Αποστολέας Θέμα: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985  (Αναγνώστηκε 23828 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Άντρας
  • goodbye cruel world
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #25 στις: 20/04/06, 17:51 »
Παντως και γω που ειμαι μετα το '85 ειχα ζησει πολλα απ 'αυτα και θλιβομαι που τα σημερινα παιδια δεν εχουν την ευκαιρια να τα κανουν.Θλιβομαι ιδιαιτερα αυτες τις μερες οταν περναω εξω απο το δημοτικο και βλεπω να ειναι αδειο.Θλιβομαι οταν σκεφτομαι οτι δεν υπηρχε περιπτωση να περασεις απ'εξω σαββατοκυριακο και να μην ηταν γεματο.Τώρα δεν γεμιζει ουτε στις αργιες. :-\
Κριμα, τα παιδια των πολεων την εχουν πολυ ασχημα σ'αυτο το θεμα.Τωρα πια το μονο που μετραει ειναι τα ηλεκτρονικα παιχνιδια και ο καφες.Κριμα.
Predestined or punished
By man or god?

Αποσυνδεδεμένος silis

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #26 στις: 21/04/06, 02:22 »
εγω ψιλο παππους. 1970. και λεω ζουμε στη καλυτερη εποχη αρκει να ξεχωριζουμε το μελι απο τα σκουπιδια...
...να ξερεις ειμαι ροκερ με ψυχη μικρου παιδιου,
γουσταρω να διαφερω να μη μοιαζω αλλουνου...

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #27 στις: 21/04/06, 08:41 »
Χτες παρατήρησα τη διαφήμιση της forthnet που έλεγε ότι γελιόμαστε αν νομίζουμε ότι τα παιδιά σήμερα παίζουν κρυφτό και γκρινιάρη...
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Spilios

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς...πτωχεύσαμε!!!
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #28 στις: 21/04/06, 10:28 »
       
Τόπια  καί  στρατιωτάκια ,
δεν  μ  άφηνες  κανένα
καί  μάλλωνες  την  γάτα ,
πως  τάχα  έφταιγε  αυτή .
Γιά  σένα , παιγνιδάκια
όσα  ήτανε  γιά  μένα ,
όχι  όνειρα  φευγάτα ,
μα  όλη  μου  η  ζωή .



« Τελευταία τροποποίηση: 21/04/06, 18:15 από Spilios »
Η ορτανσία μ ένα ιππόκαμπο χορεύει
βαλς στα όνειρά μας, τα λιγότερο τρελά.

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #29 στις: 21/04/06, 12:44 »
Αλήθεια, πόσοι απο εσάς είχαν παππού-γιαγιά στο χωριό και έχουν αναμνήσεις από άλογα, γαϊδούρια, κότες, κατσίκες και όλα αυτά τα ζώα που σε λίγο θα τα βλέπουμε σε μουσείο;


Παρων...Υπηρξα πρωτης ταξεως τσομπανακος.... 8) 8)
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #30 στις: 21/04/06, 14:51 »
Χτες παρατήρησα τη διαφήμιση της forthnet που έλεγε ότι γελιόμαστε αν νομίζουμε ότι τα παιδιά σήμερα παίζουν κρυφτό και γκρινιάρη...
κι εγώ χθες βλέποντάς την για πρώτη φορά, αμέσως πήγε το μυαλό μου σε αυτή τη συζήτηση. για καλό το λενε δλδ;;; αααχχχ...μακάρι να παίζανε τέτοια παιχνίδια. Ευτυχώς το δικό μου βαφτησίμι παίζει και επιτραπέζια εκτός από παιχνίδια στον υπολογιστή (μόλις μπηκε στα 6)
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος pkp

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
  • Reach out and touch faith
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #31 στις: 21/04/06, 15:07 »
Ωραίο τόπικ, να θυμόμαστε εμείς οι "μεγάλοι" τις αναμνήσεις μας. Κι αυτό μέσω του "νέου" internet που εμείς δεν είχαμε.
Η εποχή μας μια χαρά είναι, η μόνη πραγματική διαφορά είναι η επαφή με τη φύση.
Πως θα είναι άραγε τα παιδιά σε 20 χρόνια?..
Like that lucky ole sun, Give me nothing to do, But roll around heaven all day..

Αποσυνδεδεμένος tsoukas77

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #32 στις: 22/04/06, 20:04 »
Πολλοι γονεις,στην προσπαθεια τους να δωσουν στα παιδια τους οσα αυτοι στερηθηκαν,ξεχνουν να τους δωσουν οσα αυτοι ειχαν...
Duc 748

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #33 στις: 24/04/06, 20:58 »
κι εγω που ειμαι μετα το '85, περασα πολυ καλα!! Και κρυφτο παιζαμε, και τζαμι, και ολα τα παιχνιδια που εμπεριεχουν μπαλα (δε συζητω για σημαδια στα αυτοκινητα.. ;D)κατεβαζαμε επιτραπεζια, στηναμε κατω ολες τις κουκλες, .. Σε πιλοτη βεβαια, αλλα ειχε φαση! Θυμαμαι για να κατεβασω ολη την πραματια μου εκανα 2 δρομολογια..   ::) Και με βοηθεια παντα..  ;D
Οπως ειπε και η Ευτυχια πιο πανω, υπηρξαν αυτα τα "Βααααλιαααααα, πανωωωω, ΤΩΡΑΑΑ!!!".. Και εβαζα την ωρα του ρολογιου πισω, κι οταν ανεβαινα ελεγα: Μα δε σε ακουσα! Εξαλου ηταν και νωρις για ν ανεβω ακομα! (ημουνα και μουτρο απο μικρη) ;D  ::) κι εμπαινα οπως ημουν στην μπανιερα..
Ααχ.. Ωραιες μερες.. Ξεγνιαστες..
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #34 στις: 27/04/06, 10:13 »
Και εβαζα την ωρα του ρολογιου πισω, κι οταν ανεβαινα ελεγα: Μα δε σε ακουσα! Εξαλου ηταν και νωρις για ν ανεβω ακομα! (ημουνα και μουτρο απο μικρη) ;D  ::) κι εμπαινα οπως ημουν στην μπανιερα..

Πονηρούλα... ;D ;D
το κανεις ακόμη αυτό ;D

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #35 στις: 28/04/06, 15:36 »
Ε΄γω βλέπω πως μεγαλώνει ο αδερφός μου...Αν δεν έχει το game boy του και την τηλεόραση βαριέται..Πρέπει να ήταν όντως πολύ ωραία τότε...

Αποσυνδεδεμένος TassosK

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Lefty Powah!
    • Προφίλ
    • Legion of Glory CSS Clan
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #36 στις: 28/04/06, 19:58 »
1 εχω μονο να πω....26 Απριλίου 1986
BOMB SQUAD:If you see me running try to catch up :P

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #37 στις: 28/04/06, 20:06 »
Ευτυχώς το δικό μου βαφτησίμι παίζει και επιτραπέζια εκτός από παιχνίδια στον υπολογιστή (μόλις μπηκε στα 6)

Εγω πηρα στην ανηψια μου (που ακομα δεν εχει μπει στα 4) laptop - απο αυτα τα παιδικα βεβαια, μην τρελαθουμε κιολας.
Το ειδε ομως και αναφωνησε "computer" ! και το mouse το αποκαλεσε "σαλιγκαρι"  ;D
Εγω στην ηλικια της δεν θυμαμαι καν με τι επαιζα. Παντως ηταν σιγουρα κατι πρωτογωνο, πετρες π.χ.  :P

Θείε?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος ilektrojohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Κ γω...ενας κομπαρσος στη ζωη μου...
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #38 στις: 28/04/06, 20:57 »
Και γω τα εζησα ολα αυτα...μεχρι δευτερα τριτη γυμνασιου, ουτε υπολογιστες ξεραμε ουτε τηλεοραση πολυβλεπαμε..Νιωθω τυχερος που εχω περασει απ'τη φαση, αλανα γηπεδο, δημοτικο, κυνηγητο με ποδηλατα στους δρομους...και κατσικες ,προβατα, κουνελια, κοτες ας ειναι καλα οι παππουδες...Ωραιες εποχες..Χωριο, ηρεμια, το μονο που μας αγχωνε ηταν να μην ακουσουμε την φωνη της μανας μας απ'την αλλη ακρη του χωριου τα βραδια ν αμας φωναζει να γυρισουμε σπιτι :P Και δεν ειμαι και παππους...1984 γεννηθης. Αυτα ειναι τα καλα της επαρχιας...
Κορώνα γράμματα η ζωή, κι εγώ έχασα το κέρμα...

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #39 στις: 22/05/06, 16:10 »
Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι οτι πολλά σημερινά παιδιά θέλουν να γίνουν πρόωρα μεγάλοι, και πολλοί μεγάλοι δρούν ως έφηβοι... Υπάρχει ένα ηλικιακό μπέρδεμα (στην Ελλάδα).

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #40 στις: 22/07/06, 04:46 »
  Αλήθεια πως καταφέραμε να επιβιώσουμε? Δεν τα θυμάμαι όλα ρόδινα! Θυμάμαι .... τους κλέφτες και του αστυνόμους, θυμάμαι .... τα μπουγέλα στην αυλή, θυμάμαι ....τις ξύλινες κούκλες, θυμάμαι .... τους σβώλους και τις μπίλιες, το κουτσό, το σκινάκι, την πινακοτή, ....

    .....θυμάμαι όμως .... και το λεωφορείο για κολιάτσου οτι το έπερνα μόνη μου σε ηλικία 8 χρονών, ....θυμάμαι όμως ..... και τις πάνες και τα μπιμπερό που τάιζα στον αδερφό μου όταν εγώ ήμουν 5, (γιατί οι δικοί μου δουλεύαν όλη μέρα),  .....θυμάμαι όμως .... πως ξέραμε πότε ετιμάζετε καβγάς, τον μοιριζόμασταν, .... θυμάμαι όμως ..... πως καταλαβαίναμε μια συναλλαγή χαπακίων στην μέση του προαυλίου χώρου του δημοτικού, και ας ήμασταν 7 χρονών..... , .....θυμάμαι όμως .... και τις πρώτες σούζες πάνω σε μηχανάκι και ας ήμασταν 10 χρονών, στα 13 κάναμε και κόντρες στην παραλιακή, ....θυμάμαι όμως .... και το σλόγκαν για το 59ο κάτω πατησίων, "απο την μία πόρτα βγαίνουν και  μπαίνουν στην άλλη με την ίδια ευκολία, να μην αλλάζουν και γειτονιά, να μην πάνε μακριά τα παιδιά", και εννοούσαν το νεκροταφείο δίπλα απο το γυμνάσιο.... θυμάμαι δυο πόρτε είχε η ζωή για πολλά παιδιά τις γενιάς του 65, του 70, και γενικότερα! ..... η μία ήταν σ'ενα κλουβί σαν το πουλί (κορυδαλλός), ....και η άλλη σ'έστελνε να κάνεις παρέα με τα ραδίκια!

  ....ΩΩΩΩ ΝΑΙ !!!! έχω ωραίες αναμνήσεις, ξένοιαστες, ανεξέλεγκτες, ελεύθερες, παιδικές, ανθρώπινες .... και δίχως λόγο μας ωρίμασαν, χωρίς άλλο μας μάθαν να είμαστε άνθρωποι, δυνατοί, αυτόνομοι, υπεύθυνοι .... αλλά με τί θυσίες? με τί δάκρυα? με τι κόπους? κάτω απο ποιους κινδύνους καλεστήκαμε να τα καταφέρουμε μόνοι μας χωρίς την επίβλεψη των αφελλών ή εργαζόμενων γονέων?  Τολμώ να πώ μας έννωσε η χαρά του παιχνιδιού και της δημιουργίας τόσο όσο και η ανάγκη να επιβοιώσουμε, όλοι μαζί τα καταφέρναμε πάντα καλύτερα!!!!
Nick the best.- Κάθε βράδυ με νανουρίζει ο ρυθμός των αναπνοών σου.

Αποσυνδεδεμένος Σοφία

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #41 στις: 22/07/06, 19:47 »
  Μαλλον το θεμα μας επρεπε να ήταν :ζωή στην πολη-ζωη στην επαρχια και οχι γεννημενοι πριν το 85..και εγω ειμαι του 88,αλλα όλα αυτα μου φαινονται παρα πολυ οικεία..(μενω στην Τηνο)
  Οσο ήμουν πιο μικρή(δημοτικό-αντε και 1η γυμνασιου) με θυμαμαι στο χωριο του πατερα μου να παιζω ολη μερα στην πλατεια κρυφτο,κλεφτες και αστυνομους,αμπαριζα,ψειρες,κουτσο κλπ κλπ..θυμαμαι και κατι μπουκαλες οταν σκοτεινιαζε..Κηνυγουσαμε και κατι σαυρες με ξυλακια..αν και εγω μονο μια φορα ειχα καταφερει να πιασω σαυρα,ημουνα ανεπιδεκτη!Και αυτο συνεχιζεται και σημερα απο τα μικρα παιδια που παραθεριζουν εκει τα καλοκαιρια..Αυτο το τζαμι τι ειναι?Δεν το εχω ξανακουσει..Εντοπιζω κενα στην παιχνιδαγωγικη μου εκπαιδευση!
Αλλα και στην πολη στις γειτονιες βλεπεις τα απογευματα μεσα στο δρομο να παιζουν μπαλα και να χοροπηδανε,αιαφορωντας για τα αυτοκινητα που περνανε και σφυριζουν για να κανουν στην ακρη
  Σαν πολλη απογοητευση διακρινω απο τους "μεγαλυτερους" του φορουμ
  Αν και καθε γενια θεωρει τη δικια της καλυτερη απο την επομενη..Τεσπα,μπορει και εγω μετα απο 20 χρονια να λεω" θυμασαι..που καναμε αυτο και το αλλο και το παραλλο?"..Να αναπολω απο τη μια και να λυπαμαι τα νεα παιδια απο την αλλη
..αν οι καρχαρίες ήταν άνθρωποι θα διοργάνωναν πού και πού μεγάλες γιορτές στο νερό γιατί τα χαρούμενα ψαράκια έχουν καλύτερη γεύση απο τα μελαγχολικά..

Αποσυνδεδεμένος sun

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοίταξε τον ήλιο και νοιώσε αυτό που νοιώθω
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #42 στις: 22/07/06, 23:34 »
Θυμάστε τις παιδικές σειρές:Μια φορά κι έναν καιρό ήταν ο άνθρωπος,Οδύσσεια 2031,μάπετ σόου,Μπίλ Κόσμπι;Είχαμε άλλη παιδεία όπως και να το κάνουμε
Ελευθερία είναι να είσαι αέρας και οι άλλοι να μην σε αναπνέουν

Αποσυνδεδεμένος mousmoulo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Carpe Diem!!!
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #43 στις: 24/07/06, 15:31 »
Συγκινήθηκα με το κείμενο.. :'( :'( ;D Κ εγώ του 84 είμαι, αλλά μεγάλωσα με πολύ παιχνίδι, φίλους, τραύματα, βρωμόξυλο από γονείς μετά από καθυστερημένες εξόδους, Στο χωριό (παππούς-γιαγιά) χωρίς τρεχούμενο νερό, με γαιδουράκια κ μπάνιο στη θάλλασα μέχρι που βράδυαζε, βράδυα στην πλατεία με λεμονάδες και μπάλα.... Η εποχή μας είναι ίσως η πιό ενδιαφέρουσα αλλά είναι άλλη φάση.. Αυτό το άρωμα από τα νυχτολούλουδα που μύριζα καθώς γύριζα σπίτι μετά από παιχνίδι, δεν ξέρω άν θα έχουν την ευκαιρία να το μυρίσουν τα παιδιά μου......
Out of the ground/ Into the sky/ Out of the sky/ Into the dirt

Αποσυνδεδεμένος marfy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 200
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κάπου αλλού...
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #44 στις: 26/07/06, 11:00 »
κείμενο γεμάτο νοσταλγία,θύμησες,και γλυκιά μελαγχολία...

όντως άλλη κουλτούρα,άλλες εποχές..οι παρελθοντικές εποχές....

σίγουρα ήταν πολύ καλύτερα...

τα πιο όμορφα πράγματα χάνονται γρήγορα,οι άνθρωποι,τα σύννεφα,το μελάνι στα ποιήματα<br />http://mikrivolta.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Distorted

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #45 στις: 17/08/06, 09:06 »
Πω πω τι μου θυμησες τωρα.Ωραια ηταν ::)Τοτε ειχα ονειρα.Βέβαια όλα αυτα μου έρχονται στο μυαλο με τον χειροτερο τροπο οταν ακουω την ψυχοπλακωτικη  μουσικη των ειδησεων της ΕΤ1 και βλεπω ταινιες του ψαλτη.

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #46 στις: 18/08/06, 21:29 »
Ρίχναμε τα κορίτσια κυνηγώντας τα για να τους βάλουμε χέρι, όχι πιάνοντας κουβέντα σε κάποιο chat room και γράφοντας  ; )   : D   : P



Α χα χα, το κυνηγι μου θυμισε ενα δικο μου θρυλικο κυνηγι οταν ημουν... 5-6 χρονων;... Στη Γερακινη...
ΘΡΥΛΙΚΟ κυνηγι!!! Και θυμαμαι οτι το ηλιθιο το κοριτσακι ετρεχε και πιο γρηγορα στην ανηφορα!!! ΓΚρρρρ...


Παντως εγω τα περισσοτερα, αν και γεννημενος το 88 ειχα την ευκαιρια να τα κανω, αλλα οχι ολα λογω που δεν ειχα φιλους απο γειτονια (ιδιωτικο δημοτικο γαρ!)
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #47 στις: 19/08/06, 20:08 »
Εμενα που ειμαι Ιανουαριο του '85 με πιανει το θεμα;;;

Και εγω εζησα αρκετα απο αυτα, λογω επαρχιας κτλ. Στο δημοτικο επεφτε πολυ πετροπολεμος κτλ και αλλα πρωτογονα παιχνιδια: κρυφτο, μηλα, να κοιταμε ποια κοριτσακια φορουσαν σουτιεν ( ;) ;) ;) ;) ;) ::) ::) ;D ;D) και αλλα τετοια ωραια.....
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος pony

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #48 στις: 05/09/06, 23:54 »
με γυρίσατε πολλά χρόνια πίσω βρε παιδιά.. να΄στε καλά... :)
τί να κάνω η γυναίκα που τρέχω σα τη τρελλή. Μ΄ ένα μυαλό νύχτα μέρα, σ΄ αυτή τη δόλια τη ζωή ;;;..

old_lion

  • Επισκέπτης
Απ: Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985
« Απάντηση #49 στις: 06/09/06, 05:58 »
"... Είχαμε ελευθερία , αποτυχία , επιτυχία και υπευθυνότητα
     και μέσα από όλα αυτά μάθαμε και ωριμάσαμε .
     Δε θα πρέπει να μάς παραξενεύει που τα σημερινά παιδιά
     είναι κακομαθημένα και χαζοχαρούμενα.
     Αν εσύ είσαι από τους «παλιούς»... συγχαρητήρια!
     Είχες την τύχη να μεγαλώσεις σαν παιδί...

Σαν παιδί μεγάλωσα , Γιώργο μου .
Αυτά εδώ σήμερα δε μεγαλώνουν σαν παιδιά .
Οι γονείς τους τα μεγαλώνουν σαν τερατάκια ...

Πολύ όμορφο το θέμα σου .  :)



 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
4156 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/05, 18:56
από Fteo
0 Απαντήσεις
2341 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/06, 00:16
από Joef - Über Alles
26 Απαντήσεις
9287 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/10, 14:30
από Germ1984
5 Απαντήσεις
3353 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/07, 12:17
από larsson
5 Απαντήσεις
2514 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/08, 18:33
από lampros.
5 Απαντήσεις
3705 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/08, 13:21
από rista
14 Απαντήσεις
6402 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/10, 04:00
από takisffff
5 Απαντήσεις
3171 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/10, 15:37
από JP.M
6 Απαντήσεις
3937 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/14, 22:51
από saved
4 Απαντήσεις
6647 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/14, 20:52
από Βραζίλης