Αποστολέας Θέμα: Τι μαγνήτες στην Fernandes Revolver AFR-75 ???  (Αναγνώστηκε 7048 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος StefanosD

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • MySpace Page
Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα, καθώς είναι το πρώτο μου post στο forum!

Έχω την Fernandes Revolver AFR-75, την οποία και αγόρασα μεταχειρισμένη σε εξαιρετική κατάσταση πριν λίγο καιρό,
εξοπλισμένη μάλιστα με Original Floyd Rose II και Gotoh Tuners !!!!  8)
Το μοναδικό πρόβλημα είναι ότι έχει τους εργοστασιακούς μαγνήτες, τους οποίους θεωρώ επιεικώς απαράδεκτους...  :(
Η κιθάρα είναι εξαιρετικά σολιστική και η ταστιέρα φοβερά γρήγορη (ναι, το μπράτσο έχει υποστεί και κέρωμα από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη!!  ;D)
Είναι βέβαια bolt-on, αλλά μην τα θέλουμε και όλα δικά μας...  ;)

Τι μαγνήτες θα μου προτείνατε να βάλω για να έχω καλό lead ήχο αλλά και αρκετά heavy και ευκρινή ρυθμικά ??
Παίζω κυρίως metal και λίγο rock αλλά τη συγκεκριμένη κιθάρα τη θέλω για να ηχογραφώ τα solo μου, καθώς για τα ρυθμικά
σύντομα πρόκειται να πάρω μία Schecter C-1 Classic η οποία έχω ακούσει ότι με μια αλλαγή των ποντεσιόμετρων έχει ήχο κιθάρας τριχίλιαρου...  :o  8)
 
Καλό θα ήταν ο bridge μαγνήτης να με βγάζει σε gain για live εννοείται...

Ως τώρα προσανατολίζομαι σε :
SEYMOUR DUNCAN SSH-6B 4C ZEBRA http://www.thomann.de/gr/seymour_duncan_ssh6b_4c_humbucker_zebra.htm
SEYMOUR DUNCAN SH-1N 4C '59 ZEBRA http://www.thomann.de/gr/seymour_duncan_sh1n_4c_59_zebra.htm

αλλά διαβάζω τρομερά σχόλια για τους συνδυασμούς :
DiMarzio Evolution Bridge - Evolution Neck,
DiMarzio Evolution Bridge - Air Norton Neck και
DiMarzio D Sonic - Air Norton Neck

Η κιθάρα είναι σε D κούρδισμα και δεν πρόκειται να αλλάξει...
Το μόνο πρόβλημα είναι μήπως οι παραπάνω DiMarzio μαγνήτες είναι για Neck-Thru κιθάρες, ενώ η κιθάρα μου bolt-on...

Εδώ είναι η κιθάρα για να δείτε τα χαρακτηριστικά της, γιατί πλέον δεν πωλείται καινούργια
και δεν υπάρχει στο site της Fernandes...
Photos από τη δικιά μου θα ανεβάσω σύντομα...

http://www.wildhorseguitars.com.au/website17.aspx?product=4030&CategoryID=1415&parentid=1406

Και ένα link του συγκροτήματος στο οποίο παίζω για να δείτε σε τι ύφος κυμαίνομαι περίπου μουσικά (αν και δεν παίζω μόνο αυτό):
http://www.myspace.com/apomixanistheos
« Τελευταία τροποποίηση: 19/09/08, 13:41 από StefanosD »

Αποσυνδεδεμένος JP.M

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 481
  • Φύλο: Άντρας
  • R'n'R DAMNATION
    • Προφίλ
Απ: Τι μαγνήτες στην Fernandes Revolver AFR-75 ???
« Απάντηση #1 στις: 19/09/08, 11:57 »
Κάποιο λάθος πρέπει να κάνεις φίλε εκεί που αναφέρεσαι σε solid body και σε bolt on.bolt on είναι τρόπος κατασκευής,solid body είναι τύπος σώματος.

Αποσυνδεδεμένος StefanosD

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • MySpace Page
Απ: Τι μαγνήτες στην Fernandes Revolver AFR-75 ???
« Απάντηση #2 στις: 19/09/08, 13:41 »
Ωχ !!!!
 :o  :-[  :-\

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου...απ' τη βιασύνη μου νόμιζα ότι έλεγε για Neck-Thru κιθάρες,
γιατί σε μία άλλη bolt-on Yamaha που έχω έβαλα τον Super Distortion, ο οποίος μπαίνει κυρίως
σε Neck-Thru κιθάρες απ' ότι μου είπαν εκ των υστέρων, και το αποτέλεσμα με απογοήτευσε εντελώς...

έτσι νόμιζα ότι έλεγε το ίδιο και για τους Evolution, Air Norton και D Sonic...

Το διορθώνω λοιπόν...


Αποσυνδεδεμένος StefanosD

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • MySpace Page
Απ: Τι μαγνήτες στην Fernandes Revolver AFR-75 ???
« Απάντηση #3 στις: 22/09/08, 01:02 »
Δε βλέπω και τρελή προθυμία...

 :-\  :(

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Τι μαγνήτες στην Fernandes Revolver AFR-75 ???
« Απάντηση #4 στις: 22/09/08, 02:31 »
μία Schecter C-1 Classic η οποία έχω ακούσει ότι με μια αλλαγή των ποντεσιόμετρων έχει ήχο κιθάρας τριχίλιαρου...  :o  8)
Ψαγμενο...Μερικες παραπάνω λεπτομέρειες?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος StefanosD

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • MySpace Page
Απ: Τι μαγνήτες στην Fernandes Revolver AFR-75 ???
« Απάντηση #5 στις: 22/09/08, 10:41 »
μία Schecter C-1 Classic η οποία έχω ακούσει ότι με μια αλλαγή των ποντεσιόμετρων έχει ήχο κιθάρας τριχίλιαρου...  :o  8)

Ψαγμενο...Μερικες παραπάνω λεπτομέρειες?


Product: Schecter C-1 Classic
Price Paid: USD 699
Submitted 01/10/2008 at 01:35am by Mike
Email: mikelavins<at>hotmail dot com

Features : 9
24 frets
2007 Schecter C-1 Classic Diamond Series
25.5" scale
Grover tuners
Tone-Pros Tune-o-matic bridge
string-thru neck-thru body
Seymour Duncan JB/Jazz pickups
Mahoghany body with Maple/Walnut neck
Quilted maple top
Volume, Tone, 5-way pickup selector switch
Vine-of-Life neck inlay


Sound : 10
This is a great guitar for rock/metal music. I play it through a 2 channel Mesa Dual Rectifier with a Mesa 4x12, and was blown away at how good this axe sounds. I've always thought the clean channel on Rectos was a bit lacking, but this guitar makes it shine. The bridge JB is full sounding, and you can get some great tones by combining/spliting the pickups. It's very clear sounding, and packs quite a punch when using distortion. Leads sound amazing on this axe. I A/B'd it with my Les Paul equipped with Burstbuckers (which has been my favorite for years) and I have a new favorite. I have read about the tone pot issues, (working only at extremes), and I have to say that the sweep on them isn't the greatest, but I mostly keep it dimed anyway so that doesn't really bother me. For the price, it's a 10.

Action, Fit, & Finish : 9
This thing came set up almost perfectly to my liking. I adjusted the action a little lower (not by much), and it plays like butter. The neck is quite fast, fret edges are by far the best I've seen on a guitar in this price range. I have a small buzz on the low E string when played open, but it's not noticable through the amp. Schecter does a very good job of setting these things up.
The finish on this guitar is spectacular. The maple top has a very nice grain to it, and the blue color is nice as well. I wasn't too sure that I liked the color at first, but it grew on me. The neck inlay matches the blue color also, since it has quite a bit of blues and green throughout. It is quite heavy, weighing in at a pound or two more than my Les Paul.

Reliability/Durability : No Opinion
I haven't had it long enough to play live with it yet, but I'm sure it will hold up. The finish seems like it will withstand fair amounts of abuse, but I wouldn't go throwing it around and expect it not to be chipped or scratched.

The strap buttons are oversized, so they seem like they would keep a strap on very well, but I changed them out with some Dunlop strap locks. Not that I wouldn't trust them, just that every other guitar I have has strap locks on them already.
I would gig without a backup on this guitar if I had to, but I always take at least 2 axes to a gig.

Customer Support : No Opinion
I haven't had to deal with them, and hope that I never do.

Overall Rating : 10
I've been playing for almost 15 years, of which time I've played just about every kind of guitar known to man - From $100 Squires to $4000 Gibsons and PRS's and everything in between. These guitars are comparable to any expensive name brand guitar. You could go spend $2500 on a PRS with a bolt-on neck, or $700 on a Schecter Classic and get a better bang for your hard-earned buck. The quality build, sound, and feel of this guitar is by far greater than the mid-range price tag of it. For the money, you would be hard-pressed to find a better guitar. I compared this guitar side by side with a Schecter C-1 Hellraiser equipped with EMGs, and the overall sound and feel of this guitar is much better.

---------------------------------------------------------

Product: Schecter C-1 Classic
Price Paid: euro 700
Submitted 06/14/2008 at 03:07am by Loris
Email: gio at lastazionedeipensieri<dot>com


Features : 8
This is a Follow up!

The guitar is perfect, you only have to upgrade some electronics.


Sound : 10
It sounds great, easy to play, very versatile.

Judge yourself: you can listen to my C1 played on a Mesa F30 here:

http://www.myspace.com/lastazionedeipensieri

Action, Fit, & Finish : 8
I replaced the strap buttons with the Schaller Strap Locks, the 5-way selector with a Shaller megaswitch, the tone and volume knobs and the jack.
This is all you have to do to have an almost perfect guitar!


Reliability/Durability : 10
A back up is always a good idea on a gig, but yes, you could depend on this guitar. I never broke a string, it stays in tune...always on top!


Customer Support : No Opinion
N.O.

Overall Rating : 10
A 10 of course!

For a perfect guitar you have to spend a lot of money: I would choose a PRS Custom 22 10Top...at least ??? 3.000 here in Italy.
But for an almost perfect guotar choose the C1!!! ??? 700 + ??? 130 to replace electronics and you are done! I spent a lot more on my American std Strato, for example.
This little wonder have the right pick ups, is well manifactured, properly set-up and looks beautiful!

----------------------------------------------------------
Τσέκαρε εδώ για τις υπόλοιπες κριτικές...

http://reviews.harmony-central.com/reviews/Guitar/product/Schecter/C-1+Classic/10/1

http://www.ultimate-guitar.com/reviews/electric_guitars/schecter/c-1_classic/index.html

http://www.zzounds.com/productreview--SCEC1CL

http://www.epinions.com/reviews/Schecter_C1_Classic_Antique_Amber

http://www.samedaymusic.com/product--SCEC1CL

Θα μπορούσες βέβαια αντί να ειρωνεύεσαι για μία αγορά που ΘΑ γίνει και δεν είναι το κυρίως θέμα στην ερώτησή μου,
να προσπαθήσεις να βοηθήσεις, αλλά μάλλον διαλέγουμε τον εύκολο δρόμο...

Αποσυνδεδεμένος JP.M

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 481
  • Φύλο: Άντρας
  • R'n'R DAMNATION
    • Προφίλ
Απ: Τι μαγνήτες στην Fernandes Revolver AFR-75 ???
« Απάντηση #6 στις: 22/09/08, 10:54 »
Εγώ προσωπικά πάντως πείθομαι σε όσα αναφέρονται παραπάνω για τις schekter,τα έχουν επιβεβαιώσει πολλοί εξ'άλλου.Τώρα όσον αφορά το αρχικό μας θέμα για την αλλαγή των μαγνητών νομίζω πως καθαρά θα πρέπει να βασιστείς στην κρίση σου.Βέβαια καλά κάνεις και το ψάχνεις.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Τι μαγνήτες στην Fernandes Revolver AFR-75 ???
« Απάντηση #7 στις: 22/09/08, 14:25 »
Θα μπορούσες βέβαια αντί να ειρωνεύεσαι για μία αγορά που ΘΑ γίνει και δεν είναι το κυρίως θέμα στην ερώτησή μου,
να προσπαθήσεις να βοηθήσεις, αλλά μάλλον διαλέγουμε τον εύκολο δρόμο...

Kαι σύ θα μπορούσες να μην εκλαμβάνεις τη παραπάνω απλοϊκή ερώτηση ως ειρωνεία, αλλα ως ειλικρινή απορία γιατι μου τράβηξε τη προσοχή. Επίσης θα μπορούσες να μου εξηγήσεις τί εννοείς αντί να κάνεις copy-paste απο το Harmony-Central, αλλα μάλλον διαλέγουμε τον εύκολο δρόμο.


Υ.Γ.:(Τί σκατά σας έχει πιάσει όλους και αρπάζεστε με το τίποτα?)
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος StefanosD

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • MySpace Page
Απ: Τι μαγνήτες στην Fernandes Revolver AFR-75 ???
« Απάντηση #8 στις: 22/09/08, 16:00 »
Θα μπορούσες βέβαια αντί να ειρωνεύεσαι για μία αγορά που ΘΑ γίνει και δεν είναι το κυρίως θέμα στην ερώτησή μου,
να προσπαθήσεις να βοηθήσεις, αλλά μάλλον διαλέγουμε τον εύκολο δρόμο...

Kαι σύ θα μπορούσες να μην εκλαμβάνεις τη παραπάνω απλοϊκή ερώτηση ως ειρωνεία, αλλα ως ειλικρινή απορία γιατι μου τράβηξε τη προσοχή. Επίσης θα μπορούσες να μου εξηγήσεις τί εννοείς αντί να κάνεις copy-paste απο το Harmony-Central, αλλα μάλλον διαλέγουμε τον εύκολο δρόμο.


Υ.Γ.:(Τί σκατά σας έχει πιάσει όλους και αρπάζεστε με το τίποτα?)

Εγώ αρπάχτηκα με το "ψαγμένο" ... θα μπορούσες απλά να ζητήσεις περισσότερες πληροφορίες !
Βέβαια το θέμα του topic είναι άλλο, είναι για το τι μαγνήτες θα βάλω στη Fernandes...

Θα απαντήσω όμως...
Με 700-800 € + 100-150 € αλλαγή ποντεσιόμετρων ή αν θες και πιο ποιοτικά switch και jack ακόμα καλύτερα,
έχεις μία κιθάρα πανέμορφη με πανέμορφο σχέδιο στην ταστιέρα, Neck-Thru, με καλά ξύλα, με 2 από τους πιο ταιριαστούς Seymour Duncan μαγνήτες που υπάρχουν για rock/metal
(τους JB και Jazz), 5-θέσιο switch που κάνει και split στους μαγνήτες, Grover κλειδιά, Tone-Pros γέφυρα που δεν ξεκουρδίζεται σχεδόν με τίποτα (και, πίστεψέ με, το ξέρω από πρώτο χέρι γιατί έχω και τη C-7 Hellraiser) και τα μοντέλα του 2008 είναι φτιαγμένα ώστε να έχουν ακόμα καλύτερο sustain και πιο καθαρές αρμονικές και σε άλλα τάστα πλην των γνωστών...

 

Αποσυνδεδεμένος alexisgt

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Τι μαγνήτες στην Fernandes Revolver AFR-75 ???
« Απάντηση #9 στις: 22/09/08, 17:41 »
Λοιπόν Στέφανε, αφού είσαι D κούρδισμα,
πάρε DiMarzio D Sonic - Air Norton Neck και είσαι οκ!

Αποσυνδεδεμένος StefanosD

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • MySpace Page
Απ: Τι μαγνήτες στην Fernandes Revolver AFR-75 ???
« Απάντηση #10 στις: 22/09/08, 19:06 »
Λοιπόν Στέφανε, αφού είσαι D κούρδισμα,
πάρε DiMarzio D Sonic - Air Norton Neck και είσαι οκ!

Καλύτερα λες οι συγκεκριμένοι DiMarzio από Seymour Duncan ή είναι απλά θέμα προσωπικού γούστου ?
Υπενθυμίζω ότι πρόκειται για αρκετά σολιστική κιθάρα...

Αποσυνδεδεμένος alexisgt

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Τι μαγνήτες στην Fernandes Revolver AFR-75 ???
« Απάντηση #11 στις: 22/09/08, 19:27 »
Σαφώς αφού μιλάμε για μαγνήτες, το "γούστο" είναι υποκειμενικό....
Για μένα δεν υπάρχει Seymoyr > DiMarzio ή το αντίστροφο...

Εγώ λοιπόν που έχω δοκιμάσει και τους 2, στο αφτί μου, ο D-Sonic ειδικά
για drop tuning ακούγεται πιο ωραία...

Ελπίζω να βοήθησα...

Αποσυνδεδεμένος StefanosD

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • MySpace Page
Απ: Τι μαγνήτες στην Fernandes Revolver AFR-75 ???
« Απάντηση #12 στις: 22/09/08, 19:41 »
Εννοείται πως βοήθησες...ευχαριστώ πολύ !!!
 8)

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Τι μαγνήτες στην Fernandes Revolver AFR-75 ???
« Απάντηση #13 στις: 22/09/08, 19:48 »
Θα συμφωνήσω με το συνολάκι D Sonic + Air Norton, χαλαρά απ'τους καθαρότερους και πιο ισορροπημένους μαγνήτες στη γύρα. Βέβαια αν θες κάτι πιο βαρύ πάμε σε άλλα μονοπάτια, αν και πιστεύω πως με τα παραπάνω θα'σαι καλυμμένος. Και το κερασάκι είναι ότι είναι και σχετικά φθηνοί, οπότε μια χαρά όλα.

Τώρα όσον αφορά το ζήτημα με τη schecter. Η αλλαγή μόνο τον ποτενσιομέτρων και του επιλογέα, ναί μεν θα καλυτερεύσει κάπως τον ήχο (σε ΌΛΕΣ σχεδόν τις κιθάρες ισχύει αυτό με τα stock ηλεκτρικά), αλλά το θέμα είναι πως με τους μαγνήτες που ήδη φοράει η C1 ούτως ή άλλως δεν θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα. Αυτό το κάνουν συνήθως σε φθηνότερες κιθάρες, και έχει αποδειχτεί πως είναι ο φθηνότερος τρόπος να καλυτερεύσει κάπως ο ήχος. Παρεμπιπτόντως, η αλλαγή των συγκεκριμένων parts δεν κοστίζει 100-150, το πολύ να σου κοστίσει κάνα 50, ειδικά αν τα πάρεις από εδώ. Μαζί με την αλλαγή, βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Τι μαγνήτες στην Fernandes Revolver AFR-75 ???
« Απάντηση #14 στις: 22/09/08, 19:50 »
Δεν θα μιλησω για μαγνητες, θα αφησω να το καλυψει αυτο καποιος αλλος.
Θελω απλα να πω οτι δεν υπαρχουν μαγνητες για bolt on κιθαρες, και μαγνητες για neck through. Δεν υπαρχει κανονας, και ολα ταιριαζουν με ολα.
Eπισης, γιατι λες το bolt on σαν κακο?


Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Τι μαγνήτες στην Fernandes Revolver AFR-75 ???
« Απάντηση #15 στις: 22/09/08, 19:52 »
Δεν θα μιλησω για μαγνητες, θα αφησω να το καλυψει αυτο καποιος αλλος.
Θελω απλα να πω οτι δεν υπαρχουν μαγνητες για bolt on κιθαρες, και μαγνητες για neck through. Δεν υπαρχει κανονας, και ολα ταιριαζουν με ολα.
Eπισης, γιατι λες το bolt on σαν κακο?



+666

Υπάρχουν πολλές bolt-on κιθάρες που σκίζουν άνετα neck thru. Μην κολλάτε σε μύθους και παραμύθια.

Αποσυνδεδεμένος alexisgt

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Τι μαγνήτες στην Fernandes Revolver AFR-75 ???
« Απάντηση #16 στις: 22/09/08, 19:58 »
Στέφανε μην το πάρεις στραβά, αλλά άσε τις κριτικές που διαβάζεις στο internet
και έχε εμπιστοσύνη στο αφτί σου και στο χέρι σου!  ;)

Οι bolt-on μια χαρά κιθάρες είναι!

Αποσυνδεδεμένος StefanosD

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • MySpace Page
Απ: Τι μαγνήτες στην Fernandes Revolver AFR-75 ???
« Απάντηση #17 στις: 22/09/08, 21:06 »
Δεν αντιλέγω...οι διαφορές είναι πάνω απ' όλα θεωρητικές!
Ότι δηλαδή με τα Neck-Thru σώματα έχεις περισσότερο sustain και καλύτερο έλεγχο του feedback και των αρμονικών...

Σίγουρα όμως, άμα ακούσετε το πόσο "γλυκό" ήχο βγάζει η Fernandes, ακόμα και με τους τραγικούς εργοστασιακούς μαγνήτες, θα πάθετε πλάκα !!
Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης (που παρεμπιπτόντως είναι καλός φίλος) της έχει αλλάξει ποντεσιόμετρα, switch και jack, οπότε καταλαβαίνετε τι
ηχάκλα θα βγαίνει...

Όσο για τους μαγνήτες είναι 1000% προσωπική εκτίμηση και γούστο, αλλά σίγουρα θα υπάρχουν και κάποιοι μαγνήτες να ταιριάζουν ένα κλικ καλύτερα
στο συγκεκριμένο ξύλο π.χ.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
28 Απαντήσεις
9553 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/12/04, 14:33
από sweet_V
4 Απαντήσεις
3262 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/05, 13:43
από axlgreece
1 Απαντήσεις
2043 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/07, 12:36
από grhgorhs
0 Απαντήσεις
2239 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/08, 13:17
από rory duke
4 Απαντήσεις
3348 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/08/08, 22:23
από kuiper
8 Απαντήσεις
4919 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/08, 10:29
από KonstantinosEMK
14 Απαντήσεις
6203 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/09, 20:06
από Giorgos K.
4 Απαντήσεις
2684 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/10, 03:43
από Mike Moss
6 Απαντήσεις
3781 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/09/11, 01:12
από Stinky
12 Απαντήσεις
10879 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/17, 00:07
από Pantera_97