Αποστολέας Θέμα: ΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣ  (Αναγνώστηκε 31054 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος konto-man

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
  • KATΩ Η ΤΕCHNO KAI TO TRANCE,ZHTΩ Η ITALO DISCO
    • Προφίλ
ΚΑΘΕ ΕΠΟΧΗ ΕΧΕΙ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΤΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΠΟΥ ΔΙΑΝΙΟΥΜΕ.

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
ΚΑΘΕ ΕΠΟΧΗ ΕΧΕΙ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΤΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΠΟΥ ΔΙΑΝΙΟΥΜΕ.
οχι καποια συγκεκριμενη απλως αναπτυχθηκε πολυ το ραπ/χιπ χοπ(δυστυχως) και επανερχεται το ρειβ οπως και οι ηλεκτρονικοι ηχοι σε ολα τα ειδη μουσικης σε ενα βαθμο(γνωμη μ).
απο την αλλη υπαρχει σε ορισμενα ειδη ταση αντιγραφης,ελλειψη εμπνευσης
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
r'n'b χαλαρά...

Αποσυνδεδεμένος dodgevibe

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συμφωνω με τον Leytonstone.... :( :( :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος Traveller in time

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δυστυχώς κι εγώ συμφωνώ με εσάς.. Αν και κατι πάει να γίνει τώρα.Έχει γεμίσει ο κόσμος πανκιά και μερικούς ψευτοροκάδες. Δεν έχω κάτι μαζί τους βέβαια! :) :)
And then there was silence!!!

Just a voice from the other land....!!!!

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
 Εμένα μου φαίνεται πως πρώτα πάει η pop και μετά η r'n'b/rap/hip hop. Πάντω όντως υπάρχει μια μικρή τάση προς το poser rock αλλά είναι πολύ μικρή σε σχέση με των άλλων.
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Rap, hiphop (ημουν και γω ενας απο αυτους  ;D :P  αλλα τωρα αλλαξα) και η ποπ.
Και γενικα οτι υπαρχει απο σκουπιδομουσικη σκυλαδικα κτλ.

Αποσυνδεδεμένος George Sadoor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
  • Love-Hate-Death-Crime-Fear- Pain
    • Προφίλ
R'n'B,dance pop και επίσης punk pop ή όπως το λένε,όπως green day,my chemical romance και τέτοια!
Δεν είναι η αγάπη τίποτε άλλο παρά ένα ψέμα...!

Αποσυνδεδεμένος Tempus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Eγώ πιστεύω ότι στην Ελλάδα , όσον αφορά τις πωλήσεις δίσκων και τις συναυλίες , classic rock , hard rock και metal  είναι πιο δημοφιλή.Ντάξει , πάνω από όλα είναι το σκυλοπόπ αλλά μετά έρχονται αυτά.Μακάρι να είχα και επίσημα στοιχεία , πάντα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
R'n'B,dance pop και επίσης punk pop ή όπως το λένε,όπως green day,my chemical romance και τέτοια!
ε οχι και ποπ οι γκριν ντει χαλαρωσε λιγο
οι ρομανς εχουν στοιχεια εμο και αυτο οπως το πες αλλα κατα βασιν ειναι αλτερνατιβ
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
η «τηλεοπτική» μουσικη, γιατι δυστιχώς τα περισσότερα σύγχρονα κομμάτια δε στέκονται χώρις εφετζιδικες σάλτσες και φανταχτερά videoclip.. Γενικα το τι προβάλεται δε νομίζω οτι έχει πλεον να κάνει με το είδος αλλά με τους χορηγούς και τη κλίκα ευρύτερα απ΄όπου προέρχεται το  ..προιόν.... Ειτε ευτό ειναι κλαρίνο ειτε χιπ-χόπ, είτε το ζόμπι του Alice Cooper!!! ;D
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος George Sadoor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
  • Love-Hate-Death-Crime-Fear- Pain
    • Προφίλ
R'n'B,dance pop και επίσης punk pop ή όπως το λένε,όπως green day,my chemical romance και τέτοια!
ε οχι και ποπ οι γκριν ντει χαλαρωσε λιγο
οι ρομανς εχουν στοιχεια εμο και αυτο οπως το πες αλλα κατα βασιν ειναι αλτερνατιβ
Punkpop είναι.Όχι pop.
Δεν είναι η αγάπη τίποτε άλλο παρά ένα ψέμα...!

Αποσυνδεδεμένος Αλκιβιάδης

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 255
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

απο την αλλη υπαρχει σε ορισμενα ειδη ταση αντιγραφης,ελλειψη εμπνευσης

Αυτά τα δύο είναι αλληλένδετα, η τάση αντιγραφής οφείλεται στην έλλειψη έμπνευσης.

Αποσυνδεδεμένος Traveller in time

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
R'n'B,dance pop και επίσης punk pop ή όπως το λένε,όπως green day,my chemical romance και τέτοια!
ε οχι και ποπ οι γκριν ντει χαλαρωσε λιγο
οι ρομανς εχουν στοιχεια εμο και αυτο οπως το πες αλλα κατα βασιν ειναι αλτερνατιβ
Punkpop είναι.Όχι pop.

Tη μουσική των Green Day δεν μπορείς να την πεις pop. Ο κόσμος που τους ακούει φανατικά είναι που είναι για κλάμματα. Ρωτάς μερικούς τι μουσική ακούς και σου λένε μόνο Green Day. Και τους βλέπεις να είναι ντυμένοι πανκιά, λες και νομίζουν ότι οι green day είναι πανκ...
And then there was silence!!!

Just a voice from the other land....!!!!

Costantine

  • Επισκέπτης
Βλέπω πως πολλοί, πέφτουν στην πλάνη και θεωρούν οτι η rock (σε όοοοοολο το σύνολο της..rock,metal, κτλ κτλ κτλ) δεν ειναι δημοφιλής/εμπορική μουσική.. Μέγα λάθος φυσικα.. Και δημοφιλής είναι και εμπορική είναι... Είναι ένα "παγκοσμίως" γνωστό είδος.
Κάντε ενα άθροισμα των "rock" δίσκων που πωλούνται κάθε χρόνο.. Μιλάμε για πολλές πολλές χιλιάδες cd... Πράγμα που σημαίνει $$$.
Ένα θεωρητικά μικρό συγκρότημα, μπορεί να πουλήσει 20-30 χιλιάδες cd παγκοσμίως.

Αν θέλουμε να μιλήσουμε για μη-δημοφιλή ή μη-εμπορική μουσική, πρέπει να μιλήσουμε για ποντιακά τραγούδια,για αφρικανικά παραδοσιακά, για τραγούδια απο το Καμερούν κτλ κτλ κτλ.. Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω...

stavros75

  • Επισκέπτης
Στην Ελλάδα το πιο υγιές μουσικό κίνημα αυτή τη στιγμή είναι η χίπ χοπ.

Αποσυνδεδεμένος George Sadoor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
  • Love-Hate-Death-Crime-Fear- Pain
    • Προφίλ
R'n'B,dance pop και επίσης punk pop ή όπως το λένε,όπως green day,my chemical romance και τέτοια!
ε οχι και ποπ οι γκριν ντει χαλαρωσε λιγο
οι ρομανς εχουν στοιχεια εμο και αυτο οπως το πες αλλα κατα βασιν ειναι αλτερνατιβ
Punkpop είναι.Όχι pop.

Tη μουσική των Green Day δεν μπορείς να την πεις pop. Ο κόσμος που τους ακούει φανατικά είναι που είναι για κλάμματα. Ρωτάς μερικούς τι μουσική ακούς και σου λένε μόνο Green Day. Και τους βλέπεις να είναι ντυμένοι πανκιά, λες και νομίζουν ότι οι green day είναι πανκ...
Και πώς την λένε δλδ?
Εγώ και μερικοί χιλιάδες ακόμα πάνκ πόπ τους ξέρουμε.Πώς δεν είναι πόπ?
Είναι γνωστό άλλωστε.
Δεν είναι η αγάπη τίποτε άλλο παρά ένα ψέμα...!

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Παιδια κακα τα ψεματα..το λαικο death ..ειναι το καλυτερο ειδος μουσικης ... :P
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Βλέπω πως πολλοί, πέφτουν στην πλάνη και θεωρούν οτι η rock (σε όοοοοολο το σύνολο της..rock,metal, κτλ κτλ κτλ) δεν ειναι δημοφιλής/εμπορική μουσική.. Μέγα λάθος φυσικα.. Και δημοφιλής είναι και εμπορική είναι... Είναι ένα "παγκοσμίως" γνωστό είδος.
Κάντε ενα άθροισμα των "rock" δίσκων που πωλούνται κάθε χρόνο.. Μιλάμε για πολλές πολλές χιλιάδες cd... Πράγμα που σημαίνει $$$.
Ένα θεωρητικά μικρό συγκρότημα, μπορεί να πουλήσει 20-30 χιλιάδες cd παγκοσμίως.

Αν θέλουμε να μιλήσουμε για μη-δημοφιλή ή μη-εμπορική μουσική, πρέπει να μιλήσουμε για ποντιακά τραγούδια,για αφρικανικά παραδοσιακά, για τραγούδια απο το Καμερούν κτλ κτλ κτλ.. Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω...

Επιτέλους και κάποιος που δεν ζει με ψευδαισθήσεις!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Βλέπω πως πολλοί, πέφτουν στην πλάνη και θεωρούν οτι η rock (σε όοοοοολο το σύνολο της..rock,metal, κτλ κτλ κτλ) δεν ειναι δημοφιλής/εμπορική μουσική.. Μέγα λάθος φυσικα.. Και δημοφιλής είναι και εμπορική είναι... Είναι ένα "παγκοσμίως" γνωστό είδος.
Κάντε ενα άθροισμα των "rock" δίσκων που πωλούνται κάθε χρόνο.. Μιλάμε για πολλές πολλές χιλιάδες cd... Πράγμα που σημαίνει $$$.
Ένα θεωρητικά μικρό συγκρότημα, μπορεί να πουλήσει 20-30 χιλιάδες cd παγκοσμίως.

Αν θέλουμε να μιλήσουμε για μη-δημοφιλή ή μη-εμπορική μουσική, πρέπει να μιλήσουμε για ποντιακά τραγούδια,για αφρικανικά παραδοσιακά, για τραγούδια απο το Καμερούν κτλ κτλ κτλ.. Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω...

Πεστα ρε...Για ριχτε μια ματια στα αλμπουμς ολων των εποχων που εχουν πουλησει περισσοτερο...Τωρα για τη δεκαετια που διανυουμε πιστευω οτι εχουμε φυγει αρκετα απ το ποπ τον 90s κ κινουμαστε σε πιο ροκ υφος τουλαχιστον εδω στην ελλαδα...Προσωπικα επισης προτιμω 16χρονα που την εχπυν δει πανκ κλπ απο αντιστοιχα που ακουνε βανδες κ τα συναφη...
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος Traveller in time

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
R'n'B,dance pop και επίσης punk pop ή όπως το λένε,όπως green day,my chemical romance και τέτοια!
ε οχι και ποπ οι γκριν ντει χαλαρωσε λιγο
οι ρομανς εχουν στοιχεια εμο και αυτο οπως το πες αλλα κατα βασιν ειναι αλτερνατιβ
Punkpop είναι.Όχι pop.

Tη μουσική των Green Day δεν μπορείς να την πεις pop. Ο κόσμος που τους ακούει φανατικά είναι που είναι για κλάμματα. Ρωτάς μερικούς τι μουσική ακούς και σου λένε μόνο Green Day. Και τους βλέπεις να είναι ντυμένοι πανκιά, λες και νομίζουν ότι οι green day είναι πανκ...
Και πώς την λένε δλδ?
Εγώ και μερικοί χιλιάδες ακόμα πάνκ πόπ τους ξέρουμε.Πώς δεν είναι πόπ?
Είναι γνωστό άλλωστε.

Μπορείς να τους λες όπως θες.. Εγώ άλλο θέλω να σου πώ. Ότι είναι για κλάμματα αυτοί που το μόνο που ακούν είναι Green day και το παίζουν πανκιά.. Διαφωνείς σε αυτό?
And then there was silence!!!

Just a voice from the other land....!!!!

Αποσυνδεδεμένος George Sadoor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
  • Love-Hate-Death-Crime-Fear- Pain
    • Προφίλ
R'n'B,dance pop και επίσης punk pop ή όπως το λένε,όπως green day,my chemical romance και τέτοια!
ε οχι και ποπ οι γκριν ντει χαλαρωσε λιγο
οι ρομανς εχουν στοιχεια εμο και αυτο οπως το πες αλλα κατα βασιν ειναι αλτερνατιβ
Punkpop είναι.Όχι pop.

Tη μουσική των Green Day δεν μπορείς να την πεις pop. Ο κόσμος που τους ακούει φανατικά είναι που είναι για κλάμματα. Ρωτάς μερικούς τι μουσική ακούς και σου λένε μόνο Green Day. Και τους βλέπεις να είναι ντυμένοι πανκιά, λες και νομίζουν ότι οι green day είναι πανκ...
Και πώς την λένε δλδ?
Εγώ και μερικοί χιλιάδες ακόμα πάνκ πόπ τους ξέρουμε.Πώς δεν είναι πόπ?
Είναι γνωστό άλλωστε.

Μπορείς να τους λες όπως θες.. Εγώ άλλο θέλω να σου πώ. Ότι είναι για κλάμματα αυτοί που το μόνο που ακούν είναι Green day και το παίζουν πανκιά.. Διαφωνείς σε αυτό?
Το παράκανα λιγάκι με τις ταμπέλες αλλά τέσπα.
Όχι δεν διαφωνώ καθόλου.Ίσα ίσα.Αυτό αληθεύει και το έχω δεί.
Δεν είναι η αγάπη τίποτε άλλο παρά ένα ψέμα...!

Αποσυνδεδεμένος joan!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια ειναι alternative pop punk rock  με λιγα στοιχεια ska (στα παλιοτερα αλμπουμς τους). το θεμα ειναι οτι επειδη ειναι απο τις πιο γνωστες μπαντες στο ειδος τους, και τωρα τελευταια διαφημιζονται πολυ, ολοι νομιζουν οτι οι green day ειναι και καλα οι παγκιαρηδες γιατι απλα τα αληθινα πανκ δεν ειναι τοσο γνωστα. και βλεπω κατι παιδια στο σχολειο μου που εχουν πορωση με τους green day (τους εμαθαν αφου βγηκε το american idiot φυσικα) και νομιζουν οτι ειναι πανκ και οτι κατι κανουν και πουλαν μουρη.. η φαση ειναι οτι θεωρουν τους green day αναρχικους και μου χουν σπασει τελειως τα νευρα γιατι δεν ειναι και γραφουν παντου το Α των αναρχικων. ελεος! το καλυτερο ειναι που μια κοπελια στο σχολειο μου εχει γραψει στην τσαντα της πανκ και διπλα britney spears!!  ;D καμμενο...
και στο θεμα μας, πιο δημοφιλες ειδος θεωρω τα λαικα  :P αν και δεν καταλαβαινω πως τα ακουνε, τι τους εκφραζει. μερικες φορες αναρωτιεμαι τι ειναι χειροτερο, η μουσικη τους η ο στιχος
Live freaky, die freaky!

Αποσυνδεδεμένος George Sadoor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
  • Love-Hate-Death-Crime-Fear- Pain
    • Προφίλ
παιδια ειναι alternative pop punk rock  με λιγα στοιχεια ska (στα παλιοτερα αλμπουμς τους). το θεμα ειναι οτι επειδη ειναι απο τις πιο γνωστες μπαντες στο ειδος τους, και τωρα τελευταια διαφημιζονται πολυ, ολοι νομιζουν οτι οι green day ειναι και καλα οι παγκιαρηδες γιατι απλα τα αληθινα πανκ δεν ειναι τοσο γνωστα. και βλεπω κατι παιδια στο σχολειο μου που εχουν πορωση με τους green day (τους εμαθαν αφου βγηκε το american idiot φυσικα) και νομιζουν οτι ειναι πανκ και οτι κατι κανουν και πουλαν μουρη.. η φαση ειναι οτι θεωρουν τους green day αναρχικους και μου χουν σπασει τελειως τα νευρα γιατι δεν ειναι και γραφουν παντου το Α των αναρχικων. ελεος! το καλυτερο ειναι που μια κοπελια στο σχολειο μου εχει γραψει στην τσαντα της πανκ και διπλα britney spears!!  ;D καμμενο...
και στο θεμα μας, πιο δημοφιλες ειδος θεωρω τα λαικα  :P αν και δεν καταλαβαινω πως τα ακουνε, τι τους εκφραζει. μερικες φορες αναρωτιεμαι τι ειναι χειροτερο, η μουσικη τους η ο στιχος
Ας το λένε όπως θέλουνε.Ο καθένας λέει και κάτι άλλο.Τέσπα.Δεν έχει σημασία καμία.Μου τη δίνουν βέβαια οι πιτσιρικάδες του γυμνασίου άντε και αρχές λυκείου που πάνε να μου το παίξουνε πάνκ.Θυμάμαι μια φορά καθώς προχώραγα στο δρ'ομο βλέπω μπροστά μου μια παρέα -2 απ αυτούς φοράγανε γκριν ντεη μπλούζα και με κοιτάγανε μ ενα ύφος......Μάγκες!!!
Δεν είναι η αγάπη τίποτε άλλο παρά ένα ψέμα...!

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγώ νομίζω πως δυστυχώς είναι οι hip hop/rap/soul.

Λέω δυστυχώς γιατί δεν τις αντέχω...

Είδα και ένα μαυράκι κάτω από 10 χρονών στο δρόμο με καπέλο μπέιζμπολ,φαρδύ τζιν που του πεφτε και attitude ''κοίτα με στα μάτια και σε φαγα!''.
Άτιμη τηλεόραση και τα πρότυπά σου!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
16 Απαντήσεις
13426 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/06, 21:38
από pureanalog
908 Απαντήσεις
277608 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/12, 02:46
από Μητσάκος
96 Απαντήσεις
28230 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/08, 21:33
από Son of the sun
3 Απαντήσεις
2933 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/09, 03:40
από jaydee
26 Απαντήσεις
12117 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/10, 01:02
από zeromancer
11 Απαντήσεις
5891 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/03/10, 16:21
από blackmorefan
3 Απαντήσεις
2978 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/10, 16:31
από heineken
8 Απαντήσεις
5662 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/12, 16:40
από noe13
3 Απαντήσεις
2969 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/12, 14:18
από Dimitris80
0 Απαντήσεις
1629 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/05/20, 17:06
από Ioannis Anastassakis