Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Μουσικά όργανα και εξοπλισμός

Προβλημα με ibanez και με fender

<< < (2/4) > >>

DarkHorse:
Δεν ξερω την συγκεκριμενη Ibanez αλλα για setup του intonation δες εδω

www.ibanezrules.com/tech/setup/intonation.htm

armagedon:

--- Παράθεση από: fenderakis στις 03/12/08, 11:16 ---Ξεκιναω με την ibanez(PF350).Πιθανον σαν μοντελο να σας ειναι αγνωστο,σαν κιθαρα ομως ειναι πολυ καλη.το προβλημα ειναι οτι χανει λιγο (ακουγεται ομως η διαφορα) απο τη ΜΙ νοτα χαμηλα και κατω μεχρι τελους.ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει και τι λυση μου συνιστατε?
Η fender (stratocaster αμερικης mod 78)δεν χανει βεβαια, αλλα η ΜΙ ,ΛΑ, ΡΕ χορδες ακουγονται σαν να βγαζουν διπλο ηχο(ειδικα η ΜΙ).Αν υπαρχει βεβαια κατι που μπορω να κανω απο μονος μου(η τουλαχιστον τι μπορει να συμβαινει )γιατι λεφτα για επισκευες δεν περισσευουν.ευχαριστω εκ των προτερων..

--- Τέλος παράθεσης ---
http://www.break-even.org/ibanez/imagesibanez/ImFla/lpf200cs.jpg

armagedon:

--- Παράθεση από: fenderakis στις 03/12/08, 14:16 ---
--- Παράθεση από: fenderakis στις 03/12/08, 11:16 ---Ξεκιναω με την ibanez(PF350).Πιθανον σαν μοντελο να σας ειναι αγνωστο,σαν κιθαρα ομως ειναι πολυ καλη.το προβλημα ειναι οτι χανει λιγο (ακουγεται ομως η διαφορα) απο τη ΜΙ νοτα χαμηλα και κατω μεχρι τελους.ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει και τι λυση μου συνιστατε?
Η fender (stratocaster αμερικης mod 78)δεν χανει βεβαια, αλλα η ΜΙ ,ΛΑ, ΡΕ χορδες ακουγονται σαν να βγαζουν διπλο ηχο(ειδικα η ΜΙ).Αν υπαρχει βεβαια κατι που μπορω να κανω απο μονος μου(η τουλαχιστον τι μπορει να συμβαινει )γιατι λεφτα για επισκευες δεν περισσευουν.ευχαριστω εκ των προτερων..

--- Τέλος παράθεσης ---
http://www.break-even.org/ibanez/imagesibanez/ImFla/lpf200cs.jpg

--- Τέλος παράθεσης ---
στελνω μια φωτογραφια της κιθαρας.ευχαριστω πολυ μαλλον καταλαβα τον τροπο.ευχαριστω ολους για την προθυμια σας.. :)

teo_gp:
 Ωραίο κιθαρόνι by the way :up: :up: :up:

armagedon:

--- Παράθεση από: teo.gp στις 03/12/08, 18:33 --- Ωραίο κιθαρόνι by the way :up: :up: :up:

--- Τέλος παράθεσης ---
Kαλη ειναι για την ηλικια της (Η γρια κοτα εχει το ζουμι ).Τη φωτο ομως την εβαλα για να δειτε πως ειναι η γεφυρα της ..Ανεβαινει πανω - κατω και εχει τους δρομεις στην καθε χορδη για αυξηση η μειωση του μηκους της..τι πρεπει να πειραξω?

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View