Αποστολέας Θέμα: Gibson Goldtop  (Αναγνώστηκε 15474 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Gibson Goldtop
« Απάντηση #50 στις: 25/06/08, 13:50 »
Η Veyron νομίζω πωλείται για 1.000.000 κ το κόστος παραγωγής είναι περίπου 5...
Αλλά όταν κάποιος αγοράσει αυτό το τέρας με τα πόσα turbo και άλλα τόσα ψυγεία οι μηχανικοί παρακολουθούν το αμάξι....
το επιβλέπουν ένα πράγμα...
φανταστείτε πόσο θα κάνει το σέρβις του!!
όσο για το θέμα με τις κιθάρες...διαφωνώ κι εγώ απόλυτα να χρεώνει η gibson σε τόσο υψηλές τιμές μόνο και μόνο για το όνομα αλλά πια...όλες οι εταιρείες, κ όχι μόνο στον τομέα της κιθάρας, προσπαθούν να πουλήσουν ένα προιόν π δν τους κοστίζει τπτ....δλδ το όνομα κ την ιστορία της εταιρείας...γι αυτό κ πολλές φορές υπάρχουν 2 πανομοιότυπα προιόντα με τεράστια οικονομική διαφορά στην τιμή...

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Gibson Goldtop
« Απάντηση #51 στις: 25/06/08, 21:33 »
όσον αφορά την Gibson φίλε Jezus, υπάρχουν και φτηνά κομμάτια από αυτή την τρισκατάρατη μάρκα.. :P..http://www.thomann.de/gr/search_dir.html?gk=gieglp&bn=GIBSON&sw=&oa=pra..απλά διακρίνω μία εμπάθεια και δεν έχει νόημα να το συνεχίσουμε...each one has his point of view... ;).. :)


Εμπαθεια δεν υπαρχει, το αντιθετο! Αν θες να δεις εμπαθεια πες μου για Φεντερ, με ελαχιστες εξερεσεις δεν μου αρεσει καμια κιθαρα τους! Παντα μου αρεσαν οι ΛεςΠολ, ειμαι φαν, εχω 3 single-cut. Αλλα με τον καιρο συμπερανα αυτα ακριβως που λεει ο τυπος στα λινκ που εδωσα!!! Δεν ξερω αν το διαβασες, αλλα αυτα ΙΣΧΥΟΥΝ, και οχι επειδη τα λεει αυτος, που ειναι απο τους πιο ψαγμενους στον χωρο, αλλα επειδη το εχω συμπερανει εγω ο ιδιος με τοσα που εχω δει.
Οσον αφορα τα φθηνα κομματια ΟΚ, υπαρχουν, στο εργοστασιο βγαινουν κατα εκατονταδες οι μελοντυ-μεικερ, και δεν εχουν και πολλα πανω, ασε που προσφατα εριξαν τιμες στις λοιπες ΛεςΠολ στην Ευρωπη. Στην Αμερικανικη αγορα ειναι αλλιως τα πραγματα... επισης δεν ξερω αν εχεις παιξει αυτα τα οργανα... εχω παιξει φθηνες SG και ηταν απλα απαραδεκτες.
***Αν προσεξες η ενσταση μου αφορα τα ακριβα μοντελα (δεν ειπα οτι δεν υπαρχουν φθηνα), στα οποια η τιμη δεν αντικατοπτριζει την ποιοτητα. Επισης αφορα τα σχεδιαστικα προβληματα τα οποια η Γκιμπσον δεν φροντισε ποτε να διορθωσει. Αν δεις τα λινκ που εδωσα θα δεις ποσο κερδιζει η Γκιμπσον απο καθε κιθαρα, ποσο υπερτιμα σε πολλαπλασια τιμη τις κιθαρες που πουλαει υπολογιζωντας οτι και καλα στο μελλον θα εχουν συλλεκτικη αξια, ποσο ευκολα σπανε κτλ κτλ κτλ
Αυτο ειναι το προβλημα, οι ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΕΣ κιθαρες (δεν μιλαω για τις φθηνες), και τα ΣΧΕΔΙΑΣΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, και αυτο ειναι κατι που οποιος το ψαξει το βλεπει και το σχολιαζει, δεν χρειαζεται οποιουδηποτε ειδους εμπαθεια για να πεις τα πραγματα οπως εχουν!  :)

Φιλικα,
Κωστας
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
24 Απαντήσεις
8418 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/03, 09:00
από Sl@sh
GIBSON SG?

Ξεκίνησε από antoniosbbking « 1 2 » Τα καλύτερα...

25 Απαντήσεις
13024 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/08, 09:52
από Evangelos 123
5 Απαντήσεις
3482 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/08, 15:40
από Jizzzm
28 Απαντήσεις
11968 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/07/08, 15:23
από Giorgos K.
3 Απαντήσεις
2688 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/04/08, 20:21
από Inuitarcher
35 Απαντήσεις
12540 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/08, 12:04
από MISTREATED
24 Απαντήσεις
8187 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/08, 14:00
από hoba
14 Απαντήσεις
5625 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/08, 01:30
από Ibanezακιας
10 Απαντήσεις
4595 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/10/08, 23:54
από hot_sauce (φλουτσ)
4 Απαντήσεις
3522 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/09, 15:14
από Johnie Darko