Ειδικά θέματα > Ηχογραφήσεις και Στούντιο

Παραπονα απο Studio

<< < (2/17) > >>

The common cunning linguist:


Με όλο το θάρρος, το θέμα είναι ναρκοπέδιο. Το βλέπω δηλαδή να χρειάζεται τόσο moderating όσο και όλο το υπόλοιπο φόρουμ μαζί.  ::)

Προτείνω, οποιοσδήποτε έχει κάποιο σοβαρό παράπονο να κάνει, να το κάνει μόνο ΕΠΩΝΥΜΑ, ή, όπως γίνεται και στον Τύπο, να "θέτει τα προσωπικά του στοιχεία στη διάθεση των υπευθύνων του φόρουμ". 

parlats:

--- Παράθεση από: The common cunning linguist στις 31/01/08, 00:14 ---Με όλο το θάρρος, το θέμα είναι ναρκοπέδιο. Το βλέπω δηλαδή να χρειάζεται τόσο moderating όσο και όλο το υπόλοιπο φόρουμ μαζί.  ::)
Προτείνω, οποιοσδήποτε έχει κάποιο σοβαρό παράπονο να κάνει, να το κάνει μόνο ΕΠΩΝΥΜΑ, ή, όπως γίνεται και στον Τύπο, να "θέτει τα προσωπικά του στοιχεία στη διάθεση των υπευθύνων του φόρουμ". 

--- Τέλος παράθεσης ---

Δεν υπάρχει τέτοιος λόγος Βασίλη, τα παράπονα είναι για να εκφράζονται. Οι περισσότεροι από μας έχουμε γυρίσει όλα τα στούντιο της Αττικής οπότε αν κάποιος απλά προσπαθεί να ρίξει λάσπη θα φανεί αμέσως. Πχ δε μπορεί κανείς να πει για το Εσώτερον περί αδιαφορίας ή κακίας ή για το Prova ή για το Κέλσος (ανέφερα κάποια παραδείγματα).
Από κει και ύστερα τα παραδείγματα των παραπόνων δεν είναι για να αποφεύγουμε κάποια στούντιο αλλά πιο πολύ να μεταφέρονται στους ιδιοκτήτες των ώστε να διορθώνουν τα κακώς κείμενα και να ανεβάζουν την ποιότητα των χώρων τους.

The common cunning linguist:

--- Παράθεση από: parlats στις 31/01/08, 14:10 ---Δεν υπάρχει τέτοιος λόγος Βασίλη, τα παράπονα είναι για να εκφράζονται. Οι περισσότεροι από μας έχουμε γυρίσει όλα τα στούντιο της Αττικής οπότε αν κάποιος απλά προσπαθεί να ρίξει λάσπη θα φανεί αμέσως. Πχ δε μπορεί κανείς να πει για το Εσώτερον περί αδιαφορίας ή κακίας ή για το Prova ή για το Κέλσος (ανέφερα κάποια παραδείγματα).
Από κει και ύστερα τα παραδείγματα των παραπόνων δεν είναι για να αποφεύγουμε κάποια στούντιο αλλά πιο πολύ να μεταφέρονται στους ιδιοκτήτες των ώστε να διορθώνουν τα κακώς κείμενα και να ανεβάζουν την ποιότητα των χώρων τους.

--- Τέλος παράθεσης ---

Αρχηγέ μου δεν διαφωνώ... Και με ξέρεις ότι δεν αντιμετωπίζω εξαρχής καχύποπτα όποιον θα εκφράσει ένα παράπονο (ή θα διατυπώσει μια θετική γνώμη!).

Γνωρίζεις όμως και από κοινή μας εμπειρία σε συγκεκριμένο στούντιο, ότι παρεξηγήσεις και νεύρα μπορεί να δημιουργηθούν από το παραμικρό, απέναντι στο προσωπικό του μαγαζιού ας πούμε (νομίζω ότι ήδη κατάλαβες για τι μιλάω). Γι'αυτό λέω, αν υπάρχει κάτι πραγματικά σοβαρό ας είναι έτοιμος κάποιος να βγει επώνυμα να το καταγγείλει. Αν είναι κάποιο μικρό παράπονο πάλι, ας είμαστε πιο φειδωλοί στις εκφράσεις και τους χαρακτηρισμούς μας.  ;)

Κι'εγώ είμαι υπέρ του ξεκαθαρίσματος του χώρου από αρπακολλατζήδες και καραγκιόζηδες.  ;)

7:

--- Παράθεση από: Τρελος στις 30/01/08, 23:48 ---Οκ, ο Τρελος ξεκιναει την κουβεντα.....

 Ειμαι ευχαριστημενος από

 
* S-lab Studio, καλος εξοπλισμος, καθολου κακια ή αδιαφορια, γενικα εχει γινει το σπιτι μου...
* Εσωτερον, πολυ καλος εξοπλισμος, καλες τιμες, αγαπη στο αντικειμενο... Δυσκολο στο να βρεις ωρες ομως...
Ειμαι δυσαρεστημενος απο:


* Crystalmeth Studios, χωρις ιδιαιτερο εξοπλισμο, σου χρεωνει τον καφε(!!!!!), οχι και τοσο ενδιαφερον για την μπαντα, περιοριζεται σε πιο μεταλ και ντεθ μπαντες... Ασχετα, ο χωρος ειναι παλιου μηχανουργειου, 5 μετρα κατω απο την γη, με πολυκατοικια απο πανω του και χωρις σχεδια με εξοδο κινδυνου ή πυρασφαλεια ή κατι τεσπα.... (και για οσους ρωτησουν ΝΑΙ, υπαρχουν στουντιο που ΕΧΟΥΝ ΕΞΟΔΟ ΚΙΝΔΥΝΟΥ!!!!
*
--- Τέλος παράθεσης ---

Δηλαδη το γεγονος οτι ο τυπος χρεωνει τον καφε και με πολλα θαυμαστικα, ειναι στα κατα του στουντιο;Μην ειμαστε υπερβολικοι.Να γραψεις οτι παιζεις σε καμενο ενοσχυτη και σε χρεωνει 15 ευρω την ωρα να το καταλαβω.Σχεδον ολα τα στουντιο,στους μη τακτικους πελατες χρεωνουν τα παντα,απο τον καφε,την μπυρα,τα ξυδια,τα οργανα κλπ.Στο στουντιο που πηγαινω εγω τα τελευταια 2 χρονια 3 φορες την εβδομαδα,ο φιλος(γιατι φιλος ειναι πια) δεν μας χρεωνει ουτε τα ξυδια και πιστεψε με πινουμε πολυ!
Επισης αυτο που εγραψες οτι περιοριζεται σε ντεθ και μεταλ μπαντες,μαλλον καλο το βρισκω για τις μεταλ μπαντες.Οσο για την εξοδο κινδυνου,εγω παιζω 20 χρονια σε προβαδικα και δεν εχω συναντησει ουτε ενα με τετοια "πολυτελεια".Τελος η αληθεια ειναι οτι τα περισσοτερα στουντιο ειναι σε υπογεια,γιατι προφανως εχουν μικροτερο νοικι ή ισως να ανηκουν σε καποιο ενοικο-ιδιοκτητη της εν λογω πολυκατοικιας.
Στο κρυσταλμεθ δεν εχει τυχει να παω,αλλα φανταζομαι πανω κατω πως θα ειναι.Εχεις την καλοσυνη να μας πεις και ποσο χρεωνει την ωρα;Αν ειναι  ακριβο,τοτε συμφωνω οτι για ενα τυπικο στουντιο που παιζουν κατα κυριο λογο πιτσιρικαδες που δεν εχουν πειρα ,ειναι απατη.Αμα εχει ομως ας πουμε μεχρι 8 ευρω την ωρα,τοτε τι περιμενεις...ευτυχως που δεν χρεωνει και το νερο να λες.

parlats:
Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι υποχρεωμένο ένα στούντιο να σε κερνάει καφέ. Για πρόβα πας όχι για χαβαλέ με την παρέα σου σε καμιά καφετέρια. Εμείς πάντως τον πληρώνουμε τον καφέ μας και το νερό μας στο Prova αλλά το στούντιο αν εξαιρέσω τους Valvestate κατά τα άλλα είναι εκπληκτικό.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View