Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Μπάσο

βοήθεια για αγορά μπάσου

<< < (2/2)

GreekDudeCovers:
Άλλο το metal, άλλο το έντεχνο... Για metal θέλεις κάτι πιο "growley", για έντεχνο θα χρειαστείς κάτι τύπου fender (ηχητικά τουλάχιστον). Τα Cort είναι πολύ καλά μπασσάκια, όπως και τα OLP, τα οποία σίγουρα MM δεν είναι, αλλά για τα λεφτά τους είναι πολύ καλά όργανα. Ibanez δεν θα πρότεινα με τίποτα, μια και προσωπικά μου τη σπάει όταν το μπάσσο είναι σαν τετράχορδη κιθάρα, με το spacing και τα υπέρλεπτα μανίκια που έχουν. Τα Peavey επίσης είναι αρκετά καλά για τα λεφτά τους. Τώρα βέβαια, ότι και να σου πούμε εμείς, καλύτερα να πας να δοκιμάσεις όσα περισσότερα μπορείς, κι ότι σου κάτσει καλύτερα στο χέρι και στ'αυτί να το τσιμπήσεις...

xleburas:
βασικα χλεμπουρα μια ακομα ερωτηση. 800ε δινεις για αγορα απο εδω η απο εξωτερικο??  Wink παιζει ρολο ...

βασικά σκόπευα να σας ρωτήσω άμα αξίζει να αγοράσω από εξωτερικό ή θα μου έρθει διαλυμμένο.
μιάς και αναφέρατε για κορτ έπεξα με ένα πεντάχορδο εκεί γυρω στα 800 πολύ αξιόλογο και πολύ βολικό.απλώς ρωτάω για μάρκες γιατί δεν έχω ιδέα.

GreekDudeCovers:
Ένα 4άρι Cort που έχω το παρήγγειλα από playback, κι όχι μόνο μου ήρθε πολύ καλά συσκευασμένο, αλλά και άψογα σεταρισμένο. Ακόμα δεν το έχω πάει για setup! Οπότε πιστεύω πάρε άφοβα.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View