Περι μουσικής > Συναυλίες, παραστάσεις, εκδηλώσεις

SABBATH - εντυπωσεις!!

(1/19) > >>

cromlech:
τι να πω...οποιος δεν ηρθε δεν ξερει τι σημαινει συναυλια...ηταν κατι το εξωπραγματικο.ειδικα στο black sabbath με τα εφε κτλ...απιστευτο ρε παιδια...

Dragoneti:
Οντως τελικα η μερα ηταν κατι παραπανω απο καλη και ξεπερασε τις προσδοκιες!!
Βεβαια Ozzy, Iommi, Wylde, Slash... τι αλλο μπορουσε να γινει, παρα μια τελεια συναυλια(ες)!!!
Μονο μου παραπονο, οτι καπου μεσα μου ηλπιζα να γινει κανενα τρελο στυλ ozzy με wylde πανω στην σκηνη και κανενα τραγουδι απο τι solo καριερα, αλλα βεβαια ηξερα οτι ηταν πολυ δυσκολο!

Παντως συναυλια απο τις λιγες!! Και το κοινο τους αποθεωσε ολους! (Ετσι για να μαθαινουν οτι η Ελλαδα εχει πολυ και ποιοτικο κοινο και δεν ειναι μονο για αρπαχτες στο τελος!)

George_JimMorrison:
Για πειτε ρε παιδια....τι επαιξαν; Ποση ωρα; Ο Ozzy βγηκε με πατεριτσες η με αναπηρικο καροτσακι;;; ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D. Πειτε καμια λεπτομερεια ντε!

Silent_Enigma:
Λοιπον, εχουμε και λεμε

σετλιστ χωρις σειρα:
Iron Man-War Pigs-After Forever-ΝΙΒ-Into the Void-Black Sabbath-The Wizard-Fairies Wear Boots-Dirty Women-Symptom Of The Universe-Electric Funeral,Sabbath Bloody Sabbath-Paranoid-Children Of The Grave και ένα ακόμα που δε μου έρχεται...Κορυφαία στιγμη το:"I can't f**kin hear you"


Ήταν απίστευτοι. O Ozzy ήταν λες και έδινε την πρώτη του συναυλία, φοβερή ενέργεια...Χοροπηδούσε πάνω στη σκηνή σαν παιδάκι, μας πετούσε νερά με κουβά, μας αποκάλυψε τα οπίσθιά του και πάνω από όλα δε θα ξεχάσω αυτό το εγκάρδιο χαμόγελο που δεν ήταν καθόλου μα καθόλου υποκριτικό, όπως βλέπουμε καμιά φορά σε μπάντες που έχουν πολύ μικρότερη πορεία. Επαναλάμβανε συνεχώς πόσο αγαπάει το ελληνικό κοινό και ήταν φοβερός τι να λέμε...Η προσέλευση του κοινού ήταν απίστευτη, σε συγκριση με Maiden πολύ μεγαλύτερη (απ'ότι μου είπαν γιατι δεν είχα πάει) και αν εξαιρέσουμε την τραγική ταλαιπωρία με τα λεωφορεία (κάποια έφυγαν στις 3) ήταν μια καταπληκτική βραδιά.

Οι Wastefall ήτανε οκ, ο ήχος λίγο με χάλασε κατα τ'αλλα τίποτα φοβερό.
Οι BLS φαντάζομαι πως θα ικανοποίησαν τους φανς τους. Προσωπικά τέτοιου είδους ποζεριές σαν τις χτεσινές μου τη δίνουν ταμάλα.
Οι VR ενθουσίασαν επίσης πολυ το κοινό τους, ειδικά τις 14χρονες κοπελίτσες που ούρλιαζαν "Slash με εχεις καυ***ει!!!".

Πάντως καμια μπάντα δε συγκρίνεται και ούτε θα συγκριθεί ποτέ με αυτό που είδαμε χτες απο τους ιδρυτες του σκληρου ηχου.

cromlech:
η πλακα ποια ειναι...οτι ολοι σιγουρα θα γουσταραν-οπως και γω-black label society k velvet revolver αλλα μετα τους sabbath ξεχνας τα παντα...αυτος ο ηλεκτρισμος απο την φωνη του ozzy απο τη μια και ο φοβερα ισσοροπημενος ηχος απο την αλλη απογειωσαν τους παντες.κυριολεκτικα χαμος,μακειλειο!!!!!
ο zakk μιμηθηκε τον jimmy επισης...δηλαδη κιθαρα πισω απο το κεφαλι ακομα και πενα στο στομα και επαιξε κατι σολακια...γαματος ο παλιομπιχλας!!!
και ο slash επαιξε για μερικα δευτερα ετσι.ο ηχος του δεν με τρελαινε ιδιαιτερα παντως,πολυ τρεμπλα και αρκετη μποχα στα σολο.οι velvet παιξανε και τα mr brownstone,it's so easy απο guns n roses.
τι αλλο?αα στο τελος των BLS σπασανε καμια δεκαρια rack και καμπινες που ειχαν πανω στη σκηνη οι τυποι...ειναι να σπαραζει η καρδια σου!!!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View