Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Τα καλύτερα...

Μπαταρία μπάσου?

(1/4) > >>

Bleak:
Αν και ξεκίνησα με κιθάρα κατέληξα να παίζω τελικά μπάσο στο συγκρότημα μου και ανακάλυψα ότι μου αρέσει πάρα πολύ. Επειδή όμως είμαι άσχετος προς το παρόν έχω την εξής ερώτηση. Έχω το Ibanez GSR 200 και πίσω γράφει πως υπάρχε μέσαι μπαταρία 9 V. Είναι σε όλα τα μπάσα έτσι? Και τι ακριβώς επιφέρει η μπαταρία? Επίσης κάθε πότε θα πρέπει να την αλλάζω?(?)

ΥΓ: Πόσο άσχετος είμαι?

fenderiarhs:
          Mallon to mpasso sou exei active magnhtes h kapoio allo active kuklwma pou xreiazetai mpataria gia na doulepsei. Den einai se ola ta mpasa etsi. Stous emg magnhtes (an kai oi dikoi sou kata pasa pithanothta den einai emg) h etaireia anaferei pws h mpataria krataei gia 3000 wres paiximatos(thewrhtika.................praktika einai arketa ligotero alla kai pali arketa.....egw thn allazw th mpataria kathe 6mhno). Kalo tha einai na bgazeis to bysma apo to mpaso sou otan den paizeis wste na mh trws ap th mpataria.

master of puppets:
Μπαταρία??????? Μπάσο????? Βρε τι μαθαίνει κανείς!!!!!

StRiNgBrEaKeR:
και μενα ειναι active και χρειαζεται μπαταρια, με τη μονη
διαφορα οτι κραταει πολυ λιγοτερο απο 3000 ωρες ...
για να ειμαι ειλικρινης, ουτε καν 1000 ωρες παιξιματος
δεν κραταει ... οπως και να χει, αυτο εχω, αυτο εμπιστευομαι  :P


--- Παράθεση από: master of puppets (πλεον ελεύθερος) στις 08/05/05, 04:10 ---Μπαταρία??????? Μπάσο????? Βρε τι μαθαίνει κανείς!!!!!

--- Τέλος παράθεσης ---

ειδες τι μαθαινει κανεις σ' αυτον τον κοσμο ε ??

Bleak:
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες παίδες. Να στε καλά.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View