και lefteris_m
με κάθε καλη πρόθεση
θα σας παρακαλούσα να μην συνεχίσετε αυτην την συζήτηση εδω στον ''Διαγωνισμό Στίχου''...
Μπορειτε να επικοινωνείται με προσωπικά μηνύματα, για τέτοια θέματα.
Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #19 στις: 15/11/08, 20:38 »
Και μέλος της οργανωτικής επιτροπής και διαγωνιζόμενος????

Δεν θα σας ενοχλήσω άλλο.

Ναιαιαιαιαι!!!

Να μην λάβουν μέρος τα μέλη της οργανωτρικής επιτροπής και να λάβουμε μέρος μόνο εμείς, που τα βρήκαμε όλα έτοιμα απ αυτούς....

Τι ποιο δίκαιο?  ;D ;D ;D ;D

Έλα χριστε με τσόκαρα...

Βασίλη ή οποιεδήποτε περαστικέ mod, πάρτε όλα αυτα τα τελευταία και βαλτε τα σε νέο θέμα να καθαρίσει ο τόπος...

« Τελευταία τροποποίηση: 15/11/08, 20:44 από qrusticks »

Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #20 στις: 16/11/08, 03:55 »
Και μέλος της οργανωτικής επιτροπής και διαγωνιζόμενος????

Από ότι μπορώ να καταλάβω έχεις ένα πρόβλημα με τους κανονισμούς έτσι δεν είναι ;

Αν έχω δίκιο είναι απλό…
1 δεν σου αρέσουν; μην τους ακόλουθης (μην συμμετέχεις στον διαγωνισμό)
2 συμμορφώσου (με αυτούς) και στείλε την συμμετοχή σου .
Τι πιο απλό ; είναι χάσιμο χρόνου να γίνονται τέτοιες συζητήσεις  δεν συμφωνείς;
Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

Αποσυνδεδεμένος lefteris_m

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #21 στις: 16/11/08, 06:22 »
μην τους ακόλουθης


Μάλιστα. Δεν θα τους ακόλουθη η γυναίκα μου ούτε θα συνδεθεί για να σου απαντήσει, το ξεκαθάρισε αυτό.

Στο θέμα. Λέτε πως η οργανωτική επιτροπή που θα παραλάβει τα γραπτά και θα δει τα ονόματα των διαγωνιζομένων έχει δικαίωμα συμμετοχής. Στη συνέχεια τα μέλη θα ψηφίσουν χωρίς να ξέρουν ονόματα. Θα τα ξέρει όμως η οργανωτική επιτροπή που έχει και δικαίωμα συμμετοχής και ψήφου. Αν όλα αυτά είναι αντικειμενικά, συνεχίστε.



Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #22 στις: 16/11/08, 09:03 »
Η κυρία Μαίρη δεν συνηθίζει να πηγαίνει σε συναντήσεις με αγνώστους. Καλέστε εμένα, είμαι ο άντρας της.

Δεν θα τους ακόλουθη η γυναίκα μου ούτε θα συνδεθεί για να σου απαντήσει, το ξεκαθάρισε αυτό

Από εδώ και πέρα θα μιλάμε με τον εκπρόσωπο της κυρίας Μαίρης; Αυτά είναι γελοιότητες...
Είναι προφανές πια ότι η κυρία Μαίρη και ο εκπρόσωπός της προσπαθούν να μειώσουν την αξία της προσπάθειάς μας, και επίσης δηλώνουν ότι δεν θα συμμετέχουν στον διαγωνισμό, οπότε δεν έχει νόημα να συνεχιστεί η συζήτηση.

Αποσυνδεδεμένος SEIRINE

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ακολουθήστε το κάλεσμα μου...
    • Προφίλ
Απ: Γκρίνιες για 1ο Διαγωνισμό Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #23 στις: 16/11/08, 09:46 »
Κ.Λευτέρη,εμείς οτι ήταν να κάνουμε πάνω σε αυτό το θέμα το κάναμε και πιστέψτε με δεν ήταν οτι πιο έυκολο...
Θα θέλαμε λοιπόν να εκτιμήσετε τις προσπάθειες μας και γιατί οχι να συμμετάσχετε κιόλας...
Ποιός ο λόγος να στήναμε κάτι τέτοιο?Το έπαθλο?Αν ήταν έτσι θα πηγέναμε εμείς χωρίς να σας ενημερώσουμε και χωρίς διαγωνισμό,μια που σε εμάς εγινε αυτή η προσφορά...
Ξανασκεφτείτε το και με χαρά θα περιμένουμε συμμετοχή σας!
« Τελευταία τροποποίηση: 16/11/08, 10:04 από SEIRINE »

Αποσυνδεδεμένος lefteris_m

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #24 στις: 16/11/08, 10:02 »


Από εδώ και πέρα θα μιλάμε με τον εκπρόσωπο της κυρίας Μαίρης; Αυτά είναι γελοιότητες...


Γελοιότητες. Πολύ ευγενικό εκ μέρους σας, σας ευχαριστούμε πολύ. Η κυρία Μαίρη έχει σύζυγο, όχι εκπρόσωπο. Εκτός αν θεωρείτε και το θεσμό του γάμου γελοίο. Προσπαθήσαμε να κάνουμε κάποιες προτάσεις, δεν τις δέχεστε, έληξε. Παρακαλώ μην απευθύνεστε σε κανένα από τους δυο μας από δω και πέρα γιατί δεν θα ξανασυνδεθούμε.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
8004 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/09, 13:36
από Ανδρεας Ν
134 Απαντήσεις
58010 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/09, 13:37
από kakoulis
0 Απαντήσεις
6324 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/08, 19:22
από Βραζίλης
76 Απαντήσεις
27641 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/09, 17:43
από lampros.
20 Απαντήσεις
6973 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/09, 19:14
από Βραζίλης
62 Απαντήσεις
36841 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/07/09, 20:21
από lampros.
4 Απαντήσεις
4661 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/09, 11:52
από Dio4Ever♕
0 Απαντήσεις
2824 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/09, 09:58
από Ο Νέος Κιθαρωδός
0 Απαντήσεις
2914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/09, 10:02
από Ο Νέος Κιθαρωδός
1 Απαντήσεις
3864 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/11, 14:45
από diji grampsas